Lost in translation.........

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εψαχνα καιρο μια μεγαλη προπονητικη προκληση…..Ειχα αφησει την τυχη της προπονητικης μου καριερας στον μανατζερ μου ,ο οποιος μου ειχε υποσχεθει τον παγκο μιας μεγαλης ευρωπαικης ομαδας η τουλαχιστον μιας ομαδας σε καποιο σπουδαιο ευρωπαικο πρωταθλημα…Ηταν Μαρτιος ακομα ,και πολλες ομαδες θα εψαχναν καποιον προπονητη για να κανουν τα πλανα τους για τη νεα περιοδο…

Ξαφνου ,λαμβανω ένα fax …Με θελουν λεει οι Blue Wings..!!Υπεθεσα ότι μιλαμε για καποια αγγλικη ομαδα ,που αλλαζει ονομα ,λογω χορηγων…λογικο λεω…
Ωσπου ,χτυπαει το τηλεφωνο :

Ανθιμος Περιβολακης : ναι?
Μανατζερ: ελα…πηρες την προταση της ομαδας ?
Α : ναι ,ποτε φευγουμε για αγγλια???
Μ: ποια αγγλια ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] ?? :shock: στην νοτιο κορεα εδρευει η ομαδα!!! Είναι η πασιγνωστη Suwon Samsung Blue Wings…!!!
A : τι μου λες τωρα??εγω δεν παω εκει περα….
Μ: θα εχεις μισθο 1000000 ευρα……
Α: ποτε πεταμε για Κορεα………?????

:P :P

Πηγαινοντας εκει ,μου φαινονταν όλα περιεργα….με υποδεχτηκαν κατι περιεργοι τυπαδες στο αεροδρομιο ,οι οποιοι με οδηγησαν στον προεδρα….ναι ,τον ιδιοκτητη της Samsung ,με τον οποιο αφου συζητησαμε –μεσω διερμηνεα- τα του συμβολαιου ,ηθελε να εχει μια μικρη κουβεντουλα μαζι μου…μονοι……
Κατι μου ελεγε στα αγγλικα….δεν καταλαβα τιποτα….. :roll: τα αγγλικα του ,ηταν σαν τα ελληνικα του κατελη……..οι μονες λεξεις που καταλαβα ηταν title και asian champions league………να ποιοι είναι οι στοχοι…

Aφου εβαλα τη τζιφρα μου στο συμβολαιο ,χαμογελουσα μπροστα στους δημοσιογραφους και εκανα τις πρωτες μου δηλωσεις :
«Από μικρος ημουν Suwon και Παναθηναικος….» (ποιον μου θυμιζει????) :roll:

Η γνωριμια με τους παιχτες ηταν μια συγκλονιστικη στιγμη….πρωτη φορα στη ζωη μου εβλεπα γυρω στους 30 παιχτες ,που σχεδον ολοι ηταν ιδιοι ,δεν μπορουσα να ξεχωρισω κανεναν ,και το χειροτερο…..:και τα ονοματα τους ηταν ιδια :shock: !!!πρεπει να υπαρχουν γυρω στους 10 Κιμ και αλλοι τοσοι Γου…..Γι’αυτό ,από την πρωτη προπονηση τους εδωσα φανελες με νουμερα για να τους ξεχωριζω…. 8) Ετσι ,ο νουμερο 10 εδινε στον νουμερο 13 και ο νουμερο 27 εβαλε γκολ……χωρια που κανεις δε μιλαει αγγλικα……ελπιζω ο διερμηνεας να μετφραζει καλα….αλλιως …….

Αστερια της ομαδας 3 βραζιλιανοι ,απ ‘τους οποιους ο ενας θεωρειται ο επομενος Ronaldo (τρομαρα του……..γι ‘αυτό παιζει στην κορεα ακομα????) και λεγεται Nadson ….η ομαδα δεν εχει wingers και full backs για το συστημα που παιζω…..ετσι προχωρησα σε αρκετες μεταγραφες τετοιων παιχτων μεσω μανατζερ (ονοματα μην περιμενετε ….Κιμ και Γου λεγονται κι αυτοι………! 8) ) και ετοιμοι για τη νεα σεζον……………..


Ερχονται :
Οι πρωτοι αγωνες της ομαδας ….
Ο πρωτος τελικος……
Θα φτασει επιτελους το ταπερ με τα φαγητα της μαμας από την ελλαδα??????? 8)
Last edited by relentlessgeo on Thu Apr 20, 2006 12:36 pm, edited 1 time in total.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμαι ηδη 3 βδομαδες στην κορεα και δεν εχω βαλει κανονικο φαγητο στο στομα μου……μονο κατι πατατακια και McDonalds τρωω…..
Που είναι τα ταπερ από την ελλαδα????? ΟΕΟ :roll:

Ηρθε η στιγμη για το πρωτο φιλικο με τις ρεζερβες της ομαδας ….παιζουμε συστημα 4-2-1-3 ,αρκετα πιεστικο στην επιθεση…….

Ξεκινα καλα ο αγωνας ,προηγουμαστε κι ενώ δινω οδηγιες (μεσω του διερμηνεα) για πιεση ψηλα και δευτερο γκολ , η ομαδα οπισθοχωρει και δεχεται γκολ στη ληξη του ημιχρονου…..

Στο ημιχρονο ,σε μια εμπνευσμενη ομιλια προς τους παιχτες ,οπου κυριαρχουν οι φιλοφρονησεις και τα fuck off ,mother fuckers κτλ ,καθως και απολυση του διερμηνεα ,τους δινω να καταλαβουν ότι περιμενω περισσοτερα από αυτους…..
Τελικο σκορ 2-1…
Επικη στιγμη του αγωνα ηταν ένα σκληρο φαουλ ενός παιχτη των reserves πανω στον άλλο βραζιλιανο της ομαδας ,ο οποιος θα λειψει για έναν μηνα :x :x (παλι καλα που παιζω με τις ρεζερβες φιλικο……)….

μετα το τελος του αγωνα ,ο πιτσιρικος που εκανε τη μαλακια εφυγε με κλωτσιες από την ομαδα και ψαχνει να βρει ομαδα…….σιγα τα ωα….ενας Κιμ λιγοτερος………. 8) 8)

Suwon-Busan
Η πρωτη κουπα για την ομαδα μας στο τελικο του Super cup με 3-0….ανετη επικρατηση ,περιεργη διατησια….δεν δινουν καρτες με τιποτα…..


Εν τω μεταξυ ξεκινα άλλη μια διοργανωση ,η οποια δεν εχω καταλαβει γιατι και πως γινεται…..Korean League Cup λεγεται…..προτεινω στην ομοσπονδια να μετονομαστει σε Milko cup :D λογω της σπουδαιοτητας των αγωνων του …..Παλι καλα που δε με καταλαβανε ,γιατι μπορει ετρωγα και καμια………….(ποινη….)

Busan-Suwon (υπενθυμιζω εγω ειμαι η Suwon ,ετσι??)
0 – 0…….
Βαρετο ματς με highlight του αγωνα ,τον αγωνα tae-kwo-do στο ημιχρονο μεταξυ 2 παιχτων των 2 ομαδων ,με νικητη τον δικο μας αθλητη και με αποτελεσμα την αποβολη του…..κυκλοφορει φημη ότι οι οπαδοι μας χειροκροτησαν τον παιχτη της ομαδας μας για τις κινησεις του στον αγωνα (tae-kwo-do εννοειται…) και του ζητησαν άλλη φορα ,για τελικη κινηση να κανει τη λαβη 21 :shock: και να οδηγησει τον αντιπαλο σε knock out………ΛΙΓΗ ΜΠΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!


Ακολουθουν :
Οι πρωτοι αγωνες στο Asian champions league
Η συνεχεια του Milko cup
Εφτασαν τα ταπερ της μαμας ……!!!!!!!!! :yea: :yea:
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα τους πρωτους αγωνες και καποια φιλικα ενδιαμεσα ,διαπιστωσα πως ορισμενοι παιχτες της ομαδας είναι αχρειαστοι και αχρηστοι…συγκεκριμενα , η ομαδα όταν πηγα ,ηταν γεματη από wing backs και επιθετικους αμφιβολου ποιοτητας,εκτος από συγκεκριμενες περιπτωσεις ….μαλιστα ,ΟΛΟΙ οι wing backs δεν ειχαν μυρωδια :x από τις θεσεις DR ,DL ,αποτελωντας τον αδυναμο κρικο σε όλα τα παιχνιδια με max αποδοση το 5…. :x

ετσι ,προτεινω σε ολους ,ειτε να πανε στον παναθηναικο του μαλεζανι ,οπου θα εχουν θεση στο συστημα της ομαδας του (το οποιο είναι σταθερο :roll: και δεν αλλαζει ποτε ,παρα μονο από 3-4-3 σε 4-3-3 και από 4-4-2 σε 4-2-3-1 η αλλιως 3-5-2) ,ειτε να πανε στο 3-5-2 του Σουλη Παπαδοπουλου :evil: ,ειτε να πανε να ανοιξουν κανα μαγαζι που πουλα σακε :twisted: ,μιας και οι περισσοτεροι είναι «καλα κρασια….»…εισπραττω αρνητικες απαντησεις και ορισμενες κορεατικες ευχες …ανταποδιδω…!!!

Κληρωθηκαμε στο E.A.C.L (η κατά κοσμο : Είναι Αυτό Champions League (???)) :roll: με καποιες Shandong, PSM, Hamamatsu Rafale …δηλωνω στην κληρωση ότι σεβομαι τους αντιπαλους (τους ποιους ??) και ότι φαβορι είναι η PSM (μη ρωτατε γιατι…επαιζα αμπε-μπαμπλομ κατά τη διαρκεια της κληρωσης ) 8)

Suwon-Shadong (CH.L.)
3-2
πιο ευκολη επικρατηση απ ‘ότι δειχνει το σκορ..ο nadson πετυχε 2 τερματα..

incheon –suwon (LEAGUE CUP)
1-0 ,ένα θα πω :ο τερματοφυλακας τους ηταν νιτζα….επιασε τα παντα….
Απ’ότι καταλαβα το LEAGUE CUP είναι ενας ομιλος ομαδων ,που παιζουν μια φορα ο καθενας μεταξυ τους και οποιος μαζεψει περισσοτερους ποντους ,το πηρε….τετοια κυπελλα ουτε ο γκαγκατσης δεν φτιαχνει…..

Στη συνεχεια ,ακολουθησε το ντερμπι του ομιλου ,η τιτανομαχια της ασιας …η suwon απεναντι στην PSM για το CH.L.,εκτος εδρας στη ταυλανδη….

οι παιχτες εκαναν προπονηση οση ωρα εγω γλενταγα στα νησια πικε….!!
8) 8)
στα αγωνιστικα ,ηταν ένα σπουδαιο ντερμπι για 22 λεπτα ,μεχρι να αρπαξουν το πρωτο και συνολικα 4 στο ημιχρονο….στα αποδυτηρια κατά τη διαρκεια του ημιχρονου,οι παιχτες κι εγω ηπιαμε λιγο από την τσιχουδια που εχω (που επιτελους εφτασε από την ελλαδα μαζι με τα φαγια…!!!!!!)…ετσι ,λογικο είναι να μπηκαμε χαλαρα στο β’ μερος ….μονο που ο ρουφ-διαιτητης μας απεβαλλε παιχτη ,παρολο που οι αλλοι μας τραυματισαν 2…οι παιχτες μου κι εγω αγριεψαν κ ετσι μετα την αποβολη ειχαμε ρεσιταλ χαμενων ευκαιριων….τελικο σκορ 0-5….
Στα αξιοσημειωτα του αγωνα , οι δηλωσεις του προπονητη της PSM ,που καταδεικνυουν και το μεγεθος της ομαδας του:

«από τη στιγμη που η Suwon εμεινε με 10 ,αποσυντονιστηκαμε….ο widodo που μαρκαρε τον παιχτη που αποβληθηκε (ειπαμε μη ρωτατε ονοματα, ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ…..) στενοχωρηθηκε και δεν ηξερε ποιον να μαρκαρει….. :-D !!!»

ποιον μου θυμιζει……?????

:) :)

Ακολουθησαν νικες επι της Chunnam (…..) με 1-0 ,της Seongnam με 1-0,της Hamamatsu Rafale με 2-0 ,της daegu και της daejeon από 3 μπαλακια εκαστη…….

Στη συνεχεια :
Θα συνεχιστει το φορμαρισμα της Suwon ?
Ποιος θα παρει αυτό το κυπελλο??


ΥΓ. αν και δεν βλεπω μεγαλο ενδιαφερον για την ιστορια ,εγω θα συνεχισω.....τουλαχιστον πειτε αν εχετε ξαναπαιξει με ασιατικη ομαδα FM..... :roll:
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Go on!

Μία φορά δοκίμασα να παίξω κάπου στην Κίνα (υπάρχει η Κίνα στο FM ή αλλου είχα παίξει; :-k) , αλλά το 'κοψα επειδή κλασσικά με μπέρδευαν τα ονόματα! :shock:
Δεν μπορούσα να ξεχωρίσω τους παίχτες μεταξύ τους με τίποτα....

Νομίζω είχα βάλει σε όλους nickname (ένανε που τον λέγανε Bam Κατι τον είχα βγάλει Μπάμπη κτλ :D) αλλά δεν την πάλεψα και πολύ.
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="relentlessgeo"]ΥΓ. αν και δεν βλεπω μεγαλο ενδιαφερον για την ιστορια ,εγω θα συνεχισω.....τουλαχιστον πειτε αν εχετε ξαναπαιξει με ασιατικη ομαδα FM..... :roll:[/quote]

Δεν το γράφεις για μας, για σένα το κάνεις ;)
Άσε που τα hits στην ιστορία σου, μια χαρά ανεβαίνουν :roll:
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aν έχεις αρκετά λεφτά αγόρασε τον park joo-young(am fc) μεγάλος παίκτης :-D
R 21
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

don't worry , είναι "διαβαστερή" η ιστορία σου... Να μου το θυμηθείς , αυτός ο Kim είναι τεράστια παικτούρα... :D
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαριστω για την ενθαρρυνση......γι 'αυτο παραθετω και δευτερο κομματι της ιστοριας για σημερα.......


Η ομαδα ηταν αρκετα φορμαρισμενη τον τελευταιο καιρο ,εχοντας μηδεν παθητικο στην αμυνα ,οντας αρκετα καλη στο σκοραρισμα ….ωσπου καποια μαυρογατα στην προπονηση (θα τον βρω που θα μου παει :x …και ο ρουφ-assistant manager δεν λεει ποιος…) τραυματιζει τους 2 βασικους μου αμυντικους :x (ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΩ ΟΝΟΜΑΤΑ ,γιατι τους θυμαμαι :χμ :roll: ….εεεεε… :roll: .χμ τεσπα, το νουμερο 4 και το 18 ) :D ..αναζητω άλλες λυσεις και ο θεος βοηθος ………

Suwon-chonbuk
1-2 ,με την αμυνα να πελαγοδρομει μετα το 1-0 κι ενώ στο ημιχρονο τους εδινα συγχαρητηρια για την εμφανιση τους (αν δεν πεταξω μπινελικια μου φαινεται δεν κανει προκοπη η ομαδα………. :twisted: )


bucheon-suwon
3-2 ,με καποιον αστειο επιθετικο που εχουν ,να κανει χατ-τρικ…..ηταν και το τελευταιο παιχνιδι του αμυντικου μας Μyung ,ο οποιος για δευτερο παιχνιδι ειχε αποδοση 5 και στον οποιο εδωσα τα ευσημα μονο επειδη καταφερε να τραυματισει 2 παιχτες των αλλων ,τον Woo και τον Soo…………

ulsan-suwon (1-0) ,
suwon-pohang(1-0) με ηρωα τον τερμα μας και γκολ στις καθυστερησεις (φιου…..)

το league cup κατεληξε στην ulsan λογω της ηττας που καναμε…..

τα εκανα όλα μαλλια –κουβαρια για την απωλεια του κυπελλου ……σε ένα ακριβο club της σεουλ με ποτα και γκομενες ………. :wink: :wink:

και επιτελους ένα παιχνιδι για να παρουμε τα πανω μας ……..την PSM εντος εδρας ….5 αρπαξε παλι ,και παλι μας απεβαλλαν παιχτη………

εν οψει της εναρξης της Korean-League (του πρωταθληματος …??) ,κανω 2 μεταγραφες αμυντικων που είναι τα μεγαλυτερα ταλεντα της χωρας ….
Ενθουσιασμος επικρατει στις ταξεις των οπαδων μας για τις 2 μεταγραφες ,ενώ εγω ζηταω από τον προεδρα αυξηση του μεταγραφικου μπατζετ …η καταληξη…:

ΕΜΑΘΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΟΥ 2 ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΑ ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ…….
«ΑΝΤΕ ΓΑ@@@ΟΥ………» 8)

πρωτο ματς για την Κ.L. με τη Busan εκτος εδρας με τελικο σκορ 2-2…αποκλειστικα υπευθυνος ο τερμας μας (που είναι και διεθνης με την κορεα) που στο 1 σουτ που του εγινε ,δεχτηκε 2 γκολ….

Suwon-chonbuk
3-1
και ταυτοχρονα ,κατά τη διαρκεια του αγωνα :

Lee Keun Ho (παιχτης Suwon) - Park Kyoo Sun (παιχτης chonbuk )

2-5

ο αγωνας εληξε με πτωση………
κατηφεια στους οπαδους μας για την ηττα του παιχτη μας και μαλιστα με πτωση….ο παιχτης υποσχεθηκε νικη στον εκτος εδρας αγωνα (tae-kwo-do εννοειται ….) για την τιμη της ομαδας ……. :shock: :shock:

«ΤΟΛΜΑ βλακα και αν ξαναπαιξεις στην ομαδα μου ,σφυρα μου…………»

Μετα από Χ εκτος με Incheon και νικη εκτος επι της Hamamatsu Rafale (προκριθηκαμε στους 8 του Ch.L….) ,ηρθε η ωρα του ντερμπι των ντερμπι…..η μαχη της σεουλ….η μαχη των γιγαντων της κορεας ….Seoul – Suwon….ο συμπαθης αντιπαλος προπονητης εκφραζει τον σεβασμο του προς το προσωπο μου ,κι εγω ανταποδιδω ευχομενος στη Seoul να διαλυθουν και να παρουν φωτια……….

Στα αγωνιστικα τωρα ,το σκορ ηρθε 3-4 .με λαθος του τερματοφυλακα της Seoul προηλθε το τεταρτο μας γκολ…..

Οι φημες που θελουν τους οπαδους των ηττημενων να ζητησαν από τον τερμα τους να κανει χαρακιρι ,επειδη μας χαρισε τη νικη ,κρινονται ως ανακριβεις ……….. :wink: :wink:


Ακολουθουν :

Που γιορτασαν οι παιχτες της suwon τη νικη τους στο ντερμπι??
Ποια νεα διοργανωση ξεκινα για τη suwon ???
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote]Ποια νεα διοργανωση ξεκινα για τη suwon ???[/quote]

το ΤΟΠΙΝΟ cup ??? :D
Last edited by Sponis on Sat Apr 22, 2006 5:26 pm, edited 1 time in total.
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

βρε συ, όλοι οι ιστοριομανείς διαβάζουν όλες τις ιστορίες, να το ξέρεις αυτό... :wink: για μένα τουλάχιστον είναι το φόρουμ που επισκέπτομαι πρώτο, ακόμα κι όταν ο Staples ΄δεν έχει δράση! :D
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα τη νικη στο σουπερ-ντερμπυ με τη σεουλ κι εφοσον μεσολαβουσε διακοπη λογω εθνικων ομαδων ,επρεπε ολη η ομαδα να γιορτασει….ευκαιρια και για ξεκουραση!!ετσι ,καλω σε συμβουλιο τους αρχηγους της ομαδας μετα το ματς ….

Ανθιμος :let’s go for bouzoukia?? 8)
Nadson: what is bouzoukia coach?? :roll:
Α: τι ηθελα ο [System Interruption: Μη βρίζεις!] και μιλησα…..?? αυτοι θα μου πουν να παμε να φαμε σουσι και παπαριες ……. :x
Nadson: what coach? I suggest you a good restaurant….
Α:ωχχχχχ…..
Νο1: yeah coach….good sushi ………
A:…..τρελο γλεντι……. 8)

Πηγαμε τελος παντων εκει ,σε ένα εστιατοριο με υπεροχο φαι ,οπου με κερασαν για τη νικη ένα γλυκο από φασολια…!!! (δλδ στο γαλακτομπουρεκο για κρεμα βαζουν φαβα?????) 8) 8)
και με μια καλλιγραμμη κορεατισα τραγουδιστρια 120 κιλων να τραγουδαει υμνους ,αυτοι φαγανε και ηπιανε (αυτοι μεθανε με 2 ποτηρια σακε…) και στο τελος ανελαβε να μιλησει ο αρχηγος της ομαδας ,το Νο1 ….

«we should try hard to take the East Asian Championship and the FA cup ,to make our fans proud….»
«Ωχχχχχ …..κι αλλα κυπελλα…???» σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη μεσα μου…..

απ ‘ότι καταλαβατε ,θα ξεκινουσαν κι άλλες διοργανωσεις ,αγνωστου χρησιμοτητας και επρεπε να προετοιμαστουμε καταλληλα….
Ακολουθησαν 5 συνεχομενες νικες ,σε αδιαφορα για να γραψω κατι ,ματς (ουτε κιτρινες δεν βγηκαν ,ένα ξυλο …κατι…..) :cry: ,μια ισοπαλια εκτος με bucheon και μια νικη εντος με τη Busan (η αλλιως πελατες …..) ,μεχρι την εναρξη του East Asian Championship……

Άλλη μια εκπληκτικη διοργανωση ,στην οποια μετεχουν 4 ομαδες από τη νοτιοανατολικη ασια (γνωστων τρομακτικων δυνατοτητων :twisted: ) σε έναν ομιλο ,με 3 παιχνιδια εκαστη ,με την ομαδα με τους περισσοτερους ποντους να παιρνει το τροπαιο...
Συγκινηθηκα τοσο στην παρουσιαση της διοργανωσης από την πολυπλοκοτητα της διοργανωσης και τη δυσκολια των αντιπαλων 8) ,που προτεινα στην ασιατικη Uefa να μετονομαστει το κυπελλο σε ΤΟΠΙΝO CUP (copyright Spawn_I )…….παλι καλα που δε με καταλαβαινουν….

Στα της διοργανωσης –τελος παντων- , η οποια γινοταν στην εδρα μου (να’ναι καλα ο μεγιστανας προεδρας που εχουμε…που να τρεχεις στις ινδονησιες και τις ταυλανδες για διακοπες ….. 8) ) εκανα 2 νικες και 1 ισοπαλια και το πηρα…….
Εξαλλοι πανηγυρισμοι στις εξεδρες και τους δρομους από τους οπαδους μας ,για ένα κυπελλο που το Βαλκανικο είναι μπροστα του σαν το Champions League :shock: :shock: …….τεσπα ,ικανοποιησαμε τον προεδρα ,που μου προτεινε νέο συμβολαιο …..δεχτηκα ????δεν θυμαμαι….ειχα πιει λιγο……..το μεθυσι της νικης που λεμε…!!!! :wink:

Άλλες 3 νικες για το πρωταθλημα ,πριν το πρωτο αγωνα κυπελλου με την ασημη Seosan….
Ενας αγωνας ολο ομορφιες ……αγωνες wrestling ,box……καποια στιγμη νομιζα πως μετακομισε το WWE στο γηπεδο μας….
Σκορ φανταζομαι δεν σας ενδιαφερει…..κερδισαμε μωρε…σιγα μην χαναμε….θε ετρωγα το καπελο μου…..!!!!!!!! :wink:


Ακολουθουν :

Οι πραγματικα δυσκολοι αγωνες για το Champions League (τραγικα δυσκολοι….. :D
Οι πρωτες γκρινιες την ομαδα…….
Και η προταση που θα συζητηθει…………..
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Εσύ παιδί μου σε μια σαιζόν θα έχεις σηκώσει όσα κύπελλα σηκώνουμε οι υπόλοιποι σε μια FM-ική ζωή... Κάνεις ιδαίτερο πρόγραμμα στο γυμναστήριο για την άρσγ κυπέλλων ?
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρωτα απ'ολα ,χρονια πολλα σε ολους!!!! επανερχομαι με τη συνεχεια της ιστοριας μετα απο τις διακοπες του πασχα......

[quote]Εσύ παιδί μου σε μια σαιζόν θα έχεις σηκώσει όσα κύπελλα σηκώνουμε οι υπόλοιποι σε μια FM-ική ζωή... Κάνεις ιδαίτερο πρόγραμμα στο γυμναστήριο για την άρσγ κυπέλλων ?[/quote]

αστα να πανε...τελειωνει η σεζον και φοβαμαι μηπως εμφανιστει κανα κυπελλο παλι και πρεπει παλι να τρεχω....
αλλα τα παραλες λιγο...με κατι αγγλικες ομαδες θυμαμαι κατι τρεμπλ στην αγγλια ,τσαμπιονς λιγκ ,σπερ καπ (ευρωπαικο) ,κομιουνιτι σιλντ και παγκοσμιο πρωταθλημα συλλογων...κι ολα αυτα την ιδια χρονια...τι αλλο να ζητησει κανεις????




Η ομαδα πηγαινε σουπερ…..μετα τον πρωτο αγωνα για το FA Cup της κορεας ,ακολουθησαν 4 νικες (οι 3 σττο πρωταθλημα και μια στον επομενο γυρο του κυπελλου) ,μεχρι τον αγωνα με τη daegu εκτος εδρας ,ένα ματς πριν τον πρωτο προημιτελικο με την Al Shabab από τη σαουδικη αραβια…η αντιπαλος στο Ch.L. εμοιαζε καλη ομαδα για τα δικα μου στανταρ ,κι ετσι αποφασιζω να ξεκουρασω καποιους βασικους στον αγωνα πρωταθληματος……

Τι το θελα..??η ομαδα μπηκε για τουρισμο :x ,αρπαξαν 3 μπαλακια ανετα και γλυτωσαν αλλα τοσα….εγω ξελαρυγγιαστηκα :x ,φωναζοντας στα αποδυτηρια και στη ληξη του αγωνα ,ενώ φτηνα τη γλυτωσε και ο τερμας μας ,που παρα την κλωτσια που εφαγε (απο μενα...!!! 8) ) θα επαιζε κανονικα στον αγωνα που ακολουθουσε…..

Suwon – Al Shabab (champions league)
3-1 ,
παιχνιδι στο οποιο βγηκα εξω από τα ρουχα μου…φαγαμε γκολ στην πρωτη τους κατεβασια :x κι εκτοτε καναμε το καλυτερο μας παιχνιδι με 28 τελικες προσπαθειες για γκολ….ηρωας των αντιπαλων ,ο τερμας τους ,που παρολο που εφαγε 3 (να ναι καλα ο Nam II με 2 σουταρες ) επιανε τα τετ-α-τετ λες και ηταν ο μπουφον….
:shock: Ένα πραγμα καταλαβα παντως …ότι οι αντιπαλοι είναι του χεριου μας….

Μεσολαβησε άλλη μια ηττα –ντροπη στο πρωταθλημα ,από την ομαδα με ονομα το τσουναμι :shock: (chunnam…) ,αλλα το μονο που με ενοιαζε ηταν ο επαναληπτικος …

Ένα ματς φωτια…… :evil: ενας αγωνας ζωης και θανατου και για τις 2 ομαδες ….. :twisted:

Al Shabab - Suwon (champions league)
2-4
εεεεεε,ενταξει …παραηταν ευκολο…..παρα τα λαθη των αμυντικων μας που χαρισαν 2 γκολ στους γηπεδουχους και ισοφαρισαν το αρχικο μας προβαδισμα ,παλι ο μπουφον της ασιας φροντισε ετσι ώστε να αρπαξουν μονο 4………

κληρωθηκαμε με την ιρακινη Αl Zawra’a ……σπουδαια ομαδα…!!!οταν εστειλα τον scout να την δει ,συγκλονιστηκε…. :shock: μου ειπε χαρακτηριστικα :

«coach ,πως θα προκριθουμε απεναντι σε μια ομαδα που το καλυτερο attribute του τερματοφυλακα είναι 10 κι αυτό στο kicking :shock: ,και ο δεινος σκορερ της ομαδας τους εχει finishing 10 :shock: και όλα τα υπολοιπα κατω του 3?????»

«με την δευτερη ομαδα!!!!!!» του απαντησα….. 8) 8)

Εν τω μεταξυ ,τα πρωτα παραπονα εσκασαν μυτη…..ο Νο 23 ηθελε να παιζει βασικος (ουτε καν ηξερα ότι υπηρχε στην ομαδα) , ο Κιμ-7 ηθελε κι αυτος να παιζει ,ο Ναdson ηθελε μεταγραφη στην ευρωπη ……Η απαντηση ηταν κοινη για ολους …:

«παρτε τα @@@@@@@@»…. :wink:


Suwon - Αl Zawra’a
4-2 ….!!!!! Δεν το πιστευω…….βαλαμε 3 γκολ στο 20 λεπτο ,χασαμε ένα τσουβαλι ευκαιριες ,και οι αμυντικοι μου τους χαρισαν 2γκολ σε 2 επιθεσεις που εκαναν…..ο επιθετικος τους ,με finishing 5 :x :x (!!!!!) εβαλε 2 γκολαρες που θα ζηλευε και ο Ροναλντινιο……..τους εχουμε στη ρεβανς…αυτοι είναι ανυπαρκτοι……το μονο που φοβαμαι είναι οι ταλιμπαν που θα είναι στο γηπεδο και καμμια βομβα….

Μεσολαβησαν 2 νικες στο πρωταθλημα (και οι 2 με 2-1…..γαμω τα προβληματα μου στην αμυνα) ,μεχρι τον επαναληπτικο….

Χωρια το ξαφνικο τηλεφωνο του μανατζερ μου πριν τον επαναληπτικο…….

Μανατζερ : κοιμασαι ,και η τυχη σου δουλευει….
Ανθιμος : τι εγινε παλι??θα παω στη Μογγολια για προπονητης :roll: ???
Μ : όχι ρε……ποτε σου εχω κλεισει εγω τετοια δουλεια???
Α: ……… :roll:
Μ: λοιπον ,εχεις προταση από ΗΠΑ……Σε θελει η DC United…….λιγα λεφτα ,αλλα καλη ομαδα…εχουν τον adu, το μεγαλυτερο ταλεντο της χωρας…ηδη στην ελλαδα σε προκαλουν να πας…..
Α: δεν ξερω ακομα ,δωσε μου χρονο να σκεφτω…… :roll:


Αl Zawra’a- Suwon
0-2 ………συγκλονιστικοτατο ματς ….με πηρε ο υπνος στον παγκο ….
το μονο που πανηγυρισα ηταν η προκριση μας στον τελικο ,οπου θα αντιμετωπισουμε την Αl Ittihad από τη σαουδικη αραβια σε διπλο τελικο ,ο πρωτος στην εδρα μου…..
Η Αl Ittihad ,είναι η κατοχος του τροπαιου ,με παιχταραδες στη συνθεση της και θεωρειται ως η Ρεαλ της ασιας…..δυσκολη αποστολη……

Ακολουθησαν κατι παιχνιδια στο πρωταθλημα μεχρι τον πρωτο τελικο..δεν θυμαμαι καν τα σκορ….το μονο που σκεφτομουν ηταν το πώς θα αντιμετωπισω την Αl Ittihad……πως θα μπλοκαρω τα ατου της για ναπαρω εγω το κυπελλο…..


Ακολουθουν :

Τι θα απαντησει ο Ανθιμος Περιβολακης στην προταση της DC United ?? :roll:
Ολη η δραση από τους σουπερ-τελικους του Asian Champions League….
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν είναι να πας στο Αμέρικα, να μη μαθευτεί.. Είναι 'περίεργοι' οι Ταλιμπαν... Άσε μη σου τη στήσουν με κανά καμικάζι και σε ψάχνουμε!! :D
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Macross
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 3243
Joined: Tue Sep 02, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανα Woo ή Kim έχεις να προτείνεις? :D :D :D
ΕΠIKH ΙΣΤΟΡΙΑ
And they shall know no fear...
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”