Ο Παναγιώτης Χατζηπαναγιώτης είναι εδώ.

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τετάρτη, 7 Μαρτίου 2007

Οι δημοσιογράφοι στο προπονητικό μας κέντρο έχουν αυξηθεί, και δεν είναι ιδέα μου, είμαι πια σίγουρος. Εξάλλου, στις φυλλάδες πλέον η Εθνικάρα πιάνει μεγαλύτερο χώρο – στο Φως έχουμε σχεδόν μισή σελίδα για την πάρτη μας παραδοσιακά, αλλά έτσι όπως πάμε σε λίγο θα θέλουμε δικιά μας εφημερίδα!

Αλλά μη λέω μεγάλα λόγια. Έχουμε μεγάλο ματς την Κυριακή, και αρκεί μια ήττα με πολλά γκολ για να μας πάρει από κάτω... Λες και δεν ξέρω για ποια ομάδα μιλάμε.

Κυριακή, 11 Μαρτίου 2007

Εϊναι εκείνο το τραγουδάκι του Χατζηγιάννη που λέει «μη, δεν είμαι εδώ, όνειρο ζω και μη με ξυπνάτε τώρα...»

Ε, κάτι τέτοιο μου συμβαίνει κι εμένα. Μόνο που δεν είναι όνειρο το άτιμο!

Πάει και ο Αστέρας Τρίπολης. 2-0 και έξω απ?την πόρτα! Κι όμως, για ένα ημίχρονο μας «είχαν». Μας έπαιζαν σαν τη γάτα με το ποντίκι, αλλά η άμυνα και ο Θωμόπουλος κράτησαν. Στο ημίχρονο, είπα στα παιδιά να χαλαρώσουν. Να ξεχάσουν το σερί και τις άλλες χαζομάρες και να παίξουν όπως ξέρουν. Κι έπιασα τον Τζιο και του λέω «εσυ, φίλε μου, μπορείς να κάνεις τη διαφορά.»

Στην αρχή δε φάνηκε να άλλαξε κάτι – πάλι εκείνοι ήταν καλύτεροι. Αλλά σιγά-σιγά ανεβαίναμε. Ο Μπασιούκας τους προειδοποίησε στο 61?, όταν πρόλαβε τον Μπαρτζώκα σε μια σέντρα κι έβαλε γκολ, αλλά ακυρώθηκε. Μετά απ?αυτό, τα πράγματα αντιστράφηκαν, Έβαλα «φρέσκους» και πιο αμυντικογενείς ακραίους (Μαϊλή, Κουμπούλη) και βγήκαμε μπροστά.

Και να πεις ότι δεν τους προειδοποίησε ο μικρός;

Ασίστ Τζιοβάνι, άψογο πλασέ και 1-0 στο 79?. Και στο 85?, πάλι ο μικρός εκμεταλλεύτηκε μεγάλο λάθος στην άμυνα του Αστέρα, σουτ, 2-0. Κάπου εκεί το συνειδητοποίησα ότι θα κερδίζαμε άλλο ένα ματς. Στο τέλος χάσαμε μεγάλη διπλή ευκαιρία για θρίαμβο, αλλά τι σημασία είχε...

Η βαθμολογία είναι κάπως έτσι, σε 24 ματς¨
Λεβαδειακός 45
Καλλιθέα 40
Ηλυσιακός 39
Εθνικάρα 38
Αστέρας Τρίπολης 38
Νίκη Βόλου 36
κτλ

Απίστευτο.

Κυριακή, 18 Μαρτίου 2007

Ε, κάποτε θα χάναμε. Αυτό έγινε σήμερα, στην Καισαριανή.

2-0 από τον Εθνικό Αστέρα, που απλά έπαιξε πολύ καλύτερα από εμάς. Έβαλε μια τρομερή γκολάρα με τον Vervalle (τα είχα πει και στον πρώτο γύρο γι?αυτόν τον παικταρά, αν και ομολογουμένως ο Θωμόπουλος κομήθηκε σε ένα σουτ από τα 35 μέτρα), μας πίεζε συνέχεια, και το δεύτερο γκολ στο 75? απλά μας τελείωσε.

Το άσχημο δεν είναι ότι χάσαμε, αλλά ότι αποβλήθηκε με μια χαζή 2η κίτρινη ο Μπασιούκας, και ο Παπαδόπουλος είναι κι αυτός έξω με κάρτες. Πάντως, είμαστε ακόμα 4οι και όσο ζούμε ελπίζουμε.

Και φυσικά ο μικρός θα φάει πρόστιμο, κι ας έχει βάλει 7 γκολ, κι ας είναι το λαχείο της σεζόν. Μην τρελαθούμε!

Τετάρτη, 21 Μαρτίου 2007

Εϊχαμε γκρίνιες από τον νεαρό, αλλά δεν καταλαβαίνω εγώ από αυτά. Πάντως θα παραμείνει βασικός γιατί έχει πάει πάρα πολύ καλά. Επέστρεψαν και ο Φιλιππάκος με τον Bashov και πάμε με αισιοδοξία για το ματς με τον Πανσερραϊκό. Βέβαια υπάρχει και η διακοπή λόγω Εθνικής, οπότε έχουμε ακόμα 10 μέρες. Δε μας χαλάει!

Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2007

Έχω πλέον και τον Rajovic στη διάθεσή μου, οπότε μάλλον με συνέφερε η διακοπή. Η Εθνική πάντως έχασε από τους Τούρκους και όλες οι εφημερίδες έχουν βγάλει τα μαχαίρια και τα χώνουν στον Ρεχάγκελ. Και σταμάτησαν επιτέλους ν?ασχολούνται με το σερί μας, αφού αυτό σταμάτησε. Καιρός ήταν να μας αφήσουν ήσυχους. Δεν έχω και τους πιο έμπειρους παίκτες στον κόσμο και τη φοβόμουν αυτή τη φασαρία...
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κυριακή, 1η Απριλίου 2007

Ήρθε λοιπόν η μέρα! Σήμερα το πρωί, μετά από την πρόταση του Μορίδη την Παρασκευή, υπέγραψα στα γραφεία της ομάδας το νέο μου συμβόλαιο. Ατέλειωτες φωτογραφίες, και ο πρόεδρος χαμογελαστός να λέει σε όλους τους δημοσιογράφους για το τι φανταστικό προπονητή βρήκε από το πουθενά, το πόσο αφοσιωμένος είμαι στην ομάδα, και τα λοιπά και τα λοιπά. Εμένα πάλι μου φαινόταν σαν παραμύθι.

Την Παρασκευή πάντως ο πρόεδρος ήταν πιο σοβαρός και μου είπε «ξέρεις, ναι, ομολογουμένως αυτή τη στιγμή όπως σου είπα και τις προάλλες δεν υπάρχει καθόλου ρευστό αλλά ευελπιστώ ότι όλα αυτά θα αλλάξουν από του χρόνου και θα μπορέσουμε να πραγματοποιήσουμε κάθε σου επιθυμία σε λογικά πλαίσια πάντα αλλά θα θέλαμε κατ?αρχήν να μείνεις!»

Μα δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω από την Εθνικάρα πρόεδρε!

Μέσα σε όλα αυτά βέβαια υπάρχει κι ένα ματς σήμερα, με τον Πανσερραϊκό. Και αν ο πρόεδρος είναι εκστασιασμένος με την πορεία μας, εγώ πάλι σκέφτομαι ότι φτάσαμε τόσο κοντά στη βρύση που πρέπει να διεκδικήσουμε το νεράκι μέχρι τέλους. Γι?αυτό σήμερα πάμε φουλ για τη νίκη, όπως είπα και στον Τύπο.

Δευτέρα, 2 Απριλίου 2007

Άφησα επίτηδες να περάσει το βράδυ για να ηρεμήσω λιγάκι από χτες.

Όχι, δεν χάσαμε. Απεναντίας, κερδίσαμε, αλλά πως. Με 1-0 και με την πιο ΑΘΛΙΑ εμφάνιση που έχουμε κάνει ίσως στο γήπεδό μας ως τώρα!

Το φάρδος μας ήταν απερίγραπτο, καθώς ο πολύ καλά δουλεμένος Πανσερραϊκός (που είχε 14 αγώνες να χάσει!) μας έβαλε τα δυο πόδια σ?ένα παπούτσι. Οι Σερραίοι έκαναν πολλές και σπουδαίες ευκαιρίες, με τον Θωμόπουλο να μας σώζει κάμποσες φορές και τις υπόλοιπες απλά να αποδεικνυόμαστε υπερβολικά τυχεροί.

Εμείς σε όλο το ματς κάναμε 3 (τρία!) σουτ, και το ένα, ένα φοβερό, ευθύβολο φάουλ από τον Παπαπαναγιώτου, πήγε μέσα, στο 70?. Αυτό ήταν, ετσι κερδίσαμε. Ε, όχι, μάγκες, δεν υπάρχει περίπτωση...

Στα αποδυτήρια έγινε χαμός. Ήμουν έξαλλος και τους πήρε και τους σήκωσε. Μόνο ο Παπαπαναγιώτου και ο Θωμόπουλος τη γλίτωσαν. Οι περισσότεροι πάντως δεν αντέδρασαν, οπότε μάλλον συμφώνησαν μαζί μου. Ήμασταν άθλιοι!

Σήμερα βέβαια κοιτάζω τη βαθμολογία και τσιμπιέμαι, βλέποντας την ομάδα στην ΤΡΙΤΗ θέση, αλλά με τέτοιες εμφανίσεις αυτό δε θα κρατήσει παρά μόνο μια βδομάδα... Πιστεύω ότι καλά έκανα και τους τα είπα έτσι. Αν κάποιοι έχουν πρόβλημα, ας αναλογιστούν τις ευθύνες τους.

Σάββατο, 14 Απριλίου 2007

Τα?λεγα εγώ.

Πέρασαν αρκετές μέρες, αλλά πάλι υπήρχε διακοπή, και σήμερα είχαμε ματς μετά από σχεδόν δυο εβδομάδες. Όλες αυτές τις μέρες έκανα αγωνιώδεις προσπάθειες να τους κάνω να πορωθούν. Και τι δεν τους είπα. Και ποια ήταν η αντίδραση σήμερα;

Ένα 2-1 από το Χαϊδάρι που θα μπορούσε να είναι και 4-1 άνετα. Το Χαϊδάρι που είναι τελευταίο, αλλά σήμερα έμοιαζε με Μπάρτσα μπροστά μας – στο πρώτο ημίχρονο για μια ακόμα φορά ΔΕΝ εμφανιστήκαμε στο γήπεδο! Φάγαμε το γκολ αμάσητο στο πρώτο λεπτό, λίγο αργότερα ο Τζιο ισοφάρισε αλλά μετά το γκολ του Nedeljkovic (φαντάσου να μην τους είχα κάνει δυο μέρες φροντιστήριο για το πόσο επικίνδυνος είναι!) απλά δεν είχαμε απάντηση.

Το δε Χαϊδάρι βρήκε ένα πτώμα και του?δωσε να καταλάβει. Που θέλουμε και άνοδο... Κάτσε να σοβαρευτούμε πρώτα και μετά το συζητάμε.

Δεν ξέρω, είμαι πολύ απογοητευμένος. Ας παίζαμε έτσι στα μέσα της χρονιάς – όχι τώρα που είμαστε τρίτοι! Μου τη δίνει πάρα πολύ...

Δευτέρα, 16 Απριλίου 2007

Και φυσικά, με το χαμό που επικρατεί στη βαθμολογία, βρεθήκαμε 9οι! Η 2η Καλλιθέα έχει 43 βαθμούς κι εμείς 41. Μιλάμε για σφαγή. Ελπίζω τουλάχιστον να τους συνεφέρω και να το παλέψουμε...

Κυριακή, 22 Απριλίου 2007

Όλα είναι έτοιμα για το ματς με τον Μεσσηνιακό. Χτες τη μισή μέρα την έφαγα κάνοντας δηλώσεις σε εφημερίδες και ραδιόφωνα, και είπα να χαλαρώσω λίγο το κλίμα και να δώσω το μήνυμα ότι θέλω απλά να κάνουμε ένα καλό παιχνίδι άσχετα με το αποτέλεσμα. Βέβαια η καρδούλα μου το ξέρει αυτό...

Δήλωσα επίσης ότι οι επόμενες εβδομάδες είναι κρίσιμες για το κατά πόσο μπορούμε να διεκδικήσουμε την άνοδο. Εδώ που έχουν φτάσει τα πράγματα δεν μπορώ να μην το παραδέχομαι.

Κάναμε επαγγελματία και τους Νοικοκυράκη, Παπαδόπουλο (δεξί μπακ) από τους Νέους. Χρειαζόμαστε όμως εγκαταστάσεις της προκοπής αν είναι να κάνουμε κάτι με αυτά τα παιδιά. Τέλος πάντων, δεν έχω το μυαλό μου σ?αυτά τώρα. Αυτά πάνε στην άκρη. Μας περιμένουν οι Μεσσήνιοι! Για πρώτη φορά μετά από μήνες δεν έχω απουσίες. ΠΡΕΠΕΙ να κερδίσουμε.

Δευτέρα, 23 Απριλίου 2007

Επιτέλους, χαμόγελα ξανά!

Μια δύσκολη αλλά άξια και φυσικά πολύ, πολύ σημαντική νίκη με 2-1 με τον Μεσσηνιακό, σε ένα τρομερό ματς που έσπασε καρδιές. Βγάλαμε όλες τις αρρώστιες μέσα στο ενενηντάλεπτο χτες, αλλά στο τέλος όλα πήγαν καλά, κι έτσι ανακουφισμένος πρότεινα τα παιδιά τσιπουράκι στο αγαπημένο μας Ρεβαϊζι.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο. Μπήκαμε νωθρά, και για ένα τέταρτο πίστεψα ότι θα έβλεπα πάλι το ίδιο έργο με τα τελευταία 2 ματς, απέναντι σε μια καλή και δεμένη ομάδα. Αλλά μετά τα πράγματα άλλαξαν – επιτέλους, είδα την ομάδα ορεξάτη! Και ήρθαν και οι ευκαιρίες, με τον Μπασιούκα (ξεκίνησε αντί του Rajovic) και τον Τζιο να χάνουν γκολ από καλές θέσεις.

Στο ημίχρονο τους παρότρυνα, και βγήκαν παθιασμένοι. Αυτός που έκανε τη διαφορά ήταν ο Ντόβας, που μάλλον του άρεσε το λογύδριο που έβγαλα γιατί στην επανάληψη ήταν τρομερός! Κέρδισε φάουλ στο 52? που ο Damiano έστειλε συστημένο μέσα, και στο 68? με σκαφτό σουτάκι μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Φυσικά, τίποτα δεν μπορεί να κυλίσει τελείως ομαλά σ?αυτήν την ομάδα – στο 70? οι Μεσσήνιοι έκαναν το 2-1 και ζήσαμε πάλι ένα εικοσάλεπτο όχι ακριβώς του τρόμου, αλλά οπωσδήποτε της αγωνίας. Όμως πάλι καταφέραμε κι αντέξαμε, και μετά από καιρό τα παιδιά πήραν από μένα τα συγχαρητήρια που τους άξιζαν. Πήγαμε πάλι 4οι, και την άλλη βδομάδα έχουμε άλλο ντέρμπι, στα Γιάννενα.

Πάντως μέσα στη γενική ευφορία βρήκα χρόνο να πω για τον τρομερό Βραζιλιάνο πιτσιρικά του Μεσσηνιακού, τον Rodrigo, ότι το παιδί θα γίνει παικταράς. Μέσος, με φοβερό σουτ που το ένιωσε για τα καλά ο Θωμόπουλος (αυτός ήταν που μείωσε) και τεχνική. Έβαλα τον Ντρέλια να βρει όλα του τα στοιχεία και να μου δώσει ραπόρτο. Πολύ θα τον ήθελα!

Το μόνο δυσάρεστο ήταν ότι χτύπησε ο πολύ φορμαρισμένος Στρατάκης και μένει έξω για 3 εβδομάδες, αλλά έχω κόσμο να παίξει εκεί. Το θέμα είναι, ήταν παρένθεση αυτό το ματς ή θα επιστρέψουμε στην τρελή μας φόρμα του Γενάρη και του Φλεβάρη;

Οι απαντήσεις στα Γιάννενα την άλλη βδομάδα. Προς το παρόν, μπορώ να χαλαρώσω λιγάκι.

Κυριακή, 29 Απριλίου 2007

Μήπως, λέω μήπως, έπρεπε να έχουμε συγχωνευτεί με καμιά ομάδα των Ιωαννίνων; Γιατί αυτή η πόλη πολύ μας πάει. Μα ΠΑΡΑ πολύ!

Γυρνάμε τώρα στα σπίτια μας με τρεις βαθμούς στις αποσκευές και ένα ακόμα ΤΕΡΑΣΤΙΟ παράσημο, μια νίκη από αυτές που διαμορφώνουν χαρακτήρα σε μια ομάδα... Ένα 1-2 που αν τυχόν καταφέρουμε το ακατόρθωτο, θα είναι το πιο σημαντικό βήμα.

Η ομάδα σήμερα έδειξε καντάρια απ?αυτό που ιστορικά τη διακρίνει και που το έλλειμμά του με έκανε πιο έξαλλο κι από τις ήττες – ΠΑΘΟΣ! Από το πρώτο λεπτό τα παιδιά μπήκαν στο ματς με το μάτι να γυαλίζει, και το έδειξαν. Το κλέψιμο του Φιλιππάκου που οδήγησε στη σέντρα του και στην οβίδα του Rajovic που έγραψε το 0-1, μόνο (Ελληνο)Αμερικανάκι δεν έδειχνε, και όλοι συνέχισαν να κυνηγάνε.

Κι ακόμα κι όταν οι Γιαννιώτες συνήλθαν, πήραν τα πάνω τους και ισοφάρισαν στο 33?, με τον κόσμο να κάνει απίστευτη φασαρία και όλα να μοιάζουν εναντίον μας, συνέχισαν και πάλι να πιέζουν, όπως τους είχα πει: «μην αφήσετε το κέντρο τους να πάρει πρωτοβουλίες – ούτε να σκεφτούν μην τους αφήνετε!» Έτσι ακριβώς.

Όμως οι Γιαννιώτες στο τέλος του ημιχρόνου μας έκαναν να φτύσουμε αίμα, και ο Θωμόπουλος μ?έκανε να αποφασίσω οριστικά να του ανανεώσω το συμβόλαιο. Τελικά καταφέραμε να πάμε στα αποδυτήρια με ισοπαλία. «Μάγκες,» τους λέω, «τα πάτε άψογα. Δε με νοιάζει που μας ισοφάρισαν, δε με νοιάζει που μας παίζουν, με νοιάζει που σας βλέπω έτσι!»

Περνάω τον Καράμπελα στη θέση του Μοντεσάτου. Πρώτη επίθεση του ημιχρόνου, σουτ Τζιο, κόντρα, σουτ του Καράμπελα έξω απότην περιοχή, 1-2! Παγωμάρα στους Ζωσιμάδες.

Αντέξαμε μέχρι το 80? άνετοι κι ωραίοι, αλλά το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν το πιο εφιαλτικό που έχω περάσει στον πάγκο της ομάδας. Μιλάμε ότι έφαγα φρίκη, τα νύχια μου, τα μαλλιά μου, τον πάγκο. Αλλά τελικά πέρασε κι αυτό. Και μετά, πανζουρισμός.

Είμαστε πάλι 3οι. Με 47 βαθμούς. Μένουν 5 ματς, τα 3 είναι εντός έδρας.

Το μεγάλο γέλιο, δε, ήταν που σε κάποια φάση μέσα στ?αποδυτήρια έπεσε σύρμα να γίνει ησυχία, για ν?ακούσουμε τις φωνές του «μουστάκια» που έσειαν τους Ζωσιμάδες. Απίστευτο γέλιο. Πάντα τέτοια!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="uptight"]Πάντα τέτοια![/quote] :victory: :victory: :yea:
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απολαυστικη οπως παντα στις Ιστοριες σου... :wink:

Κιπ ιτ γκοουιν.

Τι κανει η Καστοριαρα μου;;; :D
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

η Καστοριά είναι δυνατή αλλά δε θυμάμαι τώρα που βρίσκεται. θα σου πω.

όσο για την ιστορία, the best is yet to come. :D
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εθνικέ θυμίσου.....


Πρωταθλητή σε θέλουνε ακόμα και οι εχθροί σου.....




:twisted:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τετάρτη, 2 Μαΐου 2007

Στον υπόλοιπο ποδοσφαιρικό πλανήτη, όλα κυλάνε ήρεμα. Ο ΠΑΟ πήρε το Κύπελλο κερδίζοντας τον ΟΣΦΠ με 1-0, η λατρεμένη μου Forest κέρδισε με άνεση την League One και επιστρέφει ένα σκαλί κάτω (Championship) από εκεί όπου στην πραγματικότητα ανήκει και ο ήλιος λάμπει στον ουρανό. Είναι σχεδόν καλοκαίρι.

Στην ομάδα, τελικά σκέφτηκα ότι θα πρέπει να περιμένω να δω αν θ?ανέβουμε για τις ανανεώσεις. Γιατί αλλοιώς θα πάω του χρόνου αν είμαι πάλι στη Βου, και αλλιώς στα σαλόνια (ο Θεός να τα κάνει) της Super League. Οπότε άσε, θα δούμε.

Δευτέρα, 6 Μαΐου 2007

Και το κυνήγι συνεχίζεται...

3-1 τον Πανθρακικό σήμερα, σε ένα ματς όπου φάνηκε ότι αυτή η ομάδα είναι φτιαγμένη για ψηλά.

Όλη την εβδομάδα το πηγαινα λάου-λάου. Άνοδος; Ποια άνοδος; Μόνο ένα μαγαζί ξέρω που λέγεται έτσι, στη Συγγρού νομίζω (θα σας γελάσω, δεν ακούω τέτοια). Εμείς το παιχνιδάκι μας, όμορφα κι απλά. Αυτό τους είπα και λίγο πριν μπούμε μέσα. Ο Πανθρακικός είναι 12ος. Έχει και τον Mumin. Και τον Gastine! Ο Γάλλος χειροκροτήθηκε από τους οπαδούς μας όταν μπήκε. Είμαστε και ιππότες πανάθεμά μας.

Και όλα πήγαν όπως είχα σχεδιάσει. Ούτε τρελά πάθη, ούτε τίποτα τέτοιο, απλά μια «επαγγελματική» εμφάνιση γιατί αυτό ήταν το θεωρητικά ευκολότερο από τα πέντε ματς. Ευκαιρία ο Πανθρακικός, γκολ εμείς! Έλειπε ο Τζιο λόγω καρτών, κι έτσι ξεκίνησαν μαζί Rajovic-Μπασιούκας, και στο 14? συνεργάστηκαν άψογα. Σέντρα ο μικρός, κεφαλιά ο Κροάτης, 1-0. Άλλη μια ευκαιρία του Πανθρακικού, και στο 24?, φάουλ Ντόβα, τρομερή κεφαλιά Φιλιππάκου, 2-0!

Έτσι χαλαρά κι ωραία πήγε το ημίχρονο, με τον Πανθρακικό να θέλει αλλά να μη μπορεί κι εμάς να χάνουμε κι άλλες ευκαιρίες. Το πρόβλημα εμφανίστηκε στο Βου Μέρος, όταν οι Θρακιώτες τα έπαιξαν όλα για όλα και μείωσαν, και για ένα τεταρτάκι μας απείλησαν σοβαρά. Αλλά οι αλλαγές μου έπιασαν, συνήρθαμε, και στο 84? ο Ντόβας έβγαλε άλλη μια ασίστ, στον Bashov για το 3-1. Άνετα, ξεκούραστα, όμορφα, με 1150 θεατές στο γήπεδο. Όλα είναι ανοιχτά!

Κυριακή, 13 Μαΐου 2007

Δεν τα καταφέραμε σήμερα στη Βέροια. 1-0 χάσαμε, και μάλλον βγήκε η κούραση και το άγχος. Δεν υπάρχουν πολλά να πει κανείς για το σημερινό – απλά δεν παίξαμε αρκετά καλά. Αλλά τους πήρα με το μαλακό στο τέλος. Δεν θέλω γκρίνιες και περίεργες καταστάσεις τώρα – είμαστε 4οι και σε απόσταση βολής από Καλλιθέα και Αστέρα Τρίπολης. 50 εμείς, 52 αυτοί. Και το σημαντικότερο;

Παίζουμε με την Καλλιθέα την επόμενη αγωνιστική. Στη Ριζούπολη. Το ματς της χρονιάς; Ή μάλλον, το ένα από τα τρία.

Τετάρτη, 16 Μαΐου 2007

Οι μέρες ανάμεσα στα παιχνίδια περνάνε δύσκολα. Σκεφτομαι συνέχεια την ομάδα, τα συστήματα, ποιον θα βάλω, ποιον θ?αφήσω έξω... Αλλά έχουμε φτάσει τόσο κοντά πια. Τραυματίες δεν έχω πολλούς ευτυχώς – Μαϊλής, Χελιώτης, Στρατάκης μου λείπουν μόνο. Οπότε είμαστε έτοιμοι για όλα.

Η Superleague τελείωσε. Πρωταθλητρια η ΑΕΚ, υποβιβάστηκαν ο Ιωνικός, ο Πανιώνιος και ο ΠΑΟΚ (!). Το θέμα είναι, θα είμαστε εμείς του χρόνου στη μια από τις θέσεις που άφησαν κενές;

Άλλος ένας μικρός έγινε επαγγελματίας, ο καλύτερος απ?όλους – ο Παπαθεοδώρου, αριστερό μπακ με προσόντα να μπει στην πρώτη ομάδα του παραχρόνου. Για φαντάσου όμως να είμαστε λέει στη SL...

Κυριακή κοντή γιορτή.
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:shock:

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/BEth ... 41218.html

Σε ενίσχυση της αμυντικής του γραμμής προχώρησε ο Εθνικός. Η ομάδα του Πειραιά απέκτησε τον Μισέλ Γιουρασόφσκι, τον Διονύση Μηννογιάννη και τον 20χρονο δεξί αμυντικό Θανάσση Παπαγεωργίου ως δανεικό από τον Ατρόμητο.

Ο Γιουρασόφσκι είναι Ουκρανός, 24 ετών και αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας ενώ το καλοκαίρι είχε αποκτηθεί από την Κέρκυρα χωρίς όμως να πάρει χρόνο συμμετοχής. Ο Μηννογιάννης είναι κεντρικός αμυντικός, 22 ετών και είχε μείνει ελεύθερος από την Προοδευτική.

:shock:

οι υπόλοιποι παιχταράδες του Χατζηπαναγιώτη είναι εδώ. :D

http://www.ethnikos.gr/podosfairistes.htm
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βαθμολογία ?? :?
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λιβαδειά 58? 60?
Αστέρας Τρ. 52
Καλλιθέα 52
ΕΘΝΙΚΟΣ 50
Νίκη Β. 49
κτλ. :D

με 3 ματς να απομένουν. :wink:
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[of topic on]
[quote="uptight"]
Η Superleague τελείωσε. Πρωταθλητρια η ΑΕΚ, υποβιβάστηκαν ο Ιωνικός, ο Πανιώνιος και ο ΠΑΟΚ (!).[/quote]

:yea: :yea: =D> :hello1: :hello1: :notworthy: :notworthy: :occasion5:
[of topic off]
Gregorio14
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Tue Nov 01, 2005 12:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="uptight"] Η Superleague τελείωσε. Πρωταθλητρια η ΑΕΚ, υποβιβάστηκαν ο Ιωνικός, ο Πανιώνιος και ο ΠΑΟΚ (!). [/quote]

Καλά είναι φοβερό!! Κιεγώ παίζω με Εθνικό, και στην πρώτη μου χρονιά υποβιβάστηκε ο Παοκ :shock: Ανέβηκα κατηγορία και τους πήρα 2-3 παίκτες :yea: :yea: :yea:

Καλή συνέχεια
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο 'Εθνικάρας' πώς το έχει πάρει το θέμα; Είναι και κάποιας ηλικίας πια και ίσως να μην αντέξει τις συγκινήσεις. Μήπως θα έπρεπε να μην έρθει στο γήπεδο στο ντέρμπυ; Καλύτερα να... ταξιδέψει ανοίγοντας τις 'σαμπάνιες της Επιστροφής' παρά από πέναλτυ-έμφραγμα και ισοφάριση στο 86' :D
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

κάτσε ρε συ, δεν έχει πεθάνει ο άνθρωπος ήδη; :roll:

στο μεταξύ ο Π. Χατζηπαναγιώτης ζητάει συγγνώμη που σας κρατάει σε αγωνία αλλά η δημιουργός της ιστορίας του παίζει παράλληλα και άλλη μια "γρήγορη" ιστορία με την Notts County η οποία έχει φτάσει αισίως στον 4ο χρόνο της και είχε τρομερή αγωνία μέχρι να καταφέρουμε να σωθούμε στην Championship οπότε καταλαβαίνετε. :D αργότερα σήμερα θα υπάρξει νέο επεισόδιο του Χατζηπαναγιώτη. 8)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νοέμβριο του 2006 νομίζω, αλλά εσύ παίζεις σε άλλο thread, από τον Ιούλιο. Είχα ελπίδες μήπως η αγάπη του, του έδινε μια τελευταία ώθηση στη ζωή. Τέλος πάντων, άσε τα πουρνάρια και επέστρεψε στους γάμους! Περιμένει η Καλλιθέα
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”