Έλληνες Παίκτες

Συζητήστε εδώ τα ευρήματά σας και προτείνετε τους παιχταράδες αλλά και τους προπονηταράδες που βρήκατε στους υπόλοιπους!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
User avatar
koboud
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Fri Nov 21, 2008 9:23 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια ταχτσιδης κουτσιανικουλης....
tasos35
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 274
Joined: Sun Mar 23, 2008 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: napoli,olympiakos,korinthos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ανδρεας τατος απο ατρομητο...παρα πολυ καλος!!
heottt
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 510
Joined: Sat Nov 01, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Asteras Tripolis
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: Τα παντα ΟΛΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δν ειναι ελληνας,ειναι κυπριος αλλα οκ,
ο χριστοφης απο την ομονοια,σε οποιους τον εχει βγαλει πιστεθς να εχετε την ιδια γνωμη με εμενα οτι ειναι πολυ καλος...
Με την Man City μου ελεγε good signing
Τσπ να πω και εναν ελληνα,
πετκακης
Θελω ban βαρεθηκα
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λουκας Βυντρα. Δεν κανω πλακα, ερχεται ανετα σε ομαδες Β εθνικης free τον δευτερο χρονο και αποτελει εγγυηση για την αμυνα
Merry crisis and a happy new fear!
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρες...
..
Εχοντας φθάσει στο 2012 με τον Πανιωνιο και χωρις τη χρησιμοποίηση κανενός ειδους cheat(ουτε καν να κλεινω το παιχνιδι και να ξαναπαίζω αγωνες) έχω να κάνω μερικές παρατηρησεις

Ελληνες παίχτες σε καμία περιπτωση δε μπορουν να κάνουν τη διαφορά.Και οταν μιλάμε για διαφορά εννοουμε την Ευρωπη.
Ο Κουτσιανικουλης ειναι εξαιρετικος για την Ελληνικη επικράτειας ας πουμε, αλλά χάνεται στην Ευρωπη....
Παίχτες τυπου Νινη,Παπαδοπουλου κτλ κτλ, χάνονται και αυτοι με χαρακτιριστικη ευκολία, ακομα και οταν παίζεις με ομάδες οπως η Ντορμουντ....
Αντιθετα πολυ δυνατος παραμένει ο Κυργιάκος στην άμυνα.Μπορει να αντιμετωπισει μεγαθηρια...Ισως ο μονος που μπορει να παίζει ετσι οπως ειναι σε ξένες ομαδες....

Προσοχη.Οι παίχτες που αναφέρω ειναι εξαιρετικη για την Ελλάδα.
Ακομα και ο Ταχτσιδης ειναι καλός..
DERVILION
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Jun 11, 2008 7:03 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Manchester United
Location: Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ανδρεας τατος απο ατρομητο...παρα πολυ καλος!!

+1!!!!!!!!
AEKERGO
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 686
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:36 pm
Football Manager της ομάδας: Αdelaide United
Αγαπημένη Ομάδα: AEK F.C.
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ειδα και δεν εχεται αναφερει τον Μιχαλη Παυλη

Εγω που τον ειχα ηταν παρα πολυ καλος, μεχρι και βασικο τον εβαζα

Θελει μεγαλη προσοχη βεβαια το πως θα τον χρησιμοποιησεις

Εμενα παντως μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση

Δοκιμαστε τον
Να 'ταν ο υπνος για δουλεια, τα ονειρα αγγαρεια, μωρο μου στο κρεβατι σου να κανω υπερωρια
sindarta wrote:Κοίτα, από την στιγμή που δεν σπουδάζεις με δικά σου λεφτά αλλά υπάρχει μια οικογένεια κάπου που στερείται για να μπορείς εσύ να πηγαίνεις πανεπιστήμιο, τότε ναι, δουλειά σου είναι να σπουδάζεις και όχι να "περνάς καλά".
jason_olympiakos
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Apr 21, 2009 2:30 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όσοι έχεται ελληνικές ομάδες εκτός απο οσφπ,παο,αεκ,παοκ κοιτάξτε μετα από 1-2 σεζόν αν μπορειται να πάρεται τους-Μήτρογλου,Γιάννη Παπαδόπουλο,Στέλιο Ηλιάδη,Δημούτσο,Τζαβέλα(πανιώνιος),Ρίκκα,Πλιάτσικα,Γκαλίτσιο,Βαγγέλη Γεωργίου(πάοκ).Είναι όλοι τους παίχτες σε μικρή ηλικία που στέκονται άνετα σε rotation στις μεγάλες ομάδες,αλλά πολλές φορές γυαλίζουν τον πάγκο και παραχορούνται αρκετά φτηνά.
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Γεωργιάδης,Πανσερραικός!!!
Πετάει σε Ελλάδα και Ευρωπη!
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jason_olympiakos wrote:Όσοι έχεται ελληνικές ομάδες εκτός απο οσφπ,παο,αεκ,παοκ κοιτάξτε μετα από 1-2 σεζόν αν μπορειται να πάρεται τους-Μήτρογλου,Γιάννη Παπαδόπουλο,Στέλιο Ηλιάδη,Δημούτσο,Τζαβέλα(πανιώνιος),Ρίκκα,Πλιάτσικα,Γκαλίτσιο,Βαγγέλη Γεωργίου(πάοκ).Είναι όλοι τους παίχτες σε μικρή ηλικία που στέκονται άνετα σε rotation στις μεγάλες ομάδες,αλλά πολλές φορές γυαλίζουν τον πάγκο και παραχορούνται αρκετά φτηνά.
Image
Last edited by diant on Mon Jun 22, 2009 8:46 pm, edited 1 time in total.
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν εξαιρέσουμε τα regen εγώ σε ξένη ομάδα δεν θα έπαιρνα Έλληνα παίχτη εκτός από τον Κ.Παπαδόπουλο και τον Νίνη. Τώρα αν έχει μικρή ομάδα με μικρό budget να κοιτάξεις τους Μάκο, Ηλιάδη, Αθανασιάδη, Γεωργίου, Γ.Παπαδόπουλο, Μπαλάφα, Ταχτσίδη και Κουτσιανικούλη. Άντε και τον Πλιάτσικα με τον Τζαβέλα και τον Μανιάτη. Ξέρω πως τώρα σας είπα όλους τους νέους παίχτες της Ελλάδος, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. Από παίχτες μεγάλους σε ηλικία, δεν νομίζω να αξίζει κανείς...
Special BarkaOne
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Mon Jun 15, 2009 5:21 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,Barcelona,Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού συμφωνήσω με τα προαναφερθέντα ονόματα έχω να προσθέσω ακόμα Πετρο-γκολ που αποτελεί εγγύηση επιθετικά, τον Ζαπρόπουλο του Εθνικού ως πολύ καλή εναλλακτική ακόμα και ως βασικό για μικρές ομάδες ο οποίος στο τέλος της πρώτης χρονιάς μένει και ελεύθερος...ακόμα υπάρχουν αξιόπιστα αμυντικά χαφ που ιδρώνουν τη φανέλα με το παραπάνω σε ομάδες της Β' όπως ο Σιλιγαρδάκης του Εθνικού,ο Κριπηντήρης του Ατρομήτου και ο Βουρεξάκης του Ιωνικού.Για το τέλος ρισπέκτ στις λατρείες Κοτίτσα(πολυεργαλείο),Γουνδουλάκη(υπάρχουν φορές που κεντάει το παλληκάρι),Χατζηζήση(δεξί μπακ-χαφ του Πιερικού), Διαμάντη(αριστεροπόδαρο χαφ του Εθνικού Αστέρα) και προσκύνημα σε Λουκά Βύντρα πρότυπο μαχητικότητας και επαγγελματισμού και εξαιρετική επιλογή ως στόπερ σε αμυντικά συστήματα τύπου Νike Defence είτε πηγαίνοντας πρώτος στην μπάλα να τη δαγκώσει,είτε δίνοντας βάθος.
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

διαβαζοντασ ολες της απαντεισης απο τα παιδια τεληκα που καταλιγουμε κανουν μονο για ελλαδα η ελληνες και εξω χαλια ???
αν η ξανθη βγαζη πεχταραδες για τη δεν της αγοραζεται το επειτελοιο της ?????
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαρτάται από το επίπεδο της ομάδας που έχεις. Αν παίζεις 2η αγγλίας ή σε μια μικρή Γαλλίας τότε υπάρχουν πολλοί καλοί παίκτες. Θυμάμαι πως είχα πάρει το Τζαβέλα ελεύθερο στην Βελενσιέν και το παλικάρι ήταν από τους καλύτερούς μου παίκτες.

Εγώ θα ξεχώριζα τον Πετρόπουλο ο οποίος μέχρι και Τσάμπιονσιπ είναι πολύ καλός, τον Τζαβέλα του Πανιωνίου και τον Παπασταθόπουλο ο οποίος σε κάποιο save είχε φτάσει να παίζει βασικός στην Μπαρτσελόνα.
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Καλα ρε παιδια παιχτες του Ηρακλη δεν βαλατε τοσους ελληνες έχει -falaina
Ο Παπαστεριανος ειναι πολυ καλος και ο Γιαντσης ειναι πολλοι καλοι αλλοι που ξεχωριζω ειναι ο Τατος ο Νίνης Επισης στην Ξανθη βγαινουν καλοι regen ΤΕρματοφυλακες
Post Reply

Return to “Παίκτες / Προπονητές FM2009”