Σχολείου Ιστορίες...

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
stangelidis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Wed May 14, 2003 11:00 pm
Location: Καλαμάκι, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδη ξερω οτι αρκετοι απο μας παμε ακομα σχολειο ειπα να ανοιξω αυτο το thread. Εδω μπορουμε ολοι οι... μικροι(και οχι μονο) του cmgreece να γραφουμε τις καθημερινες σχολικες μας ιστοριες... Καλες ή κακες... Καθηγητες, διαγωνισματα, αποβολες, τσακωμοι, παρεες και ολα τα σχετικα!

Για να ξεσπανε(με τη καλη εννοια) οι μικροι και... να θυμουνται οι μεγαλυτεροι.


Ας αρχισω λοιπον απο τα εισαγωγικα...
Εγω παω Β' Λυκειου στο 4ο Λυκειο Αλιμου...(Κατευθυνση τεχνολογικη αν ενδιαφερεται κανεις).
Σημερα(οπως και αυριο) ηταν ημερα απεργιας. Καθολου μαθημα δεν καναμε. Μια χαρα!!!
Τα πραγματα ακομα ειναι πολυ χαλαρα! Διαβασμα ελαχιστο, χαβαλες και παλι χαβαλες στο σχολειο... Ολα βαινουν καλως...


Για να δουμε ποσοι εδω μεσα ειμαστε "πιτσιρικια"... ::oops: ::wink:
No matter what happens now
I won't be afraid
Because I know today has been
The most perfect day I've ever seen
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εεεεεε μπορούμε και οι μεγαλύτεροι να γράφουμε πραγματα που θυμόμαστε;;
stangelidis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Wed May 14, 2003 11:00 pm
Location: Καλαμάκι, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα το ειπα και πριν. Το thread ειναι και για μικρους και για μεγαλους! Οσοι πιστοι προσελθετε... στα θρανια! :lol:
No matter what happens now
I won't be afraid
Because I know today has been
The most perfect day I've ever seen
User avatar
Barbarossa
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Tue Sep 30, 2003 11:00 pm
Location: Λυκαβητος / Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φαντάζομαι οτι στα ποστ των "παλιών" θα μονοπωλήσουν οι 5ήμερες και οι καταλήψεις.

Με μιά πρόχειρη προσπέλαση των αναμνήσεων μπορώ να πώ οτι και στην 5μερη και στην κατάληψη είχα γίνει μάρτυρας (ή και δραστης) σκηνικών που αν παιζόντουσαν στην τηλεόραση είτε θα είχαν το Χ είτε θα συνοδευόντουσαν απο την προειδοποίηση KIDS DONT TRY THIS AT HOME!
Θα κάνω ενα φρεσκάρισμα της μνήμης και θα επανερθω


Υ.Γ. παράκληση προς τους παλιούς: Να είστε σεμνοί στις περιγραφές σας. έχουμε και μικρά παιδιά εδώ μέσα! :tongue:
Σιφουνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα
κρασάκι μας επότιζες ούλη την εβδομάδα

Κρασί σε πίνω για καλό μα εσυ κακό μου κάνεις
κι απο το δρόμο με πετάς και στο γκρεμό με βγάνεις
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15602
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Εγω παω Β' Λυκειου στο Λυκειο του Πολυκαστρου (Τεχνολογικη αν ενδιαφερεται κανεις ::lol: ) ...Νωρις αρχισαμε τις απεργιες!!!!!!!!!!
Φυσικη ΓΠ και Κατ. εχουμε ενα μεγαλο παλουκι και το <<προβλημα>> ειναι οτι δεν παω ΠοΥθΕνΑ φροντιστηριο!!!! Το μισω!!!!
Κειμενα και ΕκθεσηΕκφραση εχουμε μια που σε κανει να χασμουριεσαι!!!!!
Φυσικα χθες και σημερα δεν ειχαμε μαθημα!!!!!!!!!
Morfeas_Creta
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 587
Joined: Tue Mar 04, 2003 12:00 am
Location: Creta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Egw otan peigena sxolio stin 3h likou texniko likio tote tomeas pliroforiki ,teleiwsa prin 5 xronia, eixame ena ka8igiti periptosi kai an 8imame kala mas ekane ena ma8ima eidika 8emata pliroforikis.Auto pou mou ekane entiposei me auton to ka8igiti se sxesei me to ma8ima tou kai me mas pou to parakolou8ousame einai oti auto o an8ropos(eixe petaxto mali sgouro,panta axtenisto,me ligei kaliergia 8a mporouse na kanei kalh afana!!!) ta edine olla sto ma8ima tou mexri pou idrone kiolas,dinotan me ollo tou to "einai" stin paradoseo tou pou ta xaname se kapoies faseis me koufa anekdota pou petouse kai gelosouse monos tou kai paralila me auta aporw pos kataferne kai mas koimize (nai kapioi eixa koimi8ei panw sto 8ranio!!!).

eksisou kouli einai kai h poria ton va8mon mou se auto to ma8ima:
17 a' trimino --- 12 b' trimino --- 20 g' trimino kai stin eksetaseis 8!!!!
Στο ταξείδι της ζωής έμαθα ... οι [url=http://www.mikrosapoplous.gr/homer/odm13m.htm:iw6q078w][b:iw6q078w]Ιθακες[/b:iw6q078w][/url:iw6q078w] τι σημαινουν.
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπό τα σχολεία της Γκράβας σε Αμερικανικό Λύκειο στις Βρυξέλλες τα πράγματα ήταν λίγο δύσκολα. Το να πας από ένα από τα χειρότερα σχολεία της Ευρώπης με 12,000(!!!!) μαθητές σε ένα ελίτ σχολείο δεν ήταν και μια από τις ποιο διασκεδαστικές εμπειρίες. Ιστορίες ατελείωτες... Καλόπαιδα από τα λίγα. Το μόνο που σίγουρα μπορώ να πω ότι γνώρισα μια τεράστια γκάμα ανθρώπων και αυτό με βοήθησε πολύ.
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Morfeas_Creta"]Egw otan peigena sxolio stin 3h likou texniko likio tote tomeas pliroforiki ,teleiwsa prin 5 xronia, eixame ena ka8igiti periptosi kai an 8imame kala mas ekane ena ma8ima eidika 8emata pliroforikis.Auto pou mou ekane entiposei me auton to ka8igiti se sxesei me to ma8ima tou kai me mas pou to parakolou8ousame einai oti auto o an8ropos(eixe petaxto mali sgouro,panta axtenisto,me ligei kaliergia 8a mporouse na kanei kalh afana!!!) ta edine olla sto ma8ima tou mexri pou idrone kiolas,dinotan me ollo tou to "einai" stin paradoseo tou pou ta xaname se kapoies faseis me koufa anekdota pou petouse kai gelosouse monos tou kai paralila me auta aporw pos kataferne kai mas koimize (nai kapioi eixa koimi8ei panw sto 8ranio!!!).

eksisou kouli einai kai h poria ton va8mon mou se auto to ma8ima:
17 a' trimino --- 12 b' trimino --- 20 g' trimino kai stin eksetaseis 8!!!![/quote]

ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ , ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ::evil:

Τελείωσα Προγραμματιστής σε Τεχνικό Λύκειο (ΣΙΒΙΤΑΝΑ COLLEGE) το 1994. Τότε με βαθμολογία μπορούσες να περάσεις ΤΕΙ. Ήταν 4 μαθήματα που μετράγανε περισσότερο. ΕΚΘΕΣΗ , COBOL , ΙΣΤΟΡΙΑ και ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ. Το πτυχίο μου είναι με 18 μ.ο. 5 20αρια , 2 19αρια ,1 18αρι και 2 12αρια. Το ένα 12 ήταν σε αυτό το κωλομάθημα (ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ). Ο καθηγητής ήταν μαθηματικός και είχε γράψει τις σημειώσεις μόνος του.Ακόμα και τώρα μετά από τόσα χρόνια δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να καταλάβω τι έγραφε. Στα τρίμηνα είχα 12 , 16 , 20 και στο τέλος έγραψα 3 8O . Άλλα νόμιζα ότι ζητούσε και απάντησα τελείως λάθος. Αν είχα γράψει κανα 10 τουλάχιστον όλο και σε κάποιο ΤΕΙ θα είχα περάσει.

Τεσπα life goes on
User avatar
giannis-G13
Backup
Backup
Posts: 836
Joined: Thu Apr 10, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση Αμμοχώστου
Location: Ζωγράφου - Αθήνα / Πάφος - Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάω στο 1ο(Πρώτο) Λύκειο Πάφου(Κύπρο) [Λύκειο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΜΑΚΑΡΕΙΟΥ ΙΙΙ] και είμαι στην Γ' τάξη..!! Έχω επιλέξει Μαθηματικά, Φυσική, Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές + Πρακτική Γραφείου(Για να γεμίζει το τετράωρό μου και να μην κάνω τίποτα) δηλ. πρακτικά μαθήματα, με την προϋπόθεση να ασχοληθώ στη συνέχεια με τους Υπολογιστές, να σπουδάσω εννοώ πληροφορική. Ας ελπίσουμε ότι έκανα την σωστή επιλογή! :tongue:

Εμείς δεν κάνουμε απεργίες, έτσι ξεκίνησε κανονικά το σχολείο και μάλιστα σήμερα είχαμε το πρώτο διαγώνισμα στα Μαθηματικά(Παραγώγους + Κανόνας De L'Hospital).

Πλάκες πολλές στις πρώτες εβδομάδες αλλά δεν μου έρχεται καμία τώρα.. Να σκεφτώ και να σας πω στις επόμενες μέρες!

Αυτά..! ::roll:
ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 1911 / ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1908
antonick
Amateur
Amateur
Posts: 247
Joined: Tue Sep 17, 2002 11:00 pm
Location: Ζωγράφου, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ πηγαίνω σε ιδιωτικό σχολείο -συγκεκριμένα Κωστέα-Γείτονα - και είμαι στην β' λυκείου! Σίγουρα θα ξέρετε τον πρωταθλητή σε κοτσάνες καθηγητή-Βαλκανάς λεγόταν αν θυμάμαι! Εγώ δεν τον είχα αλλά έχω ακούσει άλλους να λένε πολλά για αυτόν:

Κάποιος κάνει φασαρία και του λέει: Πάρε την πόρτα και φύγε!
Ένας άλλος είπε μια κοτσάνα και του απαντά: Είσαι βλάκας με κ κεφαλαίο!

Αυτά όσα θυμάμαι από κοτσάνες! Αν θυμηθώ τίποτα άλλο, θα το γράψω ::roll:
[b:3iovvtdn]"Αν ένας βάρβαρος πάψει να πιστεύει στον ξύλινο θεό του, αυτό δεν σημαίνει πως ο θεός δεν υπάρχει. Θα πει μόνο πως ο θεός δεν είναι ξύλινος"[/b:3iovvtdn] Λ. Τολστόι
Αναζητείτε την αλήθεια εκεί που πρέπει!
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
stangelidis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Wed May 14, 2003 11:00 pm
Location: Καλαμάκι, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον ακουστε αυτο!!!

Στο Γυμνασιο που πηγαινα υπαρχει ενας καθηγητης που πρεπει να εχει σπασει ολα τα ρεκορ οσον αφορα τα χρονια που διδασκει!

Αυτος που λετε(Ζαμπετα τον λενε) ειναι μαθηματικος και εκανε μαθημα στον θειο μου οταν αυτος πηγαινε λυκειο(πριν 35 χρονια!!!) Τοτε ηταν γυρο στα 26-27. Τωρα κανει ακομα μαθημα στη ξαρερφη μου(κορη του θειου μου) που παει 1η γυμνασιου!!!!! Οι φημες λενε οτι σκεφτεται να συνεχισει για αλλα 2-3 χρονια ακομα!!!! Λογικα πρεπει να εχει περασει τα 60 αλλα συνεχιζει ακαθεκτος... Κατα τ'αλλα απ'τα πολλα χρονια τα εχει ψιλοπαιξει και μονο μαθημα δεν κανει...

Ξερετε κυριε Ζαμπετα... υπαρχει και η συνταξη! :lol: :8:
No matter what happens now
I won't be afraid
Because I know today has been
The most perfect day I've ever seen
User avatar
vagos
Rotation
Rotation
Posts: 1012
Joined: Fri May 09, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο.Καβάλα, Παναθηναϊκός
Location: West Midlands, United Kingdom
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aυτός ο Ζαμπέτας πετάει και κανα τραγουδάκι εν ώρα μαθήματος? :8:

Για να πω και για μένα,πάω Α Λυκείου στο 6ο Λυκειο Καβάλας και σήμερα ψαχναμε τον γυμναστή να ερθει να μας κάνει την τέταρτη ώρα για να σχολάσουμε νωρίτερα!
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Eκει που καναμε τον Αλαφροίσκιωτο του Σικελιανου, ο καθηγητης μας μάς φερνει ενα κασετοφωνο με "Την Μπαλαντα του Κυρ-Μεντιου" του Notis!!!

Mειναμε να τον κοιταμε!
Μετα μας ειπε οτι ειναι και αυτο του Σικελιανου!!!



God bless you all...
I fart in your general direction.Image
User avatar
Barbarossa
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Tue Sep 30, 2003 11:00 pm
Location: Λυκαβητος / Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="geckham"]Eκει που καναμε τον Αλαφροίσκιωτο του Σικελιανου, ο καθηγητης μας μάς φερνει ενα κασετοφωνο με "Την Μπαλαντα του Κυρ-Μεντιου" του Notis!!!

Mειναμε να τον κοιταμε!
Μετα μας ειπε οτι ειναι και αυτο του Σικελιανου!!!



God bless you all...[/quote]

Ο καθηγητής σου είναι για κλωτσιές! :hammer
Του Βάρναλη είναι και το τραγούδησε ο Ξυλούρης. Ο Νοτις απλώς το "εκτέλεσε" προσθέτωντας στο τέλος δικούς του στίχους που βγάζουν άκυρο όλο το νόημα του τραγουδιού.

Συγχωρέστε με για το οφ-τόπικ αλλά βγήκα απ τα ρούχα μου! ](*,)
Σιφουνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα
κρασάκι μας επότιζες ούλη την εβδομάδα

Κρασί σε πίνω για καλό μα εσυ κακό μου κάνεις
κι απο το δρόμο με πετάς και στο γκρεμό με βγάνεις
stangelidis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1290
Joined: Wed May 14, 2003 11:00 pm
Location: Καλαμάκι, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο δυο μερες απεργιας(και αραγματος) + το σαββατοκυριακο η σημερινη μερα ηταν πολυ χαλια! Καθολου ορεξη για τιποτα... Για να φανταστειτε ουτε καν φασαρια δεν καναμε μεσα στην ταξη! ::roll: :mrgreen: Ολοι αμιλητοι...
No matter what happens now
I won't be afraid
Because I know today has been
The most perfect day I've ever seen
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”