Πως βγαινουν καλοι παιχτες απο τις ακαδημιες?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα για να βγαλω καλους παιχτες απο την ακαδημια,αλλα στο fm2006 δεν εχω καταφερει να βγαλω ουτε εναν αξιολογο(ουτε ενα παιχτη με ΡΑ μεγαλυτερο απο 170).Πριζω την διοικηση να μου φτιαξει τα training facilities και τις ακαδημιες ως που δεν γινετα αλλο,πριν απο καθε φορα που βγαινουν καινουργιοι διωχνω τους αχρηστους youngsters και τους υπολοιπους τους βαζω στις ρεζερβες για να μου βγαλει περισσοτερους πιτσιρικαδες και αλλα πολλα.Σκεφτομαι να κανω quit/load 5-6 φορες την ημερα που ερχονται οι πιτσιρικαδες στην u18(νομιζω καθε 17 ιουνιου;)μηπως και μετα απο πολλες προσπαθειες βγει κανα wonderkid.Μηπως ξερει καποιος τι εξαρταται η πιθανοτητα να βγει καλος παιχτης απο την ακαδημια?Αμα εχεις top facilities plus youth academy σιγουρα θα ειναι μεγαλητερη η πιθανοτητα να βγει ταλεντο,σε σχεση με average facilities.Υπαρχει τιποτε αλλο που να μπορω να κάνω?
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά είσαι άτυχος

Στο νέο FM θα βελτιωθεί και αυτός ο τομέας οπότε υπομονή :wink:
User avatar
batsigr1
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Jul 11, 2005 1:07 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan,Liverpool,Real Mad.
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε μου ποια ομαδα εχεις? παιζει μεγαλο ρολο.
οποτε παιζω με ομαδα μεσαιας κλασης (παναθηναικο, lille, palermo, athletic bilbao) δεν ετυχε να εχω καποιον αξιολογο παιχτη απο ακαδημια. (μαλλον στην bilbao μου εβγαλε εναν με 187 PA αλλα γυρω στο 2008 και αφου ειχα περασει απο Milan και Vincenza.)
αλλα οταν παιζω με μεγαλη ομαδα πχ οταν ειχα την Real μου ετυχε να βγουν και παιχτες με 190+ PA!!
τωρα αν παιζεις πχ με τον αρη ξερω γω το γηπεδο το κανονικο του αρη ειναι χειροτερο απο το training facilities της Ρεαλ οποτε...
What for?
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κι εγώ πάντως στη Ρεάλ που με προσέλαβαν το 2010 είχε απίστευτους regens και μέσα σε 2 χρονιές είχα γεμίσει τη 2η ομάδα με πολύ αξιόλογα 18χρονα υπερταλέντα, ενώ προώθησα και 2 στη 1η ομάδα. Πολύ σημαντικό, αν λάβετε υπ'όψη σας ότι η 1η ομάδα της Ρεάλ δεν είναι και για πολλούς (το Cicinho ας πούμε μου τον βγάζουν fringe player, ο Παβόν έπαιξε ελάχιστα και τον άφησα ελεύθερο στις αρχές της 3ης χρονιάς και ο Ραούλ τη 2η είχε 5 αρχικές συμμετοχές στην 11άδα και περίπου 25 ως αλλαγή)

Σε καμμιά άλλη ομάδα απ'αυτές που έχω δοκιμάσει δεν είχα ξαναδεί τόσους πολλούς regens με τόσο ελπιδοφόρο μέλλον.
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Με everton,tottenham,παναθηναικο και σεβιλλη που τους εχω παει ως το 2011 με 2012 σε διαφορα παιχνιδια που εχω παιξει,και εξαντλω παντα την επιλογη improve training facilities.Και ασε τον παναθηναικο,οι αλλες ομως βγαζουν στην πραγματικοτητα πολλα ταλεντα(ρουνει και σερχιο ραμος για παραδειγμα) .Και δεν ειναι οτι δε βγαινουν γενικως καλοι παιχτες,ειναι οτι ολοι οι αλλοι βγαζουν παιχταραδες και η ομαδα μου οχι,και πρεπει να τους αγοραζω.Βασικα εχω αρχισει να πιστευω οτι δεν φταιει το παιχνιδι αλλα τα αυξημενα επιπεδα γκαντεμινης στον οργανισμο μου
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="mitsosvd"]Βασικα εχω αρχισει να πιστευω οτι δεν φταιει το παιχνιδι αλλα τα αυξημενα επιπεδα γκαντεμινης στον οργανισμο μου[/quote]
Ε τότε είσαι σε λάθος forum :D
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
giagoylas
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Tue Nov 14, 2006 4:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι είναι το PA? και πώς διακρίνουμε τα ταλέντα?
Destiny__Milan
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Nov 17, 2006 6:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανάλογα φίλε μου με ποια ομάδα είσαι και με τι ασχολείσαι...Δηλαδή άλλο να θες το ελληνικό πρωτάθλημα και άλλο 1 c.l. Το μόνο που μπορείς να κάνεισ είναι μετά απο τίτλο να ζητήσεις τη διοίκηση να σ φτίακσει καλύτερες υποδομές και να περιμένεις..Αυτό κανω εγώ κ μέχρι τώρα αποδίδει...Τώρα αν σταθείς τυχερός εσύ ξέρεις :victory:
laxpix
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Feb 09, 2007 4:13 pm
Location: Αιγινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τελικα το ΡΑ τι ειναι? Θα μας πειτε και μας που ειμαστε νεοι?
User avatar
Hernan_Crespo
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Potential Ability.Η εν δυνάμει κατάσταση στην οποία μπορεί να φτάσει -με σωστή προπόνηση και παιχνίδια-ο κάθε παίκτης στο μέλλον.
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

potential ability (.....-200)

Πόσο καλός μπορεί να γίνει ο παίχτης.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”