Cyprus Patch FM07 - βγήκε!!!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
'dJblAsTeR'
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Wed Mar 15, 2006 2:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτελους!
Cyprus Patch FM2007 !
Δημιουργος:: Croc
Image
Το patch στηριχθηκε πανω στο Πολωνικο πρωταθλημα!
Πλεον
-η Α κατηγορια εχει 16 (Thx Valas staff and latest transfers)
-η Β κατηγορια εχει 18 ομαδες
-Οι Ευραπαικες συμμετοχες ειναι ενταξη.
-Το History των διοργανωσεων προστεθηκε(Thx djBlaster,Valas)

Το patch Κυκλοφορει σε 2 εκδοσεις :excl:
-Only Data που περιεχει την Data και το fake(διορθιωνει τα ονοματα πχ Uefa Champions League etc)
-SuperPack που περιεχει οτι περιεχει η εκδοση only data συν τα παρακατω:
--Cypiot Division A Logos
--Cypiot Division A Kits
--Cypiot Division A-Omonoia Facepack
--Huge Data Option
--Greek Comp. Logo
Download SuperPack vers.

Download OnlyData version
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ πάντως θα περιμένω αυτό που θα βγάλει το fmgreece γιατί:

*θα είναι συμβατό με το patch 7.0.1

*πολύ λιγότερες πιθανότητες ύπαρξης κάποιου λάθους
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδή δε θα εχουμε πωλονικόπρωτάθλημα;;;

Παιζει να εχουμε κανενα προβλημα; :?
Croc
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Fri Dec 31, 2004 4:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

καλα φιλε ασε χαλια δεν δουλεει με τπτ!
Πολωνικο πρωταθλημα μας εβαλε ο αλλος να κατεβασουμε!!!
Ασε που 10000% δεν θα μπορεσει να κανει patch για την εκδοση v.7.0.1

Ρε φιλε μας δουλευεις??Και με το patch 6.0.3 που ειχε βγει και δν ειχατε patch εδω.
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13691
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

[quote="Croc"]καλα φιλε ασε χαλια δεν δουλεει με τπτ!
Πολωνικο πρωταθλημα μας εβαλε ο αλλος να κατεβασουμε!!!
Ασε που 10000% δεν θα μπορεσει να κανει patch για την εκδοση v.7.0.1

Ρε φιλε μας δουλευεις??Και με το patch 6.0.3 που ειχε βγει και δν ειχατε patch εδω.[/quote]

Ο φίλος πιο πάνω εξέφρασε μια γνώμη (λάθος ή σωστή δεν με ενδιαφέρει..είναι όμως σεβαστή)....Εσύ γιατί πρέπει να του απαντήσεις με τέτοιο τρόπο??..Λίγο σεβασμός δεν βλάπτει... :wink: :wink: :wink:
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Croc"]
Ρε φιλε μας δουλευεις??Και με το patch 6.0.3 που ειχε βγει και δν ειχατε patch εδω.[/quote]

Eνώ αναφέρεσαι εμφανώς στο fmgreece με το "είχατε", απαντάς σε έναν φίλο, μέλος του Κυπριακού research, που όμως καμία σχέση δεν έχει κατά τα άλλα με το fmgreece.

Θα μου πεις βέβαια, τι σε νοιάζει και τι το κάνω θέμα, όπως μου απάντησες δηλ. όταν σου την είπα γιατί μου γέμιζες το mailbox με spam μηνύματα που έλεγαν ότι για να κρατήσω το hotmail account μου, πρέπει να σου κάνω reply :roll:

Επί της ουσίας, όποιος κατεβάσει αυτό το πατς, ας γράψει εδώ καμιά γνώμη, να το κατεβάσουν κι άλλοι που ίσως ενδιαφέρονται.

Τέλος, ξαναλέω ότι δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι το "fmgreece θα βγάλει patch".
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Croc"]Ασε που 10000% δεν θα μπορεσει να κανει patch για την εκδοση v.7.0.1

Ρε φιλε μας δουλευεις??Και με το patch 6.0.3 που ειχε βγει και δν ειχατε patch εδω.[/quote]

ναι ρε φιλε 100% δεν θα δουλεύει με το 7.0.1

άρα αν βγάλετε patch με το 7.0.1 θα το κάνω download (γιατί να το βάλω αφού δεν θα καταφέρω να τελειώσω ούτε μια season πριν το patch??)

και την άποψη μου είπα ΔΕΝ σου είπα να το φύγεις ή να μην ξανασχοληθείς με τα downloads :karta:

***ωραίος ο τίτλος "ksypniste reeeee" :D

***στα του fmgreece απάντησε ο greek manager [quote]απαντάς σε έναν φίλο, μέλος του Κυπριακού research, που όμως καμία σχέση δεν έχει κατά τα άλλα με το fmgreece. [/quote] :wink:
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
soniex1
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Tue Jan 17, 2006 6:37 pm
Location: Kingston upon Thames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρακαλω εαν καποιος το δοκιμασε να μας γραψει κανενα review για να ξερουμε γιατι εχει αρκετους κυπριους που μπορει να ενδιαφερονται. Προς το παρων εγω το κανω download τωρα, μολις το δοκιμασω θα μιλησω και εγω για το patch.
Croc
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Fri Dec 31, 2004 4:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κοιτα στην ουσια θα ειναι διπλος κοπος εαν γινει παλι patch.δεν με πειραζει ισως να ειναι και καλυτερο,δν αντι λεγω.

Σιγουρα ναι δν θα ειναι συμβατο με το patch της S.I V.7.0.1
αφου αλλαζει το fm.exe

Εμενα ρε παιδια δν με πειραζει να πειτε αρνητικα σχολια μερος του παιχνιδιου ειναι,σωστα?
αλλα με ενοχλει το γεγονος οτι χωρις να το δοκιμασουν η εστω να ρωτησουν καποιους που το κατεβασαν λενε διαφορα....


Ας ρωτησετε τον blaster που εκανε και post θα ειναι και αντικειμενικος πιστευω.
το "ksypniste re" απλα επειδη το ειχα γραψει σε αλλο τοπικ και πατοντας το Κ βγηκε αυτο και δν το προσεξα...σε αυτο ζητω συγνωμη.
:)
Καλη συνεχεια.

α soniex1 πες τους,,,,εαν το κατεβασεις[/img][/b]
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]λες να ειναι πολωνικο πρωταθλημα...? κτλ..... [/quote]

Αλλο είπα ρε συ...

Ενοώ , παίρνει τη θέση του πωλονικού πρωταθλήματος στο παιχνίδι;;;

[quote]Το patch στηριχθηκε πανω στο Πολωνικο πρωταθλημα! [/quote]

Το περίμενα κ εγώ οπως και πολύ άλλοι κ απλως ειχα μια απορια.. :wink:
Valas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 654
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Ομόνοια Λευκωσίας
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες το patch δουλευει κανονικά . Το είχα από το πρωι on holiday μέχρι τις 2 και ολα δούλευαν ρολοί . Πολύ καλη δουλεία και όπως φαίνεται πρέπει να ξόδεξε αρκετές ωρες. Τα μόνα προβλήματα που βρηκα ειναι λάθη της db oπως ληξη συμβολεου κονναφη, chvalovsky,paiva,ceesay stis 30.6.06 καθως και το -1 για μεταγραφη στην Ομονοια στον editor gia ton για τον γιωργαλλιδη που στο παιχνιδι βγαινε 525κ
soniex1
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Tue Jan 17, 2006 6:37 pm
Location: Kingston upon Thames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτα τα λαθη τα προσεξα και εγω.
Το δοκιμασα απο η ωρα 8 μμ μεχρι τις 5 πμ με ακομα 2 φιλους και βρηκαμε διαφορα λαθη.

- Ξεκινα η σεζον και δεν σε ρωτα ακομα ποιους παιχτες θα δηλωσεις για την σεζον, και οι μεταγραφες που ειχα κανει δεν παιξανε το πρωτο και δευτερο παιχνιδι.
- Το πρωταθλημα διακοπτεται για 3 περιπου μηνες Δεκ - Μαρ. και αναγκαζεσε να κανεις φιλικα για να εχεις ετοιμη την ομαδα.
- Φωτογραφιες εχουν ελαχιστοι παιχτες και αυτοι που εχουν ειναι αρκετα θολες.
- Μερικες ομαδες δεν εφαρμοζουν το συστημα που στην πραγματικοτητα εφαρμοζει ο προπονητης της ομαδας. ΠΧ. Η Ομονοια παιζει συνηθως με 4-2-3-1 και 4-4-2, ενω στο patch με 4-5-1 νορμαλ το οποιο ειναι αρκετα αμυντικογενες για μια ομαδα της κλασης της Ομονοιας.


Πραγματα που αρεσαν.

- Το οτι εχει 16 ομαδες το πρωταθλημα και ειναι οντως πολυ ανταγωνιστικο. Πραγμα που δεν αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα αλλα οντως του δημιουργα μεγαλο ενδιαφερον.
- Το οτι ειναι πολυ λογικο οι ομαδες που μεταφερθηκαν απο τη 2η κατηγορια για να συμπληρωθουν 16 ομαδες αντι 14 (Πεγια και Αλκη) δεν ειναι τοσο δυνατες οσο οι υπολοιπες της προτοτυπης 1ης κατηγοριας, ετσι δημιουργειται ενα ενδιαφερον στον πατο του πρωταθληματος αφου ολοι βρισκονται κοντα στη 14η θεση που οδηγα σε πλευ οφ :shock:
- Η φημη του πρωταθληματος ειναι ανεβασμενη σε συγκριση με το περσινο και σου δινει την ευχερια να βρεις με μεγαλητερη ανεση παιχτες, ομως ακομα εχεις περιορισμους λογο του οτι ετσι ειναι η πικρη πραγματικοτητα. :roll:


Επησης διαφοροι κανονισμοι ειναι διαφορετικοι οπως η 14η ομαδα παιζει πλευ οφ και μετρουν τα μεταξη παιχνιδια των ομαδων σε περιπτωση ισοβαθμιας.

Εαν καποιος προσεξε και αλλα που νομιζει οτι αξιζει να αναφερθουν παρακαλω συμπληρωστε.

Ωριστε ο βαθμολογικος πινακας μετα απο 12 αγωνες.

[img]http://img220.imageshack.us/img220/9008 ... qc1.th.png[/img]
Croc
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Fri Dec 31, 2004 4:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

παιδια οι ιδιατεροτητες αυτες οφειλοντε στο πολωνικο πρωταθλημα αλλα και σε καποια μικρο bugs.

Ολα τα γραφικα δεν τα εφτιαξα εχω απλα τα εβαλα γιατι δν υπαρχουν καποια αλλα διαθεσιμα.

Τα συστηματα και τα συμβολαια που λιγουν ειναι θεμα της default data.

Απ οτι μου ειπε ενα παιδι "φετος οι κυπριακες ομαδες δεν ειναι ενημερωμενες(συμβιαλαια συστηματ κτλ)"
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν υπάρχει κάπου λάθος στη db για το κυπριακό πρωτάθλημα κανε post στο research

παρόλα αυτά οι ομάδες που έχουν scout μια χαρά πρέπει να είναι (και η ομόνοια έχει :wink: )
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Croc"]Απ οτι μου ειπε ενα παιδι "φετος οι κυπριακες ομαδες δεν ειναι ενημερωμενες(συμβιαλαια συστηματ κτλ)"[/quote]

To παιδί είναι απλά κακόπιστο για να μην πω κάτι άλλο.

Όποιος θέλει να βοηθήσει ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, πείτε ΕΚΕΙ τι συστήματα είναι λάθος ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, ποια συμβόλαια είναι λάθος ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ κλπ κλπ Και στην τελική ας αναλάβετε τις ομάδες ως scout. Ιδού η Ρόδος λοιπόν...

O χρόνος που σπαταλάμε εμείς που ασχολούμαστε με την Κυπριακή DB ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ εδώ και 2 χρόνια και όχι όπως κάποιοι όψιμοι εδώ και 2 μήνες είναι ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΟΣ με την συμμετοχή στο research forum και για να μην ξεχνιόμαστε μιλάμε για ένα ΑΝΕΝΕΡΓΟ πρωτάθλημα χωρίς καμιά στήριξη στο παιχνίδι (οικονομικά, ειδικοί κανόνες κλπ).

Αυτά περί DB, ευχαριστώ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”