[Crash] Μου κολλάει σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
kakoslykos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:00 am
Location: Erlangen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε ναι, αν το παρουσιάζει σε δύο υπολογιστές, τότε σίγουρα φταίει το CD. Επικοινώνησε με την SI ή το μαγαζί απ' όπου το αγόρασες, να στο αλλάξουν.
nogreeklish
[url=http://img160.exs.cx/img160/8522/fmsign ... g:2t2kqb8p][color=orange:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]Kakoslykos Profile[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p][/url:2t2kqb8p] - [url=http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 8:2t2kqb8p][color=red:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]HINTS AND TIPS[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p] for FM2007[/url:2t2kqb8p] - [url=http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 3:2t2kqb8p][color=darkblue:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]Τι θέλουμε στο νέο FM2009;[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p][/url:2t2kqb8p]
Beboulinos
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Apr 12, 2006 8:38 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα σε όλους. Λοιπόν ανεξάρτητα από τον Η/Υ που χρησιμοποιεί ο καθένας το πρόβλημα υπάρχει και πρέπει να αντιμετωπισθεί από την εταιρεία. Όταν όλοι μας αγοράσαμε το παιχνίδι διαβάσαμε τα ελάχιστα τεχνικά χαρακτηριστικά που προτείνονται από την εταιρεία για να τρέξει το παιχνίδι. Συνεπώς ΔΕΝ θα έπρεπε να "κολλάει" σε ημερομηνίες (όπως και σε μένα {08/08/20012}). Φυσικά δεν θα πρέπει να τρέχουμε και εμείς στο Background άλλα άσχετα προγράμματα. Από έρευνα σε όλα τα σχετικά με το FM 2006 Sites, παρατήρησα ότι πολλοί έχουν ακριβώς τα ίδια προβλήματα χωρίς επι της ουσίας η SI να μπορεί επαρκώς να απαντήσει. Μόνο "ψελλίζει" για "πιθανά" προβλήματα στους Η/Υ. Δεν μπορεί π.χ. να τρέχουν παιχνίδια στους Η/Υ μας με μεγαλύτερες απαιτήσεις και να "κολλάει" στο FM. Εγώ π.χ έχω laptop IBM A31 που έχει τρέξει δεκάδες παιχνίδια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Κρασάρισμα δεν είχα ποτέ! Συνεπώς για μένα σύμπτωση που επαναλαμβάνεται δεν είναι σύμτωση. "Έφαγα" μήνες για να παίξω ένα παιχνίδι και στο τέλος "ξενερώνω" αδυνατώντας να συνεχίσω. ΔΕΝ θέλω "new game". ΘΕΛΩ να συνεχίσω αυτό που άρχισα. Αν είχα χρόνο θα κοιτούσα και πιθανές νομικές συνέπειες ως προς την SI για το συγκεκριμένο θέμα. Μήνυμα προς Doc: Αν πιστεύεις φίλε μου ότι το θέμα πρέπει να αναλυθεί περισσότερο (όπως πιστεύω εγώ) post το μήνυμά μου σαν νέο θέμα. Θα διαπιστώσεις έτσι το μέγεθος του προβλήματος. Μην το αφήσεις έτσι απλά. Υπάρχει θέμα και πρέπει να αντιμετωπισθεί. Συγγνώμη για το μέγεθος αλλά δεν είμαι και μικρός για να με "δουλεύουν" με ανούσιες δικαιολογίες. Ευχαριστώ σε όλους.
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. Uninstall από το Add/Remove Programs.
2. Πάτα "Start", μετά "Run...", γράψε "regedit.exe" (χωρίς εισαγωγικά) και πάτα "OK".
3. Πήγαινε: HKEY_CURRENT_USER\Software\Sports Interactive Ltd\
4. Σβήσε το φάκελο με το όνομα "Football Manager 2006".
5. Restart
6. Install.
7. Patch.

Τρέξε το Memtest ΟΛΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ και δες αν σου έβγαλε πρόβλημα. Με ένα ή δύο runs πολλές φορές δε φαίνεται η προβληματική μνήμη.

Κάνε update όλους τους drivers και κάνε defrag.

1. Πάτα "Start", μετά "Run...", γράψε "dxdiag.exe" (χωρίς εισαγωγικά) και πάτα "OK".
2. Δες αν σου δείχνει κάποιο πρόβλημα.
3. Στο τελευταίο tab υπάρχει το MSinfo. Τρέξε το και κάνε το export σε .txt.
4. Στείλε μου το με mail.

Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα, ας κάνει το ίδιο, και θα φροντίσω να στείλω τα στοιχεία σας στην SI για να ελέγξει το πρόβλημα με παρόμοια configurations. Ασφαλώς να κρατήσετε και save ΠΡΙΝ κολλήσει και να το σώσετε με όνομα την ημερομηνία που κολλάει. Ίσως χρειαστεί να μου το στείλετε και αυτό.
Beboulinos
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Apr 12, 2006 8:38 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αγαπητέ Doc ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σου. Το clean_Unistall το έκανα. Όταν πήγα να φορτώσω το τελευταίο save game, το βρήκε, το φόρτωσε και "ξαναέσκασε" στο ίδιο σημείο. Επίσης είχα "τρέξει" και το SaveCleaner και μείωσε το μέγεθος από 318MB σε 178Mb. Μεγάλωσα την εικονική μνήμη (ΜΑΧ 4096 ΜΒ) και πάλι τα ίδια. Για να μην σε κουράσω αντίγραφο του Save έχω. Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με μνήμη (512 ΡΑΜ) γιατί το stress στο συγκεκριμένο σημείο δεν δείχνει να είναι υψηλό. Παρ' όλα αυτά θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου. Υπόψη ότι ανάλογο πρόβλημα δεν μου παρουσιάσθηκε ξανά και ας έχω "φορτώσει" αρκετά utilities στο πρόγραμμα. Φυσικά έχω το patch 6.0.3. Θέλω να καταλάβεις (και μέσα από σένα η SI) ότι υπάρχουν άνθρωποι με ελάχιστο ελεύθερο χρόνο (οικογενειάρχες) που έχουν την αρρώστια του FM και είναι κρίμα να τους απογοητεύει. Ευχαριστώ.
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδιά πλζ βοηθήστε με.Το παιχνίδι μου με την ΑΕΛ τα φτυσε.Φτάνω στις 16 ΜΑΙΟΥ ΤΟΥ 2010(γαμωημερομηνία) και μου κολλάει καθώς πατάω continue κι έπειτα δεν σταματάει αλλά μένει η οθόνη κολλημένη εκεί που είναι.Όποιος μπορεί ας μου πει τι να κάνω.Έχω δοκιμάσει τα πάντα.Είμαι έτοιμος να κλάψω γιατί δν φαντάζεστε πόσο πολύ έχω δουλέψει για την ομάδα.PLZ HEEEEEEEEEEEELP!!!
Απευθύνθηκα σ'αυτό το θέμα και δν άνοιξα καινούριο τόπικ γιατί μου φάνηκε παρόμοιο το πρόβλημα.
R 21
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδιά θα μου απαντήσει κανείς γιατί κολλάει στη συγκεκριμένη ημερ. και κάνει περίπου 10 λεπ΄τα να προχωρήσει???????
R 21
KOSTAS PAOK
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun May 01, 2005 8:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα σου λεγα κατι συμβατικο. την προηγουμενη μερα πηγαινε διακοπες κ γυρνα μια μερα μετα. Εχω ξεπερασει πολλα τετοια ετσι.
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2006”