Προβλημα !!! αργη να φορτωση

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
bak_xaf
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri May 26, 2006 12:15 pm
Location: SERRES
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με το πρωτο ειμαι οκ με το 2 ειναι το προβλημα
1)Τα φιλικα παιζουν ρολο? πχ οσα ποιο πολλα τοσο πιο καλα? γιατη εκλεισα ενα φιλικο με την Τσελση και μετα παο βλεπω (στην Τσελση) και ειχε μονο ενα φιλικο με εμενα, ενω εγω κλεινω φιλικα καθε τεταρτη και σαββατο.
2) εχω ενα προβλημα, εχει 2-3 μερες εμφανιστηκε. Το παιχνιδι αργη να φορτωση, οταν παταω το continue ή οταν παω να κανω load που και που μου βγαζει αυτο το μυνημα http://img423.imageshack.us/my.php?image=fm9hf.png και μετα εκλεισε (το παιχνιδι)και οταν ανοιξα την Διαχείρηση εργασιων η χρηση μνημης ηταν 1,3G (εχω Ρ4 2,4G ,GF A6200TD 128MB kai ram 768Mb) το παιχνιδι το παιζω 3-4 μηνες και δεν ειχα κανενα προβλημα
ευχαριστω πολυ
Last edited by bak_xaf on Thu Jun 08, 2006 1:09 pm, edited 1 time in total.
konstantinakis-21-
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Fri Apr 28, 2006 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορώ να σου απντήσω μόνο στο 1ο. Άμα δεν έχουν αγώνες στα πόδια τους οι παίχτες δεν παίζουν τοσο καλα. Αμα προσέξεις 8α δεις οτι λεει lacking match fitness που σημαίνει οτι δεν έχουν παιχνίδια στα πόδια τους. Επίσης στη τσελσι δεν βλέπεις αλλο φιλικο γιατι δεν είναι δική σου ομάδα και γιατι δεν παίζει στο πρωτάθλημα που έχεις φορτώσει
Συρτό σουτ ψηλά άουτ...
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει τύχει να παίξω και 8 φιλικά !!! Ειδικά στην αρχή της προετοιμασίας τους λυώνω, 3-4 κανονίζει ο Βοηθός και τα υπόλοιπα είναι τζάμπα, με ρήτρα που βάζω σε όποιον παίχτη πουλάω. Πιστεύω ότι κάνει καλό, πόσο μάλλον που χρησιμοποιώ 28-30 παίχτες το χρόνο και πρέπει να δέσουν..
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το 2ο, εμένα μου συμβαίνει κάτι παρόμοιο. Όταν , ενώ παίζω ΦΜ, πάω στην επιφάνεια εργασίας, μου εμφανίζεται ένα εικονίδιο με ένα σήμα κινδύνου, που λέει πως το σύστημα έχει ελάχιστη εικονική μνήμη.

Μου συμβαίνει όμως μόνο όταν παίζω πολύ ώρα, με πολλά προγράμματα ανοιχτά. Απλά όταν συμβαίνει αυτό, κάνε κανα restart και είσαι λογικά ok.
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
bak_xaf
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri May 26, 2006 12:15 pm
Location: SERRES
Has thanked: 0
Been thanked: 0

OK σας ευχαριστω πολυ :victory:
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ απο την άλλη ποτέ δεν παίζω καθόλου φιλικά και απο ότι βλέπω οι παίκτες μου αποδίδουν μια χαρά και χωρίς παιχνίδια στα πόδια τους.
coach Tiesto
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3005
Joined: Mon Jul 04, 2005 3:43 pm
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα φιλικά είναι πολύ χρήσιμα ειδικά αν έχεις κάνει πολλές μεταγραφές. Τότε βοηθάνε τα πολλά ματς ώστε να διαλέξεις τους καλύτερους αλλά και στο να δέσει η ομάδα. :wink: :wink:
Τελικά δεν υπάρχει θεός Καλό ταξίδι ψηλέ .. 26/2/2007 :cry: :cry:

Βρε μπαγάσα... περνάς καλά 'κει πάνω.........? :cry:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spawn_I wrote: Να πάρω π.χ. τον Τιέστο στην ομάδα και να κερδίσουμε αλλά να γίνουμε μπίλιες δεν το θέλω. Δεν κατεβαίνω για να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

spawn_I είσαι θρησκεία 8)
rui costa 10
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Apr 21, 2006 3:28 pm
Location: holargos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τα φιλικα εινια το α και το ω πριν απο ενα πρωταθλημα.κατ αρχην το εαν ο παιχτης δεν εχει παιχνιδια στα ποδια του,το γραφει στο προφιλ του οτι τα εχει αναγκη.και κατα δευτερον χρειαζονται τα ματσ ετσι ςστε να δεσουν οι μεταγραφες που εχουν γινει με τιν υπολοιπη ομαδα λογω διαφορας κουλτουρας και νοοτροπιας.ελπιζω να βοηθησα...............
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκτός του ότι βοηθούν στο δέσιμο της ομάδας και στη γνωριμία των παικτών εντός γηπέδου, τα φιλικά βοηθούν και στο τεστάρισμα συστημάτων από μεριάς προπονητή. Πότε περιμένετε να δοκιμάσετε τα καινούρια συστήματα που θέλετε να εφαρμόσετε στην ομάδα; Στα παιχνίδια κυπέλου διακινδυνεύοντας μια γρήγορη έξοδο από το θεσμό ή στα παιχνίδια πρωταθλήματος έτσι ώστε να βλέπετε την κορυφή με κιάλια;

Καλό επίσης είναι, αν έχετε πάικτες ξένους από μια συγκεκριμένη χώρα (όπως π.χ. εγώ στη Λάτσιο που έχω 5 Έλληνες), να κλείνετε και κανένα tour από 'κει...
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν βοηθανε μονο εκει ρε παιδια. σαφως κ ο κυριως λογος που γινονται τα φιλικα ειναι τα συστηματα κ οι παιχτες αλλα βοηθανε κ οικονομικα κυριως στις μικρες ομαδες(οταν παιζετε στο γηπεδο σας φυσικα). στο δευτερο μπορω να σου πω πολλες εκδοχες. π.χ να εχεις μεγαλο db κ να αργει η μπορει να ο υπολογιστης να μην ειναι κ στα "καλα" του
User avatar
bak_xaf
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Fri May 26, 2006 12:15 pm
Location: SERRES
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Superior"]στο δευτερο μπορω να σου πω πολλες εκδοχες. π.χ να εχεις μεγαλο db κ να αργει η μπορει να ο υπολογιστης να μην ειναι κ στα "καλα" του[/quote]
αν ενοεις τα save το τελευταιο ειναι 342ΜΒ (σαν πολλα μου φενονται) και ειμαι 2012-13 τα αρχικα ειναι πολυ λιγοτερα το πολυ 50ΜΒ
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γιατι δεν το κανεις με το savecleaner? κρατα ομως πρωτα ενα μπακ-απ του αρχειου :wink:
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Superior"]γιατι δεν το κανεις με το savecleaner? κρατα ομως πρωτα ενα μπακ-απ του αρχειου :wink:[/quote]Εγώ ρε παιδιά γιατί όταν το χρησιμοποιώ ποτέ δε δουλεύει????Κάθε φορά μου χαλαει το παιχνίδι το γ*********** προγραμμα.Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει γιατί τα χω πάρει...
R 21
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”