Ζητειται βοήθεια στις εκτελεσεις απ' ευθειας φάουλ

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
billy_sharp
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Oct 04, 2005 1:49 am
Location: pagrati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά χαρά παιδιά
Έχω την Scunthorpe united και είμαι στην championship,έκανα 2-3 μεταγραφές τον ιανουάριο και η ομαδα απο εκει που θα έπεφτε έκανε μια τρελή πορεία και τώρα κυνηγώ μια θέση για τα μπαράζ ανόδου.Παρατήρησα οτι κερδίζω παρα πολλά φάουλ έξω απο την μεγάλη περιοχή στις λεγόμενες εξαιρετικές θέσεις.Αν και έχω 4-5 παίχτες με πάρα πολυ καλο χτύπημα στα φάουλ(απο 18-20) αυτοι οι παίκτες τα εκτελούν με πάσα αντι για απ'ευθείας.Τι να κανω με τα παρτάλια?Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.Χάνω τόσα εύκολα γκολ και απ'οτι βλέπω και τα μπαράζ.
Αν κάποιος γνωρίζει ασ με βοηθήσει.
Ευχαριστώ
Last edited by billy_sharp on Tue Aug 01, 2006 9:16 pm, edited 1 time in total.
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Kαταρχήν άλλαξε τίτλο. Τι θα πει "SOS" και πώς θα καταλάβει κάποιος από τον τίτλο αυτό, τι πρόβλημα έχεις για να μπει να δει τι ρωτάς και να σε βοηθήσει :roll:
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως άλλαξε τίτλο γιατί δεν βοηθάει. Για το πρόβλημα σου, αν και πρέπει να είναι τυχαίο, δοκίμασε στο Team Instructions να βάλεις mixed τα φάουλ. Αν δεν αλλάζει ούτε έτσι.... Βάλε Aim Best Header.

Αυτά.
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
billy_sharp
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Oct 04, 2005 1:49 am
Location: pagrati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είχα την εντύπωση οτι το S.O.S απο μόνο του σημαίνει οτι χρειάζεσαι βοήθεια και κινεί την περιέργια στον αναγνώστη να δει τι είναι αυτό,οπότε μπαίνει βλέπει και άν ξέρει βοηθάει.Φίλε mnikos_21 τα δοκίμασα αυτα που μου πρότεινες και δεν είδα προκοπή.Όσο για εσένα φιλε greek_manager μιάς και ο τίτλος σου κίνησε την περιέργεια και μπήκες έχεις να προτείνεις κάτι?Σας ευχαριστώ και τους δύο παντως για την συμβουλή.Είμαι νέος θα μάθω.
koudoulis
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Mar 21, 2005 4:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και μένα μου το κανε ο Θεοδωρίδης μια φορά αυτό , και του έβαλα το mentality attacking και long shots- often και μετά σταμάτησε να κάνει πάσες - βέβαια μπορεί να ταν κ τυχαίο.. :?
kevaggel
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 336
Joined: Mon Jan 19, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Dunfermline
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν έχεις σε κάποιον παικτη την επιλογή "offer short option" βαλτου κάποια άλλη.
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει short option στα φάουλ;;; Είχα διαβάσει και στο manual για κομπίνες όπως να περνάει κάποιος πάνω από τη μπάλα και τέτοια και κάποια στιγμή εγκατέλειψα την προσπάθεια να βρω πως γίνονται.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Δεν υπάρχει short option ως επιλογή στα φάουλ αλλά στα κόρνερ.
Για να κάνεις τις κομπίνες πήγαινε tactics-view-attacking free kicks και επέλεξε σε κάποιον απ' τους μέσους (βέβαια όχι αυτόν που εκτελεί το φάουλ) να έχει την επιλογή stand with taker ή run over ball.
Μπορείς επίσης να στείλεις έναν αμυντικό σου να "ενοχλεί" το τείχος με το disrupt wall ή ακόμα και να εμποδίζει τον αντίπαλο τερματοφύλακα με το mark keeper.
Με την ίδια περίπου διαδικασία μπορείς να ρυθμίσεις και την αμυντική συμπεριφορά της ομάδας σου στις κομπίνες του αντιπάλου από φάουλ/κόρνερ.

Ελπίζω να βοήθησα :wink:
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To short option το ανέφερε ο προηγούμενος γι'αυτό το είπα. Κι εγώ μόνο στο corner το θυμόμουν κι εδώ που είμαι διακοπές δεν έχω μαζί το παιχνίδι για να το δω.
Για τον ίδιο λόγο δεν μπορώ να δω και τα άλλα που λες και τα οποία δεν ήξερα. Ευχαριστώ και θα επανέλθω όταν τα δω αν υπάρχει άλλη απορία.
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”