Την ενδεκαδα σας ποιος την επιλεγει?

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
MadBoy13
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Sun Apr 12, 2009 6:09 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Man United
Location: Αμερικη - Ροδος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον παιδες, εχω ενα διλημμα τελευταια... βλεπω οταν την ενδεκαδα μου την επιλεγει ο βοηθος μου, η ομαδα παει παρα πολυ καλυτερα... Τωρα το αλλο ομως, βλεπω ομως οτι επιλεγουν και παιχτες με condition κατω απο 90%, εγω προσωπικα το αποφευγω... κατω απο 95% δεν βαζω (αν βαλω, ειναι πολυ σπανια). Το διλημμα επισης ειναι οταν εχεις πολλους ασσιστεντς/κοουτς... βγαζουν διαφορετικες 11αδες... τοτε τι κανουμε? π.χ. ασσισταντ εχω τον Βαντερ Λεμ και συνηθως αυτον ακουω αλλα περνω γνωμες και απο τον Νερι (κοουτς)... σε τετοιες περιπτωσεις κοιταμε τa Αttributes (με το πιο high): "tactical Knowlange" του καθενως? ή μηπως σκετο το "tactical"?

ελπιζω να εγινα κατανητος... αν οχι εδω ειμαστε!!!

ΥΓ. σορρυ αν υπαρχει ιδιο τοπικ αλλα εψαξα και δεν βρηκα
User avatar
nekpap
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Tue Dec 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Εγώ επιλέγω σχεδόν πάντα την ενδεκάδα μου! Τώρα εάν πάω σε καινούργια ομάδα, βάζω τις δύο πρώτες φορές τον βοηθό να επιλέξει, για να δω ποιοί είναι οι καλύτεροι παίχτες στην ομάδα! -tsekouri
Συνήθως ο βοηθός επιλέγει για κάθε θέση της τακτικής που παίζεις, τον καλύτερο κατά τεκμήριο παίχτη που έχεις... :wink:
Θρύλος και...σιγή στο Champions League!!
Φτιάξτε όλες τις 3D εμφανίσεις των ομάδων του FM 2021!
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MadBoy13 wrote:Λοιπον παιδες, εχω ενα διλημμα τελευταια... βλεπω οταν την ενδεκαδα μου την επιλεγει ο βοηθος μου, η ομαδα παει παρα πολυ καλυτερα... Τωρα το αλλο ομως, βλεπω ομως οτι επιλεγουν και παιχτες με condition κατω απο 90%, εγω προσωπικα το αποφευγω... κατω απο 95% δεν βαζω (αν βαλω, ειναι πολυ σπανια). Το διλημμα επισης ειναι οταν εχεις πολλους ασσιστεντς/κοουτς... βγαζουν διαφορετικες 11αδες... τοτε τι κανουμε? π.χ. ασσισταντ εχω τον Βαντερ Λεμ και συνηθως αυτον ακουω αλλα περνω γνωμες και απο τον Νερι (κοουτς)... σε τετοιες περιπτωσεις κοιταμε τa Αttributes (με το πιο high): "tactical Knowlange" του καθενως? ή μηπως σκετο το "tactical"?

ελπιζω να εγινα κατανητος... αν οχι εδω ειμαστε!!!

ΥΓ. σορρυ αν υπαρχει ιδιο τοπικ αλλα εψαξα και δεν βρηκα
Αμα δεν επιλέγεις εσύ τουλάχιστον την 11αδα τότε πιο το νοημα να παιζεις manager :shock:
Spoiler: show
σορρυ κιολας :D
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
Clyde
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Feb 03, 2009 6:18 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω πως είναι καλύτερο την ενδεκαδα να την επιλέγεις εσύ. Οι βοηθοί δεν επιλέγουν αυτό που έχουμε στο νου μας πάντα...
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...πολλες φορες μου βγαζει καλυτερο παικτη στο ροστερ ..οχι απαραιτητα τον καλυτερο..
και απο κει διαολιζομαι :roll: :evil: (μιλαμε για βοηθο φτιαγμενο απο εντιτορ και με 20 αβερτα)

τωρα οντως πολλα πραγματα τα κανει σωστα-λογικα η τουλαχιστον αν δεν εισαι σχετικος στο παιχνιδι θα παρεις βοηθεια μεγαλη..


το ζητημα ειναι και ενα αλλο..
αν για μπακ σου βαλει τον καλυτερο π.χ.

αλλα εσυ θες το μπακ σου να βγαινει μπροστα συνεχεια σεντρες και λοιπα...

πρεπει να επιλεξεις αναλογα αυτο που κανει πιο πολυ για αυτες της δουλειες-επιθετικες) παρα για αυτες της αμυνας...

εκει δεν ξερω κατα ποσο μετραει και τις ρυθμισεις(ατομικες του συστηματος,για την καθε θεση η μονο το συστημα σκετο :roll: η μηχανη του FM που επιλεγει παικτες ο Ασσισταν)

δεν ξερω αν πιανετε τον προβληματισμο μου :roll:
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”