Ποιο πρωτάθλημα επιλέγετε να παίξετε και γιατί?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply

Ποιο πρωτάθλημα επιλέγετε να παίξετε και γιατί?

Ελληνικό
35
54%
Αγγλικό
13
20%
Ισπανικό
3
5%
Ιταλικό
4
6%
Αργεντίνικο
0
No votes
Βραζιλιάνικο
1
2%
Κυπριακό
0
No votes
Γαλλικό
1
2%
Γερμανικό
0
No votes
Άλλο(ποιο?)
8
12%
 
Total votes: 65
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ το ελληνικό περισσότερο επειδή μου φαίνεται οικείο το περιβάλλον.Γνωρίζω τις ομάδες,τους παίκτες και πάνω απ'όλα η αγαπημένη μου ομάδα αγωνίζεται σ'αυτό.
Σε δεύτερη μοίρα έρχεται το ισπανικό και μετά το ιταλικό.Εσείς?

Υ.Γ:Αν μπορείτε να μου μεταφέρετε το ποστ στη Γενική συζήτηση(δν ξέρω αν ταιριάζει εδώ κιόλας).Το έγραψα εδώ γιατί δεν μπορούσα να κάνω poll εκεί..
R 21
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελληνικό, για Αεκάρα, και γενικά γιατό ξέρω το πρωτάθλημα.
Αγγλία, για τις 12000 κατηγορίες
Ισπανία γιατί μπορώ να πάρω άπειρους ξένους, χωρίς Work Permit
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν επιλέγω! (Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή :) ) Πάντα μπαίνω άνεργος και περιμένω να με επιλέξουν. Στο FM2006 με πήραν από Βραζιλία και αποφάσισα να το δοκιμάσω και είναι πολύ ενδιαφέρον.
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="mnikos_21"]
Ισπανία γιατί μπορώ να πάρω άπειρους ξένους, χωρίς Work Permit[/quote]
Eγώ νόμιζα πως το όριο είναι 3...
R 21
KaragouniS
Backup
Backup
Posts: 861
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: AN.AT.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειναι μεν περιορισμενοι οι ξενοι (3), αλλα υπαρχει κολπακι

περνεις πχ 3 νεους ξενους, και αν δεν μπορεις να τους κανεις register στην 1η ομαδα, τοτε τους κανεις στην 2η,3η κλπ, και μετα μπορεις να τους χρησιμοποιησεις και στην 1η :wink:

Ετσι εχεις οσους θες :D

Οσο για πια πρωταθληματα προτιμω ειναι 4: Italy, Spain, France επειδη εχουν ομαδαρες (Lyon μακραν η καλυτερη ομαδα για το μελλον στο ΦΜ) και Ελλαδαρα φυσικα (απο κει συνηθως ξεκιναω πριν παω εξω :D )
[i:3iprmu00]"It's going to be a season with lots of accidents, and I'll risk saying that we'll be lucky if something really serious doesn't happen..."[/i:3iprmu00]
Ayrton Senna, March 1994
http://www.f1-photo.com/Gallery/1988/Po ... PHC_ss.jpg
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="mnikos_21"]
Ισπανία γιατί μπορώ να πάρω άπειρους ξένους, χωρίς Work Permit[/quote]

Για τον ίδιο λόγο μου αρέσει το ολλανδικό.Παίρνεις όσους ξένους θες και μάλιστα χωρίς τρικ!
Η ΝΟ1 επιλογή μου είναι ελληνικό για προφανείς λόγους και μετά το ιταλικό λόγω Νάπολι,Γιούβε.Πάντως τα έχω δοκιμάσει τα πιο πολλά!
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ιταλικό ο μόνος λόγος που δεν μου αρέσει, είναι γιατί όλες οι ομάδες έχουν πολύ χρήμα. Δηλ πήγαινα στην Serie C πως λέγεται, και μου δινε η ομάδα 2-2,5 εκατ. ?
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="mnikos_21"]Το ιταλικό ο μόνος λόγος που δεν μου αρέσει, είναι γιατί όλες οι ομάδες έχουν πολύ χρήμα. Δηλ πήγαινα στην Serie C πως λέγεται, και μου δινε η ομάδα 2-2,5 εκατ. ?[/quote]
Εγω και γι'αυτό δεν παίζω πολύ αλλά κι επειδή δεν έχουν θέσεις ξένων...
R 21
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με 4 πρωταθλήματα ασχολούμαι πιο πολύ.Σε κάθε νέο μάνατζερ από το 2000 και μετά ξεκινώ με την ΑΕΚ πάντα.Ύστερα πάω σε μια χαμηλής δυναμικότητας ελληνική και μετά Β' Εθνική.(Όχι στο ίδιο game όλα αυτά).

Επειδή όμως θέλω να ρέει το χρήμα άφθονο ξεκινώ άλλο ή με Ρεάλ Μαδρίτης ή με Ίντερ ή με Λυών και αφού παραιτηθώ σε 3-4 χρόνια πάω όπου βρω ενδιαφέρον αλλά πάλι σε αυτά τα πρωταθλήματα.
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ όπως οι περισσότεροι ξεκινάω πάντα με το Ελληνικό Πρωτάθλημα.Μετα παίρνω συνήθως ομάδες απο μικρομεσσαία πρωταθλήματα και φορτώνω μαζί και τα 3 μεγάλα(Αγγλία,Ισπανία,Ιταλία) για να πάω μετά σε αυτά.Επίσης μου αρέσει πολύ και το Ολλανδικό λόγω μή περιορισμού ξένων.
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως, πέρα από τους ξένους, προσπαθώ σε μια ομάδα να παίρνω παίκτες της χώρας δηλ αν παίζω με Κάντιθ παίρνω Ισπανούς.

Αλλά στην αρχή αυτό είναι εξαιρετικά δύσκολο, ειδικά στην επίθεση!
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
nestoras7
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Nov 08, 2004 1:28 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΓΑΥΡΟΣ
Location: ΛΑΜΙΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="KaragouniS"]ειναι μεν περιορισμενοι οι ξενοι (3), αλλα υπαρχει κολπακι

περνεις πχ 3 νεους ξενους, και αν δεν μπορεις να τους κανεις register στην 1η ομαδα, τοτε τους κανεις στην 2η,3η κλπ, και μετα μπορεις να τους χρησιμοποιησεις και στην 1η :wink:

Ετσι εχεις οσους θες :D[/quote]

Αυτο ισχυει στανταρ?


GIOVANNI ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ!


Ενα αφιερωματακι στον Μαγο
Και η γκολαρα στον Μοντραγκον

User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνήθως εκτος από το Ελληνικό επιλέγω πολύ συχνά το Αγγλικό, γιατί έχει πολλές ανατροπές!
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kornilios21"][quote="mnikos_21"]
Ισπανία γιατί μπορώ να πάρω άπειρους ξένους, χωρίς Work Permit[/quote]

Για τον ίδιο λόγο μου αρέσει το ολλανδικό.Παίρνεις όσους ξένους θες και μάλιστα χωρίς τρικ!
Η ΝΟ1 επιλογή μου είναι ελληνικό για προφανείς λόγους και μετά το ιταλικό λόγω Νάπολι,Γιούβε.Πάντως τα έχω δοκιμάσει τα πιο πολλά![/quote]


Στο ολλανδικό μπορείς να παίρνεις όσους ξένους θες αλλά μην ξεχνάς πως στο Τσου Λου πρέπει να δηλώσεις και ολλανδούς.Την πάτησα με την Feyenoord που ειχα μαζέψει στην 11αδα μου 8 βραζιλιάνους και 1 γερμανο,1 ολλανδο,1 απο ακτη ελεφαντοστου.Φαντασου πόσους μη κοινοτικούς ακομα στις ρεζερβες και στην πρώτη ομάδα
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τον ίδιο λόγο μου αρέσει το ολλανδικό.Παίρνεις όσους ξένους θες και μάλιστα χωρίς τρικ!
Η ΝΟ1 επιλογή μου είναι ελληνικό για προφανείς λόγους και μετά το ιταλικό λόγω Νάπολι,Γιούβε.Πάντως τα έχω δοκιμάσει τα πιο πολλά![/quote]


Στο ολλανδικό μπορείς να παίρνεις όσους ξένους θες αλλά μην ξεχνάς πως στο Τσου Λου πρέπει να δηλώσεις και ολλανδούς.Την πάτησα με την Feyenoord που ειχα μαζέψει στην 11αδα μου 8 βραζιλιάνους και 1 γερμανο,1 ολλανδο,1 απο ακτη ελεφαντοστου.Φαντασου πόσους μη κοινοτικούς ακομα στις ρεζερβες και στην πρώτη ομάδα
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”