Το καλύτερο ελληνικό site για το Football Manager

Moderator: Moderators

Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος

1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών

smtmk
Indispensible
Indispensible
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos

Re: ΤV series κτλ... (Προσοχή, Spoilers Inside)

Sat May 08, 2021 9:17 pm

Εχω ψαξει στο τοπικ και βλεπω οτι εχετε συζητησει μερικοι εστω και λιγο το "The Leftovers". Δεν εχω λογια γι' αυτη τη σειρα. Την ειδα και μετα την ειδα ξανα και ξανα. Την εχω δει τουλαχιστον 5 φορες και ειναι στο μυαλο μου πολυ συχνα. Εβαλα την κοπελα μου να τη δει και ψιλοαρεσει και σε εκεινη. Τη συνεστησα και σε ενα φιλο που ειδε τα πρωτα 3 επεισοδια και του ψιλοαρεσε και εκεινου. Αλλα τους αρεσε με εναν διαφορετικο τροπο, εκεινο που βλεπεις μια σειρα με ενα ημι ενδιαφερον πλοτ και λες "καλη φαινεται".

Εμενα μου εχει αποτυπωθει πολυ παραπανω. Το δραμα των χαρακτηρων που ο καθενας κουβαλαει τον δικο του σταυρο, που περνανε το grief της απωλειας αγαπημενων ή της κοσμοθεωριας τους. Σειρα που φαινονται ολα τραγικα αλλα ταυτοχρονα εμενα προσωπικα μου περναει και ενα παραθυρο αισιοδοξιας. Δεν ξερω αν η προσκολληση μου σε αυτη εχει σχεση με το γεγονος οτι περναω δυσκολες στιγμες αλλα με ανατριχιαζει. Η μιση και πλεον δουλεια και το feeling της σειρα προερχονται βεβαιως απο τη φοβερη μουσικη του Max Richter. Απιστευτα κομματια, εχω φτιαξει πλειλιστ και ακουω συχνα οδηγωντας.

Κριμα που δε την εχουν δει γνωστοι και φιλοι τη σειρα καθως δεν ειναι και απο τις πλεον γνωστες και δεν εχω ατομα να συζητησω μαζι τους σχετικα με το εαν ειχαν αναλογα συναισθηματα βλεποντας τη. Το αναφερω εδω λοιπον και προτεινω στον καθενα σας να δωσει μια ευκαιρια στα πρωτα 3 επεισοδια της σειρας. Αν δεν εχει αποκτησει ενδιαφερον μεχρι τοτε ας μη τη συνεχισετε.

PanosBonJovi
Director Of Football
Director Of Football
Football Manager της ομάδας: Barcelona F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool
Status: Talk about a dream, try to make it real

Sun May 09, 2021 1:21 am

Την άρχισα χθες έχω δει 3-4 επεισόδια . Μου θύμισε λίγο Fargo για κάποιο λόγο

tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him

Sun May 09, 2021 1:45 am

Από τις πολύ αγαπημένες σειρές.
προτεινω στον καθενα σας να δωσει μια ευκαιρια στα πρωτα 3 επεισοδια της σειρας. Αν δεν εχει αποκτησει ενδιαφερον μεχρι τοτε ας μη τη συνεχισετε.
Και θα έλεγα ότι η πρώτη σεζόν είναι και η πιο αδύναμη, στις επόμενες δύο ήταν που άγγιξε αυτό που θέλανε πιστεύω.

@smtmk
Τσέκαρε και το Rectify
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image

smtmk
Indispensible
Indispensible
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos

Sun May 09, 2021 10:33 am

Από τις πολύ αγαπημένες σειρές.
προτεινω στον καθενα σας να δωσει μια ευκαιρια στα πρωτα 3 επεισοδια της σειρας. Αν δεν εχει αποκτησει ενδιαφερον μεχρι τοτε ας μη τη συνεχισετε.
Και θα έλεγα ότι η πρώτη σεζόν είναι και η πιο αδύναμη, στις επόμενες δύο ήταν που άγγιξε αυτό που θέλανε πιστεύω.

@smtmk
Τσέκαρε και το Rectify
Και εμενα η δευτερη ειδικα ηταν η αγαπημενη μου. Απλα λεω τα πρωτα 3 διοτι το 3ο επεισοδιο ειναι ενα κλασσικο επεισοδιο της σειρας και δειχνει σιγα σιγα πώς την οραματιζονται. Θα τσεκαρω και rectify, ευχαριστω.

Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Αγαπημένη Ομάδα: Οπου ειναι ο Γκωνιας

Sun May 09, 2021 1:19 pm

Δηλαδή το Leftovers θυμίζει Fargo και Rectify? Θα το δω και εγώ τότες

fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Real Madrid, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!

Sun May 09, 2021 3:32 pm

Fargo δεν θα το ελεγα ειναι η αληθεια.

Κατα τα αλλα, για εμενα ισως η αγαπημενη μου σειρα. Ειναι η πρωτη προταση μου οταν ατομο με ρωταει "τι να δω;" και οντως ειναι κριμα που δεν μπορω να βρω κανεναν να την ξερει..

Agent Of Chaos
National Manager
National Manager

Sun May 09, 2021 3:50 pm

Spoiler: show
Image
ε όχι και δεν την ξέρουμε. μέχρι και δίσκο του max richter αγοράσαμε για να τιμήσουμε την σειραρα!! ImageImage
Image

Agent Of Chaos
National Manager
National Manager

Wed Jun 09, 2021 1:21 pm

2 λέξεις:ΔΕΙΤΕ ΛΟΚΙ!!

ωραίο το wandavision, ωραίο το falcon winter soldier αλλά εδώ από το πρώτο επεισόδιο ξεφεύγει το σύμπαν ολόκληρο!!
Image

Agent Of Chaos
National Manager
National Manager

Thu Jun 10, 2021 1:57 pm

Flash s07e12
καταλαβαίνεις ότι τα καλύτερα έχουν περάσει ανεπιστρεπτί όταν αποχωρεί ο cisco από την σειρά. ήταν η ψυχή της παρέας. ήταν που ήταν χάλια η σειρά τις τελευταίες σεζόν, τώρα θα τρυπήσει ο πάτος του βαρελιού και θα πάει πιο κάτω. ας ελπίσουμε ότι η 8η θα είναι και η τελευταία σεζόν και θα τον καλέσουν στο τελευταίο επεισόδιο για να κλείσει πιο όμορφα η σειρά!!
Image