Ένας μοναχικός Manager

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

=D> :notworthy: :notworthy: =D>

Σπουδαία εξέλιξη της πλοκής της ιστορίας. Ζωγραφίζεις.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Τόπος: Άγνωστος

Image Image

Ξύπνησα σε ένα σκοτεινό και γεμάτο υγρασία μέρος έχοντας έναν τεράστιο πονοκέφαλο. Ευτυχώς με είχαν λύσει και μου είχαν αφαιρέσει και την κουκούλα.
Κοίταξα μήπως υπήρχε πουθενά διέξοδος αλλά από ότι φαίνετε ο μόνος τρόπος για να μπεις εδώ μέσα είναι από την μοναδική κλειδωμένη πόρτα που υπάρχει στο δωμάτιο.
Ξαφνικά η πόρτα του δωματίου άνοιξε και πέρασαν μέσα οι τρεις άντρες που με είχαν απαγάγει.
- Γεια σας κύριε Kitserman. Ονομάζομαι John και από δω είναι ο Κλέιν και ο Χλέιν οι δίδυμοι.
- Τι θέλετε από μένα ; Δεν έχω κάνει κακό σε κανένα, γιατί με απαγάγατε ;;
- Δεν υπάρχει λόγος να φοβάστε κύριε Kitserman αλλά πρώτα σας οφείλω μια μεγάλη συγγνώμη για την ταλαιπωρία που σας βάλαμε.
-?.
- Κοιτάξτε εμείς ανήκουμε στον οργανισμό προστασίας της γαλαζοπράσινης κοκκινοτρίχηκης φώκιας και σκοπεύουμε να κάνουμε ένα μουσικό φεστιβάλ με φιλανθρωπικούς σκοπούς. Για να γίνει όμως αυτό θέλαμε να συμμετέχει στο φεστιβάλ μας και κάποιος που είναι διεθνούς φήμης και αναγνωρίσιμος από όλο τον κόσμο.
- Ωραία και ήταν λόγος αυτός να με απαγάγετε ;;
- Έχετε δίκιο αλλά δεν γινόταν διαφορετικά γιατί ο αντίπαλος οργανισμός της προστασίας του κόκκινου πιγκουίνου θα σας έβρισκε πρώτος.
- Και δεν μου λέτε, πόσο καιρό με παρακολουθείτε ;
- Σας παρακολουθούμε από τότε που είσαστε στη Χαβάη και τραγουδούσατε για την σωτηρία του κίτρινου γατόπαρδου. Όμως ας τα αφήσουμε αυτά, θα μας βοηθήσετε ; Σας παρακαλώ?
- Εντάξει μου φαίνεστε καλά παιδιά, θα σας βοηθήσω.
- Δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω κύριε Rouli, πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.
- Μην πεις τίποτα John το μόνο που θέλω είναι να με πετάξετε γρήγορα στο γήπεδο γιατί ξεκινάει ο αγώνας και πρέπει να είμαι εκεί.
- Κλέιν, Χλέιν, γρήγορα να πάτε τον κύριο Kitserman στο γήπεδο. Σας ευχαριστώ και πάλι κύριε Rouli.



Legia ? Milan 0-3 (Soulas 31?, 32?, Damen 35?) Πρόλαβα και παραβρέθηκα στον αγώνα όπου νικήσαμε χωρίς πρόβλημα και με άνεση την Legia.


Φέραμε ισοπαλία 0-0 με την Ascoli στο γήπεδο μας. Ήμασταν εντελώς άτυχοι γιατί χάσαμε πολλές ευκαιρίες και είχαμε και δυο δοκάρια.



Τόπος: Μουσικό φεστιβάλ


Το Φεστιβάλ όπως μου είχε πει ο John διοργανώνετε για φιλανθρωπικούς σκοπούς και γι αυτό απευθύνεται σε όλα τα είδη μουσικής. Ευτυχώς που είμαι γνώστης του αντικειμένου και όλα πήγαν μια χαρά και ο κόσμος που παραβρέθηκε διασκέδασε με την ψυχή του.
Image Image Image Image Image



Αποκλειστήκαμε από την Napoli στο κύπελλο με νίκη 1-0 (Higuain 63?) στο San Siro και ήττα 2-0 (Sahar 50?, Midtsjo 81?) στο San Paolo


Χάσαμε από την Parma στο Ennio Tardini με 2-0 (Matsau 24?, Gestede 89?) Από τον αγώνα αποχώρησε τραυματίας ο Fabregas που θα επιστρέψει σε 3 μήνες!!! Είμαστε σε άσχημη κατάσταση και στην βαθμολογία βρισκόμαστε στην 8η θέση.
Το μόνο καλό από αυτό το παιχνίδι είναι που θυμήθηκα ότι ακόμα δεν έχω ανοίξει το σεντούκι που βρήκα στην σοφίτα του σπιτιού μου και έχω περιέργεια τι να έχει μέσα.
Επίσης στο προπονητικό μας team προστέθηκε ο Jon Dahl Tomasson με σκοπό να βοηθήσει την βελτίωση της επιθετικής μας δραστηριότητας.
Image Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 10:59 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Τόπος: Roulis Kitserman?s home


Image


Πήρα το σφυρί που αγόρασα από το Tool Shop και ανέβηκα στη σοφίτα να ανοίξω το σεντούκι. Με έναν δυνατό χτύπο το λουκέτο έπεσε στο πάτωμα και ανοίγοντας το σεντούκι με περίμενε μια μεγάλη έκπληξη?.
Image

Άδειο?. Είναι άδειο!!!! Ε, δεν το πιστεύω!!! Έκανα τόσο κόπο για να βρω ένα τίποτα. Βρε για να κοιτάξω καλύτερα μήπως και δεν είδα καλά??

Σηκώθηκα όρθιος και πάτησα μέσα στο σεντούκι για να δώ αν έχει ψεύτικο πάτο και ξαφνικά μία κρυφή θήκη άνοιξε στα πλάγια εμφανίζοντας ένα περίεργο έγγραφο.
Image


Τι είναι αυτό τώρα ; Κινέζικα μου φαίνονται, δεν καταλαβαίνω τίποτα. Για να πάρω ένα τηλέφωνο τον Αργύρη που ξέρει να μιλάει πολλές γλώσσες μήπως και με βοηθήσει.
- Έλα Αργύρη ο Roulis είμαι.
- Γεια σου Rouli, τι μου κάνεις ; όλα καλά ;
- Μια χαρά όλα Αργύρη.
- Ωραία, ωραία, χαίρομαι. Πως και με θυμήθηκες ;
- Αργύρη βρήκα ένα έγγραφο με μια περίεργη γραφή και έλεγα αν θα μπορούσες να με βοηθήσεις να καταλάβω τι λέει. Στο έστειλα και με fax να το δεις.
- Α, εσύ το έστειλες ; νόμιζα ότι το εγγονάκι μου, μου έστειλε πάλι καμιά ζωγραφιά του να δω. Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Ξέρω όμως κάποιον που είχα γνωρίσει όταν έψαχνα παίχτες για τον Παναθηναϊκό που θα σε βοηθήσει σίγουρα.
- Για πες μου.
- Πρέπει να κάνεις ένα μεγάλο ταξίδι, να πας στην Σομαλία και να ψάξεις για τον μεγάλο και σοφό Lougreman.
- Σε ευχαριστώ ρε Αργύρη, με έσωσες.
- Τίποτα Rouli μου, χάρηκα που σε βοήθησα.
?Έκλεισα το τηλέφωνο και κατευθείαν έφυγα για το αεροδρόμιο για να προλάβω την πτήση για Σομαλία.


Χώρα: Σομαλία
Πόλη: Mogadischu


Image


Έφτασα στην Σομαλία και στην πόλη Mogadischu με τις οδηγίες που είχε δώσει ο Αργύρης βρήκα την καλύβα του μεγάλου Lougreman.

Image


Πλησιάζοντας στην είσοδο της καλύβας ένα πρόσωπο ξεπρόβαλε από μέσα?

Image


- Πες μου ποιος είσαι και τι θέλεις ;
- Είμαι ο Roulis Kitserman και χρειάζομαι την βοήθεια σου.
- Πες μου ότι σε έστειλε ο Αργύρης, αυτό πες μου μόνο.
- Ναι ο Αργύρης με έστειλε, γιατί κακό είναι ;
- Ναι κακό είναι!!! Εδώ δεν υπάρχουν άλλοι παίχτες ελεύθεροι.
- Όχι, όχι. Ήρθα για άλλο λόγο.
- Σε ακούω
- Βρήκα αυτό το σημαντικό έγγραφο και δεν ξέρω τι γράφει. Δεν καταλαβαίνω λέξη.
- Για να το δω
Και με μία γρήγορη κίνηση ο Lougreman άρπαξε το έγγραφο μέσα από τα χέρια μου. Αφού το περιεργάστηκε λίγο το γύρισε ανάποδα?
- Εύκολο ήταν τελικά. Τόσο καιρό κρατούσες το χαρτί ανάποδα και γι αυτό δεν καταλάβαινες τι λέει.
- ΩΩΩΩ!!!! Καλά μου είπε ο Αργύρης ότι είσαι σοφός, για πες μου τι λέει ;.
- Είναι μια συνταγή μαγειρικής, σου εξηγεί πως θα φτιάξεις κουλουράκια με ούζο.
- Ωραία, άξιζε τον κόπο τόση ταλαιπωρία και τόσο δρόμο που έκανα.
- Γουστάρεις ε ; Γουστάρεις ;
- Ε, ναι είναι ωραία τα κουλουράκια. Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου.
Έφυγα με ένα μεγάλο χαμόγελο χαραγμένο στο πρόσωπο μου. Άλλο ένα μυστήριο λύθηκε και τώρα πρέπει να γυρίσω να ασχοληθώ και λίγο με την ομάδα μου.



Στο Champions League νικήσαμε την Besiktas 5-0 (Soulas 2?, Higuain 8?, 24?, 34?, Grassi 20?)


Διαλύσαμε την Lazio 5-0 (Procopio 19?, 83?, Talvitie 33?, Procopio 69?, Gago 88?) Ήταν μια νίκη αρκετά σημαντική όχι τόσο για το μεγάλο σκορ αλλά θα μας βοηθήσει ψυχολογικά στην τόσο άσχημη θέση που είμαστε.


Genoa ? Milan 1-4 (Cucchi 66? ? Talvitie 5?, 27?, 45?, 87?) Ο Talvitie σκόραρε τέσσερις φορές και μας οδήγησε σε άλλη μία σημαντική νίκη. Στα τρία τελευταία παιχνίδια επιθετικά παίζουμε εκπληκτικά και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.


Την τελευταία αγωνιστική στη φάση των ομίλων νικήσαμε στην Γερμανία την Werder 0-1 (Soulas 63?) και περάσαμε στους 16 με έξι νίκες στους έξι αγώνες που δώσαμε. Αντίπαλος τώρα θα είναι η Πόρτο.
Image Image



Image Image


Εντεκάδες

Image


Milan ? Juventus 3-0
Damen στο 19?, Piroli στο 31? και Talvitie στο 36? μας έδωσαν μια ακόμα άνετη νίκη. Επιθετικά και πάλι πετάγαμε φωτιές και απ?οτι φαίνετε η προσθήκη του Jon Dahl Tomasson στο προπονητικό μας team, άλλαξε προς το καλύτερο την επιθετική μας δραστηριότητα. Πλέον είμαστε στην τέταρτη θέση τρεις βαθμούς από την κορυφή.
Image


Με πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες στο ενεργητικό μας, καταφέραμε και πετύχαμε το γκολ όπου μας έδωσε την νίκη με 1-0 απέναντι στην Udinese και σκόρερ τον Talvitie στο 81? λεπτό.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 10:58 am, edited 1 time in total.
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15602
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Quest for Glory: So you want to be a Manager ΛΕΜΕ! (:
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Image Image


Εντεκάδες

Image


Στο ντέρμπυ της πόλης χάσαμε 2-0 από την γηπεδούχο Ιντερ με γκολ του πρώην παίχτη μας του Smisek στο 1? του αγώνα και με πέναλτι του Kroos στο 43?.


Milan ? Chievo 0-0. Η αστοχία και ο 32χρονος τερματοφύλακας της Chievo, Christian Alvarez βοήθησαν στο να χάσουμε πάλι βαθμούς στην έδρα μας.


Τώρα που έχουμε λίγες μέρες ξεκούραση λόγο των διακοπών των Χριστουγέννων είπα να ρίξω μια ματιά τι γίνετε στο ελληνικό πρωτάθλημα γιατί από την εποχή που έφυγα έχω χάσει κάθε επαφή.
Στην βαθμολογία η Καστοριά είναι στην πρώτη θέση και ο Αστέρας Τρίπολης στη δεύτερη, η μεγαλύτερη έκπληξη όμως είναι ότι ο Ολυμπιακός βρίσκετε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και κινδυνεύει με υποβιβασμό.
Πολλά πράγματα έχουν αλλάξει στο ελληνικό ποδόσφαιρο και αυτό φαίνετε και στο ότι τόσα χρόνια ο Ηρακλής και ο ΠΑΟΚ έσπασαν την παντοκρατορία των ομάδων της Αθήνας κατακτώντας το πρωτάθλημα.
Image Image


Milan ? Lecce 2-1 (Procopio 6?, Higuain 45? ? Pelle 76?) Νικήσαμε με δυσκολία την Lecce με γκολ που προήλθε από θέση offside και είμαστε στην τρίτη θέση δυο βαθμούς από την κορυφή.
Image


Νικήσαμε την Messina στο San Fillipo 0-2 με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Σκόραρε ο Higuain στο 85? και με πέναλτι ο Piroli στο 90?.


Ένας παλιός γνώριμος επέστρεψε στο Ιταλικό πρωτάθλημα αφήνοντας τον πάγκο της Osasuna όπου εργαζόταν τα δυο τελευταία χρόνια. Ο λόγος για τον Τάκη Λεμονή που ανέλαβε να οδηγήσει την Lazio στην έξοδο στην Ευρώπη.
Image


Με αυτογκόλ του Gunning στο 30? και γκολ του Talvitie στο 68? νικήσαμε 2-0 την Empoli.


Σε ένα γήπεδο με πολύ κακό αγωνιστικό χώρο και την μπάλα να κολλάει κάθε λίγο στην λάσπη ήρθαμε ισόπαλοι 1-1 με την Udinese. Η Udinese προηγήθηκε με ένα εντελώς άδικό πέναλτι του Gyan στο 11? και εμείς ισοφαρίσαμε με τον Damen στο 44?. Αυτό ήταν το τρίτο γκολ του Damen σε 12 αγώνες και σίγουρα δεν μπορούμε να είμαστε ευχαριστημένοι για έναν επιθετικό που αποκτήσαμε με 50m το καλοκαίρι.
Image
Image


Νικήσαμε την πρώτη Fiorentina 2-1 και της πήραμε την πρώτη θέση. Προηγηθήκαμε με τον Damen στο 34?, η Fiorentina ισοφάρισε στο 65? με τον Teti και στο 94? o Piroli με μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.


Ο πρόεδρος της ομάδας αποφασίζοντας από μόνος του ότι χρειαζόμαστε ενίσχυση μου έφερε τον Κορεάτη αμυντικό της Shalke Song Jae-Shin. Βέβαια οι αληθινοί λόγοι της μεταγραφής είναι οικονομικοί κάτι που με εκνεύρισε ιδιαίτερα γιατί αποκτήσαμε έναν παίχτη που δεν χρειαζόμασταν. Εντάξει μπορεί να εργάστηκα και ως μοντέλο όμως γλάστρα δεν είμαι και αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση με τον πρόεδρο να φέρνει όποιον παίχτη θέλει χωρίς να με ρωτήσει δεν θα διστάσω να υποβάλω την παραίτηση μου.
Image Image


Roma ? Milan 1-1 (Ribeiro 37? ? Talvitie 24?) Δίκαιο αποτέλεσμα και για τις δυο ομάδες. Στον αγώνα έπαιξε και η μεταγραφή του προέδρου αλλά το γκολ που φάγαμε από λάθος του και γενικά η παρουσία του στον αγώνα ήταν απογοητευτική.
Image


Νικήσαμε εκτός έδρας την Torino 0-1 με τον Higuain να είναι η χρυσή αλλαγή σκοράροντας στο 81? και κερδίζοντας πέναλτι στο 87? το οποίο έχασε ο Piroli.


Milan ? Sampdoria 1-1 (Damen 82? ? Clement Ngwat-Mahop 88?) Η Sampdoria έπαιζε με δέκα παίχτες από το 26? λόγο αποβολής του Filipini και κατάφερε εκμεταλλευόμενη και το ολέθριο λάθος του Sachinidi στο 88? να μας κόψει βαθμούς.
Στο πρωτάθλημα ισοβαθμούμε στην δεύτερη θέση με την Fiorentina και είμαστε δυο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Inter.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 10:58 am, edited 1 time in total.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Snk"]
Τώρα που έχουμε λίγες μέρες ξεκούραση λόγο των διακοπών των Χριστουγέννων είπα να ρίξω μια ματιά τι γίνετε στο ελληνικό πρωτάθλημα γιατί από την εποχή που έφυγα έχω χάσει κάθε επαφή.
Στην βαθμολογία η Καστοριά είναι στην πρώτη θέση και ο Αστέρας Τρίπολης στη δεύτερη, η μεγαλύτερη έκπληξη όμως είναι ότι ο Ολυμπιακός βρίσκετε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και κινδυνεύει με υποβιβασμό.
Πολλά πράγματα έχουν αλλάξει στο ελληνικό ποδόσφαιρο και αυτό φαίνετε και στο ότι τόσα χρόνια ο Ηρακλής και ο ΠΑΟΚ έσπασαν την παντοκρατορία των ομάδων της Αθήνας κατακτώντας το πρωτάθλημα.
[/quote]

Μ' ένα όνειρο τρελλό... :roll:
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μετά από τόσους μήνες διακοπής έφτασε η ώρα να συνεχίσουμε στο Champions League. Τα πράγματα δυστυχώς δεν εξελίχθηκαν και τόσο καλά και αυτό γιατί χάσαμε στην Πορτογαλία από μια πολύ καλή Πόρτο 3-1 (Pato 6?, Leon 40?, Ivanildo 55? ? Procopio 55?) Στο 77? ακυρώθηκε και γκολ του Damen που αν μετρούσε θα μας έδινε άλλον αέρα για τον επαναληπτικό.


Πάλι πετάξαμε βαθμούς στην έδρα της Atalanta αυτή τη φορά. Ο Damen άνοιξε το σκορ στο 52? αλλά στο 83? ο Essabr από θέση offside ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1.


Milan ? Palermo 0-0. Για άλλο ένα παιχνίδι η απόδοση μας ήταν απαράδεχτη και δώσαμε στην Inter την ευκαιρία να απομακρυνθεί έξι βαθμούς.


Με τον Masci να σκοράρει στο 45? και τον Higuain να κάνει στο 64? το 0-2 νικήσαμε την Reggina εκτός έδρας.


Milan ? Porto 4-0 (Fracasso 4?, 27?, Gago 42?, Talvitie 89?) Κάναμε ίσως την καλύτερη μας εμφάνιση από την αρχή της χρονιάς. Ο Fracasso ήταν εκπληκτικός και σίγουρα με τις καθοριστικές επεμβάσεις του στην άμυνα και τις βοήθειες που έδωσε στην επίθεση έδειξε ότι αν και 22χρονόν μπορεί να γίνει ηγετική φυσιογνωμία για την ομάδα μας. Αντίπαλος στην επόμενη φάση θα είναι η Chelsea.
Image


Πήραμε φόρα και νικήσαμε και την Napoli με πολλά γκολ. 4-0 το σκορ και σκόρερ οι Damen 1?,17?, Talvitie 68? και αυτογκόλ του Musschio στο 90?.


Ascoli ? Milan 1-3 (Zappia 52? ? Damen 18?, Higuain 88?, 93?) Η είσοδος του Higuain στον αγώνα 68? ήταν καθοριστική. Ο Αργεντινος κατάφερε και πήρε τους τρεις βαθμούς μόνο του. Έτσι εκμεταλλευόμενοι και την απώλεια βαθμών της Ιντερ μειώσαμε την διαφορά στους δυο βαθμούς οχτώ αγωνιστικές πριν το τέλος.


Χάσαμε στο Olimpico από την Lazio του Τάκη Λεμονή 2-1. Τα γκολ πέτυχαν οι Pandev 4?, Edinho 42? για την Lazio και ο Damen στο 19? για μας.


Milan ? Genoa 2-2. Προηγηθήκαμε 2-0 με τον Damen στο 51? και πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Stamatopoulos στο 81?. Στο 90? η Genoa μείωσε με τον Puchiu 2-1 και στο 92? o Mark Gonzalez ισοφάρισε σε 2-2. Έτσι όπως τα καταφέραμε το πρωτάθλημα μοιάζει με άπιαστο όνειρο γιατί η διαφορά είναι στους εφτά βαθμούς έξι αγωνιστικές πριν το τέλος.
Image


Είμαστε σε πολύ άσχημη κατάσταση και αυτό φάνηκε και στον πρώτο προημιτελικό με την Chelsea. Χάσαμε στο γήπεδο μας 0-1 με γκολ του Leandro Lima στο 42?.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 10:58 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Milan ? Parma 2-0 (Masci 45?, Soulas 63?) Ακόμα μια κακή εμφάνιση που ευτυχώς δεν μας στοίχισε και άλλη απώλεια βαθμών. Η Inter έχασε και η διαφορά μειώθηκε στους τέσσερις βαθμούς.

Image Image


Είναι εξαιρετικά δύσκολο να καταφέρουμε να περάσουμε στα ημιτελικά του Champions League γιατί χρειαζόμαστε 2 γκολ αφού στον πρώτο αγώνα στο Μιλάνο χάσαμε 0-1.

Εντεκάδες

Image

Περιμέναμε την Chelsea να ξεκινήσει πολύ επιθετικά με σκοπό να καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση από νωρίς έτσι της αφήσαμε χώρο στο γήπεδο και παίζουμε με αντεπιθέσεις. Μόλις στο 3? λεπτό ο Talvitie εκμεταλλευόμενος το ότι όλοι οι παίχτες της Chelsea είναι στην επίθεση φεύγει μόνος του απέναντι από τον Charlot και 0-1!!!!
Η Chelsea δεν ρίχνει τον επιθετικό της ρυθμό και στο 19? ο Caro με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι ισοφαρίζει σε 1-1!!!
Ο Talvitie στο 30? και ο Damen στο 56? χάνουν κάποιες ευκαιρίες για το 1-2. Η Chelsea όσο περνάει η ώρα φαίνεται ευχαριστημένη με το 1-1 και αρχίζει να κάνει καθυστερήσεις. Ώσπου στο 88? η μπάλα πάει στο Charlot που βρισκόταν μακριά από το τέρμα του, αυτός διώχνει λανθασμένα πάνω στον Veneri που κάνει το σουτ σε άδειο τέρμα?. αλλά η μπάλα φεύγει μακριά από τα δοκάρια χάνοντας την ευκαιρία του αγώνα και χαρίζοντας την πρόκριση στην Chelsea.
Image



Image Image


Αντιμετωπίζουμε την Juventus στο Torino, πρέπει να νικήσουμε σε όλα τα εναπομένοντα παιχνίδια μήπως η Inter χάσει πουθενά βαθμούς και πάρουμε το πρωτάθλημα.


Εντεκάδες
Image


Όποιος χάνει τις ευκαιρίες δέχεται και το γκολ. Αυτό πάθαμε και εμείς γιατί στο 54? και έχοντας χάσει τις ευκαιρίες της ζωής μας ο Bustos έκανε το 1-0 για την Juventus. Ευτυχώς στο 72? ο Veneri με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Man of the match βγήκε δίκαια ο τερματοφύλακας της Juventus γιατί αν δεν ήταν αυτός σίγουρα θα είχαμε νικήσει με πάρα πολλά γκολ.
Image




Image Image


Για μας είναι ο αγώνας της χρονιάς. Αν νικήσουμε η διαφορά μειώνετε στους τρεις βαθμούς και στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές όλα είναι πιθανά. Η Inter έχει το αβαντάζ γιατί ακόμα και με ισοπαλία είναι σχεδόν σίγουρη πρωταθλήτρια.


Εντεκάδες


Image

Στο 1? και στο 5? o Damen και ο Procopio χάνουν μεγάλες ευκαιρίες για να μας βάλουν μπροστά στο σκορ. Στο 10? και στο 14? είναι η σειρά της Inter να μας απειλήσει αλλά ο Milesi δεν αφήνει να περάσει τίποτα.
34? λεπτό, ο Fabregas δίνει για τον Damen, αυτός μπαίνει στην μεγάλη περιοχή της Inter όπου δέχεται το δυνατό μαρκάρισμα του Silva και ο διαιτητής δίνει πέναλτι!!! Borre απέναντι από τον Cavalleri? ΓΚΟΛ 1-0!!!
Στο 44? ο Fabregas χάνει την μπάλα στον χώρο του κέντρου και την κερδίζει ο Smisek, αυτός περνάει 2 παίχτες κάνει το σουτ, ο Fracasso επεμβαίνει με τάκλιν η μπάλα όμως καταλήγει στον Weiβenfeldt και 1-1!!!
Με την σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου κερδίζουμε φάουλ από αριστερά κοντά στο κόρνερ, ο Fabregas το εκτελεί στο σημείο του πέναλτι, ο Procopio πιάνει την κεφαλιά?. ΓΚΟΛ!!!!! 2-1!!!
Φάουλ του Veneri στο 53?, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Άλλο ένα φάουλ του Veneri στο 68? όμως ο Cavalleri πετάγετε στο δεξί παραθυράκι της εστίας του και αποσοβεί το 3-1.
81? λεπτό ο Talvitie που βρίσκετε στο σημείο του πέναλτι κάνει το σουτ αλλά και πάλι ο Cavalleri λέει όχι.

MAN OF THE MATCH: Pietro Procopio
Image
Image



Νικήσαμε την Lecce εκτός έδρας 0-2 με τον Damen στο 21? και τον Talvitie στο 44?. Το αποτέλεσμα αδικεί την Lecce που έχασε αρκετές ευκαιρίες και ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.


Milan ? Messina 5-0 (Talvitie 6?, 18?, 70?, Damen 50?, Fabregas 90?) Μπορεί να νικήσαμε την Messina άνετα αλλά το μυαλό μας ήταν στον αγώνα της Inter με την Reggina. Η Inter ευτυχώς έχασε βαθμούς και είμαστε ένα βαθμό πίσω της μια αγωνιστική πριν το τέλος.
Image


Τελευταία αγωνιστική και αντιμετωπίζουμε την Chievo εκτός έδρας και η Inter παίζει γηπεδούχος με την Napoli. Για να πάρουμε το πρωτάθλημα θέλουμε μόνο τη νίκη και η Ιντερ να έρθει έστω ισοπαλία.
Ξεκινάμε τον αγώνα αρκετά επιθετικά και στο 11? ο Talvitie κάνει το 0-1. Ένα λεπτό αργότερα στο 12? η Napoli ανοίγει το σκορ και προηγείται της Inter 0-1 μέσα στο Μιλάνο.
Δυο λεπτά μετά το γκολ της Napoli ο Higuain με ωραίο σουτ πετυχαίνει το 0-2 και το ενδιαφέρον μας πηγαίνει στο Μιλάνο.
Στο 25? η Chievo μειώνει σε 1-2 και η Inter συνεχίζει να χάνει από την Napoli.
Η Chievo προσπαθεί να ισοφαρίσει και στο 86? αναγκαζόμαστε να μείνουμε με 10 παίχτες λόγο τραυματισμού του Ivanov, την ίδια ώρα η Inter κερδίζει πέναλτι και ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 93? η Chievo έχει κερδίσει το κόρνερ, εκτελεί ο Silva, o Ruben πιάνει την κεφαλιά???. και η μπάλα φεύγει σύριζα πάνω από το δοκάρι!!!!!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΉΤΕΣ!!!!
Image Image


Ουφ!! Πάει και αυτή η χρονιά. Δεν έμεινα ευχαριστημένος από την απόδοση των παιχτών μου και σίγουρα θα κάνουμε αρκετές αλλαγές στην ομάδα. Πάλι καλά που η Inter μας έκανε δώρο το πρωτάθλημα γιατί η χρονιά θα ήταν μια σκέτη αποτυχία.
Image



Τελικά η έκπληξη στο ελληνικό πρωτάθλημα έγινε και ο Ολυμπιακός έπεσε στην Β? Εθνική κατηγορία, ο προπονητής που το κατάφερε αυτό και έγραψε με χρυσά γράμματα το όνομα του στην ιστορία είναι ο Sinisa Gogic.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 10:58 am, edited 1 time in total.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εκεί εκεί στη Β Εθνική!!!
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Όπως είχα πει και στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων, την νέα σεζόν θα κάναμε αρκετές αλλαγές στην ομάδα γιατί κάποιοι παίχτες έδειξαν ότι δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις της ομάδας. Προσπαθήσαμε να έρθουν στην ομάδα περισσότεροι Ιταλοί παίχτες γιατί με τόσους ξένους που είχαμε τα περασμένα χρόνια δεν υπήρχε δέσιμο μεταξύ των παιχτών.

Έφυγαν


Image


Ήρθαν


Image
Image Image Image Image Image


Italian Supercoppa

Milan ? Roma
Κατακτήσαμε και το φετινό Super Cup νικώντας 1-0 την Roma με φάουλ του Piroli στο 46?. Στον αγώνα αγωνίστηκαν όλες οι καινούριες μας μεταγραφές χωρίς όμως να δείξουν κάτι ιδιαίτερο με εξαίρεση τον Morini.



Image

Στο Μονακό με μια ωραία τελετή έγινε η κλήρωση των ομίλων του Champions League. Κληρωθήκαμε στο H Group με αντιπάλους την AZ, την Sheriff και τον Ερυθρό Αστέρα.
Image


Empoli ? Milan 1-1 (Backman 50? ? Damen 28?) Με ισοπαλία αρχίσαμε τις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα. Η Empoli έχασε πέναλτι στο 87? και στο 67? ο διαιτητής της ακύρωσε κανονικό γκολ ως offside.


Την πρώτη αγωνιστική στο Champions League νικήσαμε την Sheriff 1-3 (Suvorov 27? ? Talvitie 5?, 33?, 45?)


Milan ? Frosinone 3-0 (Okaka 21?, Damen 45?, Amato 86?) Άνετη επικράτηση απέναντι σε μια ομάδα που ανέβηκε φέτος στην Serie Α για πρώτη φορά στην ιστορία της.


Image Image


Είναι μόλις τρίτη αγωνιστική και καλούμαστε να δώσουμε το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς με αντίπαλο την Roma στο Olimpico.


Εντεκάδες

Image


Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα δείχνουμε και οι δύο ομάδες ότι δεν έχουμε διάθεση για απώλεια βαθμών. Στο 10? ο Okutani καθυστερεί να πάει πάνω στον Niguez που είναι στον χώρο του κέντρου, αυτός προχωράει προς την μεγάλη περιοχή εντελώς μόνος του και κάνει το σουτ?.Γκολ 1-0.
26? λεπτό και έχουμε κερδίσει το κόρνερ που εκτελείτε από τον Piroli, η μπάλα κατευθύνετε στην μικρή περιοχή της Roma, o Talvitie πιάνει την κεφαλιά.. αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.
Στο 42? κόρνερ για την Roma με τον Ribeiro,η μπάλα πάει μέσα στην μικρή περιοχή, ο Milesi βγαίνει για να διώξει αλλά κάνει λάθος υπολογισμό και ο Toth κάνει εύκολα το 2-0 για την Roma.
73? και ο Niguez αριστερά κοντά στο σημείο του κόρνερ, μπαίνει μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ αλλά ο Milesi πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα.
Κάνουμε την αντεπίθεση στο 83?, ο Okaka εκμεταλλευόμενος την ταχύτητα του φτάνει απέναντι στον Camara και μειώνει σε 2-1.
Είμαστε στις καθυστερήσεις του αγώνα και πιέζουμε για την ισοφάριση. Ο Talvitie στο 93? δίνει μια ωραία πάσα στον Okaka, αυτός περνάει σαν σταματημένους τους αμυντικούς της Roma, φτάνει τετ-α-τετ με τον Camara, είναι έτοιμος για το 2-2, σουτάρει??.



Χώρα : Ελλάδα
Περιοχή : Κέρκυρα , Πέλεκας


Image



- Κύριε!!!! Κύριε!!!
- ?.
- Κύριε ξυπνήστε!!!!
- Ε ; Τι ; Τι έγινε ;; Που είμαι ;;;
- Σας πήρε ο ύπνος και δεν ξυπνούσατε με τίποτα.
- Ο ύπνος ; :shock:
- Με συγχωρείτε που σας ξύπνησα αλλά πέρασε η ώρα και πρέπει να κλείσουμε.
- Δηλαδή όλα ήταν ένα όνειρο ;;; Ούτε μουντιάλ πήρα , ούτε έγινα φίλος με τον Αργύρη ;;; :(
- Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάτε, ο λογαριασμός είναι 10 ευρώ, πληρώστε με σας παρακαλώ.

Αφού πλήρωσα τον σερβιτόρο, κατευθύνθηκα προς το αυτοκίνητο μου συλλογιζόμενος αυτά που είχα δει στον ύπνο μου.
Ένα όνειρο!!! Ένα όνειρο!!!! Τι κρίμα, και ήταν τόσο αληθινό? :(
Image

Τόσα κύπελλα, τόσα βραβεία, κρίμα, πραγματικά κρίμα? Αλλά βέβαια αυτά μόνο στα όνειρα συμβαίνουν, ποιος θα ήθελε να προσλάβει τον άγνωστο Rouli Kitserman?. :cry:
(Τριιιιιιιιιτ, Τριιιιιιιιιτ) Οοοχ, βαριέμαι. Ποιος με παίρνει τώρα τηλέφωνο?
- Ναι!!!
- Έλα Rouli, ο αδερφός σου ο Soulis είμαι.
- Μπα, γύρισες από την Αφρική ;
- Ποια Αφρική, τι λες ; Αδερφέ μου, μου φαίνετε ότι κάτι ήπιες και σε πείραξε.
- Ναι άσε, δεν είμαι πολύ καλά σήμερα.
- Γι αυτό υπάρχει και ο αδερφός βρε. Έχω να σου πω δύο νέα που σίγουρα θα σου φτιάξουν την διάθεση.
- Τι νέα ;; Για πες.
- Λοιπόν άκου????.
??????The story continues in FM2008



Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:00 am, edited 3 times in total.
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΣΤ ΑΜΕΣΩΣ
emo sucksssss
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

....Απογοήτευση! Γιατί τελείωσε έτσι άδοξα η ιστορία? :roll:
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εχασα το ενδιαφέρον μου και προτίμησα να τελειώσω την ιστορία έτσι ώστε όταν βγει το νέο FM να συνεχιστεί και να μην αρχίσω καινούρια ιστορία από την αρχή.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θα σταματήσεις να παίζεις FM ή απλά δεν θα ποστάρεις? Γιατί αν συνεχίσεις, μπορείς να ποστάρεις όποτε το θεωρείς οτι πρέπει. Εμείς θα περιμένουμε :-D
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ευχαριστουμε Ρουλη,και ας ηταν ολα ενα ονειρο!Εισαι παγκοσμιος πρωταθλητης στις καρδιες μας =D>
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”