A murderer' s story

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:shock:
Κοιτα που βρηκε να σταματησει....στο καλυτερο.....
καλα συγνωμη που δεν πολυδιαβαζω τι γινεται με την liverpool και μ'ενδιαφερει τι γινεται με το μυστηριο αλλα εσυ φταις :D :D :D :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μέρα,Ώρα: 2:47
Μέρος: Καζίνο


Image

Το κυνηγητό κράτησε αρκετή ώρα ώσπου φτάνοντας έξω από το Καζίνο του Liverpool ο άγνωστος μπήκε μέσα και χάθηκε στον κόσμο. Ήταν αδύνατον να τον βρω εδώ, παντού υπήρχε πλήθος κόσμου και μια ατμόσφαιρα σχεδόν αποπνικτική από τον καπνό των τσιγάρων. Μόνο ένα πράγμα μπορούσα να κάνω?.

Image

Έβγαλα τα όπλα μου έξω και άρχισα να πυροβολώ αδιακρίτως τον κόσμο. Ε, τι στο καλό, κάποια σφαίρα θα τον πετύχαινε όπου και να βρισκόταν.
Στο καζίνο επικράτησε ένα πανδαιμόνιο, άλλοι άρχιζαν να κρύβονται, γυναίκες ούρλιαζαν, κόσμος πήδαγε αριστερά-δεξιά να αποφύγει τις σφαίρες και γενικά ήταν ένα πολύ όμορφο περιβάλλον που θύμιζε Λούνα Παρκ. Κάποια στιγμή είπα να σταματήσω να διασκεδάζω και να ψάξω να δω αν πέτυχα τον περίεργο τύπο.
Τελικά κοιτάζοντας πίσω από ένα μηχάνημα κουλοχέρη το μόνο που βρήκα ήταν μια μάσκα, πιθανότατα η μάσκα που φορούσε το πτώμα, γιατί πτώμα θα καταντήσει αν τον πιάσω. Ίσως αν δώσω την μάσκα για ανάλυση να καταφέρω να βρω κάποιο στοιχείο που θα με βοηθήσει.

Image

Φεύγοντας από το καζίνο άφησα πίσω μου ένα χάος που θα λάτρευε ο κάθε ψυχάκιας. Πέρασα πανέμορφα και διασκέδασα με την ψυχή μου, καλό είναι που και που να το ρίχνω και λίγο έξω έτσι για να ξεσκάσω.

Image



Premier League
Liverpool ? Blackburn: 1-0
(Delgado 3?, Delgado injured 69? ? Chamagol injured 61?)


Premier League
Cardiff - Liverpool: 1-3
(McMenamin 1? ? Iaquinta 28?, Le Tallec 41?, Kompany 47?)


Premier League
Liverpool ? Fulham: 2-0
(Owen 53?, Petrov 92?)



Πουλήσαμε μερικούς παίχτες με σημαντικότερο τον Xabi Alonso. Αντικαταστάτη του πήραμε τον Zapater από την Zaragoza, έναν ποδοσφαιριστή ανερχόμενο και με αρκετές φιλοδοξίες. Επίσης αποκτήθηκε ο Green σαν δεύτερος τερματοφύλακας, ο Mendy σαν αλλαγή του Zaccardo, όπως και ο Jimenez σαν αντικαταστάτης του Luis Garcia.

Image Image Image


FA Cup 3rd Round

Nottingham Forest ? Liverpool: 1-3
(Tyson 17? ? Cisse 6?, 49?, Agger 42?, Petrov injured 36?)
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:51 am, edited 1 time in total.
User avatar
blkik
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Tue Feb 03, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφέ είσαι ΑΠΑΙΧΤΟΣ

Ούτε γω πολυδιαβάζω τι κάνεις με την ομάδα αφού οι δραστηριότητες σου εκτός γηπέδου είναι πιο ενδιαφέρουσες
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε συ πως καταφερνεις και πουλας τους παικτες σε τοσο υψηλες τιμες?Εγω με το ζορι να πουλησω εναν παικτη με 20 μυρια στην Αγγλια... :?
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

shikabala αυτούς που έδωσα σε μεγάλη τιμή δεν τους είχα transfer listed και είχα βάλει μια τιμή σχεδόν διπλάσια από την αξία τους. Αλλά τους ήρθε στην τρέλα και τα έσκασαν και τους πήραν :-D
diavolo
Coach
Coach
Posts: 2689
Joined: Fri Jun 22, 2007 9:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΣΑ, AS Roma, Valencia
Status: Lost in space
Location: Θεσσαλονίκη/Καρδiτσα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριε Kileridis θα ηθελα να σας προτεινω 2 σουπερ μεταγραφες:
Dawson :victory: & Defoe :yea: .
Ο πρωτος ειναι σουπερ αμυντικος και ο δευτερος δενει τελεια με τον Delgado ενω θελει να φυγει συνηθως μετα απο ενα χρονο..,και μιας και ο Iaquinta θελει να φυγει προσπαθησε να κανεις μια ανταλλαγη :wink: με τον Defoe.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

diavolo και οι δυο που πρότεινες είναι υποψήφιοι για το καλοκαίρι, ειδικά ο Defoe είναι και συμπάθεια IRL :wink:
Τον Iaquinta δεν θέλω να τον δώσω με τίποτα αλλά αν συνεχίσει να κλαίει δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά.


Δημήτρη και blkik σκέφτηκα ότι κάποιος ίσως να βαριέται να διαβάζει για τα αποτελέσματα της Liverpool και γι'άυτο η υπόλοιπη ιστορία είναι λίγο ξεκομμένη από το αγωνιστικό μέρος :-D
nembe
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2514
Joined: Thu Oct 07, 2004 1:38 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Hρακλης
Location: Είμαι από την πόλη που τον ήλιο σηκώνει
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

snk παιζει να ειμαι ο μονος που διαβαζει μονο τι κανεις με την λιβερπουλ 8) κ οχι στην δευτερη ζωη σου
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Killeridy προχωρα σε θελη ολ'η χωρα :D
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιός νοιάζεται για τη Liverpool;
Κάνε συνεργό σου τον Delgado,δεν τα βγάζεις μόνος πέρα :P
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

[quote="diavolo"]Κυριε Kileridis θα ηθελα να σας προτεινω 2 σουπερ μεταγραφες:
Dawson :victory: & Defoe :yea: .
Ο πρωτος ειναι σουπερ αμυντικος και ο δευτερος δενει τελεια με τον Delgado ενω θελει να φυγει συνηθως μετα απο ενα χρονο..,και μιας και ο Iaquinta θελει να φυγει προσπαθησε να κανεις μια ανταλλαγη :wink: με τον Defoe.[/quote]

αυτοί θα σου στοιχίσουν περίπου 33,5 εκ. ευρώ...αν σκοτώσεις τους μάνατζερ, η τιμή θα πέσει στα 26 εκ. ευρώ,,,και θα σου μείνουν άλλα 9 εκ ευρώ....καβάτζωσέ τα...έχεις να λαδώσεις πολλούς για να μη μπει στη στενή....έχεις κάνει τη Λιβερπουλ....liverpool Fιght Club...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Premier League
Chelsea ? Liverpool: 0-2
(Gerrard 22?, Delgado 25?, Cardozo sent off 61?)

Image

Με τον Zapater να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του και τον Owen με τον Delgado να συνεργάζονται άψογα σε όλη την διάρκεια του αγώνα, καθαρίσαμε και την πρωτοπόρο Chelsea μέσα στο Stamford Bridge.


Premier League
Manchester City ? Liverpool: 1-0
(Trabelsi 1?)


Premier League
Liverpool ? Arsenal: 0-0

Image

Για άλλο ένα παιχνίδι η Arsenal ήξερε τι έπρεπε να κάνει για να μην χάσει. Ο διαιτητής στο 80? μας ακύρωσε γκολ του Luis Garcia ως offside. Δεν γίνεται να συνεχιστεί άλλο αυτή η εύνοια της Arsenal από την διαιτησία όταν παίζει εναντίων μας, πρέπει να αναλάβω δράση.

Image


Premier League
Newcastle ? Liverpool: 1-1
(Duff 48? - Luis Garcia 18?, Zapater injured 35?)

Μεγάλο πλήγμα ο τραυματισμός του Zapater που θα απουσιάσει περίπου 3,5 μήνες.

Image



FA Cup 4th Round
Sheffield United ? Liverpool: 0-0


Μέρα,Ώρα: 9:30 πμ
Χώρα: Ζάμπια


Για ακόμα μια φορά πήρα το αεροπλάνο και ταξίδεψα στην Ζάμπια με σκοπό να επιστρέψω το μαύρο τριαντάφυλλο εκεί που ανήκει. Συναντήθηκα με τον αρχηγό της αστυνομίας και του εξήγησα ότι ο Paker ήταν αυτός που τα έκανε όλα και ότι τώρα ήταν νεκρός, έμαθα από τον αρχηγό ότι το τριαντάφυλλο αυτό είχε ιδιαίτερη σημασία για την χώρα γιατί ήταν το τελευταίο που υπήρχε σε όλον τον κόσμο και όποιος το αποκτούσε θα μπορούσε να κερδίσει αμύθητη περιουσία πουλώντας το.
Αφού δέχτηκα τα συγχαρητήρια του αρχηγού έφυγα με κατεύθυνση προς το αεροδρόμιο.

Image

Καθώς περνούσα από έναν δρόμο γεμάτο φυλλωσιές, ξαφνικά από το πουθενά περίπου τριάντα άντρες με περικύκλωσαν κλείνοντας μου τον δρόμο. Τράβηξα το μαχαίρι μου και ήμουν έτοιμος για όλα.
?Για ελάτε πουλάκια μου να παίξουμε!!!! Ο Killeridis δεν φοβάται κανέναν!!!? φώναξα, και έκανα αργά βήματα προς τα μπροστά.

Image

Τότε ένα περίεργο και δυνατό σφύριγμα ακούστηκε και όλοι έσκυψαν και γονάτισαν στο χώμα, μόλις έγινε αυτό, ένας άντρας που βρισκόταν κρυμμένος πίσω από ένα δέντρο με πλησίασε αργά-αργά.....
- Κατέβασε το μαχαίρι σου, μου είπε. Δεν κινδυνεύεις εδώ Saki.
- Πες μου ποιος είσαι και τι θέλεις ;
- Χαίρομαι που μετά από τόσα χρόνια θα σου μιλήσω για πρώτη φορά, γιε μου?????
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:51 am, edited 1 time in total.
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εισαι.......ΚΑΚΟΣ!!!!! :evil:
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

(συνέχεια από προηγούμενο)
Τότε ένα περίεργο και δυνατό σφύριγμα ακούστηκε και όλοι έσκυψαν και γονάτισαν στο χώμα, μόλις έγινε αυτό, ένας άντρας που βρισκόταν κρυμμένος πίσω από ένα δέντρο με πλησίασε αργά-αργά.....
- Κατέβασε το μαχαίρι σου, μου είπε. Δεν κινδυνεύεις εδώ Saki.
- Πες μου ποιος είσαι και τι θέλεις ;
- Χαίρομαι που μετά από τόσα χρόνια θα σου μιλήσω για πρώτη φορά, γιέ μου.
- Τι είπες ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
- Είμαι ο πατέρας σου που με νόμιζες για νεκρό.
(Κάθησα λίγα λεπτά αμίλητος προσπαθώντας να ξεπεράσω το σοκ)
- Ο Πατέρας μου ;;;;; ψέλλισα με δυσκολία.
- Ναι γιε μου, ο πατέρας σου. Θέλω να σου ζητήσω να με συγχωρέσεις γιατί τόσα χρόνια σε κρατούσα στο σκοτάδι σχετικά με την ύπαρξη μου, όμως να ξέρεις ότι πάντα σε πρόσεχα κι ας μην το ήξερες.
- Μας πως γίνετε και είσαι ζωντανός ;;; Η μάνα μου σε δηλητηρίασε όταν την άφησες έγκυο.
- Ε, τώρα την ξέρεις την μάνα σου, τι γκρίνια έχει πάνω της. Έπρεπε να βρω έναν τρόπο να ησυχάσω, δεν άντεχα άλλο την μουρμούρα της και έκανα τον πεθαμένο.
- Α, ρε πατέρα. Σε παραδέχομαι, είσαι έξυπνος.
- Γιε μου εγώ εξαφάνισα τον προπονητή της Liverpool και βοήθησα με τις γνωριμίες μου να αναλάβεις εσύ την ομάδα. Εγώ πάλι έκανα να χαθεί ο Voukefalas και ο Priksas γιατί δεν ήθελα να σε βλέπω να δουλεύεις μέσα στην νύχτα. Είναι πολύ σκληρό για έναν πατέρα να βλέπει τον γιο του να ταλαιπωρείτε έτσι.
- Αλήθεια πατέρα εσύ τα έκανες όλα αυτά ; Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι είμαι τόσο τυχερός στην ζωή, ποιο παιδί δεν θα ήθελε να έχει τέτοιους γονείς.
- Γιε μου έχω όμως να σου πω και κάτι άλλο. Το αληθινό σου όνομα δεν είναι Killeridis. Πολλά χρόνια πριν γνωρίσω την μάνα σου είχα πάει στην Ελλάδα για κάποιες ?δουλειές?, εκεί αναγκάστηκα να αλλάξω όνομα λόγο της αποστολής που είχα και έτσι ονομάστηκα Killeridis.
- Και πατέρα ποιο είναι το αληθινό ;
- Δυστυχώς έχουν περάσει αρκετά χρόνια και δεν το θυμάμαι πια. Αλλά δεν πειράζει το Killeridis μας ταιριάζει καλύτερα σαν οικογένεια. Λοιπόν, τώρα να σου πω και κάτι άλλο, όπως ξέρεις κι εσύ κάποιος σε θέλει νεκρό. Μπορώ να σε βοηθήσω αν θέλεις να τον πιάσουμε και να τον δολοφονήσουμε μαζί.
- Όχι πάτερα σε ευχαριστώ, είναι κάτι που πρέπει να το κάνω μόνος μου. Άλλωστε εσύ έκανες τόσα για μένα, ήρθε ο καιρός να χαρείς κι εσύ την σύνταξη σου. Θα τα καταφέρω μόνος μου.
- Όπως επιθυμείς, δεν σε πιέζω. Έλα τώρα να βγάλουμε και μια αναμνηστική φωτογραφία να την έχω στην Γουϊνέα να σε θυμάμαι.

Image


Αφού βγάλαμε και την αναμνηστική φωτογραφία με τον πατέρα μου, τον χαιρέτησα και έφυγα για Αγγλία, είχα ακόμα πολλές ανοιχτές υποθέσεις να κλείσω.

Image



Premier League
Liverpool - West Ham: 2-0
(Iaquinta 15?, Owen 90?)


Premier League
Portsmouth ? Liverpool: 0-2
(Gonzalez 41?, Delgado 85?, Coloccini sent off 45?)


Από την στιγμή που αποβλήθηκε ο Coloccini εξαφανιστήκαμε από το γήπεδο και αν δεν υπήρχε ο Frey σίγουρα το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό.

Image


FA Cup 4th Round replay
Liverpool - Sheffield United: 1-0
(Morgan own goal 30?)


Premier League
Liverpool ? Reading: 3-0
(Iaquinta penalty 48?, 61?, 77?, missed penalty 88?)



FA Cup 5th Round
Leeds ? Liverpool: 0-4
(Iaquinta 29?, 33?, 51?, Delgado 62?)

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Iaquinta ήταν από άλλο πλανήτη και κατάφερε μόνος του και νίκησε και την Leeds.


Champions League
First Knockout Round Leg 1
Basel ? Liverpool: 1-1
(Kovel 35? ? Owen 66?)
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:52 am, edited 1 time in total.
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E Εισαι απιστευτος :D
Πατερααααααααααααααααα :D :D :D :D :D
Go on please mr killeridis :D
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”