νεοι στοχοι,νεο μπατζετ

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
kojak111
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Mon Oct 12, 2009 2:24 pm
Football Manager της ομάδας: Lanus, Betis
Αγαπημένη Ομάδα: Ατρομητος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει... Στην αρχη μιας χρονιας πως ακριβως ζηταω απο τη διοικηση
επιπλεον μπατζετ για μεταγραφες αφου σαν μανατζερ εχω πλεον σαν στοχο και μια καλη πορεια στο c.l. και οχι μονο την κατακτηση του πρωταθληματος που θετει σαν μοναδικο στοχο η διοικηση καθε χρονια ? .....ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!
move your mind and your ass will follow...
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Όταν σου δίνει το μπάτζετ τι λέει;

expects to win the league?


Η κάπως έτσι; Δεν μπορεί να σου δώσει έξτρα λεφτά για μια καλή πορεία στο τσουλου!
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
kojak111
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Mon Oct 12, 2009 2:24 pm
Football Manager της ομάδας: Lanus, Betis
Αγαπημένη Ομάδα: Ατρομητος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδη,πως μπορω να εξασφαλισω μεγαλυτερο μπατζετ? Εχω Ολυμπιακο και καθε χρονο η διοικηση θετει ως μοναδικο στοχο το πρωταθλημα και μου δινει ψιχουλα για μεταγραφες. Πρεπει καποια χρονια να γινει η "υπερβαση" και να δοθει μεγαλυτερο μπατζετ
για να μπορεσει η ομαδα να πετυχει στο c.l. Aν και φετος μου ανακοινωσει το μπατζετ και ειναι μικρο πρεπει αμεσως να ζητησω μεγαλυτερο? Δεν πρεπει να το αιτιολογησω? Γενικα τι πρεπει να κανω για να παρω περισσοτερα χρηματα για μεταγραφές?
move your mind and your ass will follow...
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ζήτα, αν και θα σου πουν να πουλήσεις παίχτες.

Οπότε αυτό είναι το μυστικό.

Καλή διαχείριση και πώληση ταλέντων.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Yπαρχουν 100 παραθυρακια στο παιχνιδι να ξεχειλωσεις όσο δε παει το υπαρχον μπατζετ και μετα να ελπιζεις για πορεια στην ευρωπη ετσι ωστε να καλυψεις το ανοιγμα που προκάλεσες.Φρόντισε να πουλησεις μέσα στη χρονια κανένα παικτη,ή δεν ξέρω και εγω τι άλλο ετσι ώστε μέσα μαϊου να εχεις μαζέψει κάποια λίγα λεφτα στο μπατζετ.Στο διαστημα μεσα μαϊου εως μέσα ιουνίου,μπορεις να κλείσεις πολυ ακριβούς παίκτες,αρκει να πληρώνεις τις ομάδες τους ΜΟΝΟ με 24 δοσεις,χωρις μετρητα και να θέλουν να έρθουν φυσικα.Δηλαδη σκέψου οτι έχοντας 2Μ μπατσετ τέτοια περίοδο,μπορεις να πάρεις παικτες των 20 εκατομυριων,και οχι μόνο 1-2,ακομα και 5-6.Για να καταλαβεις,για παικτη που κλεινεις τον μαιο αρκει να εχεις στο μπατζετ σου το ενα δωδεκατο του ποσου που προσφέρεις,και για παικτες που κλεινεις ιουνιο αρκει να εχεις το ενα εικοστο τεταρτο του ποσου,απλα ο ιουνιος εχει το ρισκο οτι δε θα προλαβεις να τον κλεισεις προτου ανακοινωθουν τα νέα μπατζετ και αρχισει η νεα χρονια.Τα λεφτα απο το μπατζετ δεν θα φευγουν σε καθε παιχτη που θα κλεινεις,θα μενουν αυτα τα 2Μ(ή οσα έχεις),και θα φύγουν την πρωτη ιουλιου ολα μαζι οταν ερθουν οι παικτες.Θελει μεγαλη προσοχη γιατι μπορει να πτωχευσεις την ομάδα ή να ξεφύγεις απο τα ρεαλιστικα πλαισια του παιχνιδιού.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”