Μεγαλες ομάδες...Τι παίζει μ'αυτές;;

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σορρυ αν φάνει κάπως χαζό το thread μου αλλα φέτος αρχισα να εμβαθύνω στο manager καθώς μέχρι τωρα έπαιζα πάντα με ένα στανταρ σύστημα και δεν πείραζα τιποτα στο training.

Φυσικα και δεν είναι έτσι και θα ηθελα ρωτησω το εξης:
σε μια μεγαλη ομαδα (οπως η Ρεαλ) είναι το ιδιο σημαντικα τα ξεχωριστα προγραμματα προπονησης οσο με μικροτερες ομάδες;;; (εφόσον υπάρχει εμφανή διαφορά στο υλικό...)

Επίσης πως να τα χωρίσω. Να κάνω ξεχωριστά για DC, D/WB RL, DMC, MC/AMC, AMRL & FC/ST;;;
Η απλά ξεχωριστα defending & attacking;
Με προβληματίζει οτι για παραδειγμα τοσο ο Emerson οσο και o Pirlo π.χ. είναι DM αλλα προφανως θέλουν διαφορετικη προπονηση...Η οχι;;
Και παίχτες σαν τον Cassano (AML/FC) σαν τι προπονούνται;;AML η FC;;;Εγω ας πούμε τον χρησιμοποιώ σαν winger η σαν ΑΜC σε ενα συστημα 4-2-2-2 που παίζω καμια φορα (4 back,2 dmc,2 amc, 2 fc)

Και κατι ακόμα:
Μια ομαδα όπως η Ρεαλ εχει θεωρητικα κορυφαίο προπονητικο τιμ, θα πρεπει να την ψαξω και να φερω αλλους προπονητες η καλυπτομαι απ'τους ηδη υπάρχοντες;;

Αυτα...Σορρυ αν σας φανει ηλιθιο το thread μου και γαι το μακροσκελές ποστ...
pxgjon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Fri Nov 03, 2006 4:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: πορτοχελιακος - ολυμπιακος
Location: Πορτο Χελι-Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα πρεπει να προσπαθησεις καταρχην να φτιξεις 5 αστερια στην προπονηση σε ολους τις κατηγοριες . τωρα για το πως θα τους προπονεις ειναι επιλογη σου μπορεις να βελτιωσεις τις ηδη υπαρχουσες κατηγοριες η να τους προπονεις αναλογα την θεση τους .
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="ivan_46"]
Και παίχτες σαν τον Cassano (AML/FC) σαν τι προπονούνται;;AML η FC;;;Εγω ας πούμε τον χρησιμοποιώ σαν winger η σαν ΑΜC σε ενα συστημα 4-2-2-2 που παίζω καμια φορα (4 back,2 dmc,2 amc, 2 fc)
[/quote]


Εγώ προτιμώ να προπονώ τους παίκτες στις natural positions τους :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο cassano έχει natural θέση και amc και fc άρα αν τον έχεις στην επίθεση τον προπονείς στο attack, αν το χρησιμοποιείς στο κέντρο προπονησέ τον στο miedfield. εξαρτάται σε ποιά θέση θέλεις να τον χρησιμοποιήσεις. :wink:
ivan_46
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1256
Joined: Sat Jan 13, 2007 3:48 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: in between 4 strings...
Location: Ξεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Amc νομιζω competent είναι ασχετα που 1η χρονια επαιζε συνεχεια εκει και εβγαζε rating 8,9+ (δευτερος πολυτιμοτερος μετα τον πρωτο σκορερ Ruud στο ισπανικο πρωταθλημα). 2η χρονια τον βάζω AML γιατι αλλαξα συστημα.

Natural πάντως είναι η fc. Μονο που παίζω με εναν μπροστά(Ruud) η αν παίξω με δυο θα βάλω Robinho...

Τhnx πάντως... :wink:
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2007”