Facepack απο ελλαδα κ εξωτερικο db μεταγγραφων(ολοκληρομενο)

Mάθετε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds), στείλτε τα δικά σας, πείτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του FM Greece!
Forum rules
Παρακαλούμε πολύ, πριν ρωτήσετε οτιδήποτε σχετικά με τα γραφικά, κοιτάξτε αυτά τα θέματα:
Συχνές Ερωτήσεις/Απαντήσεις για τα Γραφικά.
FM 2008 : Πως να εισάγετε δικά σας γραφικά.
Post Reply
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον, εχω κατεβάσει ολα τα πακετα με facepack(και το superpack που υπαρχει)αλλα ειδα οτι αρκετα προσωπα κυριως απο ελλαδα και κυριως απο μεταγγραφες που γιναν τωρα απο τις ελληνικες ομαδες δεν υπηρχαν πουθενα και ετσι ειπα να βρω μερικες...εχω βρει αρκετες τετοιες αλλα και ομαδες β' εθνικης που δεν υπηρχαν οπως π.χ. ιωνικο και καλλιθεα.
Οσον αφοραν την database ειναι η db απο Miccibase(απο 27/07/08)-ο οποιος εκανε πολλη καλη δουλεια στο ελληνικο πρωταθλημα αλλα δεν ειχε κανει τα αλλα πρωταθληματα(μεχρι τοτε τουλαχιστον) ετσι εκατσα απο τοτε και την συνεχιζα μονος μου βαζοντας ολες μα ολες τις μεταγγραφες απο α κατηγοριες(ιταλια-ελλαδα-ισπανια-αγγλια-γερμανια-γαλλια) και μερικες απο αλλα πρωταθληματα που εβρισκα...και φυσικα εχω κανει σχεδον το 90% απο β και γ ελλαδας(το λεω επειδη σιγουρα θα μου εχουν ξεφυγει μερικες)-μεχρι σημερα 08-08-08(η μερα που τα στελνω ειναι καπως αλλα ειναι τυχαια)-ακομα εχω προσθεση αρκετους τραυματισμους που εχουν γινει(π.χ. ribery,belamy,koulocheri,snajder-αυτες θυμαμαι αλλα υπαρχουν κ αλλες) και εχω βαλει scouters που δεν υπηρχαν οπως τον νεο scouter της εθνικης απο την γερμανια αλλα και τον juan ramon rocha του παναθηναικου...εμφανισεις στην εθνικη π.χ. νινη-παπασταθοπουλου...ανανεώσεις συμβολεων....και αλλα πολλα....ελπιζω να βοηθησα και παρακαλω οποιοδηποτε προβλημα ή μεταγγραφη που δεν εχω κανει ή που εκανα και ειναι λαθος να μου πειτε να την διορθώσω...θα ανανεωνω οσο συχνοτερα μπορω και τις φωτο και την db...

http://rapidshare.com/files/135882653/tsipppp.rar.html


υγ : στο facepack 5 φωτο ειναι απο το greeksuperleageestzlefack.rar γιατι εψαχνα αυτες τις φωτο και τις εβαλα σε ευτον τον φακελο(για δικη μου χρηση στο fm) και ξεχασα να τις αφαιρεσω...
Alexis_Z
Indispensible
Indispensible
Posts: 1826
Joined: Sat Oct 27, 2007 1:20 pm
Status: never say never again
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σου δινω ενα τεραστιο ρισπεκτ...
Θα περιμενω για να το κατεβασω στο τελος των μεταγραφν που λογικα θα εχεις ολοκληρωσει την δουλεια...

Ευχαριστουμε φιλε...
-You can think i'm wrong, but that's no reason to quit thinking.-
vampire.blueblooded
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Sun May 18, 2008 3:55 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Peiraios
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπράβο φίλε μου!
Καλή δουλεια! :-D
Κι εγώ θα περιμένω να τελειώσουν οι μεταγραφές για να το κατεβάσω! 8)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~ΔΕΝ ΠΡΟΣΑΡΜΌΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΑΡΕΣΩ~~~~~~~
~~~ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΩ~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Image
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε κανα 2 μερες θα εχω νεα db με ολες τις νεες μεταγγραφες και με νεα facepack κυριως με προπονητες απο ολα τα μεγαλα πρωταθληματα (οσα δεν υπαρχουν σε αλλα πακετα οπως του σκολαρι,μουρινιο κ.α.) και ολους τους προπονητες απο ελλαδα(α κ β εθνικη) αλλα και βοηθους κτλπ.......μαζι και με παιχτες που εχω βρει...αλλα και ολους τους τραυματισμους στα μεγαλα πρωταθληματα (τα βρηκα στο site....http://www.transfermarkt.de/de/verein/2 ... tml...οπου εμφανιζονται ολοι οι τραυματισμοι....ελπιζω να σας αρεσει η δουλεια(αν και δεν εχουν σταλει πολλα μηνυματα :D και δεν ξερω πως να το εκλαβω :-P )
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μολις ανανεωσα την db με ολες τις μεταγραφες μεχρι σημερα(14-08-08),επισης εχω εισαγει ολους τους τραυματισμους απο ολα τα μεγαλα πρωταθληματα(γαλλια,ισπανια,γερμανια,αγγλια,ιταλια και ελλαδα),εχω κανει ολες τις ανανεωσεις συμβολαιων που εχω μαθει,και εχω αλλαξει καποια τεχνικα team ομαδων που ηταν λαθος.....Επίσης εχω ανανεωση το facepack που ειχα με νεες φωτογραφιες απο ολα τα πρωταθληματα αλλα κυριως το ελληνικο απο προσωπα που ελλοιπαν(κυριως απο β εθνικη),ολοκληρωασα καποιες φωτο ομαδων οπωσ πχ μπεσικτας-γαλατα-εθνικο......και εβαλα φωτο προπονητων και τεχνικων team απο ελλαδα γερμανια(που δεν ειχα βρει σε κανενα site καποιους προπονητες) αλλα και αλλους οπως μουρινιο-σκολαρι κτλπ.......και αλλες πολλες ανανεωσεις......!!!

το link ειναι εδω --->>> http://rapidshare.com/files/137388402/tsipp.rar.html


υγ ....για να εχετε ολοκληρα τα πρωταθληματα με φωτο θα πρεπει να κατεβασετε τα facepacks που υπαρχουν στο φορουμ......και με τις προσθηκες που κανω εγω απλα ολοκληρωνονται καποια κενα που υπαρχουν.......


υγ2.......στο facepack εχω βαλει και τις παλιες φωτο που ειχα βαλει...οι νεεες φωτο ειναι στον φακελο NEWWWWWWWWWW..............


ελπιζω να σας αρεσει η δουλεια μου....
drgeorge
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Mon Jul 21, 2008 7:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συνέχισε έτσι, είσαι άψογος
User avatar
teo1991
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu Jan 10, 2008 1:03 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε φιλε να σου πω,το τοποθετω στο φακελο που γραφει db??και μετα τι φορτωνω κανονικα το fm η πρεπει να εχω και κανενα αλλο patchaki???ευχαριστω.
Η ομαδα μου παει τρενο ,α ρε Salpi-goal
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

teo1991 wrote:Ρε φιλε να σου πω,το τοποθετω στο φακελο που γραφει db??και μετα τι φορτωνω κανονικα το fm η πρεπει να εχω και κανενα αλλο patchaki???ευχαριστω.
πρεπει να εχεισ το patch 8.0.2 του fm και μετα απλα περνεις τον φακελο tsippp και τον βαζεις στον φακελο db....τωρα αν θες και το facepack βαζεις τον φακελο "nea apo tsippp" μεσα στον φακελο graphics...
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυριο θα ανεβασω νεα db με τις νεες μεταγγραφες,με ανανεωσεις συμβολεων,νεους τραυματισμους,νεους αριθμους φανελων σε ολες τις ελληνικες ομαδες(Πριν δεν ειχα αλλαξει κανεναν αριθμο φανελας),και με ολες τις μεταγγραφες απο β-γ ελλαδας.
Αυτην την φορα δεν εχω facepack γιατι δεν βρηκα καποια φωτο που να λοιπει...αν θελησετε καποια πειτε μου να την κανω.....
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον παιδια εδω http://rapidshare.com/files/138975177/tsippp.rar.html εχω την ανανεωμενη db με ολες τις νεες μεταγγραφες απο ολα τα πρωταθληματα...(και ανανεωσεις συμβολεων-τραυματισμους κτλπ)....
για οποιοδηποτε προβλημα ή λαθος να με ενημερωνετε να το αλλαζω....


υγ....μολις διαβασα για παραιτηση του νικολαιδη αλλα επειδη δεν ξερω τι καταληξη θα εχει το θεμα τον εχω ακομα προεδρο στην αεκ(στην db)
User avatar
teo1991
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu Jan 10, 2008 1:03 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φιλε εισαι τρομερος,respect!!!!Eχεις msn???
Η ομαδα μου παει τρενο ,α ρε Salpi-goal
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυριο θα εχω ετοιμη την νεα db.....παρακαλω οτι λαθος εχετε βρει στην παλια να μου το πειτε μεχρι αυριο να το διορθωσω.....ευχαριστω
tsippp
Trialist
Trialist
Posts: 95
Joined: Thu Jul 31, 2008 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: olympiako
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδω εχω http://rapidshare.com/files/140520962/tsippp.rar.html την ανανεωμενη db με ολες τις μεταγραφες απο ολα τα μεγαλα πρωταθληματα.....(απο ριβαλντο μεχρι μακη τριανταφυλοπουλο)...ακουω σχολια...
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε συγχαρητήρια!
Μόνο η ιδέα, η σκέψη και η προσπάθεια για μια τέτοια db είναι εξαιρετική.
Θα ήθελα όμως να διευκρινήσω κάποια πράγματα...
Είναι άραγε όλος οι μεταγγραφές σε όλο το κόσμο ή απλά των μεγάλων ονομάτων;
οφείλω να πω ότι δεν έχω κατεβάσει τη δουλειά σου ακόμα αλλά θα το κάνω.
Ελπίζω να συνεχίσεις την προσπάθεια! -traino
Post Reply

Return to “Γραφικά FM2008”