''Φούσκες'' των CM/FM. Ποιοί ήταν και πού βρίσκονται τώρα;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4368
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="christos"]Fabio Paim, Ze Mario, Anatoli Todorov, Maxim Tsigalko και (μην τον αφήσουμε παραπονεμένο) Το Madeira.

Μερικές απο τις "φούσκες" του Championship/Football Manager δυστυχώς...[/quote]

Θα είχε αρκετό ενδιαφέρον να ανοίξουμε 1 ξεχωριστό topic με τις φούσκες του CM/FM & να αναπολήσουμε τα περασμένα μεγαλεία του Trond Eric Bertelsen, Freddy William Thompson, Pawel Brozek, Rudy Haddad, Isaak Okoronkwo, Ivan Bosnjak, Gasparroni, Ragsvald Soma, Calaio & τόσων άλλων :cry:
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως εγώ ξεκινάω ελεύθερος...στο 2007.... :cry:
Μετά τη Derby με πήρε η κάτω βόλτα :P
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4368
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Tonton_Zola_Moukoko"]Πάντως εγώ ξεκινάω ελεύθερος...στο 2007.... :cry:
Μετά τη Derby με πήρε η κάτω βόλτα :P[/quote]

Δεν ξέρω αν ήθελες να ποστάρεις κάπου αλλού & η απάντησή σου μπήκε κατά λάθος σ'αυτό το topic. Πάντως το nickname σου είναι από μόνο του 100% εντός θέματος & τραγική μου παράλειψη που μου διέφυγε στην παραπάνω λίστα αναφοράς μου η θρυλική αυτή μορφή του CM :wink:
User avatar
Miltiadis
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Thu Nov 09, 2006 4:07 pm
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια δεν αναφέρθηκε ο μεγαλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής ποιός;Ο Μανώλης Δρόσος ]μετά από το CM 01-02 ή 02-03 δεν είμαι σίγουρος είναι συνεχώς ελεύθερος. Και δεν ξέρω αν τον είχατε ανακαλύψει τον φοβερό τερματοφύλακα τον Μιχάλη Μουσελίμη αν θυμάμαι καλά του Απόλλωνα. Αχ αυτά τα ταλέντα
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galanis - Drakos

Απο τις μεγαλύτερες φούσκες Ελλήνων.
Κεντρικός αμυντικός στο CM03/04.
Έβγαζε μάτια με μ.ο. 7,8-8.0. Τον αγόραζες κοψοχρονιά από τον Βόλο κάπου αν θυμάμαι καλά.

Πάει και αυτός.

Ο Δρόσος στην πραγματικότητα είχε φτάσει να παίζει σε ομάδα της Χίου....
6-12-2008

Success is like being pregnant, everyone congratulates you but no one knows how many times you 've been fucked to get there...
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Βούλγαρης που ήταν ο καλύτερος Γκολκίπερ sto cm 01/02 κατέληξε ελεύθερος απο Ξάνθη ουτε και γω ξέρω που.
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
golomas
Amateur
Amateur
Posts: 127
Joined: Sun Mar 26, 2006 7:23 am
Location: ΓΟΥΔΙ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RAUL ESTEVEZ

όλοι λέγανε πωσ θα κάνει το μεγάλο βήμα απο την λατινική αμερική για την ευρώπη αλλα τπτ...εμετικό FC....πολλα γκόλ...ακόμη σκοραρειιι :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Burn that......
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανοίξατε τους ασκούς του Αιόλου :)

Τον Ασάνε τον είχε κανείς; Αν ψάξει κανείς στο λεξικό τη λέξη 'πρωτάθλημα' θα βρει στα συνώνυμα 'Σενεγαλέζικο αμυντικό χαφ, Assane N'Diaye' Επίσης, ο Ισαάκ πάντα ένοιωθε μόνος του αν δεν είχε και τον Ιούλιο δίπλα του... (Isaak Okoronkwo, Julius Aghahoga) Τέλος, τι να πρωτοπώ για τον Cherno Samba... Δεν υπάρχουν λόγια. Αυτός και ο Μαξίμ Τσιγκάλκο... Ζωντανοί θρύλοι του Cm... Γενικά οι Λευκορώσσοι... Τι Τσελαντίνσκι, τι Μιχαηλιτσένκο... Κόβαλτσουκ στα χαφ, ένας DM/AM RL που είχε και τις δύο πτέρυγες...

Σκανδιναβία με Κάλστρομ, Κέννεντυ, Άμπγκαρ Μπάρσομ, Κρίστοφερ Άντερσον, Ματίας Γιόνσον...

Τι να πρωτοθυμηθώ; Αμυντικό δίδυμο με Μίκαελ Άντονσον, Φρέντρικ Ρισπ;.Θεϊκό δίδυμο στη Μπενφίκα με Μαντοράς, Το Μαντέιρα;
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4368
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Miltiadis"]Παιδια δεν αναφέρθηκε ο μεγαλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής ποιός;Ο Μανώλης Δρόσος ]μετά από το CM 01-02 ή 02-03 δεν είμαι σίγουρος είναι συνεχώς ελεύθερος. Και δεν ξέρω αν τον είχατε ανακαλύψει τον φοβερό τερματοφύλακα τον Μιχάλη Μουσελίμη αν θυμάμαι καλά του Απόλλωνα. Αχ αυτά τα ταλέντα[/quote]

Γνωστοί & μη εξαιρετέοι, αλλά μετά τους Μούκα, Κουτσούδη & Βενέτη (όταν έπαιζε ακόμα Σκωτία)...
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

[quote="Djbasile"]Σκανδιναβία με Κάλστρομ[/quote]
Ο Κιμ φίλε μου είναι στη Λυών, έτσι. Ούτε φούσκα, ούτε τίποτα. Και εθνική Σουηδίας.
I fart in your general direction.Image
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΟΝ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΚΟΥΦΤΣΗ.ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΖΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΚΑΜΙΑ 40ΡΙΑ ΓΚΟΛ ΤΗ ΣΕΖΟΝ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ DE LA QUESTA ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΟΜΒΙΑ.
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="hondakias"]ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΟΝ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΚΟΥΦΤΣΗ.ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΖΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΚΑΜΙΑ 40ΡΙΑ ΓΚΟΛ ΤΗ ΣΕΖΟΝ[/quote]

στην ομόνοια λευκωσίας είναι.

εγώ πάντως ποτε μου δεν είχα παίχτες φούσκες. βλέπω κάθε χρόνο την πορεία τον "ποδοσφαιριστών" μου και όλοι έχουν μια αξιόλογη πορεία.
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
User avatar
periklis_p
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:13 pm
Football Manager της ομάδας: Jamaica
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Neapoli-Nikaia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θυμάμαι τότε που λέγαμε ότι όλοι αυτοί θα γίνουν τα επόμενα αστέρια και βρίζαμε τις ελληνικές ομάδες που δεν τους αγοράζουν... :D
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεσκονίζοντας "αρχαία" τετράδια παραθέτω μερικά από τα κορυφαία ελληνικά ταλέντα του CM 00/01, τα οποία στην πραγματική ζωή αγνοώ την τύχη τους...

Νίκος Ιορδανίδης (πρέπει να είναι στον Αγρ. Αστέρα)
Μιχάλης Μουσελίμης
Νίκος Γιώργου
Νίκος Δοκός
Μανώλης Δρόσσος
Σάββας Σταυρίδης
Παναγιώτης Ιωαννίδης
Χρήστος Παπαδόπουλος
Στέλιος Πανόπουλος
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4368
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="periklis_p"]Θυμάμαι τότε που λέγαμε ότι όλοι αυτοί θα γίνουν τα επόμενα αστέρια και βρίζαμε τις ελληνικές ομάδες που δεν τους αγοράζουν... :D[/quote]

Μπα, εγώ νομίζω οιτ ουκ ολίγοι πρόεδροι ρίχνουν κλεφτές ματιές στο FM κι ας μην το παραδέχονται. Δεν εξηγείται αλλιώς πως ήρθαν στην Ελλάδα ο Kabba Samura & o Benjamin Onwuachi :wink:
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”