Αδελφά σωματεία (parent/feeder clubs)

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει κανένας από σας προχωρήσει αρκετά στο θέμα των αδελφών σωματείων. Στο παιχνίδι που ξεκίνησα εγώ ο Ολυμπιακός δεν είχε κανένα. Ζήτησα λοιπόν και μου δώσανε μια λίστα αλλά τώρα μου έχει βγάλει στο board news ότι δεν θα δεχτούν request για άλλο γιατί λέει ότι ένα σωματείο σαν το δικό μας δεν πρέπει να έχει feeders. Γίνεται να έχεις πολλά και βοηθάνε καθόλου; Σαν ιδέα μου φάνηκε καλό αλλά προς το παρόν δεν προχωράει το θέμα σε μένα.
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To μήνυμα που σου βγάζει προφανώς είναι οτι ο πρόεδρος πιστεύει ότι δεν πρέπει η ομάδα να είναι feeder όχι να μην έχει feeder. Αν πας στο borad room και κάνεις request feeder club μετά απο λίγες μέρες θα σου προτείνουν 3-4 ομάδες για feeder (πρώτα ελληνικές αφού λες ότι δεν έχεις καμία ομάδα feeder και μετά ξένες), συνήθως κάθε 5-6 μήνες μπορείς να ζητήσεις feeder club άλλα όταν η ομάδα είναι χρεωμένη μπορείς να ζητήσεις μόνο parent και όχι feeder club.
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α, δεν το πρόσεξα να σου πω την αλήθεια. Πέραν τούτου είδες φως εσύ; Βοηθάει;
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bοηθάει αν το βοηθήσεις...Πρέπει να δημιουργήσεις αρκετά feeder club για να έχεις αποτελέσματα...Και ανάλογα με το τι είδους σχέσεις έχεις με τις ομάδες αυτές έχεις και άλλα κέρδη.Εγώ προσωπικά στέλνω αρκετούς παίχτες που δεν έχω στα πλάνα δανεικούς εκεί, στέλνω ξένους σε χώρες που πέρνουν εύκολα διαβατήριο για να πάρουν ευρωπαικό διαβατήριο, ανεβαίνει και η γνώση στο scouting της χώρας που έχεις feeder γενικά είναι μεγάλη βοήθεια και πολύ λειτουργικό και εθιστικό.
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και κανένας άλλος ρε παιδιά αν θέλει ας μας πεί!
"Βρε καλός τα παιδιά....... 3-0"
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και σε ποιες χωρες παιρνουν ευκολα διαβατιριο??? να ξερουμαι και εμεις να στειλουμε ασπουμε το καστιλιο!!!!!
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

alexzz βγάλε την εικόνα απο την υπογραφή, γτ απαγορεύεται.
Αναστάστη ο Καστίγιο έχει ήδη Ισπανικό διαβατήριο οπότε δε μετράει για ξένος.
Αν κανονίσετε σχέσεις με καμιά του Βελγίου θα είστε μια χαρά. Δείτε Άρσεναλ και Μάντσεστερ..
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γραψε ακυρο σε μενα !!!! Το ξεχασα!!! Ειχα κολυσει να τον κανουμε ΕΛΛΗΝΑ Μπα και προκοψει η εθνικη μας( Και στις ηττες και στις νηκες παντα μαζη της)
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τον Αρη στην αρχη της τρίτης χρονιάς έχω feeder Αγια Νάπα,Κεντσεριτσογλου(κατι τετοιο :P ),Αγροτικος Αστερα....

Εχω και parent τη Μαντσεστερ Γιουναιτεντ .... :P Δεν με αφηνε ο Σκορδας να ζητησω εγω πάρεντ. Μονος του τα κανονισε. :P
Andrewxania
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα στον Αγρ. Αστέρα μου έβγαλε να διαλέξω feeder club μεταξύ 2 ομάδων της Μάλτας (!) και πήρα τη μία αλλά δεν θέλει κανείς παίκτης μου να πάει δανεικός εκεί...

Σαν parent έχω τη Λάρισα, αν και με βλέπω φέτος να τερματίζω από πάνω τους στη βαθμολογία που ανέβηκα Superleague.
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε έναν φίλο μου που έχει ΑΕΚ, τον έβγαλε 2 τούρκικες και μία άγνωστη ρώσικη για feeders. Καμία ελληνική δεν μπορεί να τον βγάλει? Και μετά από πόσο καιρό μπορείς να ξανακάνεις request για feeders στη διοίκηση?
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω εχω παρεντ κλαμπ με τον ΠΑΟΚ την Τσελσι... :P :P Χωρις καν να το ζητησω,οπως ο ice με τον Αρη...

[quote]Σαν parent έχω τη Λάρισα, αν και με βλέπω φέτος να τερματίζω από πάνω τους στη βαθμολογία που ανέβηκα Superleague.[/quote]

Αν εισαι στην ιδια κατηγορια με μια ομαδα ακυρωνεται η συμφωνια σας... :wink:
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Eίμαι Καλλιθέα και έχω parent τον Ολυμπιακό... Μου έδωσε D'Acol δανεικό από μόνος του κ' δέχτηκε να δανειστώ Καφέ και Παππά. Άλλο αν δε δεχθήκαν αυτοί να παίξουν Β' εθνική... Σε γενικές γραμμές βλέπω να λειτουργεί καλά το feature.
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μισό λεπτό..απ όσο έχω δει εγω δεν μπορείς να διαλέξεις feeder club...διαλέγει ο προεδρος για σένα και σου φέρνει μια λιστα συνηθως απο την ιδια χωρα....
Αν υπάρχει τροπος να δεις απο άλλες χωρες ας μας ενημερώσετε...
Andrewxania
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="shikabalas"]Εγω εχω παρεντ κλαμπ με τον ΠΑΟΚ την Τσελσι... :P :P Χωρις καν να το ζητησω,οπως ο ice με τον Αρη...

[quote]Σαν parent έχω τη Λάρισα, αν και με βλέπω φέτος να τερματίζω από πάνω τους στη βαθμολογία που ανέβηκα Superleague.[/quote]

Αν εισαι στην ιδια κατηγορια με μια ομαδα ακυρωνεται η συμφωνια σας... :wink:[/quote]

Exm ΟΧΙ!
Η Atletico ξεκινάει με feeders ομάδες Primera (Mallorca).
Εχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα κανονικά και τους έχω parent. Βέβαια ο μεγάλος και τρανός Αγροτικός Αστέρας σύμφωνα με τη διοίκηση δεν θέλει parent club οπότε δεν μπορώ να ζητήσω άλλο προς το παρόν.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”