Kai μετα την cheating προπόνηση τι????

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστηχώς με το νέο πατς η chaeting προπόνηση που είχε ωραιοποιήσει κατα την γνώμη μου αρκέτα το παιχνίδι, έπαψε να ειναι συμβατή οπότε δεν υφιστατε!Το θέμα ειναι...τι κάνουμε απο δω και πέρα????Υπερβολικοί τραυματισμοί (δεν θυμάμαι ποτέ να υπήρχε ομάδα στα παγκόσμια χρονικά που να έχει 12 παίχτες τραυματισμένους και με light προπόνηση :-) )Mήπως ξέρει κανείς αν κάποιο τσακάλι έβγαλε κάτι αποτελεσματικό???Θα με πείτε κηφηνα και τεμπέλη που δεν μπορω να φτιάξω εγω μια!Ισως!!!!Αλλα κακό δεν ειναι σωστά???χεχε
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βρήκα μόνος μου τελικά στο φόρουμ της S.I. Την νέα προπόνηση.όποιος εδιαφέρεται μπορώ να δώ σω το λίνκ(Δεν το βάζω τώρα διότι βαριέμαι να ξαναψάχνω :D :D )
Vakis78
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 509
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμασε το και ξαναποσταρε τα αποτελεσματα :wink:
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χεχε!Το δοκίμασα ήδη για 3 μήνες!Τέρμα οι πολλοί τραυματισμοί βασικά και επιτέλους οι πάιχτες αρχίζουν και δείχνουν τις πραγματικές τους δυνατότητες!Για παράδειγμα όλοι ξέρουμε οτι ο Καψής ας πούμε είχε την δυνατότητα να έχει 19 στο Μαρκινκ αλλα τον έχουνε με 16.Ε με την προπόνηση αυτη πάει στο 19.Μεσα σε λίγους μηνες!Για μένα βέβαια δεν ειναι και τοσο τσιτ αλλα ο καθένας έχει την γνωμη του!!
Vakis78
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 509
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μαλιστα.Για πες μας και το link......Να το δοκιμασουμε και εμεις :wink:
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://fmdownloads.net/index.php?PHPSES ... y=Training
Kάπου εκει μέσα υπάρχει το αρχείο cheat_training_4patch.zip
Το κατεβάζεις και εισαι οκ!Μετα το περνας στις προπονήσεις σου!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδή ρε kkostas θεωρείς λογικό και αληθοφανές να φτάνουν ΟΛΟΙ οι παίχτες σε 4-5 μήνες το Potential Ability τους?? :?

Για μένα τέτοιες προπονήσεις-CHEAT χαλάνε τη μαγεία του παιχνιδιού

[quote="kkostas"]Για μένα βέβαια δεν ειναι και τοσο τσιτ αλλα ο καθένας έχει την γνωμη του!![/quote]
Aυτή είναι η γνώμη μου
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Koita μην περιμένεις ένας παίχτης 18 χρονων να φτάσει το τέλειο σε 5-6 μήνες αλλα ένας 25άρης θα το κάνει σίγουρα!Ο 18άρης θα κάνει 1-2 χρόνια με την προπόνηση αυτή.
Το βλέπω σαν αληθοφανές απο την άποψη ότι αν έχεις έναν καλό προπονητή πάνω απο το κεφάλι σου και είσαι σε μία Α κλάση, μπορείς να πετύχεις κορυφαία πράμματα!Οχι σε 5-6 μήνες αλλα σε ένα χρόνο σίγουρα.Χαραξτηριστικό παράδειγμα ο Βρύζας που την επόμενη χρονιά που έφυγε απο τον Πάοκ έγινε έβγαζε μάτια.Τον βουτηξε εκεί ο coach υπεύθηνος για αυτον και τον έκανε να πει τον Χριστό φαντάρο :-D :-D
Μην περιμένεις ο adu ας πουμε να σου γινει παιχταράς απο τωρα αλλα στα 18 του θα έχει φτάσει σε πολύ υψηλότερο επ΄πιπεδο απ ότι με μία απλή προπόνηση.Επίσης το θέμα των τραυματισμών.
Εχανες ένα παιχνίδι και είχες 2-3 τραυματισμούς στανταρ όσο ελαφριά προπόνηση και να κανες.Ε τώρα έχεις έναν ή και κανέναν.2-3 τραυματισμούς τον μήνα όχι 15 καθε μήνα!!!Αυτο το θεωρω φυσιολογικό!Πάντα γνωμη μου φυσικά!Αλλος θέλει να παιζει το παιχνίδι όπως ειναι και να δημιουργεί δική του προπόνηση.Δυστηχώς όμως εφόσον εγώ θέλω που χού έναν παίχτη να προπονήτε τέλιεα στο τρέξιμο και στην επίθεση και να έχει μια μέση προπόνηση σε όλα τα αλλα και ότι και να κάνω η προπόνηση είναι very hard....ε παραπάει το θέμα!!!
Θέμα νοοτροπίας του κάθε παίχτη ειναι βασικά και άποψης.Εμένα με γεμιζει ένα παιχνίδι με αυτην την προπόνηση.Μην νομιζεις οτι κερδίζω συνέχεια επειδη τους προπονω καλά! :-D :-D
niwem
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Dec 12, 2005 2:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

egw pali apo periergieia tin xrisimopoisa to 2006.oloi tin xronia kanenas serious traumatismos.ola kala.meta tin deuteri xronia, arxisane pali autoi oi traumatismoi kai enw exw perasei stin deuteri fasi champions league apokleistika logw vasikwn paixtwn mou....ti ftaiei re gamwto?to chaeting den einai na meiwnei kai tous traumatismous?mipws mporeite na mou peite ti ftaiei?

exw katevasei to cheating training pou exei katevasei kai o filos pio panw....
niw
ΓΙΑΝΝΗΣ 1908
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Jan 24, 2006 5:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ CHEAT TRAINING ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ TRAINING ΣΤΟ DIRECTORY ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.(C/PROGRAM FILES/SPORTS INTERACTIVE/FOOTBALLMANAGER2006/DATA/TRAINING).ΔΥΣΤΥΧΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ LOAD ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΗΣΤΗΚΑΝ.ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΒΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΧΙΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΞΟΥΝ??
User avatar
GIOTIS OLI
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sun Oct 23, 2005 11:17 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO,Orlando Pirates
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το έβαλες σε λάθος μέρος.Το παιχνίδι δημιουργεί ένα φάκελο στα "εγγραφα μου" με την ονομασία Sports interactive.Αυτός έχει μέσα 2 φακέλους.FM 2006 και FM 2006 Data editor.Στον φάκελο FM 2006 έχει το φάκελο training ή schedules.Αν δεν έχει τον δημιουργείς.Εκεί βάζεις τη προπόνηση.Μετά μπαίνεις στο παιχνίδι και την κάνεις import.
Football isn't a matter of life and death...
...it's much more important than that...
ΓΙΑΝΝΗΣ 1908
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Jan 24, 2006 5:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[color=green]ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΒΑΖΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΑ SHOOTING, PASING ΚΤΛΠ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ Η ΜΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ MEDIUM!TI ΣΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ??[/color] :-P
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά, με την default προπόνηση του FM, οι τραυματισμοί μου (μιας και έγινε λόγος για αυτούς) είναι ελάχιστοι, ούτως ή αλλιώς (lightworkload).

Μήπως είναι θέμα physios οι τραυματισμοί και όχι τόσο θέμα προπόνησης;

Επίσης, τα στατιστικά τους είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με όσο ήταν αρχικά (είμαι στο τέλος της πρώτης σεζόν). Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως έχω τον Ολυμπιακό, έχω κάνει αλλαγές στο staff (coaches και physios) με καλά χαρακτηριστικά, όλοι ευχαριστημένοι και ο καθένας σε έναν τομέα υπεύθυνος...
ΓΙΑΝΝΗΣ 1908
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Jan 24, 2006 5:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paidia exo mia aporia!exo balei tin cheat proponisi kai exo 12 traumatismous stin proetimasia!!!exo tin 6.0.1 version kai exo epembei stin data base gia na paro kapious paiktes free.ti ftaiei kai exo tosous traumatismous?HELP ME!!!!!
niwem
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Dec 12, 2005 2:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kai egw pollous traumatismous exw, mipws exei kaneis mia lisi?
niw
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2006”