steam installation problem

Απορίες σχετικά με Τεχνικά Θέματα πάνω στο Football Manager 2009
Forum rules
Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Post Reply
antreas9
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Jul 05, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

windows XP, SP2, αλλα...το λαπτοπ μου είναι εταιρικό (το λέω γιατί δε μπορώ να έχω πρόσβαση στις πόρτες του ρούτερ της εταιρείας, πολλά πράγματα ειναι κλειδωμένα)!
Στην 1η προσπάθεια για να κάνω install το steam..... classic message:
"unable to load library steam.dll"
Το κατεβασα, το εβαλα στο folder C: program files:steam, και μου εβγαλε στο επόμενο install, άλλο μήνυμα:

"unable to load library steamUI.dll, win32"μπλα μπλα...
Το κατεβασα, το εβαλα στο folder C P:rogram files:steam, και μου εβγαλε το ΙΔΙΟ μήνυμα στο επόμενο install.

Από τις διάφορες λύσεις που βρήκα στο γουγλι:
Φυσικά έχω προσπαθήσει uninstall k reinstall... Και επίσης, έχω απενεργοποιήσει το firewall των windows, και το εγκ/μενο antivirus που εχει η εταιρεία...Οπως επίσης, να το βάλω στα exceptions...Και τέλος, δεν εχω εγκ/μενο peerguardian, Που μπορεί να το μπλοκάρει...
Καμία άλλη πρόταση? ή απλά πρέπει να δεχθώ ότι δε γίνεται να γίνει install< οπότε δε μπορώ να εγκ/σω τα παιχνίδια?
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατί δεν δοκιμάζεις να εγκαταστήσεις το παιχνίδι μέσω unilock, χωρίς steam; Ή εναλλακτικά να κατεβάσεις το steam και να το εγκαταστήσεις κανονικά, οπότε μετά το παιχνίδι θα το βρει εγκατεστημένο και θα προσπεράσει την εγκατάστασή του και θα πάει κατευθείαν στη συνέχεια.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
antreas9
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Jul 05, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:Γιατί δεν δοκιμάζεις να εγκαταστήσεις το παιχνίδι μέσω unilock, χωρίς steam; Ή εναλλακτικά να κατεβάσεις το steam και να το εγκαταστήσεις κανονικά, οπότε μετά το παιχνίδι θα το βρει εγκατεστημένο και θα προσπεράσει την εγκατάστασή του και θα πάει κατευθείαν στη συνέχεια.
καταρχήν, προσπάθησα να κατεβασω το steam, αλλά ούτε αυτό πιάνει, το ίδιο γίνεται.
όσο για το 1ο που μου πρότεινες, δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει.
Τι εννοείς μέσω unilock, χωρίς steam, μπορείς να μου εξηγήσεις?
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν πας να εγκαταστήσεις το παιχνίδι, στην αρχή της εγκατάστασης σε ρωτάει πώς θέλεις να γίνει η ενεργοποίηση. Και οι επιλογές είναι μέσω steam ή μέσω unilock. Αν επιλέξεις το δεύτερο δεν εγκαθίσταται το steam.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
antreas9
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Jul 05, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiplier wrote:Όταν πας να εγκαταστήσεις το παιχνίδι, στην αρχή της εγκατάστασης σε ρωτάει πώς θέλεις να γίνει η ενεργοποίηση. Και οι επιλογές είναι μέσω steam ή μέσω unilock. Αν επιλέξεις το δεύτερο δεν εγκαθίσταται το steam.
είμαι τόσο βλάκας?
το κοιτάζω και ξαναποσταρω σε 20'
antreas9
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Jul 05, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

είχες απόλυτο δίκιο...
το βρήκα...βέβαια τώρα έχω άλλο πρόβλημα, που δε μπορώ όμως να το ...ομολογησω :) !!αλλά Thanks a lot!

edit: everything solved, my mistake! THANKS A LOT :) !
User avatar
Anathema
Amateur
Amateur
Posts: 177
Joined: Thu Sep 30, 2004 3:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Milan, Atletico Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ΝΒΑ 2Κ9 που εγκατεστησα μολις τωρα αυθεντικο δεν εγκαθιστοταν παρα μονο αν εβαζα πρωτα το steam. Το μετανιωσα ομως. Μπορω καπως να ΣΒΗΣΩ το λογαριασμο που δημιουργησα?
Ειναι ασφαλες αυτο το steam γενικοτερα?
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις”