Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Να σημειώσω εδώ ότι είμαστε καλύτερα και από την τουρκοκρατία και από την Αθήνα των 30 τυράννων σε ποσοστό δημοκρατίας.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Δεν εννοώ για τη σημερινή Κουβα, δε το ξεκαθάρισα εννοώ την απομονωμένη Κούβα πρό 15ετιας. Βάλε Βενεζουέλα στη θέση της.

Δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς με το Κουφοντινα και τι δεν τηρείται. Διαβάζω ζητάει συγκεκριμένα να επιστρέψει σε φυλακή που πλέον δεν καλύπτει την δική του κατηγορία κρατούμενου(κρατούνται υπόδικοι όχι κατάδικοι?), και εξαιτιας αυτού αποφασίζει να προβεί σε απεργία. Όπως η προηγούμενη κυβέρνηση επίσης κατακριτέα δημιούργησε ένα φωτογραφικό νομοθέτημα έτσι και αυτοί κατακριτέα φωτογραφικά φτιάξανε ένα νέο νομοθέτημα ουσιαστικά αφιερωμένο για τον συγκεκριμένο. Δεν ξέρω αν το tvxs που διάβασα είναι δεξιό η αριστερό η κεντρώο. Μπορεί και να παρουσιάζει μονόπλευρα τα γεγονότα(δύσκολο καθώς έπειτα αναφέρει άποψη δικηγόρου ότι είναι παράλογο που δεν μεταφέρθηκε βάζοντας κάποιες συγκεκριμένες παραμέτρους).

Αναφέρθηκα συγκεκριμένα στον Κουφοντινα επειδή ο κουζνης έκανε. Προσωπικά όσο λιγότερο γράφω για τους συγκεκριμένα είδη τόσο το καλύτερο.

Ξαναλέω δεν έχω θέμα να μεταφερθεί αν αυτό ορίζει ο νόμος. Δεν είμαι νομικός. Δεν είναι το θέμα μου ο συγκεκριμένος. Και κακώς καταπατά η κυβέρνηση το νόμο αν όντως το κάνει και μακάρι κάποιοι να την τραβήξουν σε δικαστήρια αν καταπατά δικαιώματα.

Θέμα μου είναι ότι θεωρώ ότι υπάρχουν άτομα που δεν χριζουν σοφρωνισμο. Φυλακές Γ δ Ε υπόγειες σε Αλκατράζ σε υποβρύχιο θέλω απλά για ίδιου τύπου άτομα για από εδώ και πέρα. Και κανείς και λάθος ότι προσπαθώ να βάλω πλευρές. Ίσα ίσα σου ανέφερα ότι μου είναι αδιάφορο αν προέρχονται από το ναζιστικό, από τον(ακρο)δεξιό από τον αριστερό η από το κεντρώο χώρο και κακώς ασχολούμαστε με τον συγκεκριμένο όταν ίδια στοιχεία από άλλο πολιτικό χώρο κυκλοφορούν ελεύθεροι. Δε ξέρω πως να σου θέσω ότι δεν έχω πλευρά στο συγκεκριμένο.

Sent from my GM1913 using Tapatalk





Last edited by zidane72003 on Thu Feb 25, 2021 2:17 pm, edited 1 time in total.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14770
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε ξερω αν χρεωνετε κομματικη ταυτοτητα σε ενα site,αλλα το tvxs ξεκινησε(δε ξερω αν ανηκει ακομα) στον Κουλογλου,ευρωβουλευτη του Συριζα πλεον

Απο τους σοβαροτερους δημοσιογραφους στις αρχες της προηγουμενης δεκαετιας

Α και καλησπερα σε ολοι
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν ξέρεις που να κατατάξεις πολιτικά το site ενός εκλεγμένου ευρωβουλευτή;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Θες να μας πεις ότι οι βουλευτές δεν παίρνουν μεταγραφές σε άλλους χώρους/κόμματα;

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14770
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε ξερω αν ανηκει μωρε ακομα σε αυτον
Ασε που ακομα ελπιζω οτι υπαρχουν σοβαροι ανθρωποι σε αυτη τη χωρα που δε χρησιμοποιουν ενα ενημερωτικο site για σκοπους προπαγανδας και μονο
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυο ερωτήσεις:


1)@themistoklis7 εσύ είχες πει ότι έχασες 35 κιλά σε έναν χρόνο όταν έκοψες γλυκά και ζάχαρη;

2) τι παίζει με τα Jerrys food truck? Έχετε δοκιμάσει; αξίζουν;;
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14770
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι Jordi
Εχω να φαω γλυκο απο τα Χριστουγεννα του 2019
Ζαχαρη οχι απολυτως αλλα απεφευγα κατα καιρους τα παντα
Ενα διμηνο το καλοκαιρι απεφευγα και τους υδατανθρακες
Και κυριως διαλυματικη διατροφη 16/8

Αν θες κατι επιπλεον dm αν και δεν ειμαι ειδικος
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Το θεμα του Κουφοντινα ειναι απλο. Εφοσον υπαρχει παραβαση νομου, τοτε απλα τον εφαρμοζεις χωρις να σε ενδιαφερει ποιος ειναι αποδεκτης. Ετσι λειτουργει ενα κρατος δικαιου. Στη Νορβηγια ο τυπος που σκοτωσε 70 ανθρωπους δεν λιντσαριστηκε ουτε κλειστηκε αλυσοδεμενος στο υπογειο. Πηρε την ποινη του και την εκτιει και εχει και ωραιο κελι.

Οσοι κοιτανε το προσωπο εχουν χασει το νοημα. Επισης αλλοι μιλανε για επιλεκτικη ευαισθησια και οτι υπαρχουν σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουμε. Λιθαρακι λιθαρακι γρεμιζεται το κρατος δικαιου ομως. Οπου βλεπεις λαθος το υποδεικνυεις.

Τελος, εφοσον πεθανει ο Κουφοντινας γινεται μαρτυρας στα ματια πολλων και ενισχυεται η συμπαθεια στο προσωπο του. Χανει και απο αυτο το κρατος.

Δεν ξερω τι περιμενουν στη κυβερνηση και τηρουν τετοια σιγη. Περιμενουν ισως να φτασει ενα τσακ πριν το θανατο ο Κουφοντινας και να υποκυψουν τοτε ενω ειναι πλεον αργα. Ή απλα κοιτανε την εκλογικη τους βαση που θα δυσαρεστηθει εαν γινει το "χατιρι" του Κουφοντινα.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Έχει χάσει τον μπούσουλα η κυβέρνηση γενικά.
Της σκασανε μαζί οι βιασμοι-απεργιες πείνας - κοβιδ και τα κάνει ΌΛΑ ΛΑΘΟΣ.
στηρίζει ανθρώπους που θα πάνε με μαθηματική ακρίβεια πίσω από τα σίδερα, δεν εφαρμόζει τους νόμους, παίζει ακκορντεον με τα νεύρα του κόσμου. Και η αντιπολίτευση έχει κάτσει σαν το κοράκι και κράζει τα πάντα όλα. Και όλο αυτό το οικοδόμημα βυθίζεται.
- 1.7 δις έλλειμμα τον Γενάρη.
Γεννήθηκα και έζησα στη σοβιετικής ένωση τα πρώτα 13 τρυφερά χρόνια της ζωής μου. Δεν απέχει αυτό που γίνεται στην Ευρώπη (και Ελλάδα συγκεκριμένα) πολύ. Ένα πράγμα έμεινε,να ψηφιστεί ο νόμος για την λογοκρισία. Και θα είμαστε σε απολυταρχικο καθεστώς με δικαίωμα ψήφου. Όσο οξύμωρο και αν ακούγεται.

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Κορυδαλλός είναι πλέον για υπόδικους αλλά ακόμα εκεί εκτίουν την ποινή τους άλλα μέλη της 17Ν.
Αν κάνει το λάθος (για πολλούς λόγους) η κυβέρνηση και τον "αφήσει" να πεθάνει από απεργία πείνας, η μέρα του θανάτου του θα τιμάται κάθε χρόνο κ θα γίνεται αντικείμενο πολιτικής εκμετάλλευσης. "Αναγκαστικά" θα την θυμίζει σε όλους αυτή τη μέρα, ενώ τις μέρες που δολοφόνησε 11 άτομα δεν τις θυμάται κανείς.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Το κράτος από το 44 δημιουργεί μάρτυρες από συγκεκριμένο πολιτικό χώρο. Τι μας λέει αυτό για το κράτος?
Και τα ονόματα είναι πολλα.
Η 17Ν διάλεξε την ένοπλη πάλη (όπως την ονόμασε)οι συμμετέχοντες φυλακιστικαν ισόβια.
Εννοείται ότι κάνεις δεν ξεχνάει τις δολοφονίες της 17Ν.

Και ναι θεωρώ ότι εκδικείται το κράτος τον Κουφοντινα.
Και όσο και αν δεν μου αρέσει να παραλληλιζω οι δολοφόνοι του Τεμπονερα του Γρηγοροπουλου, ο δικαστής του Μπελογιάννη οι Χιτες και και και... Που βρίσκονται? Τι κάνουν?και το κράτος ξέρει να τρομοκρατεί και το κάνει πολυ καλα

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
Image
βλέπω πολλοί ανεβάζουν σε στορις κλπ αυτό το κειμενάκι. δεν θα έπρεπε να τρομοκρατουμαστε ότι υπάρχουν αρκετοί που ελπίζουν ότι με αυτό τον τρόπο θα έρθει το "καλύτερο αύριο"?
Spoiler: show
Image
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως δεν έχουν καταλάβει ακόμα τι έχει κάνει αυτός ο άνθρωπος με ποιο σκεπτικό και κυρίως με ποιον τρόπο .... Ότι ψυχρά αναφέρει τον θάνατο του Αξαρλιάν ως παράπλευρη απώλεια , ότι σκότωσε μπάτσο παραμονή Χριστουγέννων με ένα κουτί γλυκά λέγοντας του χρόνια πολλά για την γιορτή σου και μετά μπαμ και τι σημαίνει συμβολικά ότι στην άδεια του κυκλοφορούσε καμαρωτος σε κάθε σημείο στο οποίο δολοφόνησε

Τεσπα , δεν μπορείς να κάνεις κάτι .... Ο καθένας ο,τι νομίζει

Είπαμε πολιτικός κρατούμενος για κάποιους με αίτημα να πάει Κορυδαλλό γιατί έφυγε από τις αγροτικές φυλακές ( με φωτογραφικό νόμο οκ δεκτό αυτό ) που πήγε επί ΣΥΡΙΖΑ και φέρεται να είχε ευνοϊκότερες συνθήκες κράτησης , τον έστειλαν σε άλλη φυλακή γιατί πλέον ο Κορυδαλλός είναι για υπόδικους και για τα υπόλοιπα μέλη της 17Ν επίκειται η μεταγωγή τους ....

Πλέον μόνο τα φερόμενα σύμφωνα με την δική ως ηγετικά στελέχη της οργάνωσης είναι φυλακή και οι συλληφθέντες ήταν 16 .... Κανένας ποτέ όλην Χριστόδουλου Ξηρού δεν έχει απασχολήσει με οποιοδήποτε τρόπο από το 2002

Οκ , ο καθένας ας κρίνει όπως νομίζει τα γεγονότα . Δεν μεγάλη ευχέρεια χρόνου να ψάξω διεξοδικά το εαν το αίτημα του είναι όντως δίκαιο γιατί οι πηγές ανάλογα την κομματική γραμμή λένε διαφορετικά πράγματα

Μόνο για νόμους και διατάξεις μπορούμε να μιλήσουμε με στοιχεία που δεν αμφισβητεί κανείς . Εάν όντως η διάταξη περί του να μην κρατούνται σε αγροτικές φυλακές καταδικασθέντες για τρομοκρατία ψηφίστηκε τον Δεκέμβριο δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω ότι είναι κατά πάσα πιθανότητα φωτογραφική

Το εάν πλέον ο Κορυδαλλός δεν είναι για κατάδικος δεν σημαίνει αυτόματα ότι έγινε συνδυαστικά για τον Κουφοντινα

Το εάν ο ίδιος εκβιάζει με την απεργία πείνας ή έχει δίκαιο / άδικο αίτημα κλπ είναι στην κρίση του καθενός

Σε έναν ιδανικό κόσμο όπως τον φαντάζομαι εγώ , δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει ο κάθε τρομοκράτης , θα έπρεπε να βρίσκεται στη λήθη της ιστορίας , ομοίως και οι κάθε λογής φασίστες και οι δολοφόνοι εν γένει και βιαστές . Θα έπρεπε να έχουν πάψει να απασχολούν την κοινωνία καθ' οιονδήποτε τρόπο . Να είναι σε φυλακές ανάλογα το έγκλημα τους και να τελειώνει εκεί η υπόθεση


Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλά σε έναν ιδανικό κόσμο δεν θα είχες την κυβέρνηση που έχεις τώρα ούτε αυτό το πολιτικό σύστημα..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”