Πότε καταλαβαίνεις ότι έχεις εθιστεί στο FM;

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1) Όταν αναφέρεσαι στα αδέρφια σου ως 'Reserves'

2) Όταν βλέπεις ένα όμορφο πιπίνι και λες 'Αυτή εχει Potential -10'

3) Όταν βλέπεις τη γυναίκα σου στον απέναντι διάδρομο του super market και της πετάς το καρότσι γιατί νομίζεις ότι κάνει Forward Run

4) Θες να αλλάξεις δουλειά και νομίζεις ότι έχεις κάποιο σημάδι στο γραφείο με ένδειξη 'Unh' ενώ στα Major Concerns έχεις 'Feels he has been victimised by his boss'

5) Περνάς όλο τον ελεύθερο καιρό σου μιλώντας παντού για ονόματα ποδοσφαιριστών που δεν τα ξέρει ούτε καν η μάνα τους.

6) Πιστεύεις βαθιά μέσα σου ότι ο Αντριάνο είναι 35 χρονών και παίζει στον Ακράτητο με τον οποίο πήγε πέρσυ στους 4 του ΟΥΕΦΑ

7) Όταν προσπαθείς να εξηγήσεις στο γιατρό γιατί πονάει ο τένοντας στο δεξί σου χέρι και του λες πώς σου έπεσε το Mouse απ'τα χέρια σου όταν πάτησες 'Tactics' για να παίξεις με Direct Ball, Counter Attack στο τελευταίο δεκάλεπτο του τελικού του FA Cup και ενώ κέρδιζες τη Chelsea με 2-1

8) Όταν οι γονείς σου και οι φίλοι σου σε παρακαλούν να βγεις έξω για ένα καφέ

9) όταν ξυπνάς και νοιώθεις ήδη ζαλισμένος

10) Όταν κοιτάζεις το ρολόϊ και βλέπεις ότι πάλι πήγε 4 η ώρα

11) Όταν φοβάσαι να κοιτάξεις το ρολόϊ για να μη δεις ότι πήγε πάλι 4 η ώρα

12) Όταν όλοι σε ρωτάνε, 'Ποιος είναι αυτός ο Άντονσον που πήρε ο ΠΑΟ;' και απαντάς: 'Defender Centre, 25 χρονών, μία συμμετοχή με την Εθνική Σουηδίας, δυνατός στο ψηλό παιχνίδι. Πάρε και τον Fredrik Risp και έδεσες πίσω, μπετό'

13) Όταν η γυναίκα σου γκρινιάζει και λέει ότι 'δεν ενδιαφέρεσαι για τα παιδιά μας' και εσύ λες: Πότε κάναμε και δεύτερο;

14) Το ' Άχ δεν μπορώ, έχω μπάλα σήμερα' σημαίνει 'παίζω στα προημιτελικά του Μουντιάλ 2014 με τη Κροατία'

15) Όταν προσπαθείς να εξηγήσεις στους φίλους σου, γιατί η Ελλάδα δεν παίζει σωστά το 4-4-2, ενώ θα έπρεπε να παίζει 3-5-2 Counter με Wing Backs

16) .............
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαμάτο ποστ.... Τα περισσότερα από αυτά τα εφαρμόζω ήδη...
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
GIOTIS OLI
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sun Oct 23, 2005 11:17 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO,Orlando Pirates
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16:Οταν πας να κάνεις approach to sign σε μια γκόμενα :)
Papas__
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Mon Dec 13, 2004 1:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντως καταλαβαινεις οτι παιζεις πολλα χρονια manager οταν βλεπεις τη σημερινη εθνικη σουηδιας και αντιλαμβανεσαι οτι τους μισους απο τους βασικους τους(Lucic, Kallstrom, Issakson,.......) τους ειχες σε δικη σου ομαδα και τους εφερες και με λιγα χρηματα ! ! ! !
User avatar
King07
Indispensible
Indispensible
Posts: 1853
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο. Περιστέρι
Status: 1312
Location: Peristeri, Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε όλα (πλην αυτών με την γυναίκα) έπεσες μέσα! :D
Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

17.Όταν "κάψεις" μαθήματα μέσα στην εξεταστική για να γίνεις ο νέος Μουρίνιο :oops:
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

18) Όταν ξέρεις το απ'έξω ρόστερ της U19 ομάδας του Ποσειδώνα Μηχανιώνας

19) Όταν έχεις κάνει Apply For Job σε απίθανες ομάδες που εμφανίζονται στο Conference North της Αγγλίας εν έτει 2021

20) Όταν βαριέσαι στη δουλειά και έχεις καταθλιπτικό ύφος και σε ρωτάνε τι σου συμβαίνει και απαντάς: 'I need a new challenge'

21) Όταν έχεις το ίδιο ύφος μπροστά στη κοπέλα σου και σε ρωτάει ακριβώς το ίδιο πράγμα, και απαντάς, φυσικά, ακριβώς το ίδιο

22) Όταν οδηγέίς γρήγορα για να γυρίσεις στο σπίτι για να προλάβεις να φορτώσεις το παιχνίδι και να παίξεις εκείνο τον επαναληπτικό του League Cup με τη Watford, ενώ ζεσταίνεται το νερό για να κάνεις μπάνιο και να βγεις έξω για μπύρα

23) Όταν είσαι έξω για μπύρα και δεν έχεις όρεξη να βγάλεις κουβέντα και έχεις απίστευτα νεύρα επειδή αποκλείστηκες απ'τη Watford στις καθυστερήσεις. Και σε ρωτάνε οι φίλοι σου τι συμβαίνει και απαντάς, 'όλα σκατά πηγαίνουν'
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

24) Όταν βλέπεις ένα πουλέν του FM στη τηλεόραση για πρώτη φορά και χοροπηδάς μέχρι το ταβάνι και φωνάζεις για να σ'ακούσει όλο το οικοδομικό τετράγωνο 'Πωπω!!! Τον ξέρω αυτόν!!! Γίνεται τεράστιος παίχτης!!!'
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E καλά βρε μάγκες...οκ!Πιστεύω οτι αν κάποιος εφαρμοζει έστω και τα μισά απο τα παραπάνω χρειάζεται γιατρό.
get a life που λένε...
Ειπαμε εθιστικό το fm.
Και εγω το καραγουστάρω και παίζω στον ελεύθερο μου χρόνο.
Αλλα με το καφεδάκι δεν συγκρινετε...;-)
Oυτε φυσικά με την γυναίκα!
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

25) Όταν η 1η λύση που σου έρχεται στο μυαλό όταν ψάχνεις να βρεις ένα νέο ταλέντο για να αντικαταστήσει τον 37χρονο Becham, είναι η Σκανδιναβία

26) Όταν εκτελεί φάουλ σε πλεονεκτική θέση ο Γκονζάλες και χτυπάει στο τείχος και λες: 'Μόνο στο FM ξέρεις να τα βάζεις ρε;'

27) ΌΤαν βλέπεις αγώνα μουντιάλ στη τηλεόραση και προσπαθείς παράλληλα να σκεφτείς με τι σύστημα έχουν κατέβει οι ομάδες και αν παίζουν με Push Up ή με Target Man
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

28.Όταν γίνεσαι οπαδός μιάς ομάδας μόνο και μόνο από το FM
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν χανεις το μεροκαματο, μονο και μονο γιατι επαιζες ολο το βραδυ FM :-P
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kkostas"]E καλά βρε μάγκες...οκ!Πιστεύω οτι αν κάποιος εφαρμοζει έστω και τα μισά απο τα παραπάνω χρειάζεται γιατρό.
get a life που λένε...
Ειπαμε εθιστικό το fm.
Και εγω το καραγουστάρω και παίζω στον ελεύθερο μου χρόνο.
Αλλα με το καφεδάκι δεν συγκρινετε...;-)
Oυτε φυσικά με την γυναίκα![/quote]

Kι όμως ισχύουν πάρα πολλά! Για εθισμό λέει ο φίλος όχι απλά να σου αρέσει :D
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kcb"][quote="kkostas"]E καλά βρε μάγκες...οκ!Πιστεύω οτι αν κάποιος εφαρμοζει έστω και τα μισά απο τα παραπάνω χρειάζεται γιατρό.
get a life που λένε...
Ειπαμε εθιστικό το fm.
Και εγω το καραγουστάρω και παίζω στον ελεύθερο μου χρόνο.
Αλλα με το καφεδάκι δεν συγκρινετε...;-)
Oυτε φυσικά με την γυναίκα![/quote]

Kι όμως ισχύουν πάρα πολλά! Για εθισμό λέει ο φίλος όχι απλά να σου αρέσει :D[/quote]
Αν ισχύουν λεει;
Απο τα καλητερα post που εχω δει ποτε.
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kkostas"]E καλά βρε μάγκες...οκ!Πιστεύω οτι αν κάποιος εφαρμοζει έστω και τα μισά απο τα παραπάνω χρειάζεται γιατρό.
get a life που λένε...
Ειπαμε εθιστικό το fm.
Και εγω το καραγουστάρω και παίζω στον ελεύθερο μου χρόνο.
Αλλα με το καφεδάκι δεν συγκρινετε...;-)
Oυτε φυσικά με την γυναίκα![/quote]

+1 Συμφωνώ απόλυτα... :wink:

[quote="akyla"]28.Όταν γίνεσαι οπαδός μιάς ομάδας μόνο και μόνο από το FM[/quote]

Αυτό μου ταιριάζει. Έμαθα όλη την ιστορία της Πόρτο απο το cm και απο τότε είμαι φανατικός υποστηρικτής της... :D :yea: :yea:
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”