ΤV series κτλ... (Προσοχή, Spoilers Inside)

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9128
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

μετά το χαμό με το #fire_gina_carano, τώρα έχουμε χαμό και με το #fire_pedro_pascal. βάζω σε σποιλερ κάτω το παλιό tweet του. κρατάει λένε η Disney 2 μέτρα και 2 σταθμά γιατί και οι 2 αναφέρονται στο ολοκαύτωμα των Εβραίων. στο τέλος θα κατεβάσουν τον ceo της Disney να παίξει όλους τους ρόλους του μανταλοριαν. Image

Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16077
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Ωραίο twist στο Pearl Islands (btw και το opening, το οποίο θυμάμαι ότι είχα δει στο youtube κάποτε). Και ακόμα πιο ωραίο το αποτέλεσμα στο twist.
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαματο το Pearl Islands, εχει βγάλει απιστευτους χαρακτηρες, από τις προσωπικές αγαπημένες.

Καταπληκτικες σεζον για να δεις παντως, ειναι και η 15η και η 16η. Απλα επειδη η 16η ειναι με παλιους παικτες ισως θα ηθελες να δεις τις αντιστοιχες σεζον πιο πριν. Γενικα δεν υπάρχει σεζον κάτω του μετρίου (εκτός ίσως από την 22η, δεν μιλάμε για την 22η :P )
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2381
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Λίγο απογοητεύτηκα με το τέλος του WandaVision επειδή
Spoiler: show
έφεραν τον ηθοποιό που παίζει τον Quicksilver στο Xmen Universe απλά για να κάνουν αστείο "Ralph Boner" ?!? Περίμενα επιβεβαίωση του multiverse. Επίσης περίμενα cameo του Dr Strange που δεν έγινε ποτέ.
Κατά τ' άλλα ωραίο ήταν.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Έκατσα να δω από την αρχή το suits. Ωραίοι διάλογοι - ωραία γραφεία - ωραίες γλάστρες. Καλά περνάω δε λέω

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Παλεύω πόσο καιρό να τελειώσω τις δυο τελευταίες σεζόν και δεν μπορώ. Μέχρι την 7η κάτι γινόταν.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9934
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Έλα μωρέ βγαίνουν και οι 2 τελευταίες. Εγώ τι να πω που το είδα όλο μια και έξω
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9128
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

τρομερό το φινάλε του wandavision αλλά αφήνει και μια πικρία γιατί ο ηθοποιός που παίζει τον vision μας υποσχέθηκε και δεύτερη εμφάνιση χαρακτήρα που θα προκαλέσει πάταγο, το οποίο δυστυχώς δεν έγινε ούτε στα aftercredits!! Image πληροφοριακά τα aftercredits είναι 2, μην κλείσετε το επεισόδιο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο(!!!).

στο σποιλερ από κάτω θα κάνω ανάλυση των δύο aftercredits και τι σημαίνουν για την συνέχεια του mcu για όσους ενδιαφέρονται αλλά δεν έχουν πολυασχοληθει με το universe. θα δώσω info και από την σειρά agents of shield γιατί πολύς κόσμος δεν την έχει δει.
Spoiler: show
1) κάπως πιο ξεκάθαρο το πρώτο, ο fury βρίσκεται στο διάστημα όπως είδαμε στο aftercredits του spiderman far from home και έστειλε ένα skrull για να φέρει την Μόνικα στη διαστημική βάση. εκτός συγκλονιστικου απροόπτου η Μόνικα θα έχει σημαντικό ρόλο και στην επερχόμενη σειρά secret invasion που θα έχει σχέση με εισβολή κάποιων skrulls στη γη.

2)αρκετά πιο σημαντικό το δεύτερο, βλέπουμε την Wanda να μελετάει το darkhold μέσω της αστρικής μορφής της. ψάχνει για τα παιδιά της και ακούει τις φωνές τους γιατί λογικά βρίσκονται κάπου στο multiverse. κάπου εκεί θα κολλήσει στο Doctor strange 2(multiverse of madness) γιατί πάνω στην προσπάθεια της να τα βρει, ίσως κάνει χοντρή πατάτα με την μαύρη μαγεία του βιβλίου λόγω και της απειρίας της πάνω στη μαγεία.

Υ.Γ το darkhold το ξέρουμε εδώ και χρόνια όσοι βλέπαμε το agents of shield, ένα βιβλίο μαύρης μαγείας που δίνει τρομερές δυνατότητες σε όποιον το μελετήσει. σε εκείνη την σεζόν το έψαχνε απεγνωσμένα ο ghost rider γιατί δεν ήθελε να πέσει σε κακά χέρια και τελικά τα καταφέρνει. θα ήθελα να μας πουν πως τελικά το βρίσκει η Agnes ή αν απλά δεν υπολογίζουν το agents of shield σαν canon σειρά του universe.

Spoiler: show
Image
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2381
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Βασικά έλεγε απλά για "έναν ηθοποιό που δεν έχει δουλέψει ποτέ μαζί του και κάνανε μαζί πολύ ωραίες σκηνές στη σειρά". Όπως αποδείχθηκε...
Spoiler: show
απλά μας τρόλλαρε όλους γιατί λογικά μιλούσε για τον εαυτό του (White Vision) :P
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3615
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

karembeu-7 wrote: Fri Mar 05, 2021 2:01 pm Παλεύω πόσο καιρό να τελειώσω τις δυο τελευταίες σεζόν και δεν μπορώ. Μέχρι την 7η κάτι γινόταν.
Τρομερο grind, έχω 10 επεισόδια να με χλευάζουν στο plex εδώ και μήνες.

Άσχετο, κάπως είχa δύο μήνες prime και είδα μερικά πραγματάκια.

To Electric Dreams που μ άρεσε τρομερά παρά τα μεγάλα σκαμπανευάσματα από επεισόδιο σε επεισόδιο. Είμαι μεγάλος fan του P.K Dick γενικά αλλά δεν είχε μεγάλες προσδοκίες μετά το The man in the high castle και διαψέυστηκα.

To upload που έχει ενδιαφέρον premise, αλλά είναι γενικά μέτριο.

Και το το The Boys που δεν κατάλαβα πολύ το hype. Υπερήρωες για edgelords λίγο.

Αυτά.
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

For all mankind έχει δει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια τελειότητα και το τελευταίο WandaVision , ασχέτως του τι ίσως περίμενε ο καθένας. Εγώ δεν έχω καμία επαφή με το source material που καταλαβαίνω ότι υπάρχει , αν δεν ψαχνόμουν λίγο δεν θα καταλάβαινα με τίποτα την 2η after credits scene αλλά δεν με εμπόδισε σε καμία περίπτωση να λατρέψω κάθε στιγμή της σειράς
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62701
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Πολύ ωραίο το wandavision όντως και ο AOC έδωσε και ένα ξεκαθάρισμα τι ακριβώς γίνεται στο τέλος και προς τα που πάει η κατάσταση.

Ευτυχώς η Ντίσνεϊ βγάζει και καμιά σειρά Μάρβελ γιατί γενικά σαν προϊόν (δεν έχω δεί τις σειρές σταργουορς) πάσχει αρκετά στο κομμάτι. Έβαλε κάποιες παλιές σειρές και ταινίες με το star που πρόσθεσε για οβερ18 αλλά δε πιστεύω ότι κάποιος θα κάτσει να δεί lost η xfiles.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Είδα τα 8 επεισόδια το προηγούμενο Σάββατο και σήμερα το τελευταίο..
Μου άρεσε πααααααρα πολύ, πολύ δυνατή σειρά και δεν έχω παρακολουθήσει τα άλλα που εχει βγάλει η Marvel (agent of Shields, iron fist κλπ) και δεν ξέρω αν πρέπει..

Πάντως έχοντας παρακολουθήσει όλες τις ταινίες που έχουν βγει στο mcu, κάποιο ξεκαθάρισμα θα ήθελα!!
Spoiler: show
Αυτη η σειρά είναι ακριβώς μετά το endgame ;; Ο white vision τελικά ζει ;; Επίσης το far from home είναι κι αυτό μετά το endgame ;;
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι και στις 2 ερωτήσεις . Είναι μετά
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”