[Crash] Μου κολλάει σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

[quote="Venestus"]όταν λές να το κάνω edit τι εννοείς φίλε μου? :shock:[/quote]

κάνε edit το κείμενό σου γιατί την βλέπω την κτρινούλα να έρχεται... :karta:
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
GonZaLeZ_GR
Manager
Manager
Posts: 4966
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pata EDIT sto post pou egrapses kai vgale auto pou sou eipa :karta: :karta:
Venestus
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Dec 21, 2005 4:12 pm
Location: ELEFSINA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε κατάλαβα τι λάθος έκανα.Αλλα δεν ξέρω να κάνω edit.Πώς γίνετε?Δεν γράφει πουθενα edit να πατησω.Παντως οποιος θέλει ας μου πει τίποτα....έσκασα 40 ευρώ γιατι το γουσταρω το fm παίζω 5 χρόνια και το αγοράζω και τώρα κολλάει συνεχως.........
Venestus
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Dec 21, 2005 4:12 pm
Location: ELEFSINA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το βρήκα και έκανα edit ευχαριστω παιδια
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. Δεν είναι δυνατόν να κολλάει το παιχνίδι. Κάτι φταίει που έχεις κάνει εσύ.
2. Σκέψου τι άλλαξες από τότε που δούλευε.
3. Αν ξαναδω τη λέξη "αντιγραφή" ή "κόπια", θα σβήσω το thread και θα πάψω να ασχολούμαι με το πρόβλημά σου.
4. Όλοι οι καλοθελητές την επόμενη φορά να εξηγήσουν ΓΙΑΤΙ πρέπει να κάνει edit. Και δεν εννοώ την κίτρινη κάρτα...
GonZaLeZ_GR
Manager
Manager
Posts: 4966
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote]4. Όλοι οι καλοθελητές την επόμενη φορά να εξηγήσουν ΓΙΑΤΙ πρέπει να κάνει edit. Και δεν εννοώ την κίτρινη κάρτα...[/quote]

Auta ta pragmata prepei epitelous na enoountai kai na min prepei na ta episimenoume emeis.Exoun upothi ekatontades fores.
Venestus
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Dec 21, 2005 4:12 pm
Location: ELEFSINA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενταξει φίλε μου έχεις δίκιο.Εγω το γουστάρω αυτό το παιχνίδι πολύ και παιζώ σχεδον μόνο αυτό χρόνια.Αλλά όχι να δίνω τα λεφτα μου και να βγαινει ελλατωματικό.Εγω ειλικρίνα δέν έχω πειράξει τίποτα.Αγορασα το παιχνιδακι,το έκανα install και μου κόλλησε μία φορά.Μετα λέω τυχαίο θα είναι,άρχισα άλλο και ξανακόλλησε.Μετα απευθήνθηκα σε εσάς να μου βρείτε μια λύση.Αυτο έγινε(ακολουθόντας πιστα τα βήματα σου) και μου ξανακόλησε δύο μέρες μετά.Ξαναέκανα αυτό που μου είπες....τίποτα.Τι λάθος δηλαδή μπορει να εχω κάνει εγώ και να κολλάει την συγκεκριμένη ημερομηνια.......με όλο το σεβασμο μάλλον το παιχνοδάκι πρέπει να φταει.
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε εμένα πάντως δεν κολλάει.

Πόσταρε ότι χρειάζομαι από τις Οδηγίες που έχω ποστάρει, γιατί έτσι δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι λάθος.
Venestus
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Dec 21, 2005 4:12 pm
Location: ELEFSINA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου δε κατάλαβα τι θέλεις να ποσταρω
Dante80GDF
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 676
Joined: Fri Sep 16, 2005 7:18 pm
Location: 20 Xιλιάδες Λεύκες υπό την Barbara.
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Venestus"]Φίλε μου δε κατάλαβα τι θέλεις να ποσταρω[/quote]
Αγορίνα, ρίξε μια ματιά εδώ...http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=8987
Ελπίζω να βοήθησα... :wink:
H Επανάσταση δεν είναι στάση...

Want Anime??...
istath
Rotation
Rotation
Posts: 1004
Joined: Sun Nov 14, 2004 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Brighton & Hove Albion
Αγαπημένη Ομάδα: ΔΞ/ΔΑ
Location: End of the longest line...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω αυθεντικό το παιχνίδι ,έχω κατεβάσει και το 2ο πατς αλλά μου δεν μου προχωράει μετά τις 18 Δεκεμβρίου 2009.Δηλαδή φτάνει στις 23.00 της 18 και μετά αφού πατάω continue περιμένω 1 ώρα και δε γίνεται τίποτα.Έχω winamp.Παίζει κανα ρόλο αυτό?
I'm not growing up
I'm just burning out

Image
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Re παίδες έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα.Παίζω και ξαφνικά αφού περνάνε 10-15 μέρες μου κολλάει το παιχνίδι και μου λέει.AN error file has been generated in .../FM2006.Ti φταίει;;;
Boήθεια, κοντεύω να ξενερώσω :(
R 21
User avatar
Nani23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1483
Joined: Wed Apr 05, 2006 4:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Παρου
Status: 1000+
Location: Αθηνα πλεον...
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μου εχει βγαλει το ιδιο προβλημα πολλες φορες.μια φορα μονο κατι ειχα κανει και το ειχα αντιμετωπισει.δεν θυμαμαι τι ομως :? :? αν καποιος ξερει καποιο τροπο αντιμετωπισης ας τον πει. βαρεθηκα να ξεκιναω συνεχως new game
...του βαζει τακλιν ο Μανωλας, πεταγεται ο Σκαρταδος στον αερα...και εσυ ακομα....


Όταν ο Κόκκαλης μου βρήκε επάγγελμα με το Da Pipa :p

zidane72003 wrote: Ανανεωστε τον Σπαν.
kakoslykos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:00 am
Location: Erlangen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όσο περνάνε οι μέρες, τόσο πιο πολύ χώρο πιάνει το παιχνίδι. Ένα αρχείο των 25ΜΒ γίνεται στις αρχές της τρίτης χρονιάς ήδη το τριπλάσιο. Αυτός είναι και ο χόρος που καταλαμβάνει το παιχνίδι (το σώσιμο που λέμε) όταν το αποθηκεύουμε - και ο χώρος αυτός είναι στο σκληρό δίσκο.

Όταν τρέχει το παιχνίδι χρειάζεται πιο πολύ χώρο. Έχει φορτωμένα όλα τα στοιχεία του SAVE, αλλά και το παιχνίδι καθ'αυτό. Έτσι, το παιχνίδι το σωσμένο (το save) των 75ΜΒ, για να τρέξει χρειάζεται περίπου 200ΜΒ εικονικής μνήμης (στο σκληρό- virtual memory) και άλλα τόσα τα οποία αποθηκεύονται και επεξεργάζονται κι αυτά άμεσα, στη μνήμη (την RAM).

Όταν λοιπόν παίζουμε ένα παιχνίδι, αυτό θέλει όλο και πιο πολλή μνήμη (και στον σκληρό, αλλά και RAM). Όταν λοιπόν έχουμε ελαττωματική μνήμη--RAM (ναι, η RAM χαλάει με τον καιρό), τότε είναι πολύ φυσικό να μας παρουσιάζει το παιχνίδι πρόβλημα μόλις φτάνει ένα άλφα μέγεθος.

Σε αυτή την περίπτωση πάμε στο ggogle και δίνουμε για αναζήτηση τη λέξη memtest. Πρόκειται για εργαλείο που ελέγχει τη μνήμη (RAM). Αν μας βρει λάθος αγοράζουμε νέα μνήμη.

Αν δεν βρει λάθος κάνουμε καθαρή απεγκατάσταση (clean uninstall - οδηγίες στην προηγούμενη σελίδα)

Αυτά, από κάποιον που με το παιχνίδι έκαψε τη μνήμη του, επειδή ήθελε να βάλει πολλά πρωταθλήματα... :cry:

Υ.Γ.: Κάποιοι χρησιμοποιούν το εξής cheat: Παίζουν έναν αγώνα κι αν δεν κερδίσουν κάνουν κατευθείαν load new game δίχως να κλείσουν το παιχνίδι (υπάρχει addon γι' αυτό). Το αποτέλεσμα είναι να μην καθαρίζει η μνήμη (και η RAM και η εικονική) και το παιχνίδι να παίρνει πελώριες διαστάσεις. Προσέχετε λοιπόν, ο Θεός (των κομπιούτερ) τιμωρεί!!!:D
by the way, με αυτόν τον τρόπο τσάκωσα κάποιον που έκλεβε :D
nogreeklish
[url=http://img160.exs.cx/img160/8522/fmsign ... g:2t2kqb8p][color=orange:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]Kakoslykos Profile[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p][/url:2t2kqb8p] - [url=http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 8:2t2kqb8p][color=red:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]HINTS AND TIPS[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p] for FM2007[/url:2t2kqb8p] - [url=http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 3:2t2kqb8p][color=darkblue:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]Τι θέλουμε στο νέο FM2009;[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p][/url:2t2kqb8p]
FilippoT
Amateur
Amateur
Posts: 237
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω δεν εχω καταφερει να παιξω ουτε μια σεζον.Ξεκιναω ελληνικο πρωταθλημα και ειτε τελη αυγουστου ειτε αρχες οκτοβριου κανει error στον φακελο c:\program files\...\football manager, αναλογα με την ημερομηνια που το πιανει στην αρχη μετα το κανει παντα την συγγεκριμενη ,συνεχεια.Το εχω τεσταρει unpatched 6.0.0 μεχρι πατσαρισμενο στην εκδοση 6.0.3 με data,kai χωρις,σε 2 σκληρους δισκους,..εχω 2 pc,εναν φορτωμενο με sp2 και εναν αλλο, χωρις ,μονο με εγκατασταση του λειτουργικου ,με διαφορετικες sound cards,ε τι αλλο να κανω....λες και φταιει το cd τελικα!!!!στο fm2005 δεν ειχα ουτε ενα κολημα,,,Eχεις και συ παρομιο προβλημμα?
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2006”