Απορια για προπονηση

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πως γινεται στη προπονηση να μου δειχνει κοκκινο βελακι για ενα τομεα αλλα ο παιχτης να ανεβαζει attribute απ το τομεα αυτο?

Ο παιχτης μου εχει ανεβασει stamina
http://img175.imageshack.us/img175/867/bug2.jpg

ενω στη προπονηση δειχνει κοκκινο βελακι στο τομεα strength
http://img162.imageshack.us/img162/9503/bug1.jpg

εχω την ιδια προπονηση απ την αρχη,δεν την εχω αλλαξει,ουτε ειχε καποιο τραυματισμο ο παιχτης
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα το κόκκινο βελάκι σημαίνει ότι απλά δεν προπονείται όσο καλά όσο έπρεπε...
Δεν σημαίνει ότι πρέπει να πέφτουν τα νούμερά του!! :wink:

Παρόλα αυτά ο παίχτης συνεχίζει να βελτιώνεται(ειδικά αν είναι πιτσιρικάς :wink: ).
Οπότε το stamina του ανεβαίνει, απλά με αργό ρυθμο!!!

Οπότε τα βελάκια της προπόνησης δεν είναι άρρηκτα συνδεδεμένα με τα της βελτίωσης του παίχτη!!!
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμ ετσι εχει μια λογικη που το λες..
Παντως ο παιχτης λεει οτι ειναι happy με το training schedule που του εχω..
επισης δεν αντιμετοπισε τραυματισμο...
που μπορει να οφειλεται το οτι δε προπονητε τοσο καλα οσο θα επρεπε?
και τι μπορο να κανω για να το αλλαξω?
το workload στους coaches ειναι light σε ολους τους τομεις..
επισης εχω καλες προπονητικες εγκαταστασεις
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σκέφτομαι τρία πράγματα που μπορεί να συμβαίνουν:

α) Το stamina μπορεί να ανέβηκε, αλλά σύντομα θα πέσει και το βελάκι δείχνει το... εγγύς μέλλον. Το training που έχεις βάλει μπορεί να αρχίσει να κόβει από τα Physical για να αυξήσει τα Tactical, όπως φαίνεται από όλους τούς MCd σου.

ή

β) Από την πλευρά τού training το stamina (μαζί με τα υπόλοιπα physical) πέφτει, αλλά αυτή η πτώση δεν είναι ακόμα ορατή (είναι μικρή προς το παρόν). Από την άλλη, το Current Ability τού Βερόν ανέβηκε, και έτσι βλέπεις αύξηση σε attributes που βοηθούνται πολύ από το Natural Progression. Το Natural Progression είναι άσχετο με την προπόνηση, έχει να κάνει με τη φυσική εξέλιξη του παίκτη και από τα physical attributes το strength και ιδιαίτερα το stamina ανεβαίνουν με αυτόν τον τρόπο και χωρίς προπόνηση.

ή

γ) Μήπως αυτήν την περίοδο κάνεις retraining το Βερόν σε new position; Αν ναι, μπορεί να οφείλεται σε αυτό, αφού το stamina μπορεί να έχει μικρότερο weighting factor στη νέα του θέση.
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μετα απο λιγο καιρο πλεον δε μου δειχνει κοκκινο βελακι ουτε πρασινο ομως...
φαινεται σταθερο...επισης δεν επεσε το stamina που ειχε ανεβασει και δεν τον προπονω σε νεα θεση
Δεν αλλαξα κατι στη προπονηση,απλα ξαφνικα μετα απο 2 μηνες πλεον δε μου δειχνει κοκκινα βελακια σε κανεναν MCd
και κανενας δεν ειχε πτωση των atts...θα φωναξω τον Fox και τη Scully να το ερευνησουν το θεμα -rofl
επισης δεν αλλαξα προπονητικες εγκαταστασεις...δε ξερω δε μου ρχετε κατι αλλο στο μυαλο που να εκανα και αλλαξε η κατασταση...
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

OK, τότε η αύξηση που βλέπεις είναι Natural Progression, δηλαδή ο παίκτης σου είχε φυσική τάση να αυξήσει το stamina του.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2009”