3η χρονιά ίδια τακτική δεν αποδίδει..

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εδώ και δύο χρόνια στην Αυστρία και συγκεκριμένα στο Σάλτζμπουρκ(χέσεμετωρα), τα πηγαίνω πολύ καλά. Έχω παίκτες όπως saivet, marquinhos, buonanotte, D'alessandro, rat, N'koulou ktl ktl
Την δεύτερη χρονιά έφτασα μέχρι τους 8 του CH. Και τις δύο χρονιές έκανα το double στην Αυστρία..(σιγά το δύσκολο..:p)
Με τρεις παραλαγές μιας τακτικής του σιούτα..(πειραγμένες από εμένα.. λίγο)
4 στην άμυνα, 1 DM, 2 MC, AMR AML και έναν μπροστά. ή αλλιώς 4-1-2-2-1. Defense(τα δύο amr,aml γυρνάνε σε mr,ml) Normal kai attack αλλάζουν τα instructions. Τέσπα.

Εδώ και δύο χρόνια η ομάδα πετούσε.. Ειδικά στο πρωτάθλημα.. Την τρίτη χρονιά όμως, που διανύω τώρα.. μια μπάλα δε μπορούν να κλωτσήσουν.. μια μπαλιά στα τρια μέτρα δε περνάει.. δε ξέρω τι συμβαίνει.. δεν έχω αλλάξει απολύτως τίποτα στις τακτικές..Εντωμεταξύ στα ευρωπαικά ματς η ομάδα είναι τέλεια.. όλα δουλεύουν ρολόι..
Κάτι υποψιάστηκα, και μόλις πήγα για 1-2 ματς διακοπές είδα φοβερή αλλαγή, κάτι 4-0 5-0..

Τι μπορεί να φταίει? σας έχει συμβεί και εσάς? Τι προτείνετε? εκτός του να αλλάξω τακτική.. το ψάχνω τώρα..
Image
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ισως ορισμενοι παιχτες να μη σε συμπαθουνε και γι'αυτο να μη παιζουν καλα...και μετο που εφυγες διακοπες ειπαν να παιξουν....ισως να δημιουργουν μερικοι κακο κλιμα στην ομαδα...θα πρεπει να τους διωξεις αν ειναι αυτο κατ'εμε.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
Direct
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 677
Joined: Fri Jun 01, 2007 3:56 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο.Καβάλας
Αγαπημένη Ομάδα: Καβάλα
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ναι ρε γμτ, αυτό μου το βγάζει συχνά στο assistant report όταν παίζω έναν αγώνα.. Λέει ο τάδε παίκτης δυσκολεύεται να παίξει για σένα.. Πάντως είμαι world class manager.. όχι κανένας πεταμένος... :D Τώρα αρκετοί άρχισαν να θέλουν να φεύγουν για bigger clubs.. τι σκατά να κάνω..
Image
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μου έχει συμβεί και σε μένα και συνήθως κάθε 2 χρόνια αλλάζω την τακτική μου, έστω και λίγο.

Πιστεύω ότι είναι ένα ρεαλιστικό κομμάτι του παιχνιδιού (αν όντως συμβαίνει) γιατί δεν μπορεί μια ομάδα να παίζει το ίδιο σύστημα επί 10 χρόνια και να κερδίζει πάντα. Λογικό ε;
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

εγώ όταν ήμουν στην Σίτυ έπαιζα κάθε χρονο την ίδια τακτικη, το ίδιο εκανα και με την ΑΕΛ και το ιδιο κανω σε όλες τις ομάδες που παω απλά στις δυο που ανεφερα είχα μείνει αρκετές σεζόν.
τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και με κατάλληλες μεταγραφές οι ομάδες απέδιδαν όλο και καλύτερα.
:liverpool:
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tip:
Vale ton assistant na paiksei mia xronia (holiday esy) kai tha seis trela apotelesmata
einai bugaki tou fm pira tria prwtathlimata etsi me atletico apo tin defteri xronia
opote min pairneis ws vasi to ti ekane o assistant



den exw ellinika sto keyboard
someone
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Fri Jan 23, 2009 11:54 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα για κακη μου τυχη απο 2 χρονια ,ειχα manchester city ειχα παρει οτι καλυτερο κυκλοφορουσε αλλα δευτερη χρονια με εκαναν ολοι πελατες, τελικα αλλαξα τακτικη
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”