Ένας μοναχικός Manager

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Δες και θα καταλάβεις που βρήκα φώτο :wink: :D

http://www.martinwildig.com/pictures/ccfcbus1.jpg
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι μάλιστα!!!
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ρούλη θεε...προχώρα...σάρωσέ τα όλα...



:yea: :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρουλης Rulezz...

Θελω ενα κολαζ με ολες τις φωτογραφιες του σε wallpaper!!! :D

Αντε με το καλο και Ευρωπη!
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Χώρα: Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής (Η.Π.Α)
Πόλη: Los Angeles, Hollywood


Image Image


Με το που έφτασα στο αεροδρόμιο του LA με περίμενε αρκετός κόσμος για να του υπογράψω αυτόγραφα, μάλιστα με μερικούς fans βγάλαμε και αναμνηστικές φωτογραφίες.
Image Image


Μόλις τελείωσα με αυτές τις διαδικασίες ένας μυστηριώδης άντρας με πλησίασε?
Image
- Γεια σας κύριε Kitserman.
- Γοοντ Ντάει (Good Day)
- Τα Αγγλικά σας δεν είναι και πολύ καλά κύριε Kitserman γι?αυτό καλύτερα να μιλήσουμε στα ελληνικά να καταλαβαινόμαστε.
- (Μου την είπε τώρα, αλλά άντε?) :roll: Σε τι μπορώ να σας βοηθήσω ;
- Ονομάζομαι Ridley Scott και είμαι σκηνοθέτης.
- Α!! Ξέρετε έχω έναν αδελφό που είναι στην Αφρική και ήθελε να γίνει ηθοποιός. Έχει πολύ ταλέντο και?.
- Σας παρακαλώ κύριε Kitserman!!! Ήρθα εδώ για να μιλήσουμε σοβαρά.
- (Πάλι μου την είπε ?.)
- Λοιπόν. Συνεργάζομαι με την εταιρία παραγωγής ταινιών ?Moufa Films? και σκοπεύουμε να γυρίσουμε μια ταινία με πρωταγωνιστή τον Russel Crowe.
- Α, ναι, τον ξέρω. Αυτός με το φουσκωτό μαλλί δεν είναι ;
Image
- Σίγουρα όχι πιο φουσκωτό από το δικό σας.
- (Ωραία τριτώσαμε) :roll: :roll:
- Σταματήστε σας παρακαλώ να με διακόπτετε συνέχεια. Συνεχίζω. Το σενάριο λοιπόν της ταινίας βασίζετε σε αληθινά γεγονότα και αφορούν την ζωή του μεγαλύτερου προπονητή μονομάχων στην αρχαία Ρώμη. Σκοπεύουμε να αρχίσουμε από την εποχή που ήταν παιδί μέχρι την ώρα που έφτασε να προπονεί και τον ίδιο τον Καίσαρα!!!
- Ωραία ταινία ακούγετε. Θα την δω σίγουρα.
- Αυτό που θέλουμε είναι να μας επιτρέψετε να χρησιμοποιήσουμε το όνομα σας γιατί ο εν λόγο μονομάχος έχει πεθάνει εδώ και πολλούς αιώνες και δεν είναι δυνατόν να πάρουμε τα δικαιώματα για τη χρησιμοποίηση του ονόματος του.
- Α, μάλιστα. Φυσικά και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το δικό μου όνομα.
- Σας ευχαριστώ κύριε Kitserman. Έχουμε βέβαια κάποια τεχνικά προβλήματα, όπως να πείσουμε τον Russell να κουρευτεί γιατί δεν θα του χωράνε οι περικεφαλαίες, αλλά ελπίζω να τα λύσουμε γρήγορα.
- Κι εγώ ευχαριστώ κύριε Scott. Σας αφήνω τώρα γιατί έχω αργήσει και στο σεμινάριο που πρόκειται να παρακολουθήσω.
Image


Αφού τελείωσαν και τα σεμινάρια γύρισα πίσω στην Ιταλία, πριν όμως γίνει αυτό ο Ridley Scott με ενημέρωσε ότι το όνομα μου γράφτηκε και στο Hollywood Boulevard γνωστό και ως Hollywood Walk of Fame.
Image


Γυρνώντας πίσω με περίμεναν δυο μεγάλες εκπλήξεις. Η ΑΕΚ και ο Παναθηναϊκός συμφώνα με τα δημοσιεύματα με ήθελαν για προπονητή τους.
Ο Γιάννης ο Βαρδινογιάννης ήθελε να κάνει αλλαγές στον Παναθηναϊκό γιατί δεν ήταν ευχαριστημένος από την αγωνιστική κατάσταση της ομάδας και το ρεπορτάζ έλεγε ότι δεν ήθελε να κάνει πάλι το ίδιο λάθος όπως τότε που με άφησε να φύγω.
Στη ΑΕΚ τώρα, ο Ντέμης ο Νικολαΐδης σύμφωνα με το ρεπορτάζ έλεγε ότι ταιριάζω κουτί στην ομάδα του για προπονητής και ότι μόνο εγώ μπορώ να την βγάλω από το αδιέξοδο.
Προς το παρόν κλείνω τα αυτιά μου και τα μάτια μου στα δημοσιεύματα και αν έρθει καμιά σοβαρή πρόταση θα το σκεφτώ.
Image Image


Λουξεμβούργο ? Ιταλία 0-10 (Cacia 8?, 15?, 51?, 87?, Procopio 17?, 39?, Okaka 19?, 31?, De Rossi 23?, 83?) Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κάτι για αυτό το παιχνίδι, το σκορ τα λέει όλα.
Image

Σερβία ? Ιταλία 0-2 (Stepanov own goal 24?, Usai 41?) Παίξαμε πολύ ωραία μπάλα, είχαμε ένα δοκάρι και ένα ακυρωθέν γκολ του Cacia στο 23?. Είμαστε 14!!! παιχνίδια αήττητοι και συνεχίζουμε.


Scotland ? Italy 1-3 (Goodwillie 30? ? Piroli 43?, Okaka 50?, Procopio 84?) Νικήσαμε και την καλύτερη ομάδα στον όμιλο μας και μια αγωνιστική πριν το τέλος περάσαμε στην τελική φάση του Euro2016 που θα γίνει στην Ελλάδα.


Italy ? Kazakhstan 5-0 (De Rossi 14?, Piroli 61?, Marchisio 68?, Okaka 74?, 90?). Για άλλο ένα παιχνίδι προσφέραμε γκολ και θέαμα.
Image


Κληρωθήκαμε σε έναν αρκετά δύσκολο όμιλο με αντιπάλους την Πορτογαλία, την Γαλλία και την Ουκρανία.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:03 am, edited 1 time in total.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Snk"] Russel Crowe:

[img]http://img466.imageshack.us/img466/9286/russpj0.jpg[/img]
[/quote]

Ε, δεν παίζεσαι!! :D :D
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ο πρόεδρος της Atletico Madrid μου έκανε πρόταση την οποία έκανα αποδεκτή. Ρίχνοντας μια πρώτη ματιά, η ομάδα χρειάζεται επειγόντως ενίσχυση στην άμυνα. Γι αυτό αποκτήσαμε τον Raffaele Schiavi από την Avellino, τον Claudio Piccioni από την Udinese, τον Urby Emanuelson από την Aston Villa και τον Dennis Gaunitz από την Arsenal.
Image Image Image Image Image


Χάσαμε και από την Deportivo 1-2 (Savic 87? - Kuzmin 29?, Ross 34?)


Lorca - Atletico Madrid 0-1 (Aguero 66?) Το σκορ μπορούσε να είναι μεγαλύτερο αλλά για άλλο ένα παιχνίδι ο Fernando Torres έχασε τις ευκαιρίες της ζωής του.


Χάσαμε από την δεύτερη στο πρωτάθλημα Betis με 1-0 στο 87? και σκόρερ τον Pacheco. Πρώτη φορά στην καριέρα μου έχω κάνει τόσο κακό ξεκίνημα σε ομάδα, η Atletico με πήρε για να την ανεβάσω στην βαθμολογία αλλά έτσι όπως πάει το πράγμα είναι πολύ πιθανό να πέσουμε κατηγορία.


Νικήσαμε την Osasuna στο γήπεδο μας 3-1 (Aguero 42?, Torres 56?, 66? ? Amira 18?) αλλά και πάλι είχαμε τεράστια αμυντικά προβλήματα.


Atletico Madrid ? Barcelona 2-2 (Aguero 13?, Oberman 88? ? Messi 27?, Renato Augusto 67?) Ήταν ένα παιχνίδι ομορφιά του ποδοσφαίρου. Πάρα πολλές φάσεις και για τις δυο ομάδες αλλά αυτό που δεν θα ξεχάσουμε είναι το γκολ του Messi. Ο Αργεντίνος πήρε την μπάλα σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου και αφού πέρασε 4 παίχτες μας πλάσαρε τον Bernabe και έστειλε την μπάλα στο δίχτυα. Πραγματικά ήταν ένα πανέμορφο γκολ.


Valencia - Atletico Madrid 1-3 (Fred 42? ? Jimenez 7?, Aguero 31?, Gaunitz 48?) Παίξαμε εκπληκτικά και αναγκάσαμε την πρωτοπόρο Valencia στην τρίτη ήττα της στο πρωτάθλημα και την πρώτη στην έδρα της.

Νικήσαμε και την Celta 2-1 (Torres 3?, Oberman 57? ? Pedrazza 18?) και ανεβήκαμε στην 14η θέση.


Πήραμε ακόμα μια νίκη με αντίπαλο την Albacete και σκόρερ τον Aguero στο 45? 0-1


Atletico Madrid ? Gimnastic 2-0 (Aguero 58?, Masci 70?) Συνεχίζονται οι καλές εμφανίσεις και η ανοδική μας πορεία.


Χάσαμε από την Recreativo 1-0 με γκολ του Palumbo. Δεν παίξαμε καλά και η Recreativo άξιζε να πετύχει περισσότερα γκολ.


Atletico Madrid ? Cadiz 2-2 (van Es 38?, Aguero 48? ? Nelson 11?, Berta 60?) Από την μέση και μπροστά ήμασταν μια χαρά, η άμυνα όμως έμπαζε εντελώς.


Νίκη με 0-1 (Adrian 81?) στο La Romareda και αντίπαλο την Zaragoza. Man of the match βγήκε ο τερματοφύλακάς μας ο Bernabe. Στην βαθμολογία είμαστε στην 10η θέση.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:03 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Πόλη: Μαδρίτη

Image Image


Είναι πρώτη φορά στη ζωή μου έρχομαι στην Ισπανία και τώρα που προπονώ και την Atletico μου δίνετε η ευκαιρία να γνωρίσω και τα ενδιαφέροντα των Ισπανών.
Έτσι είπα να επισκεφτώ την μεγάλη αρένα ταυρομαχιών την Las Ventas για να δω από κοντά αυτό το εντυπωσιακό θέαμα.

Με το που έφτασα στην Las Ventas είδα ότι επικρατούσε μία μεγάλη αναστάτωση. Περνώντας έξω από τα αποδυτήρια των Ταυρομάχων ένας Matador με πλησίασε?
- Ε, εσύ δεν είσαι ο Roulis Kitserman ;
- Ναι, εγώ είμαι.
- Είμαι ο Antonio Barrera ο διάσημος ταυρομάχος.
- Αν και δεν σε ξέρω, χάρηκα για την γνωριμία.
- Άκου Rouli. Όπως βλέπεις κι εσύ επικρατεί μια μεγάλη αναταραχή εδώ γύρω, αυτό οφείλετε στο ότι ο συνάδελφος μου ο Diego Montes τραυματίστηκε και δεν έχουμε κανέναν να βγει στην αρένα. Μήπως θα μπορούσες να μας βοηθήσεις και να πάρεις εσύ τη θέση του ;
- Τι δουλειά έχω εγώ με τις ταυρομαχίες ; Ήρθα να δω μόνο πως είναι και?.
- Rouli είσαι ο μόνος που μπορεί να μας βοηθήσει αυτή τη στιγμή, έλα δεν είναι τίποτα άλλωστε εσύ είσαι λάτρης των extreme καταστάσεων.
- Καλά, καλά, με έπεισες. Τι πρέπει να κάνω ;
- Πήγαινε στα αποδυτήρια να αλλάξεις και μην ανησυχείς καθόλου, απλά θα βγεις στην αρένα και θα σε κυνηγάει ο ταύρος, τόσο απλό είναι.
- Ωραία αλλά θέλω μια χάρη. Επειδή πρώτη φορά έρχομαι σε ταυρομαχία θέλω να βγάλεις καμιά φωτογραφία να έχω για ενθύμιο.
- Ένταξη Rouli θα το κανονίσω, πήγαινε να αλλάξεις τώρα και τα λέμε μετά.

Με το που βγήκα στην αρένα ένας πελώριος ταύρος άρχισε να με κυνηγάει σαν παλαβός γύρω?γύρω, ευτυχώς όμως που έχω κάνει προπόνηση και στο τρέξιμο δεν με πιάνει κάνεις.
Με το τέλος της ταυρομαχίας συναντήθηκα με τον Antonio Barrera και αφού τoν ευχαρίστησα για αυτή την αξέχαστη εμπειρία, πήρα της αναμνηστικές φωτογραφίες και ξεκίνησα για το προπονητικό κέντρο της ομάδας.
Image Image Image Image Image


Atletico Madrid ? Sevilla 2-0 (Torres 64?, 69?) Σημαντική νίκη απέναντι σε έναν σκληροτράχηλο αντίπαλο.


Λίγες μέρες μετά η Juventus μένει χωρίς προπονητή, κάνω αίτηση για να με προσλάβει όμως αυτή προτιμά τον προπονητή της Inter. Κάνω αίτηση στην Inter, αυτή παίρνει όμως τον προπονητή της Chelsea. Ε, τα ίδια κι εδώ. Αίτηση στην Chelsea αλλά αυτή παίρνει τον προπονητή της Milan.
Ο κόσμος της Atletico όπως και ο πρόεδρος της ομάδας είναι εκνευρισμένοι μαζί μου και με το δίκιο τους. Έτσι αναγκαστικά δηλώνω την παραίτηση μου. Τελικά μετά από 2-3 μέρες η Milan μου κάνει πρόταση για να την αναλάβω δίνοντας μου και ένα απίστευτο ποσό για μεταγραφές.
Image Image

Στις τρεις αγωνιστικές που έμειναν θα προσπαθήσουμε για την έξοδο στο Champions League κάτι που όμως είναι εξαιρετικά δύσκολο.
Image Image


Νικήσαμε την Empoli 3-2 (Higuain 21?, Ivan 60?, 81? ? Rosina 49?, Sassarini 90?) και ανεβήκαμε στην 5η θέση.


Μεγάλη νίκη στο Ennio Tardini εναντίον της Parma με 1-2 (Nesovic 75? ? Gago 65?, Higuain 83?). Στα πρώτα λεπτά του αγώνα είχαμε και δυο δοκάρια με τον Corrales.

Στην βαθμολογία είμαστε πέμπτοι με 61 βαθμούς, η Juventus τέταρτη με 61 βαθμούς αλλά μας περνάει λόγο καλύτερης διαφοράς τερμάτων και στην τρίτη θέση είναι η Atalanta με 62 βαθμούς. Τελευταία αγωνιστική παίζουμε με την Lecce στο γήπεδο μας, η Juve παίζει στο γήπεδο της με την Fiorentina και η Atalanta και αυτή γηπεδούχος με την Roma. Πρέπει κάποια να στραβοπατήσει και εμείς να νικήσουμε σίγουρα για να βγούμε στο Champions League.
Image


Ξεκινάμε τον αγώνα με την Lecce και στο 18? o Corrales ανοίγει το σκορ, την ίδια ώρα η Juventus προηγείται 1-0 και η Atalanta είναι στο 0-0.
Στο 45? η Lecce ισοφαρίζει σε 1-1 την ίδια στιγμή που και η Atalanta προηγείται της Roma 1-0.
Στο 57? η Juventus ισοφαρίζετε από την Fiorentina και στο 60? η Lecce εκμεταλλευόμενη τα αμυντικά μας κενά κάνει το 1-2 με τον Barreto. Ταυτόχρονα με το γκολ της Lecce η Juventus βάζει γκολ και προηγείται 2-1.
Στο 79? η Juventus πάλι ισοφαρίζετε σε 2-2 αλλά εμείς θέλουμε 2 γκολ σε 10 λεπτά.
Τελικά η λήξη του αγώνα μας βρήκε να χάνουμε το παιχνίδι 1-2 και μαζί και την έξοδο στο Champions League..
Image


Τώρα που τελείωσε η χρονιά θα γίνουν αρκετές αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό. Αρκετοί παίχτες θα δουν την πόρτα της εξόδου και θα γίνουν δυνατές μεταγραφικές κινήσεις ώστε του χρόνου να έχουμε σαν στόχο το πρωτάθλημα.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:04 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

EURO 2016


Image


Δεκαέξι χώρες είμαστε στην Ελλάδα όπου θα πραγματοποιηθεί η τελική φάση του Euro. Τα γήπεδα που θα διεξαχθούν οι αγώνες είναι ολοκαίνουρια και πληρούν όλους τους κανόνες ασφαλείας.

Δυστυχώς από τους παίχτες που είχα μαζί μου στα προκριματικά έπρεπε να κοπούν οι Rosina, Lupoli, Ledesma για να μείνει η τελική 23άδα.
Image


Italy ? France 2-1
Ο Okaka άνοιξε το σκορ στο 38? και ο Piccioni στο 53? διπλασίασε τα τέρματα μας. Οι Γάλλοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στο 65? με τον Sinama-Pongolle. Από την αρχή του αγώνα είχα ένα φόβο για το πώς θα περιορίσουμε τον Thiery Soula τον πιο επικίνδυνο παίχτη των Γάλλων αλλά το μαρκάρισμα του Coda ήταν αποτελεσματικό. Στον άλλο αγώνα Πορτογαλία και Ουκρανία ήρθαν ισόπαλες 1-1.



Ουκρανία ? Ιταλία 0-1
Το γκολ πέτυχε ο Piroli με εκτέλεση φάουλ στο 5?. Οι Ουκρανοί ήταν αρκετά επικίνδυνοι και αν ο Milesi δεν έκανε κάποιες εντυπωσιακές αποκρούσεις σίγουρα το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό. Η Γαλλία με την Πορτογαλία έληξαν 1-1 και έτσι πήραμε την πρώτη θέση στον όμιλο και την πρόκριση στον επόμενο γύρο.


Ιταλία ? Πορτογαλία 2-1
Χωρίς ενδιαφέρον για το παιχνίδι και με παίχτες στην εντεκάδα με λίγο χρόνο συμμετοχής προηγηθήκαμε στο 4? με τον Cacia. Στο 52? ο Almeida ισοφάρισε και στο 85? ο Piroli με πέναλτι έκανε το 2-1. Επόμενος αντίπαλος η Ισπανία.
Image


Quarter Final

Spain ? Italy 1-4
Οι Ισπανοί ξεκινούν πολύ επιθετικά στον αγώνα και στο 14?ο Corrales κάνει το 1-0 και ενώ όλοι περιμένουν να βγούμε στην επίθεση για να ισοφαρίσουμε εμείς κλεινόμαστε στην άμυνα και παίζουμε με αντεπιθέσεις. Κάτι που από ότι φάνηκε ήταν καλή τακτική γιατί στο 18? και στο 19? ο Caccia με δύο δικά του γκολ μας έβαλε μπροστά στο σκορ. Στο 31? ο Caccia ανατρέπετε στην περιοχή τον Ισπανών και ο Piroli εκτελεί το πέναλτι κάνοντας το 1-3.
Οι αντίπαλοι μας δεν το βάζουν κάτω αλλά η Ιταλική άμυνα και κυρίως ο Milesi δεν αφήνουν να περάσει τίποτα, ώσπου στο 50? με άλλη μία αντεπίθεση ο Usai πετυχαίνει το 4ο γκολ δίνοντας μας μια μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσουμε την Ολλανδία.
Image Image


Semi Final

Image Image

Italy ? Holland 2-1
Στο 13? λεπτό, σέντρα του Piroli στην μεγάλη περιοχή των Ολλανδών, ο Piccioni πιάνει την κεφάλια και ΓΚΟΛ!!! 1-0!!!. Λίγα λεπτά αργότερα στο 20? το σκηνικό επαναλαμβάνετε, πάλι σέντρα του Piroli για το κεφάλι του Piccioni και?ΓΚΟΛ!!!! 2-0!!!. Οι Ολλανδοί προσπαθούν να πετύχουν το γκολ που θα τους βάλει πάλι στο παιχνίδι και στο 34? το καταφέρνουν με μια κεφαλιά του Biseswar από το σημείο του πέναλτι. Από αυτό το σημείο και μετά τελείωσε και ο αγώνας γιατί παίζοντας για μία ακόμα φορά καλή άμυνα δεν αφήσαμε ελπίδες στους αντιπάλους μας για κάτι καλύτερο.
Image


FINAL


Image Image


Έφτασε η ώρα του μεγάλου τελικού. Στο γήπεδο Καραϊσκάκη θα διεκδικήσουμε με την Γερμανία το κύπελλο της Πρωταθλήτριας Ευρώπης. Στο στάδιο οι Γερμανοί και οι Ιταλοί φίλαθλοι έχουν πάρει θέση από νωρίς στις εξέδρες και όπως σε κάθε μεγάλο αθλητικό γεγονός δεν λείπουν και οι ωραίες παρουσίες.
Image Image Image Image


Εντεκάδες

Image


Στο 17? του αγώνα ο Piroli από έξω δεξιά από την μεγάλη περιοχή τον Γερμανών κάνει μία ωραία σέντρα για τον Cacia που περίμενε στο σημείο του πέναλτι, αυτός πιάνει την κεφαλιά και ?..ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!! 1-0!!!!!!
Ο Kroos στο 25? εκτελεί το φάουλ για τους Γερμανούς από καλή θέση αλλά ο Milesi μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα την μπάλα στην γωνία του.
Στο 45? ο Piccioni περνάει τον Γερμανό τερματοφύλακα, κάνει το σουτ σχεδόν σε κενή εστία αλλά ο Mertesacker προλαβαίνει και απομακρύνει την μπάλα.
Ο Piroli στο 66? κάνει το δυνατό σουτ βρισκόμενος στην μικρή περιοχή των Γερμανών αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.
Αυτές ήταν και οι μοναδικές φάσεις για έναν τελικό που απογοήτευσε τον κόσμο για το θέαμα που παρακολούθησε, όμως αυτό που μετράει είναι ότι
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Image Image Image Image


MAN OF THE MATCH: Andrea Coda
Image Image



Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν. Έτσι αποφάσισα μετά και την κατάκτηση του Euro να αφήσω την εθνική Ιταλία και να στρέψω την προσοχή μου στην Milan.
Φεύγοντας αφήνω μια Ιταλία πρωταθλήτρια Ευρώπης, πρωταθλήτρια κόσμου, νικήτρια για 12 σερί παιχνίδια και μία ομάδα που είναι αήττητη για 22 αγώνες. Τελευταία φορά που χάσαμε ήταν στις 8/6/2014 από την Δανία στον όμιλο του παγκοσμίου κυπέλλου.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:05 am, edited 1 time in total.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο κυριε Κιτσερμαν συγχαρητηρια..

Θα ηθελα μια ανακεφαλαιωση των τιτλων σας και επισης σε τι στοχευετε με τη Μιλαν...

Θα βασιστειτε σε γηγενεις παικτες ή θα επιλεξετε τουε καλυτερους ανεξαρτητου εθνικοτητας??
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

(Ο πρόλογος είναι απάντηση και στις ερωτήσεις του Boixos)


Μέχρι στιγμής στην καριέρα μου έχω πάρει τρία πρωταθλήματα, ένα Carling cup, ένα FA Cup, ένα Euro και ένα παγκόσμιο κύπελλο. Με την Milan ελπίζω να καταφέρω να πάρω ακόμα πιο πολλούς τίτλους, για να γίνει αυτό όμως έγιναν αρκετές αλλαγές στην ομάδα.
Κάναμε μεγάλες μεταγραφές μεταξύ αυτών και πέντε παίχτες της εθνικής Ιταλίας και δώσαμε πάρα πολλά χρήματα για την ενίσχυση της ομάδας. Έφυγαν βέβαια και παίχτες που είχαν λάθος νοοτροπία και άλλοι που κρίθηκαν ανεπαρκείς.
Πρώτος στόχος φέτος είναι το πρωτάθλημα που έχουμε να το πάρουμε από το 2004 και μετά το κύπελλο UEFA.
Image Image


Αγώνες προετοιμασίας

Milan ? Bayern 2-0 (Higuain 15?, 35?)

Milan ? Barcelona 2-4 (Corrales 11?, Smisek 57?- Kuzmin 21?, 43?, Dias 51?, Oscar van Wijk 71?)

Juventus ? Milan 0-2 (Soulas 9?, Corrales 45?)

Milan ? Chelsea 0-0, 4-2 pen

Milan ? Lyon 5-2 (Higuain 22?, Ivanov 45?, Modric 54?, Martersacker 69?, Smisek 85? - Wagner 20?, Manamela 90?)

Milan ? Monaco 1-1 (Delgado 48? - Soltanov 44?) 3-4 pen


Στο κύπελλο UEFA κληρωθήκαμε με την Ανόρθωση. Φυσιολογικά θα περάσουμε άνετα στους ομίλους. (Τελευταία φορά που είχα πει το ίδιο με τη Fiorentina είχαμε αποκλειστεί από την Ουτρέχτη)
Image


Πρώτη αγωνιστική χάσαμε από την Atalanta εκτός έδρας με 1-0 και σκόρερ τον Apostolopoulo στο 11 λεπτό. Μπορούσαμε να είχαμε πάρει τουλάχιστον την ισοπαλία αν στο 91? ο Piroli δεν έχανε το πέναλτι που κερδίσαμε.


Αποκλείσαμε την Ανόρθωση με 0-2 (Higuain 16?, Smisek 57?) και 5-0 (Smisek 6?, Corrales 17?, Modric 23?, Masci 38, Theofanous own goal 61?)


Νικήσαμε 2-0 την Lecce με σκόρερ τον Corrales στο 11? και τον Delgado στο 48?. Το γκολ του Corrales ήταν πραγματικά πολύ εντυπωσιακό και πιστεύω ότι δύσκολα θα χάσει το βραβείο του καλύτερου γκολ του μήνα.


Cagliari ? Milan 1-0 (Souto 91?). Χάσαμε αυτό το παιχνίδι από καθαρή ατυχία. Είχαμε πάρα πολλές ευκαιρίες για να πετύχουμε το γκολ αλλά τελικά στις καθυστερήσεις του αγώνα η μπάλα μας τιμώρησε.


Νικήσαμε την Lazio με 2-0 (Procopio 27?, Gago 64?) το σκορ αδικεί την εμφάνιση της ομάδας μου γιατί σίγουρα δικαιούμασταν πολλά περισσότερα γκολ. Όμως με αντίπαλο έναν τέτοιο σουπερ-τερματοφύλακα που έπιασε 20!!! σουτ προς το τέρμα πάλι καλά που σκοράραμε και δυο φορές.
Image


Με δυο γκολ του Higuain στο 7? και στο 32? νικήσαμε την Chievo 1-2. Το γκολ για την Chievo πέτυχε ο Cacia στο 13?.


Στο κύπελλο UEFA κληρωθήκαμε με την FC Moskow, την Maccabi Haifa, την Dinamo Zagreb και την Aston Villa.
Image


Νικήσαμε και την Torino άνετα με 3-0 (Higuain 2?, 76?, Delgado 30?)


Πήραμε σημαντική εκτός έδρας νίκη από την πρωταθλήτρια Palermo με 1-2 (Facci 62? ? Bouffard 8?, Gago 51?) Η Palermo ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και είχε και δυο δοκάρια. Στην βαθμολογία είμαστε στην πρώτη θέση μετά από εφτά αγωνιστικές.
Image

Για το UEFA φέραμε ισοπαλία 0-0 με την FC Moskow στην έδρα μας.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:05 am, edited 1 time in total.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να παρέμβω και να διορθώσω ότι αφού έγιναν 20 σουτ στην εστία και βάλατε 2 γκολ, κ. Κίτσερμαν, τότε ο τερματοφύλακας έπιασε 18 όχι και τα 20 :wink:

Keep on walking! :D
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ναι έχεις δίκιο :oops:

Με τα νεύρα όμως που είχα που να υπολογίσω σωστά :P :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Με δυο γκολ του Higuain στο 55?, 71? και ένα του Smisek στο 6? νικήσαμε 3-0 την Bologna στο γήπεδο μας.


Milan ? Ascoli 1-1 (Smisek 88? ? Eboue 55?) Δεν παίξαμε καλά σε αυτό το παιχνίδι και ευτυχώς που καταφέραμε και ισοφαρίσαμε στο τέλος.


Ισοπαλία 2-2 (Midtsjo 23?, Boufrizi 36? ? Gago 6?, Veneri 50?) φέραμε με την Napoli στο San Paolo σε έναν αγώνα που δεν έλειψε το θέαμα.


Νικήσαμε με δυσκολία την Dinamo στο Ζάγκρεμπ 0-1 με γκολ του Soula στο 79?



Τόπος: Προπονητικό κέντρο ομάδας.


Ωραία η προπόνηση πάει μια χαρά. Χαίρομαι να βλέπω τους παίχτες μου να δείχνουν τέτοιο πάθος στις προπονήσεις, ακόμα βέβαια δεν παίζουμε στους αγώνες όπως θέλω αλλά βελτιωνόμαστε σιγά-σιγά.
(Κλιιιιινγ, κλιιινγ) Ανακοίνωση!!!! Παρακαλείτε ο Roulis Kitserman να μεταβεί αμέσως στο γραφείο του. Επαναλαμβάνω, ο Roulis Kitserman να μεταβεί αμέσως στο γραφείο του. Ευχαριστώ (Κλιιιιινγ, κλιιινγ)
Για να βγάλουν ανακοίνωση από τα μεγάφωνα κάτι σοβαρό συμβαίνει για να πάω να δω?.


Τόπος: Γραφείο Rouli Kitserman

Image


Μπαίνοντας μέσα ο πρόεδρος της ομάδας ο Salvatore Gasparetto βρισκόταν στο γραφείο μου και με περίμενε.
- Bonjiorno Rouli
- Γεια σου πρόεδρε. Τι κάνεις, όλα καλά ;
- Rouli, άκου. Θα σου κάνω μια πρόταση που δεν μπορείς να αρνηθείς. 8) Βρήκα έναν τρόπο για να ενισχύσουμε λίγο τα οικονομικά της ομάδας.
- Για πες μου πρόεδρε να ακούσω.
- Εδώ στην Ιταλία στην Monza είναι η έδρα της Ferrari και σε λίγες μέρες ξεκινά το μεγάλο Ιταλικό Grand-Prix της Formula 1. Ο πρώτος οδηγός της Ferrari ο Mileno Milaneso έφαγε κλήση από την αστυνομία γιατί πριν λίγες μέρες πιάστηκε με το ποδήλατο του να περνάει το όριο ταχύτητας και του αφαιρέθηκε το δίπλωμα, έτσι μέχρι να το πάρει πίσω δεν είναι δυνατόν να οδηγήσει. Με πήρε που λες ο πρόεδρος της Ferrari τηλέφωνο και μου ζήτησε αν ξέρω κανέναν οδηγό που να μπορεί να τον αντικαταστήσει., ε και σκέφτηκα εσένα.
- Πρόεδρε εγώ όμως δεν έχω καμία σχέση με την F1. Ούτε έχω οδηγήσει ποτέ ένα μονοθέσιο.
- Δεν πειράζει. Σκέψου μόνο ότι η Ferrari θα μας δώσει χρήματα για να χρησιμοποιήσει τον οδηγό μας και αυτό ξέρεις τι σημαίνει? περισσότερα λεφτά και για μεταγραφές. Αλλά και να θέλεις, όπως σου είπα και πριν δεν μπορείς να αρνηθείς 8) :2gunfire:
- Καλά αφού το θέτει έτσι, δέχομαι.
- Ωραία, αύριο φεύγεις για Monza και θα τα πούμε όταν γυρίσεις.

Πόλη: Monza

Image


Μόλις έφτασα στην Monza συναντήθηκα με τους ανθρώπους της Ferrari και αφού μου εξήγησαν πως έχουν τα πράγματα ήρθε η ώρα να αρχίσουμε τον αγώνα.
Στους πρώτους γύρους τα είχα λίγο χαμένα αλλά όσο περνούσε η ώρα συνήθιζα το μονοθέσιο μου. Έτσι φτάνοντας στον τελευταίο γύρο είχα πάρει μια ασφαλή διαφορά που με οδήγησε τελικά στη νίκη και στην πρώτη θέση του Grand-Prix.
Αυτή η νίκη είχε ιδιαίτερη σημασία για τους φίλου της Ferrari που έκαναν σαν τρελοί από τη χαρά τους.
Image Image Image Image Image
Image


Ωραία περάσαμε, λίγο κουραστικά αλλά άξιζε τον κόπο. Το να οδηγάς μια F1 είναι κάτι που σου μένει για μια ζωή.
Ας τα αφήσω αυτά τώρα γιατί πρέπει να επιστρέψω στο Μιλάνο για να προετοιμάσω την ομάδα μου για τον επόμενο αγώνα.



Milan ? Udinese 4-0 (Soulas 15?, 60?, Piroli 45?, Smisek 78?) Άνετη επικράτηση όπως δείχνει και το τελικό σκορ.


Στο κύπελλο αποκλείσαμε την Rimini με 1-0 (Corrales 86?) στο Μιλάνο και 2-2 (Ancora 45?, Makinwa 78? ? Corrales 38?, Masci 57?) εκτός έδρας


Fiorentina ? Milan 1-3 (Lombardi 46? ? Soulas 14?, 42?, Veneri 48?) Μεγάλη νίκη μέσα στο Artemio Franchi. Ο κόσμος της Fiorentina με υποδέχθηκε με αδιαφορία κάτι που πάνω-κάτω περίμενα.


Ισοπαλία στην έδρα μας 1-1 (Veneri 20? ? Bojan 71?) με την Aston Villa για το κύπελλο UEFA.


Ισόπαλο 0-0 έληξε και το ντέρμπυ με τη Roma στο San Siro. Ελάχιστες φάσεις και πάλι καλά που είχα πάρει μαζί καφέ γιατί αλλιώς θα είχα κοιμηθεί στον πάγκο.


Νικήσαμε την Maccabi Haifa στο Ισραήλ με 1-3 (Yaroshenko 43? ? Corrales 28?, Smisek 52?, 90?) και περάσαμε τον όμιλο. Στον επόμενο γύρο κληρωθήκαμε με την Feyenoord.
Image Image


Χάσαμε από την τελευταία στο βαθμολογικό πίνακα Hellas Verona 1-0 με γκολ του Ardemagni στο 81?. Ήταν μια παλικαρίσια νίκη για την αντίπαλο μας η οποία έπαιζε με 10 παίχτες λόγο αποβολής του Virga από το 79?. Με την λήξη του αγώνα αποβλήθηκε και ο Gago για δυνατό μαρκάρισμα. Είχαμε να χάσουμε 11 αγώνες και ισοβαθμούμε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με την Juventus στους 27 βαθμούς.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:07 am, edited 1 time in total.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”