Μπρρρρρρρρ... Κρυο!

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

EEEE!Και ο Sigprosson!
Η κάπως έτσι....Μου φαίνεται έπαιζε στην KR! :D
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Και ο Καρχαρίας Helgi SIgurdsson ρε! :yea:

[img]http://www.stabak.no/soccerstats/images/60.jpg[/img]
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σωστός, πώς τον ξέχασα τον Χέλγκι;;;; :D :yea:
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ ένα πράγμα έχω να πω: ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ 14 ΒΑΘΜΟΥΣ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ;ΠΟΥ ΗΡΘΑ;
Τέλος πάντων, έχουμε και μια δουλεία να κάνουμε. Τη Δευτέρα το πρωί είχα συνάντηση με τον κύριο πρόεδρα. Με υποδέχθηκε με συγχαρητήρια για την ως τώρα πορεία της ομάδας και μου υποσχέθηκε ότι μόλις τα οικονομικά της ομάδας βελτιωθούν λίγο ακόμα, το πρώτο πράγμα που θα κάνει θα είναι να βελτιώσει το στάδιο και να μου αυξήσει το μπάτζετ. Αυτό που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι ότι ήταν ντόμπρος μαζί μου (όχι σαν κάτι άλλους Τανζανούς που σου τρώνε και την γκόμενα από πάνω) και μου εξήγησε την κατάσταση ως έχει. Μου υπενθύμισε ότι ο στόχος ήταν η Ευρώπη και με άφησε να συνεχίσω το έργο μου…

Λοιπόν, το μόνο καλό που έχω προς το παρών να πω για τους Ισλανδούς είναι ότι παρόλο που δεν έχουν ιδιαίτερο ταλέντο στη μπάλα είναι πολύ σκληρά καρύδια και γερά σκαριά. Έτσι οι τραυματισμοί στην ομάδα είναι ένα φαινόμενο σπάνιο και έχω τις περισσότερες φορές τους παίκτες μου ετοιμοπόλεμους. Πράγμα που ισχύει και για το παιχνίδι με την Prottur.Μια Prottur η οποία δεν τα πάει καλά στο πρωτάθλημα και είναι στη θέση που ήμασταν εμείς πριν 3 βδομάδες (7οι δηλαδή, ενώ τώρα 5οι). Αυτό το παιχνίδι είναι ακόμα ένας τελικός για την ομάδα και αυτό έσπευσα να το υπενθυμίσω στους παίκτες μου…Φαίνεται τελικά ότι τα παιδιά δεν το έχουν πάρει πάνω τους και είναι προσγειωμένα για το παιχνίδι που ακολουθεί:

Σάββατο 6 Αυγούστου 2005
Prottur-KR
Βαθμοί: 17 C!


Μπροστά σε 902 θεατές η ομάδα από την αρχή παίρνει παραμάζωμα τους αντιπάλους. Χάνοντας κάποιες σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα άρχισε να ζεσταίνεται. Και το γκολ δεν άργησε να έρθει. Στο 15’ ο Johannsson με πολύ καλό πλασέ έγραψε το 0-1 και άναψε τα αίματα στον παγωμένο πάγκο της ομάδας.(Παγωμένος τρόπος του λέγειν, αφού μόνο εγώ φαίνεται πως κρυώνω, μιας και οι παίκτες είναι με κοντομάνικα και εγώ με 2 κασκόλ…).Δεν πρόλαβαν να ξεσπάσουν οι πανηγυρισμοί και 2 λεπτά μόλις μετά ο ίδιος παίκτης έγραψε το 0-2.Η ομάδα συνέχισε να πιέζει, αλλα κάθισε πάνω στο σκορ και έκανε λίγες ευκαιρίες μέχρι το ημίχρονο.. Τίποτα δεν άλλαξε κατά τη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου, με την ομάδα να χάνει κάποιες σημαντικές ευκαιρίες να κάνει το 0-3.Μέχρι το 71 που ο Johannsson έκανε το 0-3 με γυριστή κεφαλιά και ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του. Το 0-3 έμεινε μέχρι τέλους και στα αποδυτήρια οι πανηγυρισμοί δεν είχαν προηγούμενο αφού η τέταρτη θέση μας δίνει την ελπίδα ότι θα μπορέσουμε να γυρίσουμε το πρωτάθλημα και να το κατακτήσουμε.
Βέβαια αυτό είναι μακρινό όνειρο ακόμα αλλα οι 6 βαθμοί που μας χωρίζουν από την κορυφή μας κάνουν αισιόδοξους!!

[img]http://img167.imageshack.us/img167/3830/kr3az3.th.jpg[/img]
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

τέλειο σκηνικό - ταξίδι στην Ισλανδία, το απόλυτο απωθημένο μου :D - συνέχισε!
:wink:
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Dear Chris Alexos....



Τους θερμούς μου χαιρετισμούς απο το Λίβερπουλ της Αγγλίας όπου βρίσκομαι. πρόσφατα άφησα την ηλιόλουστη Μαγιόρκα, με τις υπέροχες παραλίες της και βρέθηκα στο πλέον γνωστό Βρεττανικό λιμάνι, καθώς μετά την απομάκρυνσή μου απο την Μαγιόρκα, η Λϊβερπουλ πρόσφερε δουλειά.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά, να αντεπεξέλθεις πρώτα απ' όλα στις συνθήκες και μετά στο πρωτάθλημα....μακάρι να μπορέσεις να παίξεις και στην Ευρώπη με την ομάδα - σιδηρόδρομο όπου επέλξες να συνεχίσεις την καριέρα σου


Με εγκάρδιους και φιλικούς χαιρετισμούς




Βαλεντίνο Ρόσι
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο συμπαθής Eidur Gudjohnsen είναι ο μοναδικός παίχτης που σε αγώνα εθνικής ομάδας αντικατέστησε τον πατέρα του, Arnor Gudjohnsen. Κάτι κάνουν εκεί ψηλά :-P :-P
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”