Κανεις εμποδιο δε θα σταθει!!!

Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς ιστορία όχι...Συνεχίστε ακάθεκτοι
Post Reply
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τα play off τα εχεις...συνεχισε ετσι...
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεντευξη Τυπου Φεβρουαριου 2012 wrote:
xks wrote:τωρα μονο 2 θεση μπορουμε
Μωρε εδω και καιρο μονο 2η θεση μπορουσαμε... Ο Ολυμπιακος εχει τον αχαστο...
Bill_xanthi wrote:τα πας εξαιρετικά παρά τις απρόοπτες ήττες από Πανσερραικο (στο πρωτάθλημα) και λίγο πιο πάνω από τον Λεβαδειακό..

Καλή συνέχεια!!
Ευχαριστω αδερφε. Ειπαμε φετος ειχαμε μικροπροβληματακια στην αμυνα που διορθονωνται ευτυχως ακομα και με το υπαρχον υλικο...
Sir_Vaggos wrote:τα play off τα εχεις...συνεχισε ετσι...
Τα play-off δεν χανονται. Το θεμα ειναι να πιασουμε τουλαχιστον τη 2η θεση μπας και κουνησουμε σεντονι Καρδιτσα...
04/03/12 Superleague Matchday 25 v ΑΡΗΣ

Image

Κριμα, ισοφαριστηκαμε πολυ γρηγορα και τις δυο φορες που προηγηθηκαμε. Παλι ημασταν καλυτεροι σημερα, αλλα οι 11 αποκρουσεις που εκανε ο keeper το Αρη μας αναγκασαν να μεινουμε στο 2-2...

11/03/12 Superleague Matchday 26 v ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Image

Παλι Χ, παλι ημασταν καλυτεροι, παλι δεν κερδισαμε. Εχουμε πολυ πεσμενο ηθικο τον τελευταιο καιρο, χρειαζομαστε μια νικη για να ανεβουμε ψυχολογικα αλλα και βαθμολογικα...

14/03/12 Greek Cup Qtr Final Leg 2 v ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

Image

Η νικη που εψαχνα ηρθε στον επαναλληπτικο του κυπελλου. Συνδυαστηκε και με προκριση που βοηθησε σημαντικα το ηθικο μας. Για να δουμε τι μας επιφυλασσει η κληρωση...

Image

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ λοιπον ο αντιπαλος μας στα ημιτελικα... Παρα πολυ δυσκολα, αλλα δεν μπορω να πω πως λυπαμαι. Με την κακη φορμα που εχουμε αυτη τη στιγμη, αν μας υποτιμησουν και κανουμε την εκπληξη μπορουμε ακομα και κουπα!!! Το αλλο ζευγαρι δεν εχει καποιο ονομα να μας τρομαζει, οποτε μεχρι τα play-off ολη μας η προσοχη πρεπει να πεσει στους δυο αυτους αγωνες με τον Ολυμπιακο... Εν τω μεταξυ, αλλαζει ημερομηνια και ο αγωνας με τον Ολυμπιακο Βολου λογω υποχρεωσεων των διεθνων.

Image

Μ'αυτα και μ'αυτα ο μηνας που εκλεισε μας βρηκε να εχουμε πεταξει 4 βαθμους που αξιζαμε στα σκουπιδια. Η βαθμολογια ειναι πλεον η εξης.

Image

Ο Παναθηναικος εχει εκμεταλλευτει 100% τα στραβοπατηματα μας και εχτισε μια μεγαλη διαφορα που θα μας αναγκασει να παλεψουμε πανω απο τις δυναμεις μας στα play-off για την εξοδο στο Τσου-Λου. Κατα συνεπεια για την ωρα τουλαχιστον ριχνουμε το βαρος στο Κυπελλο που μπορει να μας φερει τον πρωτο (και φυσικα πολυποθητο) τιτλο της ιστοριας μας...

Image
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τωρα κανε συντηρηση δυναμεων για τα plαy off
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεντευξη Τυπου Απριλιου 2012 wrote:
xks wrote:τωρα κανε συντηρηση δυναμεων για τα plαy off
Αυτο θα προσπαθησω, αρκει να μην μου κοστισει τοσο ωστε η δευτερη θεση να μην πιανεται...
01/04/12 Superleague Matchday 28 v ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ

Image

Δε μπορει; Πρωταπριλιατικο;;;; Βαραγαμε στον γαμο του Καραγκιοζη παλι σημερα... Μου τη σπαει που χανω βαθμους που αξιζω...

04/04/12 Superleague Matchday 27 v ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

Image

Ο εξ αναβολης αγωνας με το Βολο ερχεται ακριβως πριν την διπλη μας αναμετρηση με τον Ολυμπιακο και βοηθησε σημαντικα. Ανεβασε το ηθικο η νικη, τομεας που πασχουμε τελευταια, και με μια εβδομαδα κενο για το πρωτο ντερμπυ στην Καρδιτσα ολα παιζονται...

11/04/12 Greek Cup Semi Final Leg 1 v ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Image

Οχιιιιι... Κριμα, χασαμε μεγαλη ευκαιρια. Ειχαμε τον ελεγχο του αγωνα, αλλα η ποιοτητα των παιχτων του Ολυμπιακου ηταν τετοια που δεν μας αφησε περιθωρια. Τα χαφ του Ολυμπιακου φετος παντως βγαζουν φωτιες... Ασταμητητοι πραγματικα οι φετινοι πρωταθλητες. Παμε για ρεβανς οσο πιο επιθετικα γινεται, και ο θεος βοηθος...

18/04/12 Greek Cup Semi Final Leg 2 v ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Image

Μπραβο μας. Ειχαμε την τυχη να προηγηθουμε. Απο εκει και περα καναμε ενα πολυ καλο παιχνιδι και προσπαθησαμε συντηρητικα για το 0-2 που θα μας εδινε την προκριση. Τελικα η 1η φετινη ηττα του Ολυμπιακου δεν ηρθε με αποτελεσμα να χασουμε και την προκριση για τον τελικο. Παντως γενικα σταθηκαμε πολυ καλα και στα 2 παιχνιδια, απεναντι σε εναν σαφως ανωτερο αντιπαλο.

20/04/12 Superleague Matchday 29 v ΛΑΡΙΣΑ

Image

Ενα 0-2 κατα λαθος μεχρι το 15 μας εκανε να τρεχουμε ολο το ματς να γλιτωσουμε την παρτιδα. Τελικα ισοφαρισαμε και πηραμε εστω και ενα ποντο...

22/04/12 Superleague Matchday 30 v ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Image

Ληξη του πρωταθληματος και... τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου. Γρηγορο γκολ και μετα μας τρεχουνε...

Πηγα στο γηπεδο για να δω τον Τελικο του Κυπελλου, λιγες μερες πριν αρχισει η γνωριμη πλεον σε εμας διαδικασια των play-off. Ηθελα να δω τον Polozani που εδωσα στον ΟΦΗ το Δεκεμβρη, αλλα και τον καταπληκτικο ΟΣΦΠ που φετος ηταν απιαστος. Τελικα το βραδυ μας επεφυλασε μια μικρη εκπληξη...

Image

Η τελικη βαθμολογια του πρωταθληματος μας φερνει σε αρκετα δυσκολη θεση. Οι τελευταιας πολλες ισοπαλιες μας αφησαν πολυ πισω απο τους δευτερους πρασινους.

Image

Ετσι η βαθμολογια των play-off διαμορφωνεται ως εξης.

Image

Image

Θελουμε 4 νικες και ο Παναθηναικος εκτος απο εμας, να χασει αλλο ενα παιχνιδι... Δυστυχως UEFA και κακη φορμα στο τελος της σεζον μας κοστισαν μαλλον την δευτερη θεση. Θα δουμε ομως, Αν δεν τελειωσουν τα play-off, τιποτα δεν χαθηκε...
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

06/05/12 Superleague Euro Places Playoff Matchday 1 v ΠΑΟΚ

Image

Πολυ ωραιο ματς με μπολικες φασεις και απο τις δυο ομαδες. Ο ΠΑΟΚ μαλλον αξιζε να παρει την νικη, ομως στις καθυστερησεις με ενα κορνερ ο Παπαδοπουλος μας εδωσε τους 3 βαθμους.

Image

Image


09/05/11 Superleague Euro Places Playoff Matchday 2 ΡΕΠΟ

Image

Image

Ασχημα τα αποτελεσματα στο ρεπο μας. Ο Παναθηναικος περασε και απο τον Αρη. Η δευτερη θεση πλεον απομακρυνεται...

13/05/11 Superleague Euro Places Playoff Matchday 3 v AEK

Image

Καπου εδω τελειωνουν ολα... Το ματς με την ΑΕΚ το αξιζαμε, αλλα οση τυχη ειχαμε με ΠΑΟΚ τοση μας ελειπε σημερα στα τελειωματα των φασεων. Ο ΠΑΟ ειχε ρεπο, αλλα πλεον δεν τον φτανουμε...

Image

Image

23/05/11 Superleague Euro Places Playoff Matchday 4 v AΡΗΣ

Image

Παρα μα παρα πολυ ωραιο ματς. Ο Αρης οταν τον συνανταμε εγγυαται ωραια ματς. Ο Hateley κυριολεκτικα απο την ωρα που μπηκε αλλαξε το παιχνιδι και μετα το 1-3 ουσιαστικα δεν κινδυνευσαμε... Τα καλα νεα παραλιγο να ερθουν απο το Panathinaikos Arena οπου ΠΑΟ - ΠΑΟΚ εμειναν στο Χ, αλλα δυστυχως...

Image

Image

27/05/11 Superleague Euro Places Playoff Matchday 5 v ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

Image

Ευρυτατη νικη επι του Παναθηναικου!!! Νικη γοητρου που μας εδειξε μονο οτι αν δεν ειχαμε την ατυχια στα τελευταια ματς του πρωταθληματος οπου χασαμε αδικαιολογητα 5-7 βαθμους, τοτε σημερα ισως να ειχαμε προκριθει στο Τσου-Λου...

Image

Image

Εν τω μεταξυ εγιναν και οι τελικοι των δυο Ευρωπαικων διοργανωσεων...

UEFA

Image

CHAMPION'S LEAGUE

Image

Η ΤΣΣΚΑ που μας απεκλεισε εφτασε τελικα μεχρι τον τελικο, ενω η Barca για να φτασει εκει απεκλεισε στον ημιτελικο τους Δρακους του Οπορτο που συναντησαμε στους ομιλους και φεραμε δυο φορες Χ... Μεγαλο κατορθωμα λοιπον η φετινη μας Ευρωπαικη πορεια με ρεκορ 6-2-2 και γκολ 17-11

Superleague

Image

GNB

Image

Αξιοσημειτες επισης στη φετινη χρονια οι εκπληκτικες εμφανισεις της ομαδας των νεων μας, οπου Sorensen, Araujo, Hult, Kohout, Goncalves ειχανε ενεργη συμμετοχη ολο το χρονο και κανανε αλλα κολπα...

U-21 League

Image

U-21 Cup

Image

Off Topic:
Αυριο το πρωι η συνεχεια με στατιστικα και βραβευσεις της χρονιας καθως και μια πολυαναμενομενη εξελιξη... διοικητικης φυσεως!!!
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
User avatar
john123456
Amateur
Amateur
Posts: 184
Joined: Fri Jan 30, 2009 2:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΕΛ- ΑΡΗΣ 6-6 :shock: :shock: :shock:
Βάλε ένα ss αν γίνεται
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποπάνε,ΑΕΚ λέει όχι ΑΕΛ...
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

δεν μπέρδεψε την Άεκ με την Λάρισα ρε, απλώς είναι δίπλα-δίπλα το Κ και το Λ :P

Μεγάλε, κρίμα που δεν τα καταφερες...ίσως η ομάδα να μην ήταν και έτοιμη για ΤΣΟΥ ΛΟΥ...του χρόνου θέλω πρωτάθλημα και απευθείας έξοδο!
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρεπει να ενυσχηθει η ομαδα για να χτυπηση πρωταθλημα του χρονου
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεντευξη τυπου που βαριεμαι να σκαρφιστω ποτε εγινε wrote:
john123456 wrote:ΑΕΛ- ΑΡΗΣ 6-6 :shock: :shock: :shock:
Βάλε ένα ss αν γίνεται
Και εμενα με εντυπωσιασε το σκορ και ετσι πηγα αμεσως να δω τι εγινε. Το ματς ηταν συναρπαστικο με το σκορ στο ημιχρονο να ειναι 5-1 υπερ της ΑΕΚ, αλλα αυτος ο Coehlo εκανε πλακα στο δευτερο για τον Αρη... Οριστε και το ss.

Image

Ο Coehlo βαθμολογηθηκε με 9,5 για τον Αρη, και ο Koke με 8,5. Για την ΑΕΚ, Scocco 8,5, Marco Fabian 8,1 και Edinho 8,0
Bill_xanthi wrote:δεν μπέρδεψε την Άεκ με την Λάρισα ρε, απλώς είναι δίπλα-δίπλα το Κ και το Λ :P

Μεγάλε, κρίμα που δεν τα καταφερες...ίσως η ομάδα να μην ήταν και έτοιμη για ΤΣΟΥ ΛΟΥ...του χρόνου θέλω πρωτάθλημα και απευθείας έξοδο!
Ετσι πιστευω και εγω, πως δεν ημασταν ετοιμοι για Τσου-Λου. Σου υποσχομαι οτι του χρονου αυτο θα παλεψω... Εχει καλους παιχτες πλεον η ομαδα και με 3-4 προσθηκες μπορει παραπανω πραγματα...
xks wrote:πρεπει να ενυσχηθει η ομαδα για να χτυπηση πρωταθλημα του χρονου
Το ξερω, γιαυτο θα προσπαθησω να παρω τους καλυτερους παιχτες που εχουν βρει οι scout μου και αντεχει το πορτοφολι μας!!!
Θα ξεκινησουμε σημερα με μερικα βραβεια, Ευρωπαικα, Ελληνικα, καθως και τους διακριθεντες της ομαδας μας για τη φετινη σεζον.

Europe GK oY

Image

Για δευτερη σεζον σερι ο Diego Alves...

Europe Defender oY

Image

Βραζιλιανοι οι Top-3... Ελεος...

Europe Midfielder oY

Image

O Bradley θεωρειται και στην πραγματικοτητα ενας απο τους πιο εξελιξιμους παιχτες αυτη τη στιγμη. Αξιος...

Europe Striker oY

Image

Δευτερη σερι χρονια ο κυριος... Δεν πειραζει, στην αρχη της χρονιας τον ταΐσαμε καλα...

Europe Golden Boot

Image

Μακαρι καποια μερα να δω εναν δικο μου παιχτη σε αυτη τη θεση...

Europe Footballer oY

Image

Ο αμπαλος ο Gilardino πρωτος;;; :drinking:



Για παμε ομως και σε ορισμενες διακρισεις εντος συνορων.

Greek GK oY

Image

Εχετε χαρη που η αμυνα μας εμπαζε φετος...

Greek Foreigner oY

Image

Αξιος αγορι μου, φτου σου

Superleague Top Scorer oY

Image

Ιδιοι παιχτες με αλλη σειρα σαν να λεμε...

Superleague Player oY

Image

Χαλαλι τα λεφτα της μετεγγραφης σου αγορινα μου. Αντε μακαρι να βρω κι αλλους σαν κι εσενα

Greek Talent oY

Image

Ε μετα απο ολα αυτα δεν εμενε παρα να με ευχαριστησει...

Image

Greek Club oY

Image

Ειμαστε αξιοι!!! Αν και μαλλον επηρεαστηκαν απο την πολυ καλη πορεια στην Ευρωπη...

Greek Manager oY

Image

Συνεχιζουν να με αγνοουν επιδεικτικα... Καλα, θα σας δειξω εγω, θα δειτε τι θα παθετε... "ΕΙΔΙΚΟΙ"

Για παμε και σε μερικα στοιχεια απο το φετινο πρωταθλημα...

Image

Τα 59 γκολ που σκοραραμε, λιγο κατω απο 2 ανα ματς ειναι πολυ καλα. Ωστοσο τα 33 παθητικο δηλαδη μολις κατω απο 1 ανα ματς ηταν που μας εφαγε φετος. Να θυμισω οτι μιλαμε για 34 ματς, μιας και μετρανε σε αυτα τα στατιστικα και τα playoff.

Image

Αρκετες και οι ατομικες διακρισεις. Οι συνηθεις υποπτοι Fabio Felicio και Arthur, ειναι και παλι στους 10 κορυφαιους σε assist και tackles οπως και την περσινη περιοδο. Μαζι τους φετος και Vandenbergh, Παπαδοπουλος με τον δευτερο να σαρωνει με την παρουσια του σε 3 διαφορετικες κατηγοριες...

Να και μια γενικοτερη επισκοπηση της χρονιας εντος συνορων...

Image


Οσον αφορα τα εσωτερικα της ομαδας οι διακριθεντες ηταν οι εξης...

Καλυτερη αποδοση (εμφανιζονται μονο τα rating >= 7)

Image

Οι σκορερ μας...

Image

Αυτοι που σερβιραν...

Image

Σε ψηφοφοριες τελος οι φιλαθλοι μας επελεξαν τον αγαπημενο τους παιχτη για φετος, καθως επισης και την ενδεκαδα που πιστευουν οτι ειχε την μεγαλυτερη προσφορα.

Image

Image

Γενικα ηταν μια καλη χρονια, αν ξεφυγουμε απο το καθαρα στατιστικο μερος της αναλυσης. Η ομαδα σε ορισμενα διαστηματα επαιξε πολυ ωραιο ποδοσφαιρο που ειδικα στον πρωτο γυρο συνδυαστηκε με εντυπωσιακα αποτελεσματα. Σημειωσαμε πολλα ρεκορ φετος, οπως εισητηριων με τον Αρη για το Πρωταθλημα, μεγαλυτερου σκορ με την PSG για το UEFA (7-3), 19 συνεχομενα παιχνιδια χωρις ηττα, το διαστημα 23/10/11 - 22/01/12 καθως και αλλα πολλα ατομικα και ομαδικα.

Η σεζον σιγουρα κρινεται επιτυχημενη μιας και ημασταν μεσα σε ολους τους στοχους μας. Τριτοι στο Πρωταθλημα και εξοδος στο UEFA (μπαινουμε και παλι στον τελευταιο προκριματικο γυρο), Ημιτελικος στο Κυπελλο οπου αποκλειστηκαμε μετα απο σκληρες μαχες με τον Πρωταθλητη Ολυμπιακο, και εντυπωσιακη παρουσια στην Ευρωπη οπου μας σταματησε στους 32 η εκπληκτικη CSKA Moscow που εφτασε ως τον τελικο.

Τα ευχαριστα νεα παντως ηρθαν μετα το τελος των αγωνιστικων μας υποχρεωσεων...


Image

Ειναι διακαης μου ποθος οι εγκαταστασεις και κατι που θεωρω απαραιτητο για να εχουμε μια σοβαρη ομαδα... Περα απο αυτο, φανηκε πως καποιοι παιχτες δεν θα μπορεσουν να τραβηξουν την νεα χρονια, οποτε θα προσπαθησουμε να τους αναπληρωσουμε και με το παραπανω γιατι τη νεα σεζον θελουμε να παμε και ενα βημα πιο περα...
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτι καλό χτίζεται...
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η νέα σεζόν αναμένεται φανταστική!Πάμε μωρή Καρδίτσα!

Ααα,και εννοείται ότι ήσουν Manager of the year!Ποιός Βαλβέρδες,και ποιός Φαν Γκαλ να πούμε!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρα τα πηγες και ειμαι σιγουρος οτι θα τα πας ακομα καλυτερα του χρονου με την μεταγραφικη ενισχυση της ομαδας. Θελουμε treble του χρονου. -rofl :drinking:
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
Gumul
Trialist
Trialist
Posts: 87
Joined: Tue Jan 20, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεντευξη Τυπου Ιουνιου 2012 wrote:
paixtaras wrote:Κάτι καλό χτίζεται...
Αμε, και κυριολεκτικα αλλα και μεταφορικα!!!
ismael blanco wrote:Η νέα σεζόν αναμένεται φανταστική!Πάμε μωρή Καρδίτσα!

Ααα,και εννοείται ότι ήσουν Manager of the year!Ποιός Βαλβέρδες,και ποιός Φαν Γκαλ να πούμε!
Καλα ο Βαλβιδας ειναι gtp, με το ζορι με κερδισε 2 φορες φετος με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, αλλα στην Ευρωπη εφαγε καλα... Αμα ειχα εγω το budget του γαυρου... Για τον βλακακο τον van Gaal τι να πω... Ενα μονο :ribo
steroum wrote:Μια χαρα τα πηγες και ειμαι σιγουρος οτι θα τα πας ακομα καλυτερα του χρονου με την μεταγραφικη ενισχυση της ομαδας. Θελουμε treble του χρονου. -rofl :drinking:
Τι πινεις και δεν μας δινεις; Φετος λοιπον θα κανω τα αδυνατα δυνατα να παρω κουπα. Σε τρεις ειμαι, θα δουμε ποια θα παρω... Αλλα φετος θελω κουπα οπωσδηποτε!!! Το αξιζουμε αλλωστε!!!
Επιστροφη στην δραση λοιπον. Ο Ιουνιος ηταν μηνας EURO ?

Image

Image

Εν τω μεταξυ ανακοινωθηκε η νεα καταταξη των ομαδων κατα την UEFA...

Image

Τα ευχαριστα νεα δεν μπορουσαν παρα να «αναγκασουν» τον προεδρο να μου προτεινει ανανεωση του συμβολαιου μου. Το συνηθιζει αλλωστε τετοια εποχη καθε χρονο... Μονο που φετος ειχαμε και καποιες συζητησεις...


Gumul: Καλησπερα προεδρε
Προβατιδης: Γεια σου και σενανε καμαρι μου.
Gumul: Προεδρε σε μεγαλα κεφια σε βλεπω.
Προβατιδης: Μα πως να μην ειμαι!! Δεν πιστευω να θελεις να αφησεις την ομαδαρα που εχεις χτισει χωρις προπονητη...;
Gumul: Προεδρε, τα παραλες! Ομαδαρα δεν ειμαστε ακομα, αν δεν σπρωξεις μπικικινι δεν βρισκω τους παιχτες που θελω, και παλι μας βλεπω να παλευουμε στα playoff του χρονου. Κατι πρεπει να γινει.
Προβατιδης: Βρε Κωστα μου, εχουμε και την επεκταση του γηπεδου, και τις εγκαταστασεις που τις βελτιωνουμε, δεν υπαρχει ρεσυτο. Με ενα μπατζετ 4,3m ? για μετεγγραφες και μισθους εισαι ΟΚ;
Gumul: Μα προεδρε, 3.9m ? ειναι μονο οι μισθοι μας!!! Βαλε κατι...
Προβατιδης: Ακου Κωστακη... Εχω μαθει οτι υπαρχει ενας τυπος εδω γυρω που τον λενε sioutas. Αυτος λοιπον λεει πως κλεινει οποια παιχτουρα θελει, ακομα και αν δεν παιζει μπικικινι.
Gumul: Και επειδη ρε προεδρε το λεει αυτος εγω τι να κανω;;;
Προβατιδης: Η βρες τον τροπο, η κατσε με τα 4,3... Δεν μπορω να κανω κατι καλυτερο...
Gumul: Μας υποχρεωσες προεδρε...
Προβατιδης: Εχεις καποια διαφωνια μηπως ΚΩΣΤΑΚΗ;;;
Gumul: Οχι προεδρε, θα την βρω την ακρη, μεινε ησυχος...
Προβατιδης: Τελεια!!!
Gumul: Τα παραλες παλι....


Image

Η ομαδα λοιπον ξεκινησε την προετοιμασια της ηδη απο τα μεσα Ιουνιου, μιας και τα πρωτα μας παιχνιδια στα μεσα Αυγουστου δεν μας αφηναν περιθωρια ξεκουρασης για πολλες μερες...

Με τον ερχομο του νεου μηνα ηρθανε και τα δωρακια (ο θεος να τα κανει) απο τον προεδρο... Βεβαια εδω που τα λεμε, εκανα και εγω συμφωνιες να γλυφεις και τα δαχτυλα σου... Τοσο νοστιμες!!!


Off Topic:
Thx sioutas για την ιδεα. Αλλη μια δικη σου τακτικη που υιοθετησα τελικα, αν και προσπαθησα να το αποφυγω...
Εχουμε και λεμε λοιπον.

Baba Collins

Image

Ο Νιγηριανος εχει εκπληκτικα σωματικα προσοντα. Η ταχυτητα του και η ευκινησια του με και χωρις την μπαλα στα ποδια ειναι εκπληκτικη. Βεβαια, τεχνικα και πνευματικα δεν ειναι τοσο δυνατος, αλλα αν ηταν δεν θα επαιζε στην ΑΣΑ, θα τον ειχε προλαβει η Ρεαλ...

Damian Lizio

Image

Αν ο Γαλλο-Αργεντινος μας κατσει φετος, θα κανει αλλα κολπα!!! Στον ΟΦΗ παντως ηταν μετριοτατος τη μια χρονια που επαιξε, παρα τα σχεδον 5m που ξοδεψαν οι Κρητικοι για να τον αποκτησουν. Η συμφωνια ηταν για 0? αρχικο ποσο και 15m ? μετα απο 50 αγωνες στο πρωταθλημα με την ομαδα... Προφανως και δεν θα τους παιξει ποτε...

Sergiy Politylo

Image

Αγοραστηκε κυριως γιατι μπορει να παιξει ολες τις μεσοεπιθετικες κεντρικες και αριστερες θεσεις naturally και γιατι εχει και αριστερο ποδι, κατι που μας λειπει στην ομαδα. Ο μικροσωμος Ουκρανος θα αποφερει 16m ? στην Τσερνομορετς μετα απο 40 εμφανισεις στο πρωταθλημα, αλλα ουτε στα ονειρα τους δεν θα τα δουν οι Ουκρανοι...

Bernardo

Image

Ο πρωην χαφ της Cruzeiro ειναι αυτος για τον οποιο θα λυπηθω περισσοτερο απο ολους οταν θα τον πουλησω μετα απο 39 εμφανισεις με την ΑΣΑ... Ο Ανθρωπος ειναι νομιζω ο πιο τεχνιτης ποδοσφαιριστης που εχει περασει απο την ομαδα ποτε ενω ταυτοχρονα ειναι και πολυ γρηγορος. Προοριζεται για οργανωτης του παιχνιδιου μας φετος και για ηγετης της ομαδας στο χωρο του κεντρου!!!

Οι νεοι παιχτες που ηρθαν παραγεμισαν το ροστερ. Επρεπε λοιπον να φυγουν καποιοι απο τους παλιους. Με βαρια καρδια αποχαιρετησα καποιους απο αυτους...


Image

Ο Ιρανος ηταν ενας απο τους καλυτερους μου παιχτες στα 3 χρονια που ηταν στην ομαδα. Συνολικα 18 γκολ και 12 ασιστ σε 85 παιχνιδια με τα κιτρινομαυρα αλλα και αξιομνημονευτες εμφανισεις οπως στην νικη με 1-3 μεσα στο Καραισκακη (2 προσωπικες ενεργεις και γκολ) την περιοδο 2010-11 θα μεινουν στο μυαλο και στις καρδιες μας για παντα.

Πολλα θα μπορουσα να γραφω και για τον Ουρουγουανο Omar Pouso?Τα 2,5 χρονια στην Καρδιτσα μας προσεφερε απειρα τρεξιματα και δυνατες συγκινισεις. Η μαχητικοτητα του αξιοσημειωτη!!! 87 εμφανισεις με τα κιτρινομαυρα σε ολες τις διοργανωσεις και 6 γκολ 5 ασιστ. Με τεραστια συμμετοχη στην φετινη εκπληκτικη πορεια της ομαδας στην Ευρωπη εφυγε πιο πολυ για οικονομικους λογους παρα για αγωνιστικους. Δε λεω, γεμισαμε χαφ, αλλα δε με χαλαγε καθολου να τον κρατουσα ως ρεζερβα. Αλλωστε προσφατα ειχε υπογραψει νεο διετες συμβολαιο με αρκετα μειωμενες αποδοχες και υποβαθμισμενο ρολο στην ομαδα!!!


Η νεα εποχη για την ομαδα φαινεται με πολλους τροπους. Επιτελους μετα απο 6 αποτυχημενες προσπαθειες βρεθηκε ενα feeder club που να ικανοποιει τις φιλοδοξιες μας και να εχει νοημα η σχεση μας μαζι του...

Image

05/07/12

Nilis : Coach coach!!! Εχω νεα!!!
Gumul: Τι εγινε; Ευχαριστα ή δυσαρεστα;
Nilis: Ευχαριστα!!!
Gumul: Λεγε ρε Λουκα, τι με κρατας σε αγωνια;;;
Nilis: Εμεινε ελευθερος ο Παπαδοπουλος!!!
Gumul: ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;;;;;;;;;;; Ποιος εκανε τη @#$%$&%^& και αφησε ελευθερο τον καλυτερο μας παιχτη ρε;;;
Nilis: Οχι ο Κυριακος coach, ο Γιαννης. Εμεινε ελευθερος απο τον Ολυμπιακο και ψαχνει ομαδα!!!
Gumul: Ουφ, κοντεψα να παθω εγκεφαλικο!!! Πολυ ωραια, με ενδιαφερει πολυ η περιπτωση του, ειναι και Ελληνοπουλο.
Nilis: Να το προχωρησουμε δηλαδη το θεμα;
Gumul: Αστο Λουκα, θα το φροντισω προσωπικα το θεμα!!!
Nilis: ΟΚ boss?

Image

Image

Προβατιδης: Τι γινεται Κωστη μου; Βλεπω φεραμε παιχτες, δεν κοροιδεψαμε;;;
Gumul: Ε τι να κανω, την βρηκα την ακρη τελικα και τα κουτσοβολεψα...
Προβατιδης: Μπραβο αγορι μου, και σου φερνω νεα...
Gumul: Προσεχε πως θα μου τα πεις προεδρε, γιατι ο @@ρας ο Nilis πριν κοντεψε να με πεθανει...
Προβατιδης: Τελειωσε η επεκταση του σταδιου κατα 181 θεσεις.
Gumul: Πολυ ωραια, με τα εργα στο προπονητηριο τι γινεται;
Προβατιδης: Ξεκινησαμε και συντομα θα ειναι ολα ετοιμα...
Gumul: Κοιτα μη με κρεμασεις παλι προεδρε. Εγω βλεπεις, χαλι να με πατησεις γινομαι!!!
Προβατιδης: Μεινε ησυχος ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΜΟΥ, μεινε ησυχος
Gumul: (Δε μου αρεσουν αυτα τα «ΜΟΥ»...)


Image

Η υπεροπλια (η πολυκοσμια, οπως το δει κανεις) απο τη μεση και μπροστα φετος, μας αναγκασε σε νεες κινησεις για τη μειωση του ροστερ...

Image

Ο Αποσκιτης δεν ειχε εντυπωσιασει με τις εμφανισεις του και στην ουσια ηταν η 5 λυση μας φετος στην επιθεση. Ο Cannobio απο την αλλη ηταν ενας πολυ χρησιμος παιχτης ανεκαθεν στην ομαδα. Ομως θα ηταν μια ρεζερβα και μονο φετος. Εδω δεν κρατησα τον Pouso που επαιζε βασικος ακομα και περσι αλλωστε... Ο Hult θα εμενε στην ομαδα των νεων για φετος, ομως η προσφορα του Ιωνικου ελεγε οτι προοριζεται για βασικος και αφου δεν ηθελαν option αγορας ειπα ευκολα το ΝΑΙ για να παρει επισημους αγωνες στα ποδια του. Θα δουμε αν θα του κανει καλο...

Με το τελος του βασικου σταδιου της προετοιμασιας μας βγηκαν και αποδοσεις για το φετινο Πρωταθλημα που μας βρισκουν στην τεταρτη θεση των προγνωστικων πισω απο ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ με αυτη τη σειρα... Για να δουμε... Παντως καθε χρονο με βλεπουν καλυτερο.

Τα φιλικα τουλαχιστον φετος εδειξαν ωραια πραγματα... 7 νικες σε ισαριθμα παιχνιδια και 17-2 τερματα, ακομα και αν σημειωθηκαν απεναντι σε σημαντικα υποδεεστερους αντιπαλους, ειναι ευχαριστο μηνυμα...

Image

Εν τω μεταξυ τα τσακαλια μου στην Σκανδιναβια ανακαλυψαν αλλο ενα λαβρακι και το κλεισαμε σε χρονο dt?

Image

Οι μερες περασανε ευχαριστα λοιπον στην προετοιμασια, και χωρις τραυματισμους φετος η γνωστη τριαδα ταξιδευε προς Μονακο για την πρωτη κληρωση της χρονιας... Ειμαστε στο group των ισχυρων φετος, κατι που σημαινει πως θα γλιτωσουμε αρκετους δυσκολους αντιπαλους. Οι μεγαλυτεροι κινδυνοι για εμας Boavista, FC Twente, Rosenborg, Steaua και Sturm Gratz...


Gumul: Να μαστε παλιιιιι.... Τι λετε ωρε παληκαρια;
Nilis: Κοιτα coach χειροτερα απο την PSG περσι δεν γινεται, οποτε... Ας ερθει οτι να?ναι
Λυμπε: Ε ναι, μονο την Rosenborg νομιζω πρεπει να φοβομαστε φετος ομως. Δεν πιστευω να ειμαστε τοοοοοοσο γκαντεμηδες...
Gumul: Κοιτα να δω Rosenborg? Θα σε στειλω να μαζευεις πορτοκαλια!!! Βρωμοστομα!!!


Image

Το ροστερ των Σερβων

Image

Ο πιο επικινδυνος παιχτης της OFK ειναι ο Pecic που ειναι ενας ψηλος και δυνατος φορ. Κατα τα αλλα τιποτα το σπουδαιο στο ροστερ τους...

Την ιδια ωρα ξεκινουσανε οι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ αγωνες της Μεγαλης Βρετανιας. Εκει θα εχουμε αρκετες συμμετοχες...

Image

Image

Η ωρα για το πρωτο ματς εφτασε. Η ομαδα μας ειναι πληρης και πανετοιμη να ανταπεξελθει στις απαιτησεις και φετος!!!

Image


16/08/12 Euro Cup 4th Qual. Rnd Leg 1 v OFK BEOGRAD

Image
Spoiler: show
Α? Ημιχρονο

8? Πλαγιο απο τα δεξια για την ΑΣΑ, ο Nego αφηνει στον Bernardo που ντριμπλαρει και μπαινει μεσα στην περιοχη, σουτ... ΑΟΥΤ

13? Κορνερ απο δεξια με τον Fabio Felicio? ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Κυριακος σηκωθηκε ψηλοτερα απο ολους και εκανε με το γνωριμο για αυτον τροπο το 0-1

18? Νεο κορνερ απο τα δεξια, σειρα του Sasso αυτη τη φορα να πηδηξει πιο ψηλα απο τους αλλους.... ΑΟΥΤ.

27? Ο Davidson καθετα για τον Vandenbergh, αυτος δινει πισω του στον Linic που βρισκει με τη μια αριστερα τον προωθημενο Arthur, αυτος σουταρει στην κινηση... ΑΟΥΤ

30? Ο Davidson σε ενα ριμπαουντ εξω απο την περιοχη των γηπεδουχων σεντραρει, απομακρυνεται η μπαλα πανω στον Linic που βρισκει καθετα τον Scotto, σουταρει αυτος απο το υψος του πεναλτυ... ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ο κηπερ των Σερβων...

32? Ο Fabio Felicio βρισκει αριστερα τον Arthur που ανεβαινει. Βρισκει τον χωρο και σεντραρει στο δευτερο δοκαρι, εκει ειναι ο Scotto πρωτος στην μπαλα.... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-2 με κοντινη κεφαλια απο τον Ιταλο!!!

44? Ο Jovanovic στο πλαγιο απο τα δεξια βρισκει τον Pecic. Αυτος περναει σαν σταματημενο τον Sasso και σουταρει.... ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ευκολα ο Αραμπατζης...

45? ΛΗΞΗ

Ημιχρονο

Αρκετα ευκολο το ματς ως τωρα. Θελω σοβαροτητα ομως. Να μην φαμε γκολ και αν βαλουμε κ αλλο εχει καλως. Να τελειωνουμε απο σημερα με την προκριση...

Β? Ημιχρονο

55? Ηρεμο το ματς στα πρωτα 10 λεπτα και χωρις φασεις.

62? Βολε απο τον Mijuskovic, η μπαλα φτανει ως τον Pecic, αυτος ξεμαρκαρεται ευκολα, σουταρει εξω απο την περιοχη.... ΑΟΥΤ Landu-Landu και Lizio μεσα στην θεση των Linic και Bernardo.

73? Ο Nego δινει στον Lizio εξω απο την περιοχη, αυτος ξεμαρκαρεται με ομορφες ντριμπλες και σουταρει... ΑΟΥΤ

74? Ο Rusescu στη θεση του Vandenbergh

75? O Milenkovic διωχνει οπως οπως μια επικινδυνη μπαλια και η μπαλα φτανει στον Nego. Αυτος με τη μια καθετα βρισκει τον Scotto που ειναι μονος του... ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ στο τετ-α-τετ σε κορνερ, μεγαλη ευκαιρια!!!

85? Ο Αραμπατζης εκτελει το αουτ, πρωτη κεφαλια απο τον Landu-Landu, δευτερη απο τον Scotto και ο Ruscescu βγαινει μονος στην πλατη της αμυνας. Πλασαρει και.... ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ και παλι απο τον Mijuskovic. Ατυχοι μαλλον ημασταν εδω...

92? Ο Pecic προσπαθει να βρει τον Milenkovic αλλα πρωτος στη μπαλα ο Lizio που κοβει και κανει μια καθετη μπαλια 35 μετρων στην πλατη της αμυνας για τον Rusescu, αυτος ειναι μονος με τον Mijuskovic? ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ και παλι απο τον Σερβο κηπερ!!!

93? ΛΗΞΗ

Image

Πολυ καλη η αποδοση μας σημερα με εναν πολυ χειροτερο αντιπαλο. Καθαρισαμε την προκριση απο σημερα και δειξαμε ενα σοβαρο προσωπο καθ?ολη τη διαρκεια του αγωνα...
Λιγες μερες μετα εγινε και η κληρωση για το κυπελλο...

Image

Ολο το καλοκαιρι ο Ολυμπιακος και συγκεκριμενα αυτος ο Βαλβιδας φλερταρε με τον Κυριακο για να τον ξαναφερει προς Πειραια μερια... Αυτο να το σκεφτοσουνα κυριε Βαλβιδα οταν τον εδιωξες την Πρωτη φορα πριν κατι χρονια!!! Προπονητη της δεκαρας... Το κακο ειναι οτι καποια στιγμη οπως ηταν αναποφευκτο, ο Κυριακος, που δηλωνει ευτυχισμενος στην Καρδιτσα παρα το ενδιαφερον πολλων ομαδων, εφερε μια προταση στην ΠΑΕ απο τον ΟΣΦΠ για την αγορα του εναντι 3,8 εκατ. ?... Δυστυχως τοσο αργα δεν θα μπορουσα να βρω αντικαταστατη του παρα το μεγαλο ποσο που θα εμπαινε στα ταμεια και ετσι εκανα μια αντιπροταση στον ΟΣΦΠ για 11 εκατ. ?. Αυτο ομως δεν αρεσε και πολυ στον μικρο... Δεν πειραζει, θα του περασει!!!


Image

Image


16/08/12 Euro Cup 4th Qual. Rnd Leg 1 v OFK BEOGRAD

Για τον δευτερο αγωνα επελεξα βασικη ενδεκαδα παρα το ματς με τον Ατρομητο για την πρεμιερα του πρωταθληματος σε 3 μερες. Και αυτο γιατι ηθελα να διατηρησω σε φορμα τους βασικους μου παιχτες για την αρχη του πρωταθληματος...

Image
Spoiler: show
Α? Ημιχρονο

2? Μπηκαμε δυνατα και ο Πετκακης ψαχνει τον Scotto στα δεξια, αυτος σεντραρει στο δευτερο οπου ο επερχομενος Bernardo κανει μια προβολη... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 απο πολυ νωρις και καπου εδω τελειωνουν ολα...

8? Ο Jovanovic στο φαουλ για την OFK... ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ δυσκολα απο τον Peskovic?

11? Πολυ καλη κυκλοφορια της μπαλας καταληγει με τον Bernardo να δινει στον Arthur αριστερα μεσα στην περιοχη. Αυτος σουταρει..... ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ σε κορνερ!!!

12? Ο Bernardo στο κορνερ, ο Κυριακος ψηλα την κεφαλια.... ΔΟΚΑΡΙ, η μπαλα ξανα στα ποδια του Κυριακου, ο Jovanovic κανει το τακλιν τελευταια στιγμη... ΠΕΝΑΛΤΥ!!!

13? Στην εκτελεση ο Bernardo... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 με το δευτερο προσωπικο γκολ του Βραζιλιανου!!!

19? Ο Linic σεντραρει απο τα δεξια, διωχνει η αμυνα της OFK ο Davidson στο ριμπαουντ, γρηγορα στον Bernardo και αυτος στον Scotto εξω απο την περιοχη, ξαφνικο σουτ.... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 με τον Ιταλο σε μεγαλα κεφια!!!!

20? Ο Linic κλεβει απο τα δεξια, κανει ενα εκπληκτικο 50αρι, σεντραρει και αμυντικοι διωχνουν πανω στον Bernardo που σουταρει στην κινηση... ΑΟΥΤ

30? Ηρεμα κυλησανε τα τελευταια λεπτα μετα το καταπληκτικο ξεκινημα...

45? Χωρις πολλες φασεις το πρωτο ημιχρονο φτανει στο ΤΕΛΟΣ του...

Ημιχρονο

Καλα παμε, αλλα δεν χρειαζεται να το παρακανουμε. Εχουμε και ματς την Τριτη. Ριχνουμε ρυθμους και αλλαζω τον Scotto που χτυπησε σε μια φαση στο πρωτο μερος. Στη θεση του ο Hateley.

Β? Ημιχρονο

55? Φαουλ με τον Bernardo εξω απο την περιοχη... μολις ΑΟΥΤ

56? Ο Γιαννης Παπαδοπουλος μεσα στον Davidson που χτυπησε και ζητησε αλλαγη...

65? Νεκρο διαστημα το τελευταιο δεκαλεπτο

67? Ο Lizio στη θεση του Bernardo

73? O Arthur σεντραρει απο αριστερα, η απομακρυνση πανω στον Lizio που σουταρει χωρις να το πολυσκεφτει... ΑΟΥΤ για λιγα εκατοστα...

88? Ο Fabio Felicio συνεργαζεται με τον Lizio και κρατανε την κατοχη στο χωρο του κεντρου, ο δευτερος βρισκει λιγα μετρα και ανεβαινει, σουταρει με πολλα φαλτσα... μολις ΑΟΥΤ απο την εστια των Σερβων...

93? ΛΗΞΗ

Image

Ενα πολυ μετριο ματς σημερα. Τα γρηγορα γκολ μας εδωσαν απο νωρις την προκριση και μας αφαιρεσαν καθε κινητρο για να κανουμε κατι παραπανω... Αξια προκριση παντως...
Σε αλλα νεα, εγινε το Super Cup σημερα...

Image

Gumul: Ωραια, παει περασε η πρωτη κρυαδα. Εχει κανεις ορεξουλα για προβλεψεις;
Nilis: Εγω coach δεν λεω τιποτα... Περσι ζητησα Γαλλικη και ηρθε η Μονακο και καναμε την μοναδικη μας ηττα στον ομιλο
Λυμπε: Ασ?τον αυτον coach εχει κι αλλου πορτοκαλιες... Θα σου κανω εγω προβλεψη... Λεω Valencia απο τους δυνατους, Toulouse απο το δευτερο γκρουπ και Slavia Prague απο τους αδυναμους
Gumul: Μπα που να φας τη γλωσσα σου ρε γκαντεμοσαυρα!!!
Nilis: Καλα ρε τετοια κληρωση ουτε στο χειροτερο εχθρο μου!!! Τωρα οτι και να πω δε πειραζει, καλυτερο θα ειναι σιγουρα...
Λυμπε: Αντε να σε δουμε...
Gumul: Σταματηστε και οι δυο, αρχιζει...


Image

Οι Τουρκοι εχουν μια πολυ δυνατη ομαδα που παιζει με 4-2-3-1 με εξτρεμ, ενα απο τα πιο δυσκολα συστηματα που εχω αντιμετωπισει ενω εχουν και εξαιρετικες μοναδες στο ροστερ τους. Με την πρωτη ματια ξεχωριζουν οι Arda Turan (εκρηκτικοτατο αριστερο εξτρεμ), Milan Baros (ο γνωστος), Emre Gungor (απιστευτο σεντερ μπακ).

Οι Αγγλοι εχουν ενα πολυ δυνατο συνολο και... ας το παραδεχτουμε, ειναι Αγγλοι. Παιζουν αλλο ποδοσφαιρο και μπορουν στη μερα τους να διαλυσουν καθε αντιπαλο. Στηριζομαι λιγο στο βλακα τον προπονητη τους που αφησε εκτος UEFA Pavlyuchenko και Giovanni dos Santos? Τουλαχιστον εκλεισε 25αδα με επαγγελματιες ποδοσφαιριστες... Κλασσικο 4-4-2 για τους Αγγλους.

4-5-1 αμυντικογενες τελος για τους Ολλανδους που ειναι μια γρηγορη ομαδα αλλα στηριζεται κυριως στα σωματικα προσοντα των παιχτων της παρα στα τεχνικα... Δεν δειχνουν ιδιαιτερα επικινδυνη ομαδα, αλλα πρεπει να παρουμε 6 βαθμους απο αυτους αν θελουμε να προκριθουμε ανετα και αυτο τους κανει πολυ δυσκολους αντιπαλους...

Μ?αυτα και μ?αυτα φτασαμε στο ξεκινημα του πρωταθληματος... Ο επομενος μηνας θα μας φερει αντιμετωπους με τους εξης αντιπαλους!!!


Image


Συνολικα οι μετακινησεις που εγιναν φετος...

Image

Το φετινο ροστερ που θα παλεψει για τους στοχους μας...

Image

Συν απο την ομαδα των νεων Babovic, Araujo, Hult, Kohout και οποιος αλλος νεος μας φανει χρησιμος.
ΜΙΚΡΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ...
ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ, ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΡΔΟΣ...


Για οποιον τον ενδιαφερουν οι ιστοριες. (FM 2009)
Κανεις εμποδιο δε θα σταθει...
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολη καλες μεταγραφες
πολη δυσκολη κληρωση
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food”