Τι παίζει με το scouting;

Συζητήστε εδώ τα ευρήματά σας και προτείνετε τους παιχταράδες αλλά και τους προπονηταράδες που βρήκατε στους υπόλοιπους!
Post Reply
Φωτόπουλος Αθανάσιος
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue May 10, 2005 7:36 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο 2006 όταν έστελνες έναν scouter στο εξωτερικό σου έβγαζε κάποιους παίκτες που εκτιμούσε οτι ηταν καλοί, στα news.Στο fm07 δεν βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο απλά αυξάνεται η γνώση του εκάστοτε scouter στην χώρα που τον στέλνεις.Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά.Ριξτε καμια βοήθεια γιατι στερέψα απο ταλέντα.Ευχαριστώ.
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εαν πας εκει που διαλεγεις χωρα για να στειλεις, γραφει καπου Report. Πατας εκει και σου δειχνει τους παιχτες που εχει δει ο scouter σου.
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
Φωτόπουλος Αθανάσιος
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue May 10, 2005 7:36 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το κάνω αλλά μου δείχνει μόνο τους παίκτες που εγώ επιλέγω να κάνω scout κατα καιρούς.Δεν μου δείχνει δηλαδή τις δικές τους επιλογές απο την χώρα που τους εχω στείλει.
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χμμμ τοτε μαλλον τους εστειλες σε χωρα που εχουν μικρο knowledge και δεν μπορουν να βρουν κανενα παιχτη. Αλλα σιγα σιγα ανεβαινει και θα σου βρουν.
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες έχω Chelsea και μαζί έναν από τους καλύτερους scout του κόσμου τον John Button. Έτσι λοιπόν, τον έστειλα (δεν θυμάμαι που...) να ψάξει για παίκτες χωρίς όμως να βάλω limitations από τα filters. Και τι μου βγάζει?? 34χρονο sweeper που δεν τον ξέρει η μάνα του με recommendations 6 αστεράκια στο overall, 6 στο current ability και 6 στο POTENTIAL ABILITY!!!!!!(ενώ λέει να τον αγοράσω όποια κι αν είναι η τιμή του. Ο ίδιος δε μου δίνει maximum τιμή αγοράς 123Κ). Αν είναι δυνατόν. Το ίδιο μου έχει συμβεί και με άλλους scouts.Ολόιδιες recommendations, σε παίκτες που παίζουν sweepers. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο?

Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για χοντρό bug :karta:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4367
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαντάζομαι, επειδή σπανίζουν οι sweepers γενικώς στο παιχνίδι (σε σχέση με άλλες θέσεις) & επειδή ο scouter κάνει πάντα συγκριτική αναφορά του παίχτη με τον καλύτερο που έχεις στη θέση αυτή μέσα στην ομάδα σου, στην περίπτωση που δεν έχεις κανένα sweeper ή κάποιον πιτσιρικά regen χωρίς potential, λογικό είναι μέχρι κάποιο σημείο να μπαίνει στην λούμπα ο scouter να τον θεωρεί αναγκαία μεταγραφή για την ομάδα σου & ας φαίνεται αντικειμενικά οτι είναι παλτό :wink:
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστος... αν και παλι μου φαινεται καπως :?
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Post Reply

Return to “Παίκτες / Προπονητές FM2007”