CRAWLEY- Η πορεία: Από τα χωράφια της Conference στα σαλόνια

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Πωπω, μιλάμε είναι πόρωση αυτό που έχεις κάνει :)
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Και οκ, στη γεοβιλ δινουν μισθό μεχρι 180000 Ευρώ το χρόνο και εσένα σου ήρθε ο Γκιγκς. Οκ.
I fart in your general direction.Image
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="greek_manager"]Πωπω, μιλάμε είναι πόρωση αυτό που έχεις κάνει :)[/quote]

Όταν έχεις αφιερώσει 118 ώρες παύει να είναι παιχνίδι, λίγο ακόμα και θα νομίσω πως συμβαίνει στ' αλήθεια :yea:
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="geckham"]Και οκ, στη γεοβιλ δινουν μισθό μεχρι 180000 Ευρώ το χρόνο και εσένα σου ήρθε ο Γκιγκς. Οκ.[/quote]

Ο Giggs γεννήθηκε το 1973 το 2008 που ήρθε ξέρεις πόσο χρονών ήταν.

Και επειδη διακρίνω και λίγο ειρωνεία δες :

[img]http://img45.imageshack.us/img45/2431/ryan4sl.th.gif[/img]

1.7.2008 Signed by Crawley on free transfer
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eιλικρινά δε μπορώ να καταλάβω ορισμένα πράγματα.

Έχω κανένα λόγο να μπώ για να γράψω παραμύθια;;; Μήπως και έχω να κερδίσω τίποτα;;; Μήπως υπάρχει κανένα βραβείο αν θα πάρει η Crawley το Champions League και δεν το έχω καταλάβει.

Εγώ στο κάτω κάτω τη γκ##λα μου κάνω δεν το κάνω για κανένα άλλον, για μένα το κάνω επείδή το γουστάρω και είπα να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας.

Αν κάποιος δε θέλει με γεία του με χαρά του, αν κάποιος δεν το πιστεύει δε μπορώ να κάνω τίποτα για να το αποδείξω.

Sorry για το παραπάνω post αλλά ειλικρινά ξανερώνω με κάτι τέτοια :(
Last edited by nirax on Mon Feb 13, 2006 8:30 am, edited 1 time in total.
User avatar
rory21
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Feb 27, 2005 5:11 pm
Football Manager της ομάδας: Νικαρα
Αγαπημένη Ομάδα: Νικαρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μη μασάς συνέχισε έτσι ξέρω τι παλούκι είναι να ξεκινάς με ομάδα από την league two με τον καλύτερο αμυντικό πχ να έχει marking,tackling 10 και με reputation στον πάτο.
Επίσης ξέρω τι σημαίνει να παίζεις σε τρία κύπελλα και να έχεις μίνιμουμ 50 αγώνες την σεζόν.
Θέλει πολύ υπομονή και πολύ κόλλημα για να συνεχίζεις στην ίδια ομάδα μετά από όλα αυτα.
haidarifc
Asst Researcher - Good Players' Expert
Asst Researcher - Good Players' Expert
Posts: 2858
Joined: Tue Dec 14, 2004 4:32 pm
Location: 214 χλμ. Δυτικά της Αθήνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κάνε και ένα έντιτ στο ποστ σου για να βγάλεις το γ!! :D (Μητσικώστας και έτσι!)
Scout [url=http://www.fmgreece.com/phpBB2/viewtopi ... 2:3f7tv4ko][b:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Χ[/color:3f7tv4ko][color=red:3f7tv4ko]Α[/color:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Ϊ[/color:3f7tv4ko][color=red:3f7tv4ko]Δ[/color:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Α[/color:3f7tv4ko][color=red:3f7tv4ko]Ρ[/color:3f7tv4ko][color=blue:3f7tv4ko]Ι[/color:3f7tv4ko][/size:3f7tv4ko][/b:3f7tv4ko][/url:3f7tv4ko]

" ...Εχω μια θλίψη που 'ναι τόσο μεγάλη
Που όλο φοβάμαι μη τυχόν και ξεσπάσει
Κι ισορροπώ μέσα σ' του ονείρου τη ζάλη
Μ' ένα κεφάλι γεμάτο χρυσάφι... "
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Sorry ρε παλικάρι που σε πιάνω από τα μαλλιά ακόμα δε γράφτηκες στο site(και sorry και για το "ρε" ¨στην πρότασή μου), αλλά είπαμε, οκ δεν έχω το δικαίωμα να διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις, όπως και εσύ έχεις το δικαίωμα ΠΡΟΦΑΝΩΣ να γράψεις την ιστορία σου.
Αλλά επειδή παίζω league one, ξέρω τι ομάδες υπάρχουν εκεί, στη championship , όσο και στη league two και τι μισθοί κυκλοφορούν κλπ.

Τσπ συνέχισε να γράφεις.
I fart in your general direction.Image
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε nirax συνέχισε την ιστορία...εκπληκτικό αυτό που έχεις κάνει !!!!! :shock: :victory:
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από εδώ και πέρα θα μεταδίδω σε real time το χρονικό της Crawley.

Χρονιά 2013-2014:

Νέα έργα και πάλι στο γήπεδο. Οι εργασίες θα ολοκληρωθούν το Νοέμβριο. Το Broadfiel Stadium είναι πολύ μικρό για να χωρέσει πλέον την Crawley. Μα καλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο;;; Να φτιάξουμε ένα καινούριο πως είναι δυνατόν να παίζουμε στο ίδιο γήπεδο που παίζαμε όταν ήμασταν στην Conference;;;

H ομάδα ψάχνει για νέο τερματοφύλακα καθώς ο εδώ και τριετίας βασικός τερματοφύλακας Stuart Taylor είναι ήδη 32 χρονών. Πιθανοί αντικαταστάτες ο Arenas Libis Andres 26 χρονών 5.75Μ από την Β’ ομάδα της Οσασούνας και ο 23χρόνος Bραζιάνος Fabio – 2.4M από την Gremio.
Στην ομάδα μεταξύ άλλων έρχονται:
Jeffers Francis (32) – Free.
Zdenek Grygera – Free

Ακόμα μια χρονιά χαμός γίνεται με τον Leo Messi ο οποίος τελικά παραχωρείται για 43Μ+50% σε περίπτωση μεταπώλησης στην Man Utd. Πολλά τα λεφτά.

Ο προπονητής οριοθετεί για ακόμα μια χρονιά τους στόχους: Συμμετοχή στους Ομίλους του UEFA και μία θέση μέσα στην πρώτη 6άδα. Κρυφή επιθυμία Champions League. Άραγε θα τα καταφέρει η Crawley να κρατηθεί σε αυτό το επίπεδο;;

Πρεμιέρα με Middlesboro εκτός έδρας και νίκη για την Crawley με 3-1. Το κενό του Μessi φαίνεται και γίνεται προσπάθεια να αγοραστεί ο Βen Arfa. H πρόταση απορρίπτεται αλλά υπάρχει στα υπ’όψιν του προπονητή όπως και κάποιες άλλες επιλογές. Τελικά δεν θα έρθει κανένας από αυτούς και την αριστερή πλευρά θα καλύψει ο Bonnani.

Eίπαμε παίζουμε 4-4-2 κλασικό. Άλλωστε στην Αγγλία οποιοδήποτε άλλο σύστημα ειδικά σε αυτήν την έκδοση του παιχνιδιού δε νομίζω ότι θα έχει τύχη.

Τελευταία μέρα των μεταγραφών και σε μια κίνηση μάλλον εντυπωσιασμού ο Conzalo Isla Vieyra από την Nantes επιθετικός, έρχεται για 37Μ. στο Crawley. Ο προπονητής καταλαβαίνει ότι ίσως να έκανε χαζομάρα αλλά ο μόνος κριτής θα είναι ο χρόνος. Φήμες ότι ο πρόεδρος στο άκουσμα του συνολικού ποσού της μεταγραφής (37Μ + 4ετές συμβόλαιο με ετήσιες απολαβές 3.1Μ) έπαθε εγκεφαλικό κρίνονται ως ανακριβείς.

Εντωμεταξύ και ενώ όλα αυτά συμβαίνουν η κλήρωση για το UEFA φέρνει την Crawley αντίπαλο με την Halmstand. Πρώτο παιχνίδι εκτός στο Orjans Vall 12/9 και επαναληπτικός στις 26/9 στο Crawley. O προπονητής χαμογελά ευχαριστημένος καθώς το όνειρο των ομίλων έρχεται ένα βήμα πιο κοντά.

12/9/2013: Η πρώτη ευρωπαϊκή εμφάνιση της Crawley.
Θα πάρει μόλις 10 λεπτά στην Crawley για να πετύχει το πρώτο ευρωπαϊκό της γκόλ με τον Javier Orozco.12’ αργότερα ο Mark Davies κάνει το 0-2. Ο Βozlak Brazer όμως έχει βαλθεί να χαλάσει το πάρτυ της Crawley και μειώνει σε 1-2. Τελικό αποτέλεσμα 2-3.

Δεκαπέντε βράδια αργότερα και ενώ το Crawley πανηγυρίζει, μόνο 2263 θεατές βρίσκονται στο Broadfield Stadium για τον επαναληπτικό. Η Crawley θα επικρατήσει και πάλι με 3-1 αλλά ο προπονητής μετά το τέλος του αγώνα. Θα δηλώσει:

«Θεωρώ ανεπίτρεπτο η ομάδα να κάνει αυτή την πορεία και ο κόσμος να μην έρχεται στο γήπεδο. Είχατε ξαναδεί Ευρώπη;;;, αν είναι να παίζουμε και ο κόσμος να μην έρχεται καλύτερα να μην παίζουμε καθόλου»

Ο Βozlak Brazer μετά από τα δύο αυτά παιχνίδια είναι η επόμενη μεταγραφή για την Crawley 450Κ το κόστος της μεταγραφής και θα έρθει φυσικά την πρωτοχρονιά.

Η κλήρωση για του ομίλους του UEFA γίνεται και η Crawley αυτή τη φορά δεν στέκεται και τόσο τυχερή. Το πρόγραμμα:

1η: Vs Alkmar (Εντός)
2η: Vs CSKA (Sofia) (Εκτός)
3η: Vs Slavia Prague (Εντός)
4η: Ρεπό
5η: Vs Valencia (Εκτός)

Στο επόμενο post η μάχη της Crawley σε πρωτάθλημα και Ευρώπη.
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Good Progress! :D

Πάντως με αυτά τα λεφτά θα μπορούσες να πάρεις μεγάλα φορ...δεν ξέρω βέβαια πόσο καλός είναι και αυτός που πήρες...
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά δεν είναι αληθοφανές ότι έκανες μεταγραφή 37Μ και δεν χτίζεις γήπεδο

Άλλον ένα Messi να πούλαγες θα έφτιαχνες νέο γήπεδο :-D

Καλή συνέχεια
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εμένα προσωπικά κάτι άλλο με χαλάει, που πρέπει κατά τη γνώμη μου να είναι bug...

Πως είναι δυνατόν να βγαίνει η Crawley, ομάδα της Conference στην Ευρώπη και να έχει 2263 θεατές στο γήπεδο ?????????????? :shock: :evil: :karta:

Εγώ, έχοντας Παναθηναϊκό, πάιζω ντέρμπι ας πούμε με Ολυμπιακό και μαζεύω 14-15.000 κόσμο, ενώ στον αντίποδα ο Γαύρος έχει 30.000 + σε όλους τους αγώνες !!!!!!!
ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ 'ΣΕΙΣ !!!

Κατα τ' άλλα εκπληκτικό αυτό που έχεις κάνει φίλε μου !!!

No more comments ...

Συνέχισε έτσι, ανυπομονούμε για τη συνέχεια της ιστορίας σου !!
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="stefanosd"]Εμένα προσωπικά κάτι άλλο με χαλάει, που πρέπει κατά τη γνώμη μου να είναι bug...

Πως είναι δυνατόν να βγαίνει η Crawley, ομάδα της Conference στην Ευρώπη και να έχει 2263 θεατές στο γήπεδο ?????????????? :shock: :evil: :karta:

Εγώ, έχοντας Παναθηναϊκό, πάιζω ντέρμπι ας πούμε με Ολυμπιακό και μαζεύω 14-15.000 κόσμο, ενώ στον αντίποδα ο Γαύρος έχει 30.000 + σε όλους τους αγώνες !!!!!!!
ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ 'ΣΕΙΣ !!!

Κατα τ' άλλα εκπληκτικό αυτό που έχεις κάνει φίλε μου !!!

No more comments ...

Συνέχισε έτσι, ανυπομονούμε για τη συνέχεια της ιστορίας σου !![/quote]

Aυτό που λες με τους θεατές με πήραξε ιδιαίτερα και για αυτό το αναφέρω. Θα έπρεπε να μου βγαζεί γεμάτο το γήπεδο, που σιγά το γήπεδο ούτε 10.000 δε χωράει, και άλλους τόσους απ΄έξω. Μα είναι δυνατόν να βγαίνει ομάδα πρώτη φορά στην Ευρώπη και να κόνει κάτω από το μέσο όρο των εισιτηρίων της.
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]Βασικά δεν είναι αληθοφανές ότι έκανες μεταγραφή 37Μ και δεν χτίζεις γήπεδο

Άλλον ένα Messi να πούλαγες θα έφτιαχνες νέο γήπεδο :-D

Καλή συνέχεια[/quote]

Ακριβώς πόσο κάνει ένα γηπέδο;;; Να το φτιάξω απ΄την αρχή με 40.000 θέσεις δε θέλω περισσότερο με Βudget σχεδόν 90Μ θα μπορούσα να φιάξω δύο.

Άσε που δεν ξέρω τι να κάνω τα λεφτά;;;
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”