ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

πειτε κανα καλο παιχνιδι τύπου blacksad, telltale batman.
ή εναλλακτικα στοιχεια που ψαχνω
Πλούσιο στόρι. όχι πολύ action. να μη θέλει πολύ skill. να έχει αρκετά cut scenes. δεν με χαλαει να ειναι point & click.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9127
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

από telltale εμένα μου άρεσε και το wolf among us. κι αυτό ωραίο story και βασισμένο σε κόμικ.
Spoiler: show
Image
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Πολύ ιδιαίτερο το Wolf Among Us, από τα καλύτερα του είδους.
Αν σου αρέσει ο κόσμος του Borderlands ή θες να έχει και αρκετό χιούμορ η ιστορία, το Tales from the Borderlands είναι μια καλή επιλογή too.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

παιχνιδαρα το μαφια 1, 20 χρονια πισω με πηγες..!
mr. salieri sends his regards...

ασχετο αλλα τωρα μου ηρθε στο μυαλο η αρχη του Driver που επρεπε να κανεις καποια stunts σε ενα γκαραζ για να ξεκινησεις το παιχνιδι αν θυμαμαι καλα, κ αυτο ηταν παιχνιδαρα επισης
Last edited by scorpions on Sun Feb 14, 2021 5:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17754
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Πολύ δύσκολο παιχνίδι το driver ή εγώ ήμουν άμπαλος.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spartakus wrote: Sat Feb 13, 2021 11:05 pm Πόσο όμορφο παιχνίδι είναι το little nightmares... Και το 1 και το 2
Έριξα μια ματιά σε video από live streaming. Πρέπει να τα σπάει το παιχνίδι.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13709
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Streaming έχω δει και το 1 και το 2.... Πραγματικά σε βάζει στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού...καλοστημένο παιχνίδι και σίγουρα δεν θα το έπαιζα με τελείως σβηστά φώτα αν και δεν είναι horror...
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Να πω κι εγώ ότι το wolf among us είναι καταπληκτικό και γενικά αξίζει το Fables σαν κόμικ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9127
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Spoiler: show
Image
ανεπίτρεπτο να έχουν κάνει τέτοια πατάτα στο σχεδιασμό. φαντάζομαι ξέρετε τι θα πει power boost στο fan? ξανά μανά τα ίδια με ps4 που έκανε σαν αεροπλάνο που απογειώνεται. θα μου πεις μην βάζεις εσωτερική επέκταση μνήμης αν σε ενοχλεί ο θόρυβος. με το call of duty στα 200-250gb πάρα πολλοίς κόσμος θα στραφεί σε αυτή την λύση και προσωπικά το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα.
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Σίγουρα θα χρειαστεί χώρος έξτρα. Εγώ που δεν χρησιμοποιώ πολύ το πσ5 και δεν έχω νέα παιχνίδια είμαι ήδη στα μισά γιατί απλά δε σβήνω τπτ (εκτός από κάτι τυχαία βίντεο που τραβάει και δε ξέρω γιατί). Ελπίζω να μην κάνει τόσο θόρυβο όσο λες. Το δικό μου έχει πέσει σε αθόρυβο φαν. Πρέπει να πάω πολύ δίπλα του και να έχει 0 ήχο από τηλεόραση(πραγματικά 0 στο 1 πχ δεν ακούγεται κάτι) για να ακούσω κάτι ψιθυριστά. Δε θα ήθελα να αλλάξει αυτό.

Κατά τα άλλα τα ps+ παιχνίδια για 3ο μήνα θεωρώ είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετικά. Οκ ναι δεν είναι δικά μου αλλά όσο η συνδρομή είναι σε τέτοια επίπεδα (την παίρνω και black Friday )δεν πιστεύω ότι δε θα παίρνω psnow&ps+. Θα προτιμούσα βέβαια μια κοινή συνδρομή και ας είναι συμψηφιστικα το ίδιο ποσό αλλά οκ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1961
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

zidane72003 wrote: Sat Feb 27, 2021 11:49 am Σίγουρα θα χρειαστεί χώρος έξτρα. Εγώ που δεν χρησιμοποιώ πολύ το πσ5 και δεν έχω νέα παιχνίδια είμαι ήδη στα μισά γιατί απλά δε σβήνω τπτ (εκτός από κάτι τυχαία βίντεο που τραβάει και δε ξέρω γιατί). Ελπίζω να μην κάνει τόσο θόρυβο όσο λες. Το δικό μου έχει πέσει σε αθόρυβο φαν. Πρέπει να πάω πολύ δίπλα του και να έχει 0 ήχο από τηλεόραση(πραγματικά 0 στο 1 πχ δεν ακούγεται κάτι) για να ακούσω κάτι ψιθυριστά. Δε θα ήθελα να αλλάξει αυτό.

Κατά τα άλλα τα ps+ παιχνίδια για 3ο μήνα θεωρώ είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετικά. Οκ ναι δεν είναι δικά μου αλλά όσο η συνδρομή είναι σε τέτοια επίπεδα (την παίρνω και black Friday ImageImage)δεν πιστεύω ότι δε θα παίρνω psnow&ps+. Θα προτιμούσα βέβαια μια κοινή συνδρομή και ας είναι συμψηφιστικα το ίδιο ποσό αλλά οκ.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Δεν έχω PS5, αλλά είχα ακουσει κάπω οτι υπάρχει επιλογή να σε τραβάει βίντεο (ή κάτι τέτοιο) όταν κερδίζεις κάποια τρόφις, για να ανεβάζεις π.χ. την αντίδραση σου αν θες (και είσαι 12 χρονων).

Επίσης, νομίζω η πιο φτηνή τιμή της Πλας βγαίνει τον Ιούνιο, σε κάποιο ιβέντ που κάνουνε, στα 42 ευρά. Εγω τότε την αγοράζω και μπορείς είτε να την ενεργοποιήσεις κατευθείαν (προστίθωντας 12 μηνες στο υπόλοιπό σου) είτε να περιμένεις να λήξει η Πλας σου και αν δεν σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του επόμενου μήνα, να γλιτώσεις εναν μηνα ξερω γω μέχρι να την ενεργοποιήσεις.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62684
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Τραβάει όχι εμένα αλλά το γκειμ αλλά κάπως πρέπει να ασχοληθώ να λέω δε θέλω να παίρνεις clips/photo. Καλά τα σβήνω βέβαια κλαιν.

ΤΥ για τον Ιούνιο. Θα τσεεκαρω και τότε. Δε ξέρω αν υπάρχει και Αγγλία η προσφορά μιας και έχω αγγλικό account. Θα γεμίσω 120£λιρες καινθα τσιμπήσω 2χρονακια να μην ασχολούμαστε.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9127
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

κάθε χρόνο στην E3 τον Ιούνιο τρέχει αυτή η προσφορά, από 60€ στα 40€. κι εγώ τότε τσιμπαω το 12μηνο. φαντάζομαι ισχύει παντού και όχι μόνο στην Ελλάδα.
Spoiler: show
Image
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1961
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

zidane72003 wrote: Sat Feb 27, 2021 1:59 pm Τραβάει όχι εμένα αλλά το γκειμ αλλά κάπως πρέπει να ασχοληθώ να λέω δε θέλω να παίρνεις clips/photo. Καλά τα σβήνω βέβαια κλαιν.

ΤΥ για τον Ιούνιο. Θα τσεεκαρω και τότε. Δε ξέρω αν υπάρχει και Αγγλία η προσφορά μιας και έχω αγγλικό account. Θα γεμίσω 120Image£λιρες καινθα τσιμπήσω 2Imageχρονακια να μην ασχολούμαστε.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Εσένα δεν γίνεται να σε τραβηξει χωρις καμερα. Ίσως τραβάει ήχο απο εσενα, αλλά ντάξει, μικρή σημασία έχει.

Η τιμή πέφτει στα 2/3, οπότε ειναι τεράστιο κέρδος να "στοκάρεις" τότε. Βέβαια, έχουν και ημερομηνία λήξης, οπότε αν κάποιος πάρει πολλές, καλό ειναι να τις ενεργοποιήσει άμεσα π.χ.

Τώρα για τις χώρες, δεν το ξέρω. Σίγουρα όταν μιλάμε για Ελλάδα, εννοειται και η Ευρώπη πάντως.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Πολυ ωραίο παιχνιδι το your grace

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”