Opposition Instructions (που και ποτε???)

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
User avatar
van_hossen
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Fri Jun 08, 2007 10:39 am
Football Manager της ομάδας: Barca&LasPalmas
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος
Location: Νικαια Ιραν Καμποτζη Βιετναμ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Xalkidaios8"]Λοιπόν.. Εγω θα ήθελα να αναφερθώ στο Closing Down στον αντίπαλο GK..

Αν κάποιος διαθέτει επιθετικούς με καλό accelaration & stamina(για να μπορέσουν να αντέξουν την πίεση ψηλά για μεγάλο χρονικό διάστημα & ταυτόχρονα να μπορύν να εκπληρώσουν και τα υπόλοιπα καθηκοντά τους) ας δοκιμάσει στον αντιπαλο GK closing down "Always"...

Προσωπικά εγω το χρησιμοποιω συχνά(κυρίως όταν κυνηγάω σκορ ή υπάρχει γενικότερα διάθεση απ την επίθεση να τρέξει) και αποδίδει(αναφέρομαι σε 10~12 goals per season, όλα από κλεψίμο της μπάλας από τον GK ή τα DC), πράγμα αρκετά σημαντικό..!

Βέβαια εξάρταται & και από τον Τερματοφύλακα.. Αν το δοκιμάσετε στον Buffon.. τοτε δυσκολα θα έχετε αποτελέσματα :wink:[/quote]

Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω Closing Down Always συν Tight Marking Never στους αντίπαλους αμυντικούς. Επιπλέον Hard Tackling στα σεντρεμπάκ για να ορμάνε οι επιθετικοί και να τους αγχώνουν και Show on Weaker Foot στους πλάγιους μπακ. (Να σημειώσω ότι παίζω με τρεις μπροστά οπότε μπορούν να γεμίσουν το χώρο από άκρη σε άκρη)

Πάντως, όπως και για κάθε οδηγία και σύστημα οι παίκτες κάνουν μάγκα τον προπονητή, με Αίαντα Άμστερνταμ οι αντίπαλοι GK και DEF υπήρχαν φορές που δεν μπορούσαν να βρεθούν στα 2 μέτρα, με Ιωνικό ο Ονουάτσι και ο Μακόρ τρέχαν γύρω γύρω όλοι χωρίς λόγο και αιτία.
Γιατί δεν βγαίνει ο κύριος Δούρος στο τηλέφωνο;
KeyserSoze
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 277
Joined: Sat Dec 25, 2004 2:20 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσπαθω να καταλαβω την διαφορα των οδηγιων σε αντιπαλο με τις οδηγιες στους δικους μου.

Αποτι εχω καταλαβει οταν λες κατι για αντιπαλο τοτε ισχυει οποιος και να τον μαρκαρει. Πχ, το αμ.χαφ που του εχω πει να close down μαρκαρει ενα αμυντικο που εχει ανεβει. Τοτε περνει την μπαλα ο επιτελικος μεσος του αντιπαλου που τους εχω πει να close down always και τον οποιο κανονικα μαρκαρει το χαφ μου που εχει παει στον αμυντικο και ετσι βρισκεται με αντιπαλο το 10αρι μου.Τι θα γινει?Θα παει ο πιο κοντινος?Θα τρεξει πισω το αμ.χαφ???

Διοτι αν ειναι να σημαινει οτι θα του την πεφτει οποιος ειναι εκει κοντα να το βρασω, θα μου περασει τον επιτελικο μου και γεια σας, αν ειναι ετσι προτιμω να δινω οδηγιες στους δικους μου, πχ το αμ.χαφ μου να κλεινει ειτε του ερχεται το αντιπαλο αμ.χαφ είτε το αντιπαλο 10αρι.
User avatar
king george
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Fri May 05, 2006 7:02 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλά όλα αυτά αλλά το opposition instruction είναι για την θέση ή για τον παίκτη συγκεκριμένα;
KeyserSoze
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 277
Joined: Sat Dec 25, 2004 2:20 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τον παικτη, εχω δει οτι αν γινει αλλαγη, οι οδηγιες δεν ισχυουν για τον αντικαταστατη.

Ενιγουει, εχω δει οτι με μικρομεσαιες ομαδες δεν μου βγαινει το opposition instruction ή καλυτερα δεν κερδιζω κατι παραπανω. Στην ουσια προσαρμοζομαι εγω στον αντιπαλο και δεν κρδιζω κατι

Αντιθετα ειναι καπως πιο χρησιμο με μεγαλυτερες ομαδες για να τους χαλασω το παιχνιδι αφου αυτοι κανουν κουμαντο
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2007”