Πώς πορώ να κάνω τους AML και τους AMR να συγκλίνουν;

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
prologue4
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Mon Jan 31, 2005 7:33 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω δοκιμάσει τα πάντα (ακόμη και με Ultrex λούστηκα) αλλά δεν μπορώ να κάνω τους AML και τους AMR να συγκλίνουν προς την μεγάλη περιοχή και όχι να πηγαίνουν παράλληλα προς αυτή. Έχω δοκιμάσει να τους δώσω οδηγίες για Rare Crossing, για hold up ball (και οn και off). Στο 90% των περιπτώσεων θα κατέβουν μέχρι το σημαιάκι του κόρνερ (περίπου) και θα βγάλουν σέντρα.
Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ευπρόσδεκτη...
-----------------------------------------------------------------------
ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ...... ΠΑΛΙ
ΠΑΟΚ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ
-----------------------------------------------------------------------
Θόδωρε φέρε πίσω τον Τσαουσίλα να δούμε ασπρη μέρα....
-----------------------------------------------------------------------
Oh My God they killed Kenny!!! You bastards!!!
-----------------------------------------------------------------------
User avatar
manosblue
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri May 26, 2006 2:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις δοκιμάσει να παίξεις με λιγότερο width? Πάιξε λίγο στο narrow....
User avatar
Telumetar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 253
Joined: Sat Nov 17, 2007 7:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bάλε το crossing σε rarely και αν έχουνε και τα δυο πόδια και ψηλο bravery για να χώνονται στις φάσεις βάλτους και swap position μεταξύ τους .Δεν εχω δοκιμάσει στο φετινό αλλά πέρυσι έτσι το έκανα
Outside the Paisley Gates
I heard a Kopite calling
Paisley they have taken you away
You led the great 11
Back in Rome in 77
And the Redmen they are still playing the same way
All round the Fields of Anfield Road
Where once we watched the King Kenny play (and he could play)
We had Heighway on the wing
We had dreams and songs to sing
Of the glory round the Fields of Anfield Road
User avatar
basinas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Mon May 05, 2003 11:00 pm
Status: Λιώνοντας το FM 2020
Location: Peraia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πανε στο player interaction και πες του να μαθει την preffered move drible down the right/left flank (καπως ετσι λεγεται) οποτε θα αρχισουν να πατανε περιοχη.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω ότι αυτό που λες φίλε basinas θα φερει το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα... Θα παίρνουν την γραμμή κ θα θα κάνουν κούρσες...
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανεβασε το creativity freedom
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
User avatar
Telumetar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 253
Joined: Sat Nov 17, 2007 7:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο με το creativity δεν ισχύει. Όπως και να χει τα εξτρεμ πρέπει να χουν μεγάλο είτε οταν συγκλίνουν είτε οταν αποκλείνουν.
Απλά αν θέλεις να συγκλίνουν σίγουρα ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να εχει runs with ball down the right η left γιατί θα νιώθουν άβολα ειδικά αν εχουν χαμηλό bravery ,determination και κυρίως versality.Επιβεβλημένο ειναι το rare cross και ανάγκη να μην είναι foot only .Ας μην ειναι either αλλά όχι One footed .
Το swap position ενοειτε οτι ειναι τσεκαρισμένο από τη μια ακρη ως την αλλη.Αυτα
Outside the Paisley Gates
I heard a Kopite calling
Paisley they have taken you away
You led the great 11
Back in Rome in 77
And the Redmen they are still playing the same way
All round the Fields of Anfield Road
Where once we watched the King Kenny play (and he could play)
We had Heighway on the wing
We had dreams and songs to sing
Of the glory round the Fields of Anfield Road
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το swamp δεν είναι να αλλάζουν οι δύο παίκτες μεταξύ τούς?δλδ αμα βάλω τον AMR με MRL σημαινει ότι θα αλλάζουν θέσεις μεταξύ τους άρα δεν θα δημιουργήτες ένα μπάχαλο στα πλάγια? δεν ξερω απλα θέλω να μάθω γιατι μου φένεται λίγο περιεργο.
GREEN TEAM FOR EVER
stoni900
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Oct 29, 2006 1:15 pm
Status: http://www.gpro.net/?id=147772
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tick το Free Role
Crossing Rarely or Mixed
Try Through balls Often
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ είδα και κάτι άλλο σήμερα που μου προξένεψε το ενδιαφέρων αν κάνω θέλω να μου καποιος έβαλα το cross rearly όπως είπατε αλλα είδα και το cross aim που λεει center deep byline και κάτι τέτοια και λεω μηπως αυτο είναι για να επιλέξεις να συγκλίνουν προς τα μέσα cross=διασχηζω(ποδοσφαιρικα) καθοδηγησει της μπάλας aim στοχος άρα λέω αμα βάλω cross aim center δεν θα συγκλίνει προς το κέντρο? και ανάλογα cross rearly θα συγκλινει και ανάλογα ποιο νώρις ή ποιο αργα στο rearly θα συγκλίνει απο νωρις στη μέση (η μπάρα) θα συγκλίνει με το που μπεί στο επιθετικό τρίτο και στο τέρμα της η μπάρα θα συγκλίνει απο το σημαιακι αυτο σκέφτηκα εγω αν ξέρεις κάποιος ασ μου εάν ισχυει μήν λεω και βλακείες :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
GREEN TEAM FOR EVER
raliaris
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Thu Dec 04, 2008 4:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

liak0uras wrote:εγώ είδα και κάτι άλλο σήμερα που μου προξένεψε το ενδιαφέρων αν κάνω θέλω να μου καποιος έβαλα το cross rearly όπως είπατε αλλα είδα και το cross aim που λεει center deep byline και κάτι τέτοια και λεω μηπως αυτο είναι για να επιλέξεις να συγκλίνουν προς τα μέσα cross=διασχηζω(ποδοσφαιρικα) καθοδηγησει της μπάλας aim στοχος άρα λέω αμα βάλω cross aim center δεν θα συγκλίνει προς το κέντρο? και ανάλογα cross rearly θα συγκλινει και ανάλογα ποιο νώρις ή ποιο αργα στο rearly θα συγκλίνει απο νωρις στη μέση (η μπάρα) θα συγκλίνει με το που μπεί στο επιθετικό τρίτο και στο τέρμα της η μπάρα θα συγκλίνει απο το σημαιακι αυτο σκέφτηκα εγω αν ξέρεις κάποιος ασ μου εάν ισχυει μήν λεω και βλακείες :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Όχι όχι, αυτό είναι για να λες στον παίκτη πού να σεντράρει, όχι για να συγκλίνει στο κέντρο. Πάντως, κι εγώ δεν έχω καταφέρει να κάνω τους AMR και AML να συγκλίνουν. Κακώς δεν υπάρχει μια τέτοια εντολή, μιας και είναι μια πολύ συνηθισμένη κίνηση(εκτός κι αν υπάρχει και δεν το'χω καταλάβει... :? )
"Όταν η παρτίδα τελειώνει, ο βασιλιάς και το πιόνι μπαίνουν στο ίδιο κουτί".
"Όσο μελετάς, τόσο θα ανακαλύπτεις την αμάθειά σου".
"Ήρωας δεν είναι εκείνος που δεν φοβάται, μα εκείνος που, παρά τον φόβο του, προχωρά".

Περισσότερα βρίσκονται ΕΔΩ
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΑαααΑΑΑΑαα οκ δεν να σαι καλα νλομιζα ότι ήταν αυτο που έλεγα να σαι καλα!
GREEN TEAM FOR EVER
stoni900
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Oct 29, 2006 1:15 pm
Status: http://www.gpro.net/?id=147772
Has thanked: 0
Been thanked: 0

raliaris wrote:
liak0uras wrote:εγώ είδα και κάτι άλλο σήμερα που μου προξένεψε το ενδιαφέρων αν κάνω θέλω να μου καποιος έβαλα το cross rearly όπως είπατε αλλα είδα και το cross aim που λεει center deep byline και κάτι τέτοια και λεω μηπως αυτο είναι για να επιλέξεις να συγκλίνουν προς τα μέσα cross=διασχηζω(ποδοσφαιρικα) καθοδηγησει της μπάλας aim στοχος άρα λέω αμα βάλω cross aim center δεν θα συγκλίνει προς το κέντρο? και ανάλογα cross rearly θα συγκλινει και ανάλογα ποιο νώρις ή ποιο αργα στο rearly θα συγκλίνει απο νωρις στη μέση (η μπάρα) θα συγκλίνει με το που μπεί στο επιθετικό τρίτο και στο τέρμα της η μπάρα θα συγκλίνει απο το σημαιακι αυτο σκέφτηκα εγω αν ξέρεις κάποιος ασ μου εάν ισχυει μήν λεω και βλακείες :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Όχι όχι, αυτό είναι για να λες στον παίκτη πού να σεντράρει, όχι για να συγκλίνει στο κέντρο. Πάντως, κι εγώ δεν έχω καταφέρει να κάνω τους AMR και AML να συγκλίνουν. Κακώς δεν υπάρχει μια τέτοια εντολή, μιας και είναι μια πολύ συνηθισμένη κίνηση(εκτός κι αν υπάρχει και δεν το'χω καταλάβει... :? )
για δοκιμασε τα δικα μου σεττινγς
συν FR OFTEN
RWB OFTEN
User avatar
liak0uras
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Mon Sep 01, 2008 10:29 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα το δοκιμασο και θα σου πω φιλε μου!!!
GREEN TEAM FOR EVER
ronins
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:32 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

για να τουσ κάνεισ να συγκλίνουν πρέπει να τουσ μάθεις να drrible center,go forward when possible kαι στα settings individual kathe player να βάλεις cross aim to center.Τέλοσ εγώ αυτό που έκανα είναι αφού παίζω με έναν επιθετικό τα DL kai DR να προωθούνται συχνά οπότε εκτοπίζουν τουσ amr aml kai γίνονται FC και οι DL DR γίνονται ΑΜr AML.Αυτο που πρέπει να κάνεισ είναι βελάκι τον DL DR μπροστά και AMR AML βελάκι μπροστά και απλά δες των αγώνα.
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”