Personal training

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντελή νομίζεις ότι βοηθάει να δημιουργούμε ξεχωριστό schedule για έναν παίκτη?
Αν ας πούμε ένας παίκτης δεν έχει ανεβασμένα physical αλλά πολύ καλά technical βοηθάει να του κάνουμε ξεχωριστό schedule απ'τους άλλους?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι μπορεί να τον βοηθήσει... Αλλά χρειάζεται προσοχή στην τοποθέτηση των sliders. Ειδικά για τα physical και αν τον προπονείς μέσα στη σαιζόν, ρισκάρεις σε τραυματισμούς... Δεν ξέρω αν θα έχει επιπτώσεις στο morale του, επειδή θα προπονείται μόνος του... :-k
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το δοκίμασα στο περσινό.Είχα πάρει τον Πίρλο στα 35 του και εκτός του ότι το morale του ήταν άθλιο δεν ανέβαζε ούτε και τα physical.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε στα 35 είναι πάρα πολύ δύσκολο -απίθανο θα έλεγα- να ανεβούν τα physical... Εγώ πάντως αποφεύγω personal training. Τους βάζω όλους ανα θέση στα προγραμματάκια τους και μια χαρά 8)
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Tsoplika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Jan 16, 2008 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal/Spezia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνω ressurection στο τόπικ για να μην ανοίξω άλλο, επειδή θέλω να ρωτήσω κάτι αρκετά σχετικό.

Έχω 2 παίκτες στο ίδιο πρόγραμμα (συγκεκριμένα στο wingers της fireblast). Ο ένας είναι δυσαρεστημένος με το workload του. Ο άλλος όχι. Αν κατεβάσω το slider πιο χαμηλά, τότε ελλατώνεται ο φόρτος εργασίας και για τους δύο. Τι μπορώ να κάνω? Να δημιουργώ κάθε φορά ένα νέο πρόγραμμα-πατιτούρα του αρχικού και να ρίχνω τον "τεμπέλη" σ' αυτό?

Με άλλα λόγια, υπάρχει τρόπος να ρυθμίζω το workload του καθενός χωρίς να τον μετακινώ απ' το πρόγραμμα που είναι ήδη ενταγμένος?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsoplika wrote:Με άλλα λόγια, υπάρχει τρόπος να ρυθμίζω το workload του καθενός χωρίς να τον μετακινώ απ' το πρόγραμμα που είναι ήδη ενταγμένος?
Όχι. Το Workload κατεβαίνει συνολικά και για όλους τους παίκτες που εντάσσονται στο πρόγραμμα.

Τώρα αν δημιουργήσεις ένα νέο πρόγραμμα βασισμένο στο Wingers αλλά με ελαττωμένους κάποιους τομείς ή το Workload για τον τεμπελχανά, εσύ αποφασίζεις :wink:

Προσωπικά δεν καίγομαι και πολύ όταν κάποιος παίκτης μου είναι δυσαρεστημένος με το workload του προγράμματός του... :P

Αν και δε μου συμβαίνει συχνά :? Τις περισσότερες φορές στους μικρότερους γίνεται αυτό...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Tsoplika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Jan 16, 2008 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal/Spezia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω τον Φαν Περσι στην Άρσεναλ που είναι πιο γκιρνιάρης κι απ το επιτραπέζιο παιχνίδι. Τελευταία του ιδιοτροπία, δεν του αρέσει η πολλή προπόνηση.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2008”