Πώς μπορω να κανω τους DMC να πιεζουν τους αντιπαλους MC

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
maniac2009
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:34 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οταν κανουν οι αντιπαλοι επιθεση οι Dmc μου δν πιεζουν τους μεσους τους με αποτελεσμα να ειναι ελευθεροι να βγαζουν πασες και να οργανωνουν το παιχνιδι !τι οδηγιες πρεπει να δωσω?
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο είναι καλό θέμα και εγώ προσπαθώ να το κάνω αλλα δεν πολλυ βγαίνει έβαλα στο opposision instruction απλα να πιεζουν όλοι μαζί τουσ MC τωρα κάποια άλλη συγκεκριμένη οδηγία δεν ξέρω αν μπωρεί κανείς άλλος ας μας πει γιατί και εγώ το έχω απορία!!!! :?: :?: :?: :?:
GREEN TEAM FOR EVER
User avatar
nekpap
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Tue Dec 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Πήγαινε στα Oppositions Instructions και βάλε tight marking στους αντίπαλους μέσους αλλά και στους δικούς σου DMC(προσωπικά) πριν την έναρξη του αγώνος...Έπειτα είναι και θέμα υψηλών attributes των παιχτών σου! :wink:
Θρύλος και...σιγή στο Champions League!!
Φτιάξτε όλες τις 3D εμφανίσεις των ομάδων του FM 2021!
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα το τσεκάρο να σε καλά φίλε!!! αμα μπωρεις και ξέρεις σχετικα με προπονητες άνοιξα ένα καινουργιο θέμα στους προπονητες-παιχτες/ Πως επιλέγω προποπονητες αν ξέρεις και μπωρει να με βοηθήσεις θα μου ήταν χρησιμο ευχαριστώ!
GREEN TEAM FOR EVER
dellas
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Jun 21, 2005 5:32 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Χρησιμο το opposision instruction το χρησιμοποιω συνεχεια χωρις να περιμενω την βοηθεια του assistant manager.
Aλλα αν η αντιπαλη ομαδα παιζει ενα κλασικο 4-4-2 με εναν MC με οδηγιες DMC (playmaker) ο οποίος περνει την μπαλα απο την αμυνα και δημιουργει παιχνιδι, χρειαζεται να τον κλεισεις καλα (HARD TACKLING, ALWAYS CLOSING DOWN ,WEAKER FOOT, TIGHT MARKING)

Μερικες φορες μπορει να μην ειναι αρκετα τα προηγουμενα αν εσυ παιζεις 4-4-2 DAIMOND και το DMC σου παιζει πολυ βαθια στην αμυνα, δλδ θα βρισκεται μακρια απο τον δημιουργο παικτη της αντιπαλης ομαδας και αν αυτος εχει καλη τεχνικη καταρτηση δεν θα μπορεις να τον κοψεις. Ισως φταιει το mentality του γιατι το εχεις χαμηλα, ανεβασε το λιγο.
Σε αυτη την περιπτωση απο οτι καταλαβαινω εχεις να κανεις με καποια ανωτερη ομαδα και θα σου προτεινα να βαλεις και δευτερο παιχτη κοντα στο αμυντικο σου Χαφ για να προσφερει βοηθεια στα μαρκαρισματα.Π.χ. ενα συστημα με 2 DMC.
Να προσεξεις τα clossing down που θα τους δωσεις για να μην βγαινουν και οι 2 πανω στον παικτη και δημιουργουνται κενα στο συστημα. -haterosik
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

νομιζω οτο ο απο πανω ειπε μπολικα...

και καλα..

κριμα που εμεινε τοσα χρονια στο ενα ποστ
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”