Άρτος κ Θέαμα...

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Την Κυριακή πήγα στο θέατρο τέσσερις εποχές και είδα "Γιαννούλης Χαλεπάς, η κοιμωμένη"

Εξαιρετική παράσταση με τους 3 ηθοποιούς να δίνουν το καλύτερό τους εαυτό δίνοντας στους θεατές την ζωή του γλύπτη...


Πραγματικά το προτείνω ανεπιφύλακτα αν και νομίζω ότι δεν θα παίζεται για πολύ καιρό ακόμα (έχει ξεκινήσει από τον Οκτώβριο)
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

http://www.oneman.gr/Publi/alegria-apo- ... 09474.html

Πρέπει να γίνει κάτι μέχρι τότε να έχω κάποια χρήματα για να μην το χάσω...

Σκάω από τώρα, όμως...
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3313
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Ήμουν έτοιμος να ζητήσω παρόμοιο τόπικ και μετά ανακάλυψα αυτό...

Ήθελα να πω ότι χθες είδα το "Βάτραχοι" του Αριστοφάνη από το Εθνικό Θέατρο.
Πραγματικά εξαιρετική παραγωγή. Πολύ ωραίες οι χορογραφίες, τα κουστούμια, η σκηνοθεσία και η πινελιά με τα ποιήματα που σε βάζουν να σκεφτείς.
Οι πρωταγωνιστές(Χαραλαμπόπουλος, Μουρατίδης, Ζουγανέλης, Βλάχος) ήταν αρκετά καλοί με καλύτερο από τους 4 σίγουρα τον Χαραλαμπόπουλο, αν και ο Ζουγανέλης δεν πάει πίσω, απλώς είχε πολύ λιγότερο χρόνο στην σκηνή.
Αν εξαιρέσουμε κάποια ανόητα αστεία που υπάρχουν ούτως ή άλλως σε κάθε παράσταση του Αριστοφάνη ήταν άριστη.
Αν σας δοθεί η ευκαιρία να πάτε να τη δείτε. Το εισιτήριο είναι πιο φτηνό σε σχέση με άλλες παραστάσεις (12 ευρώ για άνεργους, φοιτητές και νέους μέχρι 23 ετών).
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας "ενεργοποιήσουμε' λίγο το τοpic.. 8)

Χθες είδα την παράσταση "Αμερικάνικος βούβαλος" με Μπέζο, Φιλιππίδη & Αυγουστίδη. Το έργο ως έργο, μπορεί να δώσει αρκετά περισσότερα από αυτό που είδα. Δεν απογοητεύτηκα, απλά το περίμενα πιο "δυνατό". Ο ρόλος του Ουώλτερ κομμένος & ραμμένος για τον Φιλιππίδη. Αρκετά καλός, αν και σε κάποια σημεία θύμιζε Ζορμπά απ' το 50-50..Ο Μπέζος στην καλύτερη...μέτριος. Δεν ξέρω εάν ευθύνεται ο ρόλος του Ντον ή η βαρεμάρα (που έβγαζε) του ίδιου. Τον έχω δει σε πολύ καλύτερες ερμηνείες. Έκπληξη (για εμένα) ο Αυγουστίδης. Πάρα πολύ καλός σε έναν ιδιαίτερο ρόλο.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας (ξανα) "ενεργοποιήσουμε' λίγο το τοpic.. :-D :D

Χθες είδα την παράσταση "Πέτρες στις τσέπες του" με Μ. Παπαδημητρίου & Γ. Χρυσοστόμου. Για τον πρώτο ήξερα τι να περιμένω. Ευχάριστη έκπληξη (για εμένα) η ερμηνεία του δεύτερου. Μπαίνοντας κ αφού τους βλέπεις να κάνουν σουτάκια με μουσική επένδυση από ΝΒΑ2Κ , είπα "[System Interruption: Μη βρίζεις!] που ήρθα..πεταμένα λεφτά.."
Εξαιρετικές (δύσκολες) non stop ερμηνείες. Αξίζει τον κόπο.
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”