Οδηγίες για DR-DL..καμιά πρόταση;;;

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
User avatar
Nikolakis
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat May 17, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα!

Λοιπόν, παίζω 4-4-2,δεν θα μπω σε λεπτομέρειες..απλά θέλω να πάρω τη γνώμη σας για τις οδηγίες των δύο μπακ (DR-DL)..μετριότατες εμφανίσεις πάντα..6-6-6-7-7..τους βάζω forward runs mixed,cross mixed,defensive mentality (όχι τερμα)...όταν οι αντίπαλοι είναι γρήγοροι,τους αφήνω έτσι..αλλιώς προωθούνται..αλλά και πάλι,παραμένουν μέτριοι σε σχέση με την υπόλοιπη ομάδα...και είναι και πολύ καλοι στα χαρακτηριστικά τους..

Εσείς λοιπόν, τι οδηγίες βάζετε;;;
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για ποιους παίχτες μιλάς; Μήπως είναι όντως παλτά;
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Nikolakis
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat May 17, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Xaxaxa...όχι δεν είναι παλτά,αλλα είμαι στο 2011,με παίχτες αρκετά καλούς κτλ..τα χαρακτηριστικά τους είναι πάνω από 15 τα περισσότερα..και ειδικά για την θέση τους,είναι τα ιδανικά..αλλά η ομάδα πιάνει 8-9-10 σχεδόν πάντα και αυτοί μετριότατοι...αν βάλω να προωθούνται συχνά,θα τρώω εύκολες αντεπιθέσεις,την έχω πατήσει έτσι...τι προτείνεις;;;
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δοκίμασε τα default του 4-4-2 για αρχή. Μπορεί να πρεσάρουν πολύ και να χάνουν τη θέση τους. Αν τους θέλεις αμυντικογενείς, βάλε Defensive Mentality και Forward Runs στο Mixed και θα είσαι οκ λογικά..
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Nikolakis
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat May 17, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έγινε οκ...αν και τα έχω δοκιμάσει ΚΑΙ αυτά,θα το μελετήσω περισσότερο...τι ασχολούμαι με βάρβαρα αγωνίσματα,εγώ είμαι του στίβου :D

Σε ευχαριστώ πάντως!!
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το default 4-4-2 δεν έχει εντολές, τους έχει όλους στα ίδια, βάλε τους DL και DR με εντολές Full Backs από το set to, δες πως πάνε και κάνε αλλαγές ανάλογα με τα stats τους.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Αν εχεις γρηγορα center back,δοκιμασε αυτο που εχω γραψει σε αλλο τοπικ,αντι να βαλεις dr & dl να βαλεις wbr και wbl με βελακι πισω.Και εγω με 4 παιζω πισω,και τα ακρα της αμυνας εχουν παντα average ratining πανω απο 8 με αυτο το κολπακι
User avatar
Nikolakis
Amateur
Amateur
Posts: 186
Joined: Sat May 17, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν όντως δοκίμασα τα βελάκια πάνω..δηλαδή οι δύο ακραίοι με βελάκια προς τα πάνω..τώρα έχουν πολύ καλύτερη απόδοση 8+ :D

Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση!
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα βελάκια να τα χρησιμοποιείς ανάλογα με το σύστημα του αντιπάλου. Δηλ αν παίζει 4-2-3-1, καλύτερα να μην ανεβαίνουν. Αν παίζει 5-4-1, ε, ανέβασε τους!
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το εχω παρατηρησει στο 442,αν δεν τους βαλεις βελακια και δεν τους πρωωθεις και δεν ζητανε και μπαλα συνεχεια,και δεν τρεχουν και με την μπαλα,δυσκολα θα συμμετεχουν στο παιχνιδι οποτε για να παρουν καλο βαθμο,θα πρεπει να εχουν πολυ δουλεια στην αμυνα....(συμβουλη>αν οι αντιπαλοι ομαδα χρησιμοποιοι4-3-3 και οι 2 επιθετικοι ξεκινανε απο amdl και amdr και φτανουνε με βελακι στο κορνερ (βλεπε στην Τσελσι ο Ρομπεν),πρεπει να κρατας πισω το μπακ,δηλαδη να μην πρεσαρει καθολου,να ειναι νορμαλ(στη μεση ο δεικτης) forwardw runs τουλαχιστον(τα υπολοιπα ρυθμιζονται αναλογα την ποιοτητα του παιχτη, δηλ.cross και να παιρνει μπαλες)
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
vasilis6883
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Sun Jun 25, 2006 7:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βαλε τα μπακ με βελακι μπροστα forward run full και run with ball full
7-8-9 συνεχεια
lelasson
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Thu Oct 14, 2004 4:06 pm
Football Manager της ομάδας: pao / swansea
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ / AC Milan / Swansea
Location: Athens - Καλαμακι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

genika se grigorous back k epithetikogeneis paixtes, diladi me position estw accomplished k sta wings tote to velaki pros ta panw einai aparaitito, den to syzhtw
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”