Strikers

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
chee
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σuνhθως θέλω να παίζω με 2 επιθετικοuς.. Έναν ψηλό και έναν γρήγορο, αλλά δεν ξέρω τι Instructions να τοuς vαλω... Τι instructions μοu προτείνετε ;;;
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mentality:Του βαρύ επιθετικού να είναι πιο επιθετικό,για να μην είναι στην ίδια ευθεία.Αν θες τα αφήνεις το ίδιο.

Creative freedom:Το ανεβάζω λίγο στον γ΄ρηγορο επιθετικό για να κινηθεί πιο ελευθερα στο χώρο.Βέβαια εξαρτάται και τι παίχτη έχεις σε αυτή τη θέση

Closing down:Xαμηλό στον βαρύ,ενώ στο γρήγορο αν έχει καλά physical βάλε να πιέσει λίγο μήπως εκμεταλευτεί κάποιο λάθος της αντίπαλης άμυνας

Tackling:Easy και στους δύο


Στα υπόλοιπα forward run και στους δύο often,run with ball often στο γρήγορο,ενώ τα υπόλοιπα normal ή rarely
Tικαρισμένο το hold ball στο βαρύ επιθετικό

Αν χρησιμοποιείς target man βαλε mixed ή to head στο βαρύ για να "σπάει" τη μπάλα στο γρήγορο
KeyserSoze
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 277
Joined: Sat Dec 25, 2004 2:20 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνω με μια παρατηρησουλα, τον βαρυ (που καλο ειναι να τον εχεις για target man διοτι φουνταριστος σε στυλ "σεντρα, κεφαλια, γκολ" δεν δουλευει στο FM οσο IRL) ΜΗΝ τον βαζεις forward runs often και τον χαραμιζεις μονιμα μπροστα, βαλτον στο mixed ώστε να μενει και λιγο πισω και να σπαει την μπαλα στην πλατη της αμυνας. Εχω πετυχει ενα φοβερο regen Matar Diop Σενεγαλεζο, φοβερο finishing κτλ, δηλαδη και καργα φουνταριστος θα δουλευε αλλα επειδη εχει εκπληκτικη ικανοτητα στο ψηλο παιχνιδι μου εχει φανει απειρως πιο χρησιμος οταν μενει λιγο πισω και την σπαει στον ταχυτατο Ιταλο συμπαικτη του. Βαζει 25γκολ την χρονια και μπορει να εβαζε 40 αλλα τωρα μοιραζει και 30 ασιστ τον χρονο και το "αθροισμα" μου βγαινει καλυτερο
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]

Tackling:Easy και στους δύο

[/quote]

γιατι φοβασε μην φανε κοκκινη?
το νορμαλ δεν ειναι πιο λογικο?:roll:
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είμαι της άποψης πως για να βάλεις hard tackling σε κάποιον θα πρέπει να έχει καλό tackling στα στατιστικά του :wink:
Συνήθως οι επιθετικοί δεν είναι καλοί σε αυτό το τομέα και αν τους βάλεις να κάνουν δυνατό tackling δεν θα έχει αποτέλεσμα

Αν θες να πιέσεις μπροστά βάλε closing down,αρκεί να έχουν καλό stamina και condition(και workrate νομίζω)
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαλλον τοτε δεν θα πρεπει να κανουν καθολου τακλιν (: γιατι θα τρωνε και αστραγαλους-βλεπε Νικολοπουλος:redhotevil: Ηρακλη
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2007”