[Νέα & Media] Favorite για να με ξαναπροσλάβουν;

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Forum rules
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πριν ανοίξετε οποιοδήποτε topic εντός του τομέα διαβάστε οπωσδήποτε τους ΚΑΝΟΝΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ αναφοράς και ακολουθήστε τους πιστά. Από εδώ και πέρα θα θεωρείται το παρόν μήνυμα σαν προειδοποίηση, και θα κλειδώνονται, και αν κρίνεται σκόπιμο από τους mods/admins θα διαγράφονται, τα topics θα που δεν συμφωνούν, χωρίς δεύτερη προειδοποίηση γιατί δημιουργείται σοβαρό πρόβλημα στην προσπέλαση των topics από τους χρήστες.
Locked
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είμαι manager παράλληλα του Ολυμπιακού και της Εθνικής Ελλάδος (patch 8.0.2), και στη λήξη του συμβολαίου μου με τον Ολυμπιακό (μετά από κακή σεζόν) δεν μου το ανανεώνουν και έτσι 30 Ιουνίου φεύγω από την ομάδα. Η αποχώρηση μου συνοδεύεται από news item που λέει ότι είμαι hot-favorite (ως "Greece manager") για να με πάρει η ομάδα, στο στυλ "Greece Manager Lefteris ... is the hot-tipped favorite to replace Lefteris ... as Olympiakos manager."

Μικρό πρόβλημα, αλλά χαλάει την αίσθηση του ρεαλισμού των media. Ξέρω οτί είναι πολύ αργά πλέον μιας που ετοιμάζεται το FM 2009, αλλά είπα να το δηλώσω.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν αυτό το παιχνίδι (πριν το patch) είχε τέτοιου είδους bugs τότε θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Δεν έχω όμως κοουτσάρει εθνική ομάδα και σύλλογο μαζί. Εμπλουτίζει το παιχνίδι? Τί διαφορετικό έχει από τον σύλλογο αποκλειστικά?
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά μου δώθηκε η ευκαιρία να κοουτσάρω την Εθνική μετά από δικιά τους προτροπή. Ουσιαστικά θα πρέπει να κοιτάς γενικότερα τι γίνεται με τους παίκτες της χώρας ώστε να διαλέγεις την 23άδα-26άδα που θα κατεβάζεις στις διοργανώσεις, να διαλέγεις το squad, αλλά γενικά σου δίνεται η ευκαιρία στην αρχή της εβδομάδας να παρακολουθήσεις κάποιο ματς για να παρακολουθήσεις συγκεκριμένους παίκτες. Αλλιώς υπάρχουν και οι scout που θα σου επιστρέφουν κάποια scout reports κατευθείαν για την εθνική. Επίσης στο Search θα έχεις την επιλογή "Only players eligible to play for τάδε χώρα" για να μπορείς να ψάχνεις μόνος σου.

Σε αυτούς που θα δίνεις ευκαιρίες (μικρούς, παίκτες που δεν έχουν ξαναπαίξει, άτομα που θα σκοράρουν το πρώτο τους γκολ για την εθνική) είναι εύκολο να γίνεις Favorite Personnel που σημαίνει ότι θα σου είναι και πιο εύκολο αργότερα να τους φέρεις στο σύλλογο που κοουτσάρεις.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
koni
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 01, 2008 11:30 am
Football Manager της ομάδας: FC BAYERN
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυσαρέσκεια από τον σύλλογο σου, επειδή κοουτσάρεις και εθνική ομάδα, υπάρχει?
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι, δεν είχα παρατηρήσει κάτι.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσπαθήστε να μένετε μέσα στο θέμα. Αν θέλετε να συζητήσετε το άλλο θέμα που θίγετε μπορείτε να το κάνετε στη γενική συζήτηση, όχι εδώ.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις δίκιο, απλά δε βλέπω καμία απάντηση, οπότε αν μπορεί κάποιος να το δηλώσει ώστε τουλάχιστον να μην εμφανιστεί και στο 2009 αν δεν το έχουν δει ήδη.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτα από όλα δεν έχεις δώσει screenshot, και το πιο σημαντικό save πριν την εμφάνιση του μηνύματος. Αν έχεις save ανέβασέ το κάπου και δώσε μου το link να δούμε μήπως το αναφέρουμε, αν και τελευταία είναι λίγο δύσκολο λόγω φόρτου εργασίας των HR που είναι και αυτοί που κάνουν τις αναφορές. Αν μου δώσεις save πάντως θα το μεταφέρω μήπως μπορέσουν να το αναφέρουν. Χωρίς save δε γίνεται τπτ.

Επίσης το γεγονός ότι δεν υπήρξαν απαντήσεις δεν σημαίνει ότι μπορούμε να αρχίσουμε να λέμε άσχετα πράγματα.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το θεώρησα αρκετά σημαντικό ώστε να κρατήσω χωριστό save και screenshot. Μπορείτε να κλειδώσετε το θέμα, αν μου ξανατύχει θα τα προσθέσω ή θα ξαναποστάρω.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tώρα εδώ που φτάσαμε και να ξανατύχει δεν θα έχει ιδιαίτερη σημασία αφού ενδιαφέρει αν θα εμφανιστεί και στο 2009. Δεν είναι άλλωστε τόσο σημαντικό. Ας το αφήσουμε και βλέπουμε τι θα γίνει στο FM2009.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Locked

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2008”