Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Forum rules
Καλώς Ήρθατε στη Γενική Συζήτηση για το Football Manager 2009.
Παρακαλούμε, διαβάστε πρώτα τους κανόνες του site - http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
Σημαντικά θέματα:

Football Manager 2009 info (Patch v9.1.0 - v9.2.0 - v9.3.0)
Δε μπορώ να ενεργοποιήσω το FM2009 / λάθος κωδικός.
Γενικές Απορίες FM09
Ελληνική Περιγραφή Αγώνα!!!
Σε περίπτωση που δε μπορείτε να ξεχωρίσετε τα 0 - O και Ι-1 από το κωδικό ενεργοποίησης, πατήστε εδώ για να δείτε πως φαίνονται οι χαρακτήρες, πάνω στο manual.
Post Reply
User avatar
mastoras_3
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5259
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:57 pm
Football Manager της ομάδας: Aris Salonika
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι ο κοσμος φταιει που πηγε και το αγορασε απο την πρωτη μερα..
User avatar
gt13
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Tue Oct 07, 2008 9:54 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

master yoda wrote:ρε παιδες ποτε δεν παμε στις μεγαλες πρεμιερες

τις πρεμιερες της αφηνουμε για τις γλαστρες,ο νορμαλ κοσμος πηγανει στα blockbuster μετα το πρωτο τριημερο προβολης

ΣΩΣΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΛΑΜΕΝΟΙ.....
ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ??????ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΧΛΩΜΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!
ΠΑΝΑΘΑ ΡΕΕΕΕΕΕ!!!!
User avatar
sirjohnbest
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Fri Nov 19, 2004 5:23 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακόμα παλεύεται να παίξετε? Βρε γαμώ το κέρατο που μπλέξαμε σήμερα!

Και το ωραίο είναι ότι σε μια εβδομάδα(και πολύ λέω) θα το αγοράζουν αντιγραμμένο ή θα το κατεβάζουν από torrents ορισμένοι, θα κάνουν αντιγράφει και επικόλληση και θα παίζουν μια χαρά!!!

Και εμείς οι Μα@@κες θα παλεύουμε με steam , internet και του κεραρατά τα κέρατο!!
sirjohnbest
User avatar
rou11
Amateur
Amateur
Posts: 145
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:23 am
Football Manager της ομάδας: Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/JUVENTUS
Status: FM 12 Manager History: Dortmund-Lazio-Twente-Liverpool-Valencia , cur. season 2017
Location: Ελλαδα-Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ε αν ειναι δυνατον εκανα τοσο αγωνα για να το αποκτησω σημερα και τωρα γινεται αυτο?
και μεχρι ποτε θα ειναι down το συστημα δεν λενε...
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14798
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

στις πρεμιερες παντα κατι δεν παει καλα

ειτε ειναι το μαγαζι που τραγουδαει η σασα μπαστα
ειτε το μαγαζι που τραγουδαει η μαρινελα

goosfraba
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέχρι το μεσημέρι καταριόμουν την τύχη μου που έπαθε προχθές χοντρή ζημιά το pc μου και δεν μπορώ να παίξε όχι manager αλλά ούτε pac man. Αλλά διαβάζοντας και τις πέντε σελίδες post αυτού του topic νομίζω ότι σε καλό μου βγήκε. κράτησα την ηρεμία μου μέχρι να ξαναπάρω το μηχάνημα από τον μάστορα. Της κακομοίρας γίνεται. Δεν ξεκίνησε καλά το φετινό
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14798
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

gt13 wrote:
ΣΩΣΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΛΑΜΕΝΟΙ.....
ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ??????ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΧΛΩΜΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!
Προφανώς υπαρχουν,αυτοι που δεν ποσταρουν σε αυτο το τοπικ κ παιζουν φουλσκριν το φμ

υπομονη,δεν ειναι οτι σε 2 ωρες τελειωνει κατι κ δεν προλαβαινετε να παιξετε,ξερω αρκετοι το περιμενατε καιρο,αλλα καντε υπομονη,μια δυο τρεις μερες

δεν χαθηκε κ ο κοσμος
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

πολλοί, παρα πολλοί έχουν καταφέρει να παίξουν και παίζουν κανονικά αυτη τη στιγμή


οι περισσότεροι το πήραν με on line τρόπο, έφτασε στο σπίτι τους απο χθες και το ενεργοποίησαν το βράδυ...


ενεργοποιήσεις έγιναν κανονικά μέχρ και τις 2 - 2:30..

έκτοτε παρουσιάστηκε το πρόβλημα με την SI, τους servers της και του διαόλου τα κέρατα...



υπομονή



αν δεν έχετε υπομονή δεν μπορώ ν κανω κάτι


εγω το έχω στα χέρια μου αλλα δεν έχω το πισί σπίτι διότι έπρεπε να το ανακατασκευάω για να τρέχει το παιχνίδι...


σας καταλαβαίνω, αλλά δεν μπορείτε να κάνετε τιποτα περισσότερο περα απο υπομονή



τώρα όσον αφορά τις ΜΑΛAKIΕΣ που λένε κάποιοι για αντιγραφές, κατεβάσματα και άλλα.


ε, αμα σλιπ νους...δε τη παλεύεις..
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
gt13
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Tue Oct 07, 2008 9:54 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:πολλοί, παρα πολλοί έχουν καταφέρει να παίξουν και παίζουν κανονικά αυτη τη στιγμή


οι περισσότεροι το πήραν με on line τρόπο, έφτασε στο σπίτι τους απο χθες και το ενεργοποίησαν το βράδυ...


ενεργοποιήσεις έγιναν κανονικά μέχρ και τις 2 - 2:30..

έκτοτε παρουσιάστηκε το πρόβλημα με την SI, τους servers της και του διαόλου τα κέρατα...



υπομονή



αν δεν έχετε υπομονή δεν μπορώ ν κανω κάτι


εγω το έχω στα χέρια μου αλλα δεν έχω το πισί σπίτι διότι έπρεπε να το ανακατασκευάω για να τρέχει το παιχνίδι...


σας καταλαβαίνω, αλλά δεν μπορείτε να κάνετε τιποτα περισσότερο περα απο υπομονή



τώρα όσον αφορά τις ΜΑΛAKIΕΣ που λένε κάποιοι για αντιγραφές, κατεβάσματα και άλλα.


ε, αμα σλιπ νους...δε τη παλεύεις..
ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΥΜΠΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ 1 ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!!!
ΠΑΝΑΘΑ ΡΕΕΕΕΕΕ!!!!
imakolata21
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Oct 11, 2008 7:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αγορασα το παιχνιδι, δεν εχω μπει καν στον κοπο να το εγκαταστησω με ολα αυτα που βλεπω να γραφετε...., και θελω να ρωτησω κατι : εχει αδεια για πεντε υπολογιστες σωστα? θελω να το εγκαταστησω στον δικο μου και να το δωσω και στον αδερφο μου για να μην μας ερθει ο κουκος αηδονι.... . διαβασα αρκετα μυνηματα πιο πριν καποιον να λεει οτι αυτο ειναι παρανομο και οτι εχει να κανει μονο για μεχρι 5 υπολογιστες στο ιδιο ατομο.....!!! ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ??? ποσοστα απο τις αγορες παιρνουν καποιοι εδω μεσα και διαδιδουν τετοια??/ και στην τελικη αν εχω βαλει την gestapo σπιτι μου που ξερει σε ποιον υπολογιστη ειμαι και οντως παιζω εγω ή εβαλα την μανα μου να κανει την press conference μεχρι να φαω εεε τοτε να μην το εγκαταστησω και καθολου!!! για ηρεμα!!!
jimakosmar
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Nov 18, 2007 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: iraklis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εαν .... εαν .. λεω τυχει .. και δω κανα torrent .. η παρω κανα μαγαζι με αντιγραφα και μου πουνε "βεβαιως το χουμε περαστε να το παρετε με 8 ευρω !"
πριν εγω κανω multi-master-autofocus activation

θα ξαναδουνε το φραγκακι μου με το μακαρονακι το κοφτο !!!

οταν θες να κανεις mylti-sustem-antipirate-magkies-toukolou πρεπει να σου κρεμονται κιολας .. ετσι ωστε να μπορεις να εισαι Σ Υ Ν Ε Π Η Σ

αν νομιζανε οτι θα τους "κρεμαγαν" τα multi-master-servers τους .. σαν κρητικες βρακες .. να αφηνανε το παιχνιδακι ησυχο και να κλειδωνανε τον

σπασικλα γιαλακια τελειοφοιτο του cyberpcstudies που τους προτεινε αυτες τις ΑΗΔΙΕΣ με τις οποιες μας εχουν ζαλισει τα @@ !!!
ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ! ΑΜΕΣΩΣ ! ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ! ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΙΞΩ MANAGER ! ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ !!
ΑΝ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ !
User avatar
rou11
Amateur
Amateur
Posts: 145
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:23 am
Football Manager της ομάδας: Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/JUVENTUS
Status: FM 12 Manager History: Dortmund-Lazio-Twente-Liverpool-Valencia , cur. season 2017
Location: Ελλαδα-Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν χρειαζεται να -Φωναζεις- ετσι κι εμεις τα ιδια με σενα τραβαμε.. ειπαμε υπομονη..
και γραφε με μικρα γραμματα, τα μεγαλα γραμματα ενοχλουν τα ματια

υ.γ. και για τους 2 φιλους που γραψαν με κεφαλαια
Brizolakias
Amateur
Amateur
Posts: 152
Joined: Thu Sep 04, 2008 8:40 pm
Football Manager της ομάδας: Standard
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gersou wrote:Βαζω κανονικα τον κωδικο και μου λεει αυτο:We're sorry,but this instalation of Football Manager 2009 Certificate could not be activated for the following reason:The application was unable to connect to the internet.Please check your connection.
Ενω εχω Ιντερνετ κανονικα αφου μου το βγαζει αυτη τη στιγμη που γραφω το ποστ...Επισης εχω ελεγξει και δεν πρεπει να κανω λαθος και να μπερδευω 0 με ο και τετοια...Τι μπορω να κανω???Παρακαλω βοηθηστε με...(Το παιχνιδι ειναι αυθεντικο,στο Ιντερνετ συνδεομαι ασυρματα απο το δωματιο μου με τον υπολογιστη που ειναι σε αλλο δωματιο)
Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! HELP!
User avatar
rou11
Amateur
Amateur
Posts: 145
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:23 am
Football Manager της ομάδας: Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/JUVENTUS
Status: FM 12 Manager History: Dortmund-Lazio-Twente-Liverpool-Valencia , cur. season 2017
Location: Ελλαδα-Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ε τι να σας απαντησει τωρα καποιος εσας τους 2?? τοσες σελιδες γραφουμε οτι εχει προβλημα η s.i. και δεν μπορει κανεις να ενεργοποιησει το παιχνιδι..
αλλα σιγουρα δεν κοιταξατε καθολου,μπηκατε στο τοπικ και κατευθειαν γραψατε την απορια σας..
xtapodias
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Mon May 05, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ αφού έκανα activation στο steam και μετά στο soft anchor (μου πήρε κανα τέταρτο αλλά εντάξει), βγήκα από το παιχνίδι και προσπάθησα να ξαναμπώ.
Εχω το πρόβλημα οτι το στο soft anchor ξαναζητάει activation και μου λέει οτι "This key is already active. To purchase an unlock key please visit : http://www.sigames.com"
Πάνω αριστερά λέει οτι το "trial period has expired!!!!!!!!!!!"

Φυσικά τα περι κατεβάσματος, φίλε τσάκ, είναι out of the question, αλλά η υπομονή είναι επίσης.
Εκτός αν το γράφει στο license aggreement.
Συμπεριφορά χάλια προς τον πελάτη και από τη Sega και από την Sigames.

Φυσικά αν αύριο δεν έχει λυθεί το θέμα, θα είμαι απ' αυτούς που έχουν το παιχνίδι αυθεντικό και θα παίζουν με crack!
Επίσης μετά τα σημερινά, λέω να μη μου τη χώσετε, τη κάρτα, για αναφορα σε κόπιες, crack, κλπ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2009”