Defending

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
Vaggelis_Sikof
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sun May 06, 2007 2:34 pm
Location: Ζωγράφου-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας έχω πάρει τον εθνικό και είμαι στην δεύτερη χρονία. Η ομάδα πέζει πολύ καλή επίθεση και καταφέρνω κάθε φορά να προηγούμαι στο score και με δύο goal διαφορά πολλές φορές αλλά δεν μπορώ ποτέ να καταφέρω να νικίσω γιατί δέχομαι πολλά goal. Πρόσφατα νικούσα την Καλαμάτα 1-3 εκτός έδρας και μετά δέχτηκα 2 goal επεζάν με 10 παίχτες. Αν καποιός ξέρει τι γίνεται ας βοηθήσει :-)
Last edited by Vaggelis_Sikof on Thu May 10, 2007 4:58 pm, edited 1 time in total.
Some things are meant to be together.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nogreeklish

Κανονες http://www.fmgreece.gr/forumrules.php

Να παρεις καλυτερους αμυντικους ισως .....
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τον Πανιώνιο στο 4-3-3!!! το γύρισα σε 4-4-2 με ρόμβο κέντρο και έβαλα και τον Sarr dmc (έχω το 7.0.2 και τον έχει παρόλο που δεν υπέγραψε!!) και τέλος το πρόβλημα!!! τώρα αν συνεχίζεται το πρόβλημα κοίταξε την προπόνηση που τους κάνεις ....................... nogreeklish
Vaggelis_Sikof
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sun May 06, 2007 2:34 pm
Location: Ζωγράφου-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3-4-3 Παίζω αλλά όταν προηγούμαι βάζω έναν DM θα κοίταξω το 4-4-2 σήμερα να δω αν έχει αποτέλεσμα. Ευχαριστώ πάντως και συγνώμη για τα greeklish δεν το είχα διαβάσει.
Some things are meant to be together.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνε όμως edit το πρώτο σου ποστ γιατί θα αναγκαστώ να το κλειδώσω
Vaggelis_Sikof
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sun May 06, 2007 2:34 pm
Location: Ζωγράφου-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασα το 4-4-2 αλλά πάλι δεν έχει αποτέλεσμα συνεχίζω να σκοράρω πρώτος και μετά να δέχομαι τέρμα. Το δοκιμάσα και σε άλλες ομάδες αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω τι φταέι :(
Some things are meant to be together.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. Οι αμυντικοί σου είναι καλοί; Ο τερματοφύλακας;

2. Πώς τρως τα γκολ; Σε αντεπιθέσεις; Σέντρες; Κάθετες μπαλιές; Για δες που μπάζει η άμυνα.

3. Δεν υπάρχει σύστημα που να μηδενίζει τις επιθέσεις των αντιπάλων. Φάσεις θα γίνουν και σουτ/κεφαλιές θα δεχτείς. Οπότε έλεγξε την ποιότητα της άμυνας και τον τρόπο που τη διασπάνε.
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
Vaggelis_Sikof
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sun May 06, 2007 2:34 pm
Location: Ζωγράφου-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="yannis27gr"]1. Οι αμυντικοί σου είναι καλοί; Ο τερματοφύλακας;

2. Πώς τρως τα γκολ; Σε αντεπιθέσεις; Σέντρες; Κάθετες μπαλιές; Για δες που μπάζει η άμυνα.

3. Δεν υπάρχει σύστημα που να μηδενίζει τις επιθέσεις των αντιπάλων. Φάσεις θα γίνουν και σουτ/κεφαλιές θα δεχτείς. Οπότε έλεγξε την ποιότητα της άμυνας και τον τρόπο που τη διασπάνε.[/quote]

Τα περισσότερα γκολ τα δέχομαι από κάθετες μπαλιές.
Από θέμα δυναμικού οι αμυντικοί μου ειναί οτι καλήτερο μπορώ να πάρω στην κατηγορία που βρίσκομαι.
Some things are meant to be together.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τότε βρες καλύτερο αμυντικό χαφ και βάλε στα opposite instructions να μαρκάρουν στενά τους αντίπαλους μέσους.

Μου φαίνεται ότι οι δικοί σου πετάνε αετό όταν πρέπει να αμυνθούν!
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
Κουβάc
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu May 17, 2007 10:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η άμυνα είναι η καλύτερη επίθεση. υ_υ
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2007”