ΛΑΡΙΣΑ: Η μεγάλη επιστροφή!!!

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρότι σχεδόν αδελφικές οι σχέσεις Πηλαδάκη και Δώνη και ο Δώνης με επιτυχημένη θητεία και άνοδο στην Α ως πρωταθλητής το διαζύγιο των δυο πλευρών έρχεται να ταράξει την "μεθυσμένη πολιτεία" της Λάρισας το καλοκαίρι του 2005. Και ενω η συντριπτική πλειοψηφία των φιλάθλων μουρμουρίζει στα...γαλλικά :D για αυτό το διαζύγιο, ο πανέξυπνος και διορατικός επιχειρηματίας Πηλαδάκης :D προσλαμβάνει την αφεντιά μου ως μάνατζερ της αγαπημένης ΑΕΛ.
Οι Monsters είναι έτοιμοι να κάνουν κατάληψη των γραφείων της ΠΑΕ αλλά το γεγονός οτι αποτελώ σάρκα εκ της σάρκας τους :D παρεμποδίζει τις βίαιες και ακραίες αντιδράσεις αλλά τα μουρμουρητά στα γαλλικά ξανά (!!!) δίνουν και παίρνουν στις παρέες. Αποφασίζουν να κρατήσουν στάση αναμονής...Πάλι καλά!!!
Ο Πηλαδάκης απο την πρώτη συνάντηση το ξεκαθαρίζει, ΠΑΡΑΜΟΝΗ, οι φίλαθλοι το ξεκαθαρίζουν ΠΑΡΑΜΟΝΗ και ο προπονητής, εγω δηλαδή, χαμογέλαει πονηρά γιατί βλέπει οτι ο στόχος είναι ρεαλιστικότατος. Παράλληλα διεργασίες αναπτύσονται στο πίσω μέρος του μυαλού μου και ως συνεπής οπαδός που έτυχε να είναι και προπονητής στην αγαπημένη ομάδα του βλέπω οράματα και ακούω φωνές όπως ΑΕΛΑΡΑ "ξαναέφτασε η ώρα να γίνεις η βασίλισσα στην χώρα και ο λαός σου πάλι θα χορεύει όπως στο Νοσατέλ και στην Γενεύη"... Το ένδοξο παρελθόν περνάει σαν ταινία απο το μυαλό μου και νέες λαμπρές σελίδες δόξας με περιμένουν αλλά τότε συνειδητοποιώ οτι είμαστε μια νεοφώτιστη ομάδα και πριν αρχίζω να τραγουδώ πρέπει να στρωθώ στην δουλειά. Και αρχίζω...
Φτιάχνω 5 συστήματα τακτικής που πιστεύω οτι ταιριάζουν στους παίκτες μου βασιζόμενα στο μαγικό αριθμό 4 αμυντικούς και με διάφορες παραλλαγές πιο μπροστά, απο αμυντικογενή αν και το απεχθάνομαι αλλά αναγκαίο την πρώτη χρονιά, μέχρι επιθιτικογενές.
Μετά καταρτίζω συστήματα προπόνησης ξεχωριστά για κάθε θέση παίχτη ώστε να ενισχύσω συγκεκριμένα χαρακτηριστικά των παιχτών ανάλογα την θέση τους στο γήπεδο.
Και ακολουθώ την πάγια και επιτυχημένη τακτική μου απο το παρελθόν με μικρότερες ομάδες: Κλείνω 7 skouts και τους στέλνω σε κάθε γωνιά του πλανήτη να μου βρουν φτηνούς αλλά ελπιδοφόρους νεαρούς ποδοσφαιριστές ενω βγάζω στο σφυρί 6 απο τους παίχτες μου μπας και αυξήσω το χαμηλό budget των 210.000 Ε που έχω στα χέρια μου. Και επειδή πενία τέχνες κατεργάζεται κυνηγώ οποιοδήποτε ελεύθερο ποδοσφαιριστή θεωρώ άξιο να φορέσει την βυσσινή φανέλα με το άλογο. Περιθώρια και λεφτά πολλά δεν έχω... Επίσης βάζω αγγελία για αναζήτηση assistant manager, coaches and psyhios as soon as possible!!!!!!!!!
Κανονίζω τα φιλικά μου ως 5 Αυγούστου και περιμένω τα νέα απο τους σκάουτερ μου. Απαιτώ απο την ΠΑΕ improve training facillities και μου το αρνούνται επειδή δεν υπάρχει ρευστό επι του παρόντος. Τα παίρνω κρανιοεγκεφαλικώς αλλά σκεφτόμενος οτι δεν είμαι και η πρώτη μούρη στην πιάτσα κάνω μόκο...
Είμαι έτοιμος για ολα!!!!!!!!!
Πρώτη μου δουλειά να ανανεώσω το συμβόλαιο του Ντένις του τρομερού, μετά αγοράζω τον Emini να ξεκουράζει τον Κατσιαρό, μετά τον νεαρό επιθετικό Στέλιο Κρητικό που φαίνεται οτι είναι αχρείαστος απο τον ΠΑΟ (εγω τον πιστεύω πάντως) καθώς και τον Ρουμάνο Γκόιαν να έχει παρέα και ο Ντένις.
:wink: Οι σκάουτερ μου συνεχίζουν να στέλνουν αναφορές και η ομάδα αρχίζει τα φιλικά αλλά μην σας ζαλίζω με φιλικούς αγώνες που δεν μπορείς να βγάλεις και συμπεράσματα. Να πω μόνο οτι πήζω τους παίχτες σε very heavy προπόνηση και βέβαια οι τραυματισμοί πληθαίνουν αλλά τα αγαθά κόποις κτώνται!!!
Είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να πάρω τον Μπασινά ή οχι...

Συνεχίζεται....
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή τύχη.... :wink:
Ο Κρητικός μπορεί να εξεληχθεί σε καλό παίχτη,καλή επιλογή
Να φανταστείς έχω τον ΠΑΟ 4η χρονιά και του δίνω αρκετές ευκαιρίες
reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]Καλή τύχη.... :wink:
Ο Κρητικός μπορεί να εξεληχθεί σε καλό παίχτη,καλή επιλογή
Να φανταστείς έχω τον ΠΑΟ 4η χρονιά και του δίνω αρκετές ευκαιρίες[/quote]


Ευχαριστώ πολύ!!!
Συμφωνώ μαζί σου για τον Κρητικό, έχω ενα ένστικτο οτι μπορεί να βοηθήσει και είναι έλληνας, νεαρός και φτηνή επιλογή. 50000 τον αγόρασα.
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

kali tixi

ton alonefti arxigo na to vazis :D
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλό UEFA!!!(Είπα και κάτι πρωτότυπο :D )
Krhtikos poli kalos paikths... :victory:
R 21
reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι πρώτες 6 αγωνιστικές... ήταν υπέροχες!!!

Η ατυχία με χτύπησε σκληρά και στις 24 Αυγούστου τραυματίστηκε ο Αλωνεύτης για 1-3 μήνες, ο Κυπαρίσσης για 2 μήνες, ο Κατσιαρός για 2 μήνες και ο Κρητικός για 2-3 μήνες (Ποιός τον μάτιασε ρε??? Να φανερωθεί τώρα...) Στενοχώρια, νεύρα και κακό αλλά ευτυχώς έχω εναλλακτικές λύσεις σε κάθε θέση αλλά το άγχος υπήρχε. Η ομαδάρα μου απέκτησε τους custodio, emini, goian, kritikos και παραχώρησε floro, christopoylo, palaiologo, papakosta. Έχω εναπομείναν 200000 ευρώ για μεταγραφές τον Ιανουάριο αν χρειαστώ ενίσχυση.
Στο κύπελο κληρώθηκα με Πανσεραικό :roll: (Καλά στις τρεις πρώτες αγωνιστικές το πρωτάθλημα ήταν σαν εξομείωση με το πραγματικό).
Πρώτη αγωνιστική με Πανιώνιο και με κόσμο στο γήπεδο αυτή την φορά :yea:
1-1 προηγήθηκα με Καλαντζή και με ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο. Άξιζα την νίκη αλλά φευ...
Την δεύτερη αγωνιστική το Αλκαζάρ έχει φορέσει τα βυσσινή γιορτινά του να υποδεχτεί τον πρώτο αγώνα της ΑΕΛ στην Α Εθνική μετά απο 9 πέτρινα χρόνια. Ολα είναι όμορφα αλλά το άγχος περισσεύει και φαίνεται μέσα στο παιχνίδι. Νίκη σχετικά άνετα με 1-0 με γκολ Γαβρίλο... Στις δυο πρώτες αγωνιστικές σκόραραν οι δυο επιθετικοί που έχω στην διάθεση μου. (Να έβαζαν κανένα και στην πραγματικότητα τι ωραία θα είμασταν :D )
Τρίτη αγωνιστική μέσα στον Ακράτητο και η παράγκα εν δράση!!! Αίσχος! Απο πότε μπήκε ο Μάκαρος στην παράγκα!!!! :D
Μου ακυρώνουν γκολ ως οφσάιντ τα κοράκια και τελικό 0-0. Και ωχ έρχεται η ΑΕΚ (Τις 5 προηγούμενες φορές που το έπαιξα στο παιχνίδι το έχω χάσει και τις 5 χαχα)
Το έχω σχεδόν ξεγραμμένο αλλά υπάρχει πάθος απο τους φιλάθλους οπότε κάνω την ηρωική δήλωση οτι το ηθικό ειναι υψηλό και δεν φοβάμαι κανένα αντίπαλο αλλά η καρδούλα μου το ξέρει. Το Αλκαζάρ φλέγεται και τα συνθήματα εκατέρωθεν δίνουν και παίρνουν. Εχω καπνίσει ήδη δυο τσιγάρα και πίνω το δεύτερο ουίσκι :-P όταν ο Καλαντζής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 38, τους φιλάθλους σε έκσταση και το τσιγάρο μου στο πάτωμα απο τους πανηγυρισμούς. (Θα κάψω κανένα σπίτι....) Το άγχος μεγαλώνει, έχω φάει ήδη 2 νύχια πριν σφυρίξει ημίχρονο. Συνεχίζω να κοντράρω στα ίσια την ΑΕΚ χωρίς να κλείνομαι στην περιοχή μου γιατί το έχω δει το έργο αυτές τις μέρες με τις ελληνικες ομάδες στην Ευρώπη. Ευκαιρίες χάνονται εκατέρωθεν αλλά περίμενα πιο επιθετική και απειλητική την ΑΕΚ. Το σφύριγμα της λήξης βρίσκει χιλιάδες Λαρισαίους να τραγουδάνε σε έκσταση και εμένα να πανηγυρίζω τρέχοντας στο γήπεδο και στους οπαδούς μας. Ενα κουβάρι. Νικήσαμε την ΑΕΚ ρεεεεεεεεεεεε!!!!
Η φλεγόμενη Τούμπα μας περιμένει ενω οι χιλιάδες οπαδοί μας δημιουργούν μια ωραία ατμόσφαιρα. Το γυρίζω σε 4-3-2-1 και όταν ο Σέρμπαν μας βάζει μπροστά στο σκορ 2 λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο γίνεται χαμός σε κερκίδα και πάγκο. Εμψυχώνω τους παιχταράδες μου στο ημίχρονο και μπαίνουμε αποφασισμένοι. 47 και το πρώτο σοκ, ο καλύτερος μου παίχτης τα τρια προηγούμενα μάτς με μέσο όρο απόδοσης 8,67 goian τραυματίζεται και δεν παίρνει ο αντίπαλος ούτε κίτρινη. Ο ΠΑΟΚ πιέζει σε ολα τα μήκη και πλάτη και προσπαθώ να μου βγει καμιά καλή αντεπίθεση. Μέχρι το 65 χάνουμε εκατέρωθεν ευκαιρίες αλλά μετά οι παίχτες μου υποχωρούν μπροστά στην πίεση του ΠΑΟΚ. Στο 68 ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει και η Τούμπα παίρνει φωτιά.
Πατάω και εγω pause και πάω και φτιάχνω καφέ!!!! (Παγώνω το παιχνίδι τους :D ) Παρά τον καφέ και την τεχνητή διακοπή ο ΠΑΟΚ όλο και πιεζει, στο 78 χάνει πέναλτι και στο 82 έχει ακυρωμένο σωστά γκολ σαν οφσάιντ. 3 μέτρα μπροστά ήταν. Αποφασίζω οχι μόνο να μην κλειστώ τα τελευταία λεπτά αλλά με θράσος αλλάζω το σύστημα σε 4-3-1-2 και ολα τα βελάκι μπροστά και φουλ επίθεση. Αυτό ήταν, καμιά φάση απο τον ΠΑΟΚ ενω έχω δοκάρι στο 89 παγώνοντας την Τούμπα. Ο Καλαντζής σε κενό τέρμα σημαδεύει το δεξί κάθετο δοκάρι. (Ναι αυτός είναι ο Καλαντζής που ξέρω ως τώρα χαχα :D ). Ακόμη και στο FM χάνει τα τετ-α-τετ. Τελικό 1-1 και παραμένω αήτητος. Η ΚΡΗΤΗ με περιμένει. Και εμείς κατεβαίνουμε με αεροπλάνα και βαπόρια για συμπαράσταση. Ευτυχώς το Πανκρήτειο δεν είναι πολύ καυτή έδρα και με λίγο κόσμο σήμερα. Προηγούμαι δυο φορές και ο Μαχλάς με ισοφαρίζει και τις δυο. Βάζω το τρίτο και συνεχίζω με επιθετική τακτική και έρχεται άνετα ο θρίαμβος με 5-2!!! Αποκάλυψη ο Σίσιτς. Αποθέωση για τους παίχτες και την αφεντιά μου απο τους οπαδούς στο γήπεδο αλλά και στο Αλκαζάρ όταν φτάνει το πούλμαν μας, και η ΑΕΛ στην δεύτερη θέση πίσω απο την Ξάνθη.
Με αέρα πάω στο board και ζητώ ξανά improve training facillities και βέβαια αυτή την φορά το αποδέχονται πανηγυρικά, μόνο τεμενάδες δεν κάνουν. Χαμογελώ θριαμβευτικά ενω τους ρίχνω και μερικά γαλλικά απο μέσα μου γιατί παρά το γεγονός οτι κυνηγάμε πλέον Ευρώπη δεν μου αυξάνουν το μπάτζετ για μεταγραφές οι ρεζίληδες...
Τα γκάλοπ λένε οτι οι οπαδοί είνα ευτυχισμένοι και με υποστηρίζουν πλήρως, αυτό δα έλειπε!!! (Είμαι και μετριόφρων, αλλιώς....)
Αρχίζω να πιστεύω σε Ευρώπη αλλά χαμογελώ αινιγματικά σε όσους με ρωτάνε και επιμένω στον στόχο παραμονή γιατί ξέρω οτι θα υπάρχει και "κοιλιά" στην απόδοση οπότε φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά.
Επίσης ξέχασα να γράψω (ίσως είναι και bugs) μόλις ο Αλωνεύτης αποθεραπεύτηκε την επόμενη μέρα ξανατραυματίστηκε για 2-4 εβδομάδες και μου το έχει κάνει παλιότερα και με άλλους παίχτες Μόλις αποθεραπεύονται ξανατραυματίζονται. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά εγω;
Είμαι έτοιμος σε ενα κατάμεστο Αλκαζάρ να συνεχίσω την εκπληκτική πορεία απέναντι στην Καλαμαριά αν και εχω μια ανησυχία. Οι φίλαθλοι για πρώτη φορά φωνάζουν το όνομα μου και αποθεώνουν ολη την ομάδα, και ο διαιτητήτς σφυρίζει....
Last edited by reaeagle on Fri Nov 25, 2005 1:04 am, edited 1 time in total.
reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για του λόγου το αληθές...


Προσπαθώ να ανεβάσω το αποτέλεσμα με τον ΟΦΗ αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Πάτησα αυτό το host it αλλά φωτογραφία δεν εμφανίστηκε στο μήνυμα...
Καμιά λύση;

Θέλω να αποδείχνω οτι υποστηρίζω....
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="vandervaggos"]http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=9579[/quote]


Ευχαριστώ, νομίζω το πέτυχα τώρα :)
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mpraβο για το αποτέλεσμα.Συνέχισε έτσι!!!
R 21
reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="AEKARA 21"]Mpraβο για το αποτέλεσμα.Συνέχισε έτσι!!![/quote]


Nα είσαι καλά ευχαριστώ!!! :)
Σαν πολύ εύκολα ως τώρα βρίσκομαι τόσο ψηλά στην βαθμολογία, δυο τινά συμβαίνουν:
Είμαι ο επόμενος Μουρίνιο
ή θα κάνει "κοιλιά" η ομάδα στην συνέχεια και θα βαρεθώ να μετράω γκολ...
Στο κύπελο κληρώθηκα με Ολυμπιακό στο Αλκαζάρ, είδωμεν..
reaeagle
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:54 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ

Το αλογάκι είναι σούζα!!!
Μετά απο πορεία που ξεπερνά κάθε προσδοκία την 10η αγωνιστική με νίκη 2-0 μέσα στο Καυταντζόγλειο η ΑΕΛ είναι πρώτη μαζί με την Ξάνθη στην βαθμολογία και ολα είναι ιδανικά. Η αισιοδοξία κατακλύζει τον κάμπο αλλά προσπαθώ να κρατήσω χαμηλούς τόνους (με δυσκολία είναι η αλήθεια :-P )
Η άμυνα μου είναι μπετόν αρμέ, έχω δεχθεί 4 γκολ σε 10 αγώνες πρωταθλήματος και ενα κυπέλου και τότε τραυματίζεται για ενα μήνα ο Κοτσόλης. (Άτιμο μηχάνημα!!! :twisted: )
11 αγωνιστική με το Αιγάλεω στην έδρα μου και το 2-2 είναι γεγονός. Λέω να κατεβάσω καντήλια στα αποδυτήρια αλλά την χαρίζω μεγαλόψυχα στους παίχτες μου. Μετά 2-1 με Λεβαδειακό και πάω με ηθικό στα υψη στο Καραισκάκη.
Και ναι προηγούμαι 2-0 με γκολ Νταμπίζα και Αλωνεύτη και τότε η παράγκα ξαναζεί στιγμές μεγαλείου. Πέναλτι και αποβολή του Νταμπίζα και στο 80 2-2 αλλά δεν χάνω τουλάχιστον. Έχω τα νεύρα μου αλλά το αποτέλεσμα με ικανοποιεί ενω στα φόρουμ των οπαδών γίνεται το σώσε για την διαιτησία. (Η Καλάβρια ήταν επόπτης :D )
Στις 18/12 παίζω με Ιωνικό και στις 21/12 με Ολυμπιακό στο Αλκαζάρ για την 4η φάση του Κυπέλου. Τα σταθμίζω και αποφασίζω για λόγους πρεστίζ να ρίξω βάρος στο ματς με τον Ολυμπιακό και έτσι κατεβάζω αναπληρωματικούς στο ματς με Ιωνικό. Έχουμε ανταλλάξει φιλοφρονήσεις με τον συμπαθέστατο Σάκη Τσιώλη που εξάλλου έχει γράψει λαμπρή ιστορία στην ΑΕΛ, και ο πονηρός Τσιώλης μας αποκοιμίζει με τις δηλώσεις και τις φιλοφρονήσεις για εμένα, την ομάδα και τους οπαδούς. Το πάμε χαλαρά στο χιονισμένο Αλκαζάρ και τελικά ολα είναι ΛΕΥΚΑ στον αγώνα 0-0 με δυο αποβολές για κάθε ομάδα απο το πρώτο 15λεπτο :roll:
Τώρα ποιόν να κατηγορήσω, τους παίχτες ή τον εαυτό μου που έβαλα αναπληρωματικούς; Κάνω την πάπια και δεν ακούγονται και μουρμούρες καθώς παίζουμε με Ολυμπιακό.
Την Τετάρτη το χιονισμένο και παγωμένο Αλκαζάρ φλέγεται απο τις εκδηλώσεις των φιλάθλων μας αλλά πριν λήξει το ημίχρονο χάνουμε 2-0 και μας πιάνει η παγωμάρα αντίστοιχη του χιονισμένου τοπίου. Κοντά στο 60 ο άτιμος :-P Κωνσταντίνου κάνει χατ τρικ, οι οπαδοί μας μουρμούρανε αλλά ευτυχώς για όλους φροντίζουν να ξεσπάσουν την απογοήτευση τους παίζοντας χιονοπόλεμο με τους Ολυμπιακούς ή και μεταξύ τους και εγω πάω στο μπάνιο ώσπου να λήξει αυτός ο αγώνας παρωδία. Παρόλο την καλή θέση και την υπέροχη απόδοση που έχουμε ως τώρα, δεν έχουμε γίνει ακόμη μεγάλη ομάδα. Νομίζω οτι με κόμπλεξ παίξανε σήμερα. Και στα αποδυτήρια τα ακούνε....
Τελικά την έκανα την [System Interruption: Μη βρίζεις!] μου.. Ούτε τρεις βαθμούς πήρα με Ιωνικό, έχασα και στο Κύπελλο. Τα λάθη πληρώνονται και πρεπει να μαθαίνω απο τα λάθη μου...
Ξεκινάει η μεταγραφική περίοδο. Παίρνω fabre για αναπληρωματικό γκολκήπερ και ενα πολωνό δεξί μπακ, δίνω Πάσιο και αποδεσμεύω Τσιάτσιο. Ο Σέρμπαν βασικότατος παίχτης τραυματίζεται για 1-2 μήνες, ο Κρητικός τραυματίζεται ξανά. Η ΑΕΚ με θράσος κάνει πρόταση στον Νταμπίζα και με αναγκάζει να του δώσω γη και ύδωρ για να τον κρατήσω. Μόλις γίνω δυνατός και εχω ενα καλό μπάτζετ θα της πάρω τον καλύτερο παίχτη διότι δεν γουστάρω να ανακατεύονται στην ομάδα και να μου χαλάνε τα σχέδια.... :-D
ΟΑΚΑ και πάω αβέβαιος με το γνωστό 4-3-2-1 που χρησιμοποιώ στα εκτός έδρας δύσκολα παιχνίδια. Η παράγκα αναλαμβάνει δράση πάλι. Είμαστε 1-1 όταν μου πετάει ΑΔΙΚΑ ρε παιδιά τον Κατσιαρό έξω, δεν πτοούμαι και συνεχίζω με αντεπιθέσεις και στο 76 το καρφώνω αλλά στο 80 ισοφαρίζουν. Τα τελευταία λεπτά είναι εφιάλτης, έχω γυρίσει τους πάντες πίσω εκτός δυο μπροστά. Ο ΠΑΟ επιτίθενται πλαγιομετωπικά και αμύνομαι υπερ πατρίων εδάφων κρατώντας το πολύτιμο 2-2. Είμαι δεύτερος, δεν είναι ρεαλιστικό κατά την γνώμη μου αλλά είναι η πραγματικότητα, και μάλιστα παραμένω αήτητος στο πρωτάθλημα. Συνήθως στον δεύτερο γύρο κάνω κοιλιά, ίδωμεν
Περιμένω τον Πανιώνιο με άγριες διαθέσεις στο Αλκαζάρ!!!
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπράβο!!!Το αλογάκι σούζα πραγματικά!!!Μπράβο επίσης για τα αποτελέσματα με ΠΑΟ κ ΟΣΦΠ!!!
R 21
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”