Κώστας Γιαννούλης [2009/10]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ''γηραιό''!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Γιαννούλης υπέγραψε στην Κολωνία για τρία χρόνια με ετήσιες αποδοχές 150.000 ευρώ (και δελεαστικά μπόνους) και επέστρεψε στη Θεσσαλονίκη και την 1η Ιουλίου θα ξεκινήσει προετοιμασία με τη νέα του ομάδα. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο τριήμερο δοκιμαστικό τα πήγε εξαιρετικά στα σπριντ, στο άλμα και στις στημένες μπάλες.

http://www.sport-fm.gr/article/230827

Το μεγάλο βήμα να συνεχίσει την καριέρα στο εξωτερικό έκανε από χθες ο Κώστας Γιαννούλης, ο οποίος για τα επόμενα τρία χρόνια θα είναι παίκτης της Κολωνίας. Μια μεταγραφή από την οποία ο Ηρακλής θα αποκομίσει σημαντικά οικονομικά οφέλη (κοντά στις 100.000 ευρώ θα μπουν στα ταμεία της Μίκρας) σε μια δύσκολη περίοδο, αφού και η προσφυγή που είχε καταθέσει για να διεκδικήσει τα οφειλόμενά του από τον «γηραιό» (90.000 ευρώ δηλαδή) αποσύρθηκε οριστικά.

Οντας πλέον ανακουφισμένος ο νεαρός αμυντικός μίλησε στο "Goal" για τη μεταγραφή του και δεν ξέχασε έναν από τους συμπαίκτες που τον βοήθησαν πολύ στη μέχρι τώρα πορεία του. Τον αρχηγό του Ηρακλή, Τάσο Κατσαμπή: «Δεν μπορώ να κρύψω τη χαρά μου για τη μεταγραφή. Επειτα από τρία υπέροχα χρόνια στον Ηρακλή, στα οποία έζησα ευχάριστες αλλά και δυσάρεστες καταστάσεις, αποφάσισα να κάνω ένα πολύ μεγάλο άλμα στην καριέρα μου.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω την ομάδα που με ανέδειξε και ειδικότερα τον Τάσο Κατσαμπή, που με στήριξε και με βοήθησε πολύ μέχρι τώρα, στις ευχάριστες και στις δυσάρεστες στιγμές, εντός και εκτός γηπέδου» τόνισε χαρακτηριστικά ο Κώστας Γιαννούλης και πρόσθεσε: «Σίγουρα από εδώ και πέρα με περιμένει πολλή δουλειά. Ο ανταγωνισμός σε μια ομάδα όπως η Κολωνία, είναι σαφώς μεγαλύτερος. Είναι δύσκολο να πάρεις φανέλα βασικού, αλλά θα κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου για να καθιερωθώ στη νέα μου ομάδα. Προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την προετοιμασία».

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... d=10162716
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Ηρακλής”