Scribo Historiam,ergo sum...!

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο Ντέμη, θα τη ρίξεις την αεκαρα :evil: :evil:

ΣΗΚΩΦΥΓΕΠΟΥΛΑΤΩΡΑ :twisted: :twisted:

Α ξέχασα, καλά τα πάς και εσύ τζος -puppie
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μόλις τώρα τελείωσα την ιστορία την διάβασα όλη μέχρι τώρα!!!

Ας αρχίσω να λέω λοιπόν...

1)Τα πας πολύ καλά στο πρωτάθλημα με λίγο τύχη θα βγεις Ευρώπη!!!
2)Για τον αμυντικό γκολτζή σου καλύτερα θα είναι να έκανες αυτό που είπε ο DrGonzo!!!Τα λεφτά πάντως είναι πολύ καλά και θα βρεις παίκτες είμαι σίγουρος!!!
3)Ο πρόεδρος πρέπει να μάθει να δίνει λεφτά γιατί παρολίγο να πέσει η ομάδα!!!
4)Ντέμη σε στηρίζω σε λατρεύω αλλά να συνεχίσει έτσι η ΑΕΚ ΣΗΚΩΦΥΓΕΠΟΥΛΑΤΩΡΑ!!!
5)Μπορείς να βάλεις κάποια screenshots με την ΑΕΚ(ρόστερ,staff)για να δούμε ποιοι ευθύνονται για όλα αυτά???
6)Είμαι σε μία φάση που βαριέμαι το FM!Αλλά εσύ μου έδωσες την ιδέα να αρχίσω με μία ομάδα της Β' Εθνικής όπως έκανες και εσύ!!!


Καλή συνέχεια και πάντα νίκες :wink: !!!
jimis21
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλτατε jimis21,

1) Nα σαι καλά φίλε μου.Η έξοδος στην Ευρώπη είναι λίγο δύσκολη στην παρούσα φάση αλλά θα το παλέψουμε. :wink:
2)Ο Κισκαμπάνης πωλήθηκε με το καλύτερο δυνατό συμφέρον του Πανσερραικού όπως θα διαπιστώσεις στα παρακάτω ποστς.
3)Δυστυχώς αυτή είναι η μοίρα των επαρχιακών ομάδων που δεν έχουν προέδρους με κολλοσούς επιχειρήσεων...
4)Έχει μπόλικο Ντέμη στη συνέχεια... :-D
5)Αυτή τη στιγμή εχω τελειώσει το πρωτάθλημα,αλλά μπορώ να ανεβάσω το ρόστερ της ΑΕΚ μαζί με το τέλος του πρωταθλήματος σε λίγες μέρες.
6)Χαίρομαι που απετέλεσα αφορμή για να ασχοληθείς με τη Β' εθνική...! Γενικά εγώ το έχω ψάξει πολύ αυτό το θέμα μιας και έχω παίξει αρκετά με την Καστοριά(της οποίας έχω αναλάβει το scouting) και μπορώ να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε μου ζητήσεις. Αν θες μια ομάδα έτοιμη να πρωταγωνιστήσει μπορεις να σταφείς στον ΠΑΣ από τα Γιάννενα αλλά κι στον Πανσερραικό. Αν αντιθέτως γουστάρεις τη δημιουργία μιας ομάδας από το 0 η Καστοριά θα ήταν μια καλή επιλογή.Σαφώς και υπάρχει πληθώρα επιλογών απλά εγώ έκανα τις προτάσεις μου. Ελπίζω να απολαύσεις το παιχνίδι στη Β εθνική παρά τις δύσκολες συνθήκες της κατηγορίες και τα ελάχιστα χρήματα που θα έχεις στη διάθεση σου.Και πάλι σ' ευχαριστώ για τα σχόλια σου, είμαι εδώ όποτε χρειαστείς κάτι :wink:
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

29/11/2009

Πρωτάθλημα Superleague, 13η αγωνιστική

Image
Image

Παρά το γεγονός ότι πήραμε έναν υπερ-πολύτιμο βαθμό σε μια δύσκολη ομολογουμένως έδρα, αισθάνομαι μια δυσφορία για τον τρόπο που δεχθήκαμε την ισοφάριση. Μετά το 0-3 πιστέψαμε πως όλα τελείωσαν, χωρίς ωστόσο να υπολογίσουμε την αντίδραση των παικτών της Καλαμαριάς. Ως επακόλουθο αυτής της χαλαρότητας ήρθε η άμεση ισοφάριση και η πάρ? ολίγο νίκη της Καλαμαριας στο τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού με σωρεία χαμένων ευκαιριών από την πλευρά των γηπεδούχων. Το πάθημα λοιπόν πρέπει να μας γίνει μάθημα και στο εξής να μην επαναπαυόμαστε πάνω σε ένα προβάδισμα, ακόμα κι αν αυτό είναι ευρύ?

6/12/2009

Πρωτάθλημα Supeleague, 14η αγωνιστική

Image
Image

Σώσαμε τα προσχήματα και τον ένα βαθμό της ισοπαλίας στο 89ο λεπτό με γκολ της χρυσής, όπως αποδείχθηκε, αλλαγής του Αλέξη Γαβριλόπουλου. Ο Άρης παρουσιάστηκε πιο αποτελεσματικός και λίγο έλειψε να κατακτήσει τη νίκη. Δίκαιο σαφώς το αποτέλεσμα αλλά αρνητική η δική μας εμφάνιση. Ευελπιστώ πως θα παρουσιάσουμε βελτίωση στους επόμενους αγώνες?


13/12/2009

Πρωτάθλημα Superleague, 15η αγωνιστική

Image
Image

Προσθέσαμε μια ακόμα σπουδαία εμφάνιση κόντρα σε μια ομάδα του κέντρου χωρίς όμως να αποκομίσουμε κάποιο βαθμολογικό όφελος?Ίσως αυτό το γεγονός να οφείλεται στην απειρία των παικτών, μιας και η πλειονότητα αυτών είναι νεαρή σε ηλικία. Σίγουρα με τον καιρό θα μπορούμε να παίζουμε στα ίσα αυτούς τους αντιπάλους και να δραπετεύουμε με εκτός έδρας νίκες?!


20/12/2009

Πρωτάθλημα Superleauge, 16 αγωνιστική


Image
Image

Ξεκινήσαμε τον δεύτερο γύρο με ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα και μια ζωτικής σημασίας νίκη, όπως άλλωστε είχαμε πράξει και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος! Σε μια αναμέτρηση που σαφώς και δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας , εκμεταλλευθήκαμε μια από τις λίγες ευκαιρίες που μας δόθηκαν ενώ αντέξαμε στην ασφυκτική πίεση του Αστέρα μετά τη σωστή αποβολή του Κάστρο?


Σ? αυτό το σημείο θα πρέπει να απολογηθώ για την απουσία του screenshot με τη βαθμολογία(το οποίο -μάλλον- ξέχασα να κάνω αποθήκευση αφού δεν το βρήκα πουθενά. Πάντως βρισκόμαστε πάνω από τη 10η θέση που είχαμε πριν λίγες αγωνιστικές?). Μπήκαμε με τον καλύτερο τρόπο στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος ,αφού καταστήσαμε ένα δύσκολο διπλό και μάλιστα επί ενός αντιπάλου με τους ίδιους στόχους με εμάς, και πιστεύω πως με την ανάλογη ενίσχυση κατά τη μετεγγραφική περίοδο θα μπορέσουμε να κάνουμε την υπέρβαση και να πετύχουμε το κάτι παραπάνω?!
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

23/12/2009

Το καλό κλίμα και την ευφορία που επικρατούσε μετά το διπλό στην Τρίπολη ήρθε να χαλάσει μια κίνηση του προέδρου που όσο και να το ψάξουμε, κανείς δεν θα βγάλει κάποιο ουσιαστικό συμπέρασμα. Ας πάρουμε τα πράγματα όμως από την αρχή?Το καλοκαίρι ο βοηθός μου, Robert Prosinecky, μ? ενημέρωσε πως στην ομάδα των νέων του Πανσερραικού υπάρχει ένας ταλαντούχος ποδοσφαιριστής που ακούει στο όνομα Νίκος Παπακώστας και αγωνίζεται στην επίθεση. Έχοντας παρακολουθήσει αρκετά του ελπιδοφόρου αυτού ποδοσφαιριστή παιχνίδια με την ομάδα των νέων διαπίστωσα πως πρόκειται για έναν εξαιρετικό παίκτη με λαμπρό μέλλον μπροστά του κι αποφάσισα να του ανανεώσω το συμβόλαιο για 5 χρόνια και με μια μικρή αύξηση αποδοχών. Μετά μεγάλης του χαράς ο Παπακώστας δέχθηκε την προσφορά και συμφώνησε με τους όρους του νέου συμβολαίου. Όμως, λίγες μέρες αργότερα, ήρθε απαστελμένος του ΠΑΟ και ζήτησε τον ποδοσφαιριστή χωρίς η ομάδα της Παιανίας να καταβάλει κάποιο χρηματικό αντίτιμο?Κι εδώ βρίσκεται το ύποπτο στοιχείο της υπόθεσης?Ο πρόεδρος μας, Πέτρος Θεωδορίδης , που δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιου είδους συμπεριφορές, πήρε την υπόθεση στα χέρια του και αποδέχθηκε την πρόταση κρίνοντας την άκρως συμφέρουσα?(να υπενθυμίσω πως ο ΠΑΟ δεν προσέφερε χρήματα παρά μονάχα ένα μικρό( 15%) ποσοστό από μια ενδεχόμενη πώληση του παίκτη σε άλλο σύλλογο).

Image
Image

Ειλικρινά με ενόχλησε αυτή η κίνηση του προέδρου με τον οποίο όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να έρθει σε επαφή προκειμένου να μου δώσει μια εξήγηση?


28/12/2009

Η γιορτή των Χριστουγέννων μόλις πέρασε και εγώ επέστρεψα στο γραφείο για τη διευθέτηση μερικών θεμάτων της ομάδας πριν μπει ο νέος χρόνος?Ο πρόεδρος τελικά έσπασε τη σιωπή του για να μου εξηγήσει το λόγο της παραχώρησης του Παπακώστα αλλά και για να μ? ενημερώσει για κάποιες προτάσεις που έχει δεχθεί η ομάδα?

(ντριν,ντριν?.ντριν, ντριν?)

-Παρακαλώ?
-Έλα αγόρι μου, τι κάνεις; Χρόνια πολλά?!
-Τι χρόνια πολλά ρε πρόεδρε; Γιατί τους έδωσες τον παίκτη χωρίς να με ρωτήσεις; Και μάλιστα χωρίς να πάρουμε χρήματα?
-Πολύ αθώος είσαι ρε παλικάρι μου?Σαφώς και θα πάρουμε λεφτά?Για [System Interruption: Μη βρίζεις!] με έχεις; Απλώς αυτά θα τα πάρουμε κάτω από το τραπέζι?μαύρα πως το λένε?μη μας τα φάει όλα η εφορία?
-Μάλιστα?και για τι ποσό μιλάμε;
-Έχει σημασία ρε συ Josh; Συνέχισε εσύ να κάνεις καλά τη δουλειά σου και εγώ θα σου δώσω ότι μου ζητήσεις?Μη μασάς? ο πρόεδρος είναι εδώ?
-Πρόεδρε, δεν θέλω λεφτά?Έχουμε πολλούς παίκτες αυτή τη στιγμή και δεν χρειαζόμαστε ενίσχυση?
-Ααα μπράβο μπήκες στο ψητό τώρα, για αυτό σε πήρα?Λοιπόν όπως ξέρεις βρισκόμαστε σε άθλια οικονομική κατάσταση και πρέπει να βρούμε λεφτά.Σήμερα το πρωί ήρθαν προτάσεις για τρεις παίκτες και πιστεύω πως πρέπει να τους δώσουμε...θα βρεις άλλους,καλύτερους και πιο φθηνούς...
-Για ποιους πρόεδρε; Δεν θέλω να φύγει κάποιος βασικός?
-Άκουσε με πρώτα?
-?
-Λοιπόν η πρώτη είναι του Άρη για τον Μερίνο. Δίνουν 100 χιλιάρικα τα κοροΐδα για τον τουρίστα?τσάμπα λεφτά του δίνω και δεν πάιζει?τον δίνω?
-Ας είναι πρόεδρε, έχει ταλέντο αλλά τι να το κάνεις αν δεν εχει καθόλου μυαλό και παραπονιέται συνεχώς?Πούλησε τον?Οι άλλες δυο;
-Η δεύτερη είναι για τον Gavish με 500,000 από τον Αστέρα...Είναι καλά τα λεφτά και λέω να τον δώσω?ήδη άρχισε να πέφτει η απόδοση του ?ας τον πουλήσουμε τώρα όσο προλαβαίνουμε?
-Μα πρόεδρε είναι μικρός ακόμα?λογικό είναι να έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του,θα βελτιωθεί?
-Μεχρι να βελτιωθεί αυτός?θα έχω χρεοκοπήσει εγώ?δεν ακούω τίποτε τον δίνω χωρίς δεύτερη σκέψη?
-Καλώς?και η Τρίτη; Ελπίζω όχι πάλι για βασικό?
-Βασικό δε λες τίποτε?για τον Φώτη είναι η πρόταση?
-Με τίποτα πρόεδρε?ξέχασε το?
-Άκουσε με ρε Josh?προσφέρουν 1,800,000 και είναι διατεθειμένοι να διαπραγματευτούν για λίγα ακόμα ?
-Πρόεδρε δεν γίνεται να φύγει ο Φώτης?είναι ο ηγέτης μας?η κολόνα της ομάδας?πάνω του χτίσαμε φέτος?δεν γίνεται σου λέω?
-Δεν ξέρω τι κολονες και βλακείες είναι αυτά που μου λες αλλά τα λεφτά είναι πολλά για έναν Έλληνα και μάλιστα αμυντικό?προτού δεχτώ την πρόταση , πήγαινε εσύ αύριο στην Αθήνα να συζητήσεις και πρότεινε εσύ κάποιον συμφέροντα όρο?Ειδάλλως θα τον δώσω με την υπάρχουσα πρόταση?
-Μα πρόεδρε?
-Δεν έχει μα?το ζήτημα θεωρείται λήξαν?ο παίκτης θα πουληθεί?
-?

Ο πρόεδρος δεν μου άφησε δεύτερη επιλογή και έτσι αύριο ταξιδεύω για την Αθήνα και πιο συγκεκριμένα για τα γραφεία της ΑΕΚ όπου θα συναντηθώ με τον κ. Νικολαίδη.


29/12/2009

-Καλησπέρα σας κ. Josh, τι κάνετε;
-Όλα καλά κ. Νικολαίδη, εσείς;
-Μπορείς να με αποκαλείς Ντέμη?Όλα καλά αν εξαιρέσεις τον κατήφορο που έχει πάρει η ομάδα?
-?
-?για αυτό και θέλω τον Φώτη. Πιστεύω πως ένας τέτοιος αμυντικός θα δώσει πολλές λύσεις. Ας μπούμε στο κυρίως θέμα?μελέτησες την πρόταση; Δεν είναι δελεαστική;
-Κοίταξτε κ. Νικολαίδη, συγγνώμη, Ντέμη ήθελα να πω?Τα χρήματα είναι πολλά, ωστόσο πρέπει να αναλογιστείς το κενό που θα μας δημιουργήσει η φυγή του Φώτη, που ήταν βασικό κι αναντικατάστατο μέλος ακόμα κι από τη Β εθνική?
-Δηλαδή θες παραπάνω λεφτά; Σου δίνω ακόμα 200 χιλιάρικα για να γίνουν 2,000,000 ευρώ ζεστά ζεστά?
-Όχι απεναντίας.Σου είπα πως τα λεφτά δεν είναι το πρόβλημα. Απλά θα ήταν το καλύτερο για εμάς να σας δώσουμε τον παίκτη μετά τη λήξη της φετινής αγωνιστικής περιόδου?τι λέτε;
-Όχι, Josh δεν γίνεται?Δεν βλέπεις;Πάμε κατευθείαν για υποβιβασμό?Τώρα τον χρειαζόμαστε τον Κισκαμπάνη?δεν γίνεται?
-Ας είναι, έχω να προτείνω κάτι άλλο αφού θέλετε άμεσα τον Φώτη... δόστε σε μας έναν αμυντικό που δεν βρίσκετε στις πρώτες επιλογές του προπονητή. Άκουσα πως ο Γιώργος Αλεξόπουλος θέλει να φύγει από την ΑΕΚ και πιστεύω πως αποτελεί μια καλή προσωρινή λύση για εμάς?
-Κανένα πρόβλημα, χάρισμα σου ο Γιώργος. Ωραία λοιπόν, είμαστε σύμφωνοι;
-Κάτι τελευταίο?θα θέλαμε να έχει ο Πανσερραικος μερίδιο σε περίπτωση πώλησης του παίκτη σε άλλον σύλλογο. Όχι ιδιαίτερα υψηλό?Ένα 20% είναι αρκετό, τι λες;
-Χμ επειδή σε συμπάθησα θα το δεχτώ. Όλα εντάξει τώρα; Μπορώ να έρθω σε επαφή με τον ποδοσφαιριστή για να κανονίσουμε τους όρους του συμβολαίου;
-Ναι βέβαιως?Λοιπόν ώρα να πηγαίνω. Σ? ευχαριστώ πολύ και χαιρετίσματα στη Δέσποινα?
-Να ?σαι καλά παιχταρά μου?! Κι όταν κατέβεις ξανά Αθήνα έλα σπίτι να σου κάνουμε το τραπέζι?


Την επόμενη μέρα η ΠΑΕ ΑΕΚ με σχετική ανακοίνωση γνωστοποίησε πως ήρθε σε συμφωνία με τον 27χρονο αμυντικό,Φώτη Κισκαμπάνη, ο οποίος θα παρουσιαστεί επίσημα ενώπιον των εκπροσώπων του τύπου στις 2/1 του νέου έτους.

Image
Image

Η σταδιοδρομία του Φώτη Κισκαμπάνη στα ποδοσφαιρικά γήπεδα.

Image
Image

Εκπληκτικός παίκτης μα πάνω από όλα εξαιρετικός χαρακτήρας .Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα από την ομάδα της ιδιαίτερης πατρίδας του, τον Κιλκισιακό, από όπου και πήρε μετεγγραφή στον ΠΑΟΚ έναντι 130,000 ευρώ το 1999. Λόγω του νεαρού της ηλικίας του δεν έχαιρε της εμπιστοσύνης των εκάστοτε προπονητών και για αυτό δόθηκε τρεις φορές με τη μορφή δανεισμού σε Ολυμπιακό Βόλου και Λάρισα. Τον Ιούνιο του 2004 απορρίπτει την πρόταση ανανέωσης του ΠΑΟΚ και υπογράφει στην ομάδα της Καστοριάς όπου προσέφερε τις υπηρεσίες του για δυο χρόνια. Στην Καστοριά ο Φώτης δημιούργησε τις καλύτερες των εντυπώσεων και αποτέλεσε τον πρώτο αρχηγό της ομάδας τη δεύτερη χρονιά της παραμονής του στου ??Γουναράδες??. Το 2006 τον βρίσκει στην Καλαμάτα για λογαριασμό του Μεσσηνιακού με τη φανέλα του οποίου αγωνίστηκε 16 φορές. Η πτώση της ομάδας από τη Μεσσηνία στη τρίτη τη τάξει εθνική κατηγορία αποτέλεσε αφορμή για τη πώληση του στον Πανσερραικό του κ. Josh με τον οποίο διατηρεί άριστες σχέσεις.Με τη φανέλα των ??κόκκινων λιονταριών?? συμπλήρωσε 65 συμμετοχές σημειώνοντας 44 τέρματα, γεγονός διόλου συνηθισμένο για αμυντικό ποδοσφαιριστή, σε 2,5 χρόνια παρουσίας. Πλέον, στα 27 του χρόνια είναι έτοιμος για το μεγαλύτερο άλμα της καριέρας του και αισιοδοξεί πως θα εκμεταλλευτεί την ευκαιρία που του δίνεται από τον ??Δικέφαλο αετό???!


Στα του Πανσερραικού τώρα, αν και δεν είχα σκοπό να αποκτηθούν νέοι ποδοσφαιριστές, οι πωλήσεις των Gavish και Κισκαμπάνη με αναγκάζουν να ψάξω για έναν αμυντικό που σε συνεργασία με τον Αλεξόπουλο θα καλύψει το κενό που άφησαν οι προαναφερθείσες πωλήσεις. Πολλές περιπτώσεις εξετάζονται ενώ εξελίξεις αναμένονται στο εγγύς μέλλον?
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολύ καλά τον πούλησες!!! Και 2Μ+20%+Αλεξόπουλος που είναι πολύ καλός αμυντικός τουλάχιστον για εμένα!!!


ΝΤΕΜΗΣΩΣΕΤΗΝΑΕΚΓΙΑΤΙΤΗΝΕΒΑΨΕΣΚΑΚΟΜΙΡΗΜΟΥ


Off Topic:
Ξεκίνησα με Πανσερραικό και πήρα και εγώ τον Φωτάρα :wink: Μαζί με τον Έντερσον πάμε φουλ για άνοδο είμαι Δεκέμβριο στην 3η θέση με ισοβαθμία!!!Ότι κόρνερ κερδίζω το κάνει γκολ ο άτιμος!!!Σκέτη παικτούρα!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5/1/2010

Οι μουρμούρες μετά την πώληση του Κισκαμπάνη στην ΑΕΚ δεν έχουν κοπάσει ακόμα και εκτός από το ολοφάνερο κενό στην αμυντική γραμμή, η φυγή του γιγαντόσωμου αμυντικού προκάλεσε διενέξεις και διαξιφισμούς μεταξύ των παικτών σχετικά με τη θέση του αρχηγού. Όπως είναι λογικό, δεν ήταν λίγοι εκείνοι που ενδιαφέρθηκαν για την κατάληψη αυτής της θέσης, που έμεινε ορφανή μετά την αποχώρηση του Κισκαμπάνη. Τελικά επέλεξα τον Γιώργο Γεωργιαδη για αρχηγό της ομάδας αφού πληρεί και με το παραπάνω όλες τις απαραίτητες προϋποθέσεις ενώ αντικαταστάτης του θα είναι ο Γιώργος Σιάκκας. Αξίζει να σημειωθεί πως το γεγονός ότι αρχηγοί της ομάδας είναι δυο Σερραίοι επιδοκιμάστηκε από τον κόσμο της ομάδας που βλέπει με ιδιαίτερη ικανοποίηση ότι δυο παιδιά της περιοχής θα ηγηθούν της προσπάθειας του Πανσερραικού για μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Superleague?!

Image
Image


10/1/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 17η αγωνιστική

Image
Image

Επανήλθαμε μουδιασμένα στο πρωτάθλημα, γεγονός που όπως είναι λογικό μoυ δημιουργεί πολλούς προβληματισμούς?Η λευκή ισοπαλία με την ομάδα της Ημαθίας ήταν φυσικό επακόλουθο ενός μέτριου αγώνα που διεξήχθη σ? έναν κακό αγωνιστικό χώρο λόγω των κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούν αυτές τις μεέρες. Δυστυχώς, απογοητεύσαμε το φίλαθλο κοινό μας που περίμενε να επιστρέψουμε δυναμικά στη συνέχεια του πρωταθλήματος? Καιρός για στεναχώριες όμως δεν υπάρχει, πρέπει να ανακάμψουμε αγωνιστικά από το επόμενο κιόλας παιχνίδι που είναι για το κύπελλο ενάντια της ΑΕΛ στο γήπεδο Αλκαζάρ.


13/1/2010

Kύπελλο Ελλάδος, 5ος γύρος

Image
Image

Κατώτεροι των προσδοκιών για ακόμα μια φορά, δεν μπορέσαμε να προσαρμοστούμε στο κλίμα του αγώνα και μοιραία ήρθε η ήττα η οποία κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη σε έκταση αν σε αρκετές περιπτώσεις ο τερματοφύλακας μας δεν υπερέβαλε εαυτών?Παρουσιάσαμε πολλά κενά σαν ομάδα, δίχως να υπάρχει σύνδεση μεταξύ των γραμμών ενώ και οι νεαροί ποδοσφαιριστές που πήραν λεπτά συμμετοχής δεν ικανοποίησαν. Ο αποκλεισμός μας από το θεσμό του κυπέλλου ήρθε σχετικά νωρίς παρά το γεγονός ότι φέτος είχαμε τοποθετήσει τον πήχη ψηλότερα?Από τούδε και στο εξής θα αφωσιοθούμε στο πρωτάθλημα με την ελπίδα πως θα μπορέσουμε να πετύχουμε τις επιδιώξεις μας...


17/1/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 18η αγωνιστική

Image
Image

Δυστυχώς, η ομάδα συνεχίζει να σκορπά απογοήτευση και να δημιουργία ανησυχίες στον κόσμο. Πολλά τα αμυντικά λάθη από του νεαρούς σε ηλικία αμυντικούς που κλήθηκαν να αναπληρώσουν τα κενά που δημιούργησαν οι αποχωρήσεις των Gavish και Κισκαμπάνη. Η ενίσχυση στα μετόπισθεν καθίσταται πιο αναγκαία από ποτέ και για αυτόν ακριβώς το λόγο θα ξεκινήσουμε ευθύς αμέσως τις επαφές μας με τους αμυντικούς που έχουμε βάλει στο στόχαστρο?


Η βαθμολογία της Superleague σε 18 αγωνιστικές.

Image
Image

Ευτυχώς, οι δύο συνεχόμενες ήττες μας στο πρωτάθλημα δεν μας επηρέασαν βαθμολογικά αφού βρισκόμαστε ακόμη στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σίγουρα όμως θα πρέπει να επανακάμψουμε σύντομα, εάν δεν θέλουμε να βρεθούμε προ δυσάρεστων εκπλήξεων?Όπως έγινε και πέρσι, έτσι και τη φετινή χρονιά ο Ιανουάριος είναι μήνας αναπροσαρμογής στα δεδομένα του πρωταθλήματος και η αγωνιστική κάμψη είναι εύλογη. Το ζήτημα είναι να επανακάμψουμε και να βρούμε την αγωνιστική μας φόρμα λίαν συντόμως?
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joshthebest wrote:Ευτυχώς, οι δύο συνεχόμενες ήττες μας στο πρωτάθλημα δεν μας επηρέασαν βαθμολογικά αφού βρισκόμαστε ακόμη στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σίγουρα όμως θα πρέπει να επανακάμψουμε σύντομα, εάν δεν θέλουμε να βρεθούμε προ δυσάρεστων εκπλήξεων?Όπως έγινε και πέρσι, έτσι και τη φετινή χρονιά ο Ιανουάριος είναι μήνας αναπροσαρμογής στα δεδομένα του πρωταθλήματος και η αγωνιστική κάμψη είναι εύλογη. Το ζήτημα είναι να επανακάμψουμε και να βρούμε την αγωνιστική μας φόρμα λίαν συντόμως?
Nταξ είσαι θεωρητικός και σε κρατάνε με τις π1πες που λές :D :D :D :D :P :P :P :P

Εγώ θα σε είχα διώξει :P :P

ΣΗΚΩΦΥΓΕΠΟΥΛΑΤΩΡΑΠΑΡΕΚΑΙΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΜΑΖΙ :D :D :D :D :D :D
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

H AEK 14η? 14η? 14η? 14η? 14η?

Αίσχος!!!Δε γίνεται!!!ΝΤΕΜΗΣΩΣΕΤΗΝΟΜΑΔΑΚΑΙΜΕΤΑΠΟΥΛΑ!!!


Στα του Πανσερραικού η ομάδα πιστεύω περνάει μία μικρή(ίσως δεν είναι και τόσο μικρή :roll: ) κοιλιά και πιστεύω να ανακάμψει όσο πιο γρήγορα γίνεται!!! :wink:
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα θα μιλήσει στο γήπεδο κύριοι, εγώ δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω. 8)


Έπειτα από αστραπιαίες ενέργειες καταφέραμε να καλύψουμε τα κενά που υπήρχαν στην αμυντική γραμμή με την προσθήκη ενός εξαιρετικού ,για τα ελληνικά δεδομένα, στόπερ. Ο λόγος για τον Aleksandar Mitreski που αποκτήθηκε από την ομάδα της Κολωνίας. O Μitreski έχει εμπειρία από τα γερμανικά γήπεδα ενώ έχει αγωνιστεί 35 φορές με το εθνόσημο των Σκοπίων. Μοναδικό μειονέκτημα του είναι η έλλειψη ταχύτητας που όμως μπορεί να καλυφθεί δίπλα σε έναν γρήγορο στόπερ.

Aleksandar Mitreski
Spoiler: show
Image
Image
Τον Σκοπιανό διεθνή αμυντικό θα πλαισιώσει ο επίσης διεθνής με την Εθνική Ελλάδος, Γιώργος Αλεξόπουλος που δόθηκε ως ένα από τα ανταλλάγματα για την παραχώρηση του Φώτη Κισκαμπάνη στην ομάδα της ΑΕΚ.

Γιώργος Αλεξόπουλος
Spoiler: show
Image
Image
Τέλος, η ομάδα του Πανσερραικού προχώρησε στην επίσημη ανακοίνωση της μετεγγραφής του Αλέξη Κασμερίδη. Ο ελπιδοφόρος και ταλαντούχος τερματοφύλακας είχε συμφωνήσει με τα ??κόκκινα λιοντάρια?? από το καλοκαίρι και πλέον αποτελεί μέλος της ομάδας μας.

Αλέξης Κασμερίδης
Spoiler: show
Image
Image
Συνοπτικά οι ποδοσφαιριστές που ήρθαν στην ομάδα μας κατά την μετεγγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.
Image
Image

Στην αντίπερα όχθη 5 παίκτες αποτέλεσαν παρελθόν. Εκτός από τις γνωστές αποχωρήσεις των Κισκαμπάνη και Gavish, ακόμα τρεις παίκτες αποχαιρέτησαν και έβαλαν πλώρη για άλλες πολιτείες. Αναφέρομαι στους Μερίνο, Αλόνσο και Παπακώστα που αποχώρησαν από τις τάξεις της ομάδας. Οι δύο πρώτοι δεν προσέφεραν τα αναμενόμενα και δικαιολογημένα αποχώρησαν ενώ ο νεαρός επιθετικός δόθηκε ως ένα δώρο του προέδρου μας στον ΠΑΟ. Κλείνοντας, υπό τη μορφή δανεισμού παραχωρήθηκε ο Δημήτρης Χασομέρης στην ομάδα της Καβάλας για 6 μήνες προκειμένου να αποκτήσει αγωνιστικές εμπειρίες.

Συνοπτικά οι ποδοσφαιριστές που αποχώρησαν από τις τάξεις της ομάδας.

Image
Image
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δώσε ποστ στο λαό σου μη μας κρατάς στην αγωνία :D :D :D

1)O Kισκαμπάνης έπιασε στην ΑΕΚ;
2)Θα πέσει η ΑΕΚ τελικά;
3)Θα κάνει νίκη η ομάδα;
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε τζιμη πολυ αισιοδοξος εισαι :D (:

We believe in joshthebest, δεν μας απογοητευει ποτε 8)
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έφερες σκοπιανό ρε τζος;;; -ksilo -ksilo -ksilo

Κρίμα,και σε είχα συμπαθήσει :D :D :D


Καλή παραμονή -foumarw
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20/1/2010
Πρωτάθλημα Superleague, 19η αγωνιστική

Image
Image

Μετά από μια σειρά ανεπιτυχών αποτελεσμάτων, κρίθηκε επιτακτική η είσοδος νέων προσώπων στη βασική ενδεκάδα. Με πολλά νέα πρόσωπα λοιπόν καταφέραμε να πάρουμε μια σημαντική νίκη κόντρα στον ΟΦΗ ,μια νίκη που κυρίως θα μας βοηθήσει να ανεβούμε ψυχολογικά αφού το ηθικό των παιδιών ήταν στο ναδίρ?. Αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές έδειξαν ότι είναι σε θέση να προσφέρουν ενώ η επανεμφάνιση του Κοντογουλίδη στη γραμμή κρούσης συνοδεύτηκε με δυο παλικαρίσια τέρματα, γεγονός άκρως ενθαρρυντικό?!


24/1/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 20η αγωνιστική

Image
Image

Παρά το εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο που κάναμε, δεχθήκαμε την ήττα με χαρακτηριστική δυσκολία μεν, απόν μια ομάδα που ήταν στα μέτρα μας δε. Ιδιαίτερης σημασίας αποδείχθηκε η αποβολή, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, του Μίρνες Σίσιτς στο 53ο λεπτό, αφού από εκείνο το σημείο και έπειτα η πίεση των παικτών του Ηρακλή εντάθηκε. Εν συνεχεία σε μια από τις αρκετές ευκαιρίες του Ηρακλή στα τελευταία λεπτά , σταθήκαμε άτυχοι και δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ που έδωσε και τη νίκη στον Ηρακλή. Δυστυχώς, δεν μπορέσαμε να δώσουμε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και πλέον πρέπει να φανούμε έτοιμοι στα δύσκολα παιχνίδια που ακολουθούν?.


31/1/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 21η αγωνιστική

Image
Image

Αν πριν από την έναρξη του παιχνιδιού μου έλεγε κάποιος ότι θα έρθουμε ισόπαλοι με τον ΠΑΟΚ, τότε σίγουρα θα ήμουν ευχαριστημένος. Όμως έπειτα από τέτοια εμφάνιση των παιδιών που συνδιάστηκε με σωρεία ευκαιριώ, το αποτέλεσμα της ισοπαλίας μου αφήνει μια πικρία αφού μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο?Οι παίκτες του ΠΑΟΚ απείλησαν ελάχιστες φορές, ενώ μετά την αποβολή Αραμπατζή στο 70? και την αποχώρηση λόγω τραυματισμού του Μουμιν στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης, η πίεση από την πλευρά μας έγινε με πιο εντατικούς ρυθμούς και οι φάσεις στα καρέ του ΠΑΟΚ διαδέχονταν η μία την άλλη. Τελικά, δεν καταφέραμε να σκοράρουμε σ? αυτές τις ευκαιρίες και το αποτέλεσμα της ισοπαλίας γράφθηκε στην ιστορία?

7/2/2010

Πρωτάθλημα Superleague, 22η αγωνιστική

Image
Image

Δεν έχω λόγια να περιγράψω το παραπάνω παιχνίδι?πραγματικά?Το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου, έγινε σχετικά γρήγορα 4-3 ενώ στο τέλος λίγο έλειψε να επιτευχθεί και η επική ισοφάριση. Μετά τη λήξη του παιχνιδιού μόνο ευχαριστημένος μπορούσα να ήμουν με την εμφάνιση των παιδιών ,κυρίως στο δεύτερο μέρος , που δεν απογοητεύτηκαν από τις ατυχίες και πάλεψαν το παιχνίδι μέχρις εσχάτων?!

Η βαθμολογία της Superleague σε 22 αγωνιστικές.
Image
Image

Υποχωρήσαμε κατά μια θέση στο βαθμολογικό πίνακα, ωστόσο δεν τρέφω καμιά ανησυχία και είμαι σίγουρος πως η ομάδα θα ανέβει της επόμενες αγωνιστικές. Η αγωνιστική κοιλιά του Ιανουαρίου πέρασε και πλέον η ομάδα βρίσκει ξανά την επιθυμητή αγωνιστική της κατάσταση. Είμαι πεπεισμένος πως στους εναπομείναντες 8 αγώνες μέχρι τη λήξη του πρωταθλήματος θα παρουσιαστούμε καλύτεροι και θα αντιμετωπίσουμε με επιτυχία οποιοδήποτε εμπόδιο φανεί στο δρόμο μας?
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στο τέλος θα βγεις 7-8ος πιστεύω!!! :wink: :wink: :wink:


Καλή συνέχεια :wink:
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”