Το πιο μεγάλο πακέτο γραφικών που δημιουργήθηκε ποτέ.......

Mάθετε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds), στείλτε τα δικά σας, πείτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του FM Greece!
Post Reply
Dortmundjunkie13
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Feb 04, 2005 12:29 pm
Location: P.Faliro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν αν και μέλος του site από το σωτήριο έτος 2005 δεν είχα τολμήσει να ποστάρω ποτέ μου. Anyway. Έχω διαβάσει τα άπειρα μυνήματα σας, τις θεότρελες ιστορίες σας....και όλες τις άλλες ομορφίες που προσφέρει αυτός ο ιστότοπος. Επειδή αγαπάω το παιχνίδι και έχω αρκετές ώρες καψίματος θέλω να κάνω και εγώ κάτι για αυτό το site που μου έχει φτάξει πολύ περισσότερο το παιχνίδι από όσο περίμενα....
Έχω αλιεύσει από όλο το διαδίκτιο είτε με υποδίξεις δικές σας είτε με προσωπικό ψάξιμο όλα τα καλούδια που κάνουν το παιχνίδι για μας πιο όμορφο. Δεν έχω δημιουργήσει κάποιο αρχείο μόνος (εκτός από κάποια xlm) αλλά το πακέτο που
έχω φτιάξει είναι με τέτοιο τρόπο αρχειοθετιμένο ώστε και ο πιό απλός χρήστης του παιχνιδίου να μπορεί να μοντάρει τα πάντα με απλό copy/paste. Έχω τεστάρει σχεδόν τα πάντα και έχω δει ότι λειτουργούν μια χαρά. Σκοπός μου δεν έιναι να πάρω τα πνευματικά δικαιόματα κανενός ούτε να κερδίσω χρήματα πουλόντας αυτό το πακέτο. Εγώ ήρθα να συμπληρώσω απλά το κενό της αρχειοθέτισης που έλειπε. Αν δίνω αυτό το πακέτο στην κυκλοφορία είναι γιατί θέλω να χαίρονται το παιχνίδι στα όρια τού όπως το χαίρομαι και εγώ. Σημειώνω ότι έχω μαζέψει τα πάντα σε ένα πόλυ μεγάλο αρχείο και όταν λέω τα πάντα σημαίνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Ενδεικτικά λέω πως έχω logos, Facepacks, Tools, Updates μέχρι και συμβουλές ή υποδείξεις για hints & tips στο παιχνίδι.
Το συνολικό μέγεθος του αρχείου είναι πάνω από 4GB(μοντάρω και τα τελευταία Facepacks τώρα). Ότι έχω συμπεριλάβει θα ήθελα να το δείτε και να το εμπλουτείσετε ακόμα περισσότερο όσοι μπορείτε και έχετε μεράκι και όρεξη.
Έχω κάνει ακόμα σε πολλά αρχεία διπλές και τριπλές μεταφράσεις κειμένων (δεν μπορείς να πας πάντα κατευθείαν στα ελληνικά έστω και με το Systran) ώστε να μπορούμε να τα διαβάζομε και τις οδηγίες και τα copyrights.

Ελπίζω κάποιος από εσάς να θέλει και να μπορεί να με βοηθήσει να το κάνω upload κάπου ώστε να είναι προσβάσιμο στο ευρύ κοινό του παιχνιδιού.

Thanks in advance για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην έγινα κουραστικός με τα όσα σας είπα. Περιμένω με ανυπομονισία τα μυνήματα σας και τις υποδείξεις και τις γνώμες-γνώσεις σας!!!

Μέχρι τότε ελπίζω να έχετε αναβάσει κι' άλλο το Addictiness Rating σας!
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολύ ενδιαφέρον!!

Τι σύνδεση έχεις;
leris
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Fri Sep 23, 2005 7:06 pm
Location: Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καπου για να το ανεβασεις ολοκληρο δεν νομιζω πως γινεται. Καταληγουμε στο Raρidshare σε κομματια των 100mb η εχεται να προτεινεται κατι καλυτερο? Μολις τελειωσεις με τα Facepack zipαρισε το και πες μας το τελικο μεγεθος! Αν το ανεβασουμε τελικα θα χινει χαμος! Να σαι καλα φιλε!
Οοοο ΠΑΟΚΑΡΑ έχω τρέλα μες το μυαλό....
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ'ακολουθώ...
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω...
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Υπάρχει και η λύση του torrent πάντα..
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ.
Αν έχει καλούτσικη σύνδεση να το σιντάρει μέχρι να το πάρω εγώ
Και μετά από κει τα πράγματα είναι πολύ εύκολα 8)
Dortmundjunkie13
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Feb 04, 2005 12:29 pm
Location: P.Faliro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο FILES FRONT έχω δει και μεγαλυτερα αρχεία από 100mb όπως πχ τα face pack του panoz.it (αν ξέρετε). Σημειοτέον έχω 768 σύνδεση αλλά σύντομα θα την κάνω χιλιάρα. Το να βάλω σε cd τα αρχεία πρέπει να μου κάνεις πλάκα...εδώ έτσι όπως πάω μάλλον για dvd double layer με βλέπω.Το κόβω πάνω από 4.7GB που είναι τα κανονικά. Να φανταστείτε ότι είχα κάνει μια παρόμια δουλεία και στο FM2005 όπου είχα συνολικό μέγεθος λίγο περισσότερο από 1.5GB. To θέμα είναι αν μπορώ να το δώσω όλο μαζί. Γιατί η αρχειοθέτηση δεν θα έχει αλλίως νόημα αυτός που θα το πάρει θα κάνει την ίδια δουλεία με μένα κατάλαβες?? Δυστηχώς για το torrent δεν γνορίζο πολλά αν μπορείς να με διαφωτίσεις με κατάλληλες οδηγίες???
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To σιντάρω δεν έχει καμία σχέση με τα CD :D
Σε κάνω αντ στο μσν για να το συζητήσουμε από κει.
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Να προσθέσω απλώς ότι θα πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχει ταξινόμιση όσον αφορά τους τύπους των γραφικών δλδ:
Normal Facepacks/Large Facepacks
Normal Logos/Glassy Logos/Orb Logos/ Siple Logos κτλ
Creased Kits/ Simple Kits/ 3dgt Kits κτλ
καταλαβαίνετε τι λέω.
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά θα γίνει upload?
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Προς το παρόν δεν έχω βρει χρόνο για να στείλω οδηγίες στον Dortmundjunkie13. Πιστεύω όμως ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε :wink:
Dortmundjunkie13
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri Feb 04, 2005 12:29 pm
Location: P.Faliro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες δεν έχει βρεθεί ακόμα ο χρόνος να το τελιώσω εντελώς και συν τοις άλλοις δεν έχω σαφείς οδηγίες το πως θα το ανεβάσω οπότε κάντε υπομονή μέχρι νεωτέρας....ΣΟρρυυυ!
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

πρόσεχε φίλε μην έχεις κανένα πρόβλημα με τους δημιουργούς των graphics. Πάρε πρώτα την άδεια τους
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio δεν παίζει να έχει πρόβλημα. Κάτι αντίστοιχο έχω κάνει κι εγώ. Έχω μαζέψει 4 GB face/kits/logo/background packs και τα έχω στο παιχνίδι μου. Μο τα έχουν ζητήσει φίλοι, γνωστοί ή και παιδιά που έχουν δει τις screenshots και τους τα έχω δώσει, είτε μέσω σκληρού είτε σε ένα ΔιΒιΔι, όπως είναι αζιπάριστα, δηλαδή τους φακέλους "background" και "pictures".

Δηλαδή έπρεπε να πάρω πρώτα τις άδειες από τους 1486 (λέμε...) + 1 εγώ = 1487 δημιουργούς; :P

vandervagge αν θες μπορώ να σου δώσω και τα δικά μου, PM me ;)
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Sir Pretender"]mysterio δεν παίζει να έχει πρόβλημα. Κάτι αντίστοιχο έχω κάνει κι εγώ. Έχω μαζέψει 4 GB face/kits/logo/background packs και τα έχω στο παιχνίδι μου. Μο τα έχουν ζητήσει φίλοι, γνωστοί ή και παιδιά που έχουν δει τις screenshots και τους τα έχω δώσει, είτε μέσω σκληρού είτε σε ένα ΔιΒιΔι, όπως είναι αζιπάριστα, δηλαδή τους φακέλους "background" και "pictures".

Δηλαδή έπρεπε να πάρω πρώτα τις άδειες από τους 1486 (λέμε...) + 1 εγώ = 1487 δημιουργούς; :P[/quote]


Κοίτα, έτσι είναι διαφορετικά... Εσύ χρησημοποιείς τα γραφικά πο έχεις μαζέψει για προσωπικη χρηση και απλά τα δίνεις και στους φίλους σου με DVD. Αν όμως το αρχείο βγει στο Internet, από όπου ο καθένας θα μπορεί να το κατεβάσει, τότε καλό θα είναι να στείλλει και ένα e-mail στους δημιουργούς των γραφικών. Βέβαια πολλά μην πω τα περισσότερα, δε ζητάνε άδειες από το δημιουργό πριν τα ανεβάσεις κάπου αλλού οπότε δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Αυτο ακριβώς που λέει ο Padeloswp8 εννοούσα Sir Pretender
Post Reply

Return to “Γραφικά FM2007”