La signora ? indietro - Lady is Back

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΧΑαχΑΧχαΑΧαχαχΧΑ.. Free τον πήρα ορέ και με μικρό μισθό, αν τον πουλήσω και 300.000 δεν θα με χαλάσει κιόλλας... Τα λευτά που έδωσα για τον pasanen ειναι πολλά... Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ερχετε ποστ με μερικά ματσάκια...
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα αποτελέσματα του Κυπέλου, και η επόμενη αντίπαλος μας στο κύπελο η Σιενα
Image

Kυριακή 21/09/2008 15:00
Sampdoria VS Juventus

Ηταν ένα άσχημο παιχνίδι, αξίζαμε την νίκη, αλλα τα δοκάρια μας σταμάτησαν 4 φορές (!), άσχημη απόδοση, ειδικά απο την επιθετική γραμμή, μεχρι στιγμής κανένας επιθετικός δεν έχει βαθμολογία πάνω απο 7.. Το λιγότερο μέτριοι... Πάντως το 0-0 δεν είναι δίκαιο, αξίζαμε το διπλο...
Spoiler: show
Image
Επιστρέφει ο επι 3 μήνες τραυματίας Giorgio Chiellini:
Image


Τετάρτη 24/09/2008 20:30
Juventus VS Lazio

Κάπως καλύτερα, αν και πάλι με 3(!) επιθετικούς και κανείς δεν σκόραρε, πάλι κάτω απο μέτριοι, τις λύσεις στο σκοράρισμα δώσαν τα άκρα ο Chiellini το 1-0 και ο Camoranessi το 2-0. Ο αντίπαλος δεν μας απείλησε ουσιαστικά, ο Buffon είχε μια ήρεμη μέρα...
Spoiler: show
Image

Σάββατο 27/09/2008 15:00
Juventus VS Atalanta

Αλλη μια φρικτή μέρα για την επίθεση η οποία συνεχίζει να μας απογοητεύει, και να μου δημιουργεί σκεψεις για ριζικές αλλαγές σε αυτο το κομματι της ομάδας, με αυτογκολ πηραμε το ματς, αλλα για να τα λεμε όλα μας αδίκησαν τα δοκάρια για αλλη μια φορα!
Spoiler: show
Image
Eν τω μεταξύ ο πρόεδρος μετα απο απαιτηση μου, εδω μερικά απο τα χρήματα που πήραμε απο την είσοδο στο Ch.L. εδωσε 2.000.000 transfer budget και 100.000/pw για wages.. Ειλικρινά με εξέπληξε.. Μηπως είδε και αυτος το όνειρο του σκρούτζ; Το θέμα είναι οτι πήραμε 2 15χρονους ποδοσφαιριστές, με μηδαμινο ποσο τωρα και δόσεις για κάποιους μήνες, θα παρουσιαστούν τον Ιανουάριο...

Και η βαθμολογία της Serie A μέχρι σήμερα:
Image


Και τώρα η ώρα για το Champions League,


Τετάρτη 1/10/2008 19:00
Juventus VS CFR Cluz
Spoiler: show
Image
Kαλή εμφάνιση, και η επίθεση τα πήγε καλά σε γενικό επίπεδο μόνο που δέν σκόραρε, όμως οι Tiago με ωραίο σουτ 10 μέτρα έξω απο την περιοχή και ο Salihamidzic με πέναλτυ μας έδωσαν τους 3 βαθμούς της νίκης, δεν κινδυνέψαμε καθόλου, και εξουδετερωσαμε τον yousouf Kone ο οποιος θεωρούνταν ο παίχτης-κλειδί της Cluz.
Spoiler: show
Image
Και όλα τα αποτελέσματα της ημέρας απο το Champions League:
Image

Πρέπει να κάνουμε κάτι για την επίθεση, η άμυνα είναι εξαιρετική μεχρι στιγμής 1 γκολ σε 9 ματς συνολο, χωρις να δεχτούμε γκολ στο πρωτάθλημα, η επίθεση όμως έχει 5 απο τα 13 γκολ που σκοράραμε, άσχημο πιστεύω στατιστικό αυτο...
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελα ρε φυγαμε για τιτλο :drinking: :drinking: :drinking:
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέμπτη, 02/10/2008
Μια μέρα μετά την νίκη επι της CFR Cluj αποφάσισα να μηλίσω στους παίχτες ξεχωριστά ανα γραμμή παράταξης μέσα στο γήπεδο (Τερματοφύλακες,αμυντικους - Μεσους,Μεσοεπιθετικούς - Επιθετικούς) αυτό έγινε γιατι ήθελα να "κράξω" τους επιθετικούς χωρίς να έχουν και κοινό γιατί πίστευα πως αυτό θα έχει μεγάλη επιρροή στο ηθικό τους...
Ανάθεσα λοιπόν στον βοηθό μου να κάνει μια ελαφριά προπόνηση στους υπόλοιπους οσο θα μιλάω σε ένα γρούπ παιχτών...


Επέλεξα να ξεκινήσω με τους αμυντικούς και να φτάσω στους επιθετικούς...

Λοιπον, πρώτα απ'όλα να πω πως οτι συζητάμε εδώ το κρατάει ο καθένας για τον εαυτό του και δεν το συζητάτε ούτε μεταξύ σας ούτε με τα υπόλοιπα γκρούπ, ισως να είναι λάθος μου που σας χώρισα σε γκρούπ, αλλα είχα τους λόγους μου...
Στο αγωνιστικό κομμάτι θέλω να πω πως είμαι ευχαριστημένος απο την απόδοση σας και θέλω να συνεχίσετε έτσι και να γίνετε όσο μπορείτε καλύτεροι, επίσης θέλω να παίζετε με πάθος και να δείχνετε οτι αξίζετε να λέγεστε παίχτες της Juventus, εγώ γνωρίζω την αξία σας αλλά πρέπει να αποδείξουμε και στον κόσμο ποιοί είμαστε και πόσο καλύτεροι μπορούμε να γίνουμε, εγώ είμαι χαρούμενος και τιμημένος μπορω να πώ που είσται στο ρόστερ μου, αλλά αν χρειαστεί δεν θα χαριστώ σε κανέναν, ούτε καν στον εαυτό μου... Αυτά ήθελα να σας πώ, αν έχετε κάποια ερώτηση μπορείτε να την κάνετε τώρα...


-Κόουτς..; Μπορώ; (πηρε το λόγο ο Nicola Legrottaglie)
-Σίγουρα nicola, σε ακούω...
-Τώρα τελευταία διαβάσαμε κάποια δημοσιεύματα για εσάς και τον Alessandro, και θέλω να σας πώ οτι εγώ προσωπικά σας στηρίζω, αλλά θα ήθελα μια συζήτηση να μας εξηγήσετε τι έγινε, αν όχι στο παρελθόν, τώρα, για να ξέρουμε και εμείς τι θα αντιμετωπίσουμε αν μας "στριμώξουν" οι δημοσιογράφοι...
-Nicola, επειδή πρώτα απόλα νοιώθω υπόχρεος σε σας να σας εξηγήσω, είχα στο μυαλλό μου μια συνάντηση τις μερες μετα τον αγώνα με την Μιλαν με τους αρχηγούς και τους μεγαλύτερους παίχτες (χωρις να θέλω να κάνω διακρίσεις) να δώσω τις εξηγήσεις μου και εσείς να το μεταφέρετε σε όλη την ομάδα τα λεγόμενα μου..


Μετα απο τα 4 ματς που ακολούθησαν, και την χθεσινή νίκη για τις ευρωπαικές υποχρεώσεις μας, είχα ξεχάσει εντελώς τα δημοσιεύματα, το οποία είχαν φτάσει στην ιταλία και είχαν φουσκωθεί επικύνδινα.. Πριν προλάβω να μιλήσω στους υπόλοιπους ήρθε ο Gianluca Pessoto να μου πεί πως ο πρόεδρος θέλει να δει εμένα και τον Del Piero στο γραφείο του. Πίστεψα πως ήρθε η ώρα της απόλυσής μου, είχα αποφύγει μια συνάντηση ήδη για αυτο το θέμα, αλλά τώρα ήταν αναπόφευκτο... Εξήγησα στον βοηθό μου τι ήθελα να πεί στους υπόλοιπους και ανέβηκα στο γραφείο μου οπου βρισκόταν ήδη ο πρόεδρος...

-Καλησπέρα πρόεδρε
-Κάθισε. Μου είπε δείχνοντας τη θέση μου και αυτός έκατσε σε μία απο τις καρέκλες που υπήρχαν στο δωμάτιο του γραφείου... κατόπιν μπήκε και ο Del Piero στο γραφείο και του πρόσφερε μια καρέκλα που ήταν δίπλα του...
-Ακούμε κύριε πρόεδρε, είπα κάπως νευρικά αλλα αποφασισμένος να δεχτώ τις συνέπειες
-Εγώ ακούω, θέλω να ξέρω ακριβώς ποιά είναι η αλλήθεια πριν βγώ και επιτεθώ στις εφημερίδες και τα τσιράκια τους..
-Μα κυριε πρόεδρε...
-Μην ανησυχείς, έχω μηλίσει με τον Giorgio, και μου εξήγησε οτι πριν 6 χρόνια σε "καταδικάσαν" ενώ ήσουν αθώος, οπότε δεν έχω κανένα λόγο να μην σας πιστέψω, απλά πρέπει να ξέρω..
-Μάλιστα, -είπα εγώ ανακουφισμένος αλλα λίγο αγχωμένος γιατι θα έπρεπε να γυρίσω πίσω και δεν ήταν διόλου ευχάριστες οι αναμνήσεις-
-Ο Alessandro πρέπει να γυρίσει στην προπόνηση γιατί δεν έχει καμία σχέση με το παρελθόν μου και την σχέση που έχει με τον παρόν μου μπορώ να την εξηγήσω και εφόσον κάνει την προπόνησή του..
-Αν συμφωνεί και ο ίδιος, μπορεί να πηγαίνει..
-Ευχαριστώ πρόεδρε, ευχαριστώ κόουτς..
-Λοιπόν, μπορώ να εξηγήσω πρώτα τη σχέση με τον Alessandro και να προχωρήσω στο παρελθόν;
-Οπως θέλεις..
-Η σχέση μου με τον Alessandro είναι το γεγονός οτι η γυναίκα του και η μνηστή μου είναι αδερφές και έχουμε μια πολύ καλή προσωπική και οικογενειακή σχέση, πριν έρθω στην ομάδα βέβαια, τώρα το τί σχέση έχει αυτό με το παρελθον, εκεί θα καταλήξω... Πριν 6 χρόνια και λίγο παραπάνω ήμουν ποδοσφαιρίστης οπως γνωρίζετε μιας απο τις μεγάλες ποδοσφαιρικές ομάδες της ελλάδος, και ενώ έληγε το συμβόλαιο μου είχα απορίψει την πρόταση απο την ομάδα μου και υπέγραψα σε μια ιταλική ομάδα οπως μπορεί να θυμάστε, αυτό δεν άρεσε σε μερικούς επειδή δεν επωφελήθηκαν απο την μεταγραφή μου και στο τελευταίο ματς της σεζόν έπαιξα άρρωστος επειδή επέμενε ο προπονητής, η αντίπαλη ομάδα αγωνιζόταν για να παραμείνει στη σεζον ενώ εμείς ήμασταν αδιάφοροι, και σε εκείνο το παιχνίδι η απόδοσή μου ήταν μέτρια ίσως και κάτω απο μέτρια και έκανα λάθος το οποίο οδήγησε σε γκόλ το οποίο δεχτήκαμε και χάσαμε το παιχνίδι, η αλλήθεια είναι πως το λάθος ήταν όντως λάθος και όχι εσκεμένο για να σωθεί η άλλη ομάδα, κάποιοι λοιπον πάτησαν σε αυτο το λάθος και στην συγγένεια μου με τον αντίπαλο προπονητή και δημιουργήσαν ένα σκάνδαλο εξαγοράς του παιχνιδιού σε μένα απο την αντιπαλη ομάδα, ξέρω οτι είναι πολλές οι συμπτώσεις, αλλα έτσι έγινε, δεν χρειαζόμουν 5.000? που βγάλαν τότε για να πουλήσω το παιχνίδι, μπορούσα να το δώσω και δωρεάν, δεν σκέφτηκαν καν οτι ο μισθός μου στη νέα ομάδα ήταν πολυ παραπάνω απο αυτά τα λευτα σε μια βδομαδα, το βρώμικο αθλητικό με δίκασε και με έστειλε εκτός γηπέδων για 4 περιπου χρόνια, μπορούσα να το κηνυγήσω σε ευρωπαικό επιπεδο, αλλα δεν είχα τα χρήματα διοτι πλήρωσα "αποζημίωση" στην ομάδα και έμεινα στην ουσία απένταρος.. μετα απο αυτό στην κυριολεξία είχα γίνει άλλος άνθρωπος, δεν έκανα έυκολα προσωπικές σχέσεις ήμουν μόνος και έπερνε ψυχολογικά φάρμακα, ωσπου κάποιοι δικοι μου άνθρωποι (ειτε συγγενείς είτε φίλοι) μετα απο μερικά χρόνια αγανάκτησαν να με βλέπουν έτσι και κάναν επαφές με μία μικρή ομάδα της ελλάδος και πήγα ως προπονητής και απο κεί και περα άρχισα να ξαναγίνομε άνθρωπος και τώρα πια πιστεύω πως το έχω ξεπεράσει εντελώς... Τωρα λοιπον, με αυτη την σχεση που βγήκε στον αέρα με τον Alessandro αυτοί σκαλίζουν τα αρχεία τους να βγάλουν να δείξουν τι έγινε τελευταία φορά που βρέθηκα με δικό μου άτομο στο ίδιο γήπεδο... Τα συμπεράσματα δικά σας...
-Μάλιστα, καταλαβαίνω, μπορώ να πώ οτι τη θυμάμε την ιστορία γιατι είχε βγεί και στα media της ιταλίας μιας και θα ερχόσουν εδώ... Μαλιστα... Ωραία αφου εξηγηθήκαμε μπορώ να πηγαίνω και να κάνω και εγώ τις κινήσεις μου...
-Τι θα κάνεις πρόεδρε;
-Θα απαγορεύσω την είσοδο δημοσιογράφων στις σ.τυπου και θα γίνοντε απο εκπροσώπους των φιλάθλων μέχρι να συμορφωθούν οι εν λόγω κύριοι που ασχολήθηκαν μαζι σας και με την ομάδα...
-Εσείς ξέρετε... -diatakste
-Αντίο..


Μπορώ να πω οτι με εξέπληξε η στάση του προέδρου και οτι νοιώθω πολύ ανακουφισμένος απο αυτή την συζήτηση, τώρα πρέπει να τα ξεχάσουμε αυτά, και να επικεντρωθούμε στο ντέρμπι με την Μιλαν...!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι στη φίμωση των ΜΜΕ :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη συνεχεια...
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Όχι στη φίμωση των ΜΜΕ :D
χχαχαχαχαχαχαχαχχααχχα, ΝΑΙ και πάλι ΝΑΙ :D

θα συνεχισω σύντομα (ελπίζω), ζητώ συγνώμη για τη διακόπη, αλλα έπρεπε να κάνω format και είμαι σε μεταβατικό σταδιο... Εχασα κάποια αρχεία, (το save το είχα και σε εξωτερικό το οποίο θα το βγάλω με restore προγραμμα γιατι έπεσε διαγραφή, καταστροφή να πω καλύτερα αλλα τεσπα, αν δεν μπορεσω να κάνω τιποτα θα ενημερωσω να μεταφερθεί το θέμα και θα ξεκινήσω απο την αρχη αλλη ιστορία, αν και δεν με "θέλει" :( :( :(
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Κρίμα...Ελπίζουμε πάντως να συνεχίσεις.Τι να πω;Εκπληκτικός!
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδες έχω ξενερώσει άσχημα... Δεν γίνετε restore τπτ, δεν έχασα μόνο το save εχασα και ενα μεγάλο κομμάτι μιας εργασίας για τη σχολή την οποία έφτιαχνα μαζι μαζί με ένα άλλο παιδί και το τελευταιο backup που έβαλα στο φλασάκι δεν ήταν ουτε η μισή... Πωωω εχω ξενερώσει μιλάμε... -toixos2
Σημερα κάναμε και την τελευταία προσπάθεια να "σηκώσουμε" τα αρχεία απο τον εξωτερικό αλλα τζίφος...

@Tsakalaki Οποτε το δείς κλείδωσε το ρε φίλε, με μισή καρδιά το λέω... :( :( :( :( :( :( :(


Ελπίζω να μπορέσω να ξεκινήσω αλλη ιστορία τωρα που βγήκε και το 2ο patch αλλα δεν ξερω εχω ξενερώσει άσχημα...



Ευχαριστώ σε όσους διαβάσαν την ιστορία μου και σε όσους ξόδεψαν λίγο απο το χρόνο τους να δώσουν ενα comment για να με βοηθήσουν να συνεχίσω...
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Διάβασα την ιστορία σου και ήταν πολύ καλή η προσπάθεια, ειδικά για πρώτη φορά κι όλας :thumbleft:
Κρίμα για το σκηνικό με το δίσκο σου, αλλά μην απογοητεύεσαι κι όλας :wink:
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:( :( :(
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To θέμα δεν ήταν μονο το σειβ φίλε ήταν και η @#$!#@ η εργασία που έφαγα τα νιάτα μου (λεμε τωρα) για να την κανω....


ΑΛΛΑ....

Επειδή βρήκαμε λύση για την εργασία, πολύ καλύτερη απο αυτο που ούτε καν περίμενα γιαυτό σας υπόσχομε οτι στις επόμενες μέρες έρχομε με κανουριο story... αλλα όχι το ίδιο περιεχόμενο (διαφορετική ομαδα κτλ κτλ)
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:cry: :cry: :cry:
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια ιστορια καλη συνεχεια
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
tsigaras
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sat Nov 22, 2008 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: xanthi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή συνέχεια φίλε μου!
ΑΟΞΑΡΑΑΑΑΑΑ ΟΜΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ

Aux eaux de Marseille <- η ιστορια μου!

''πάλι μαλ***α είπα''
Post Reply

Return to “Retire / Resign”