Εθνικός Αστέρας 12/13

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Γ' Εθνικής!
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

χμ, λίγο θολό το παρελθόν του...

Εταιρία «φάντασμα» η PTS...
Επίσημη επιστολή έλαβε το acadimies.gr στην οποία ξεκαθαρίζει ο Μπάμπης Κατσάνος ότι δεν υπήρξε ποτέ υπόσταση στην εταιρία αξιολόγησης ταλέντων "P.T.S.". Μέσω έρευνας διαπιστώσαμε πως πράγματι πρόκειται περί "φαντάσματος" και "φαντομά"...

"Επειδή αναρτήθηκε σε διάφορες ιστοσελίδες το λογότυπο της PTS παράνομα και καταχρηστικά προς ίδιον όφελος του Σπύρου Μαραθωνίτη με το όνομά μου και τη φωτογραφία μου, να κάνω προπόνηση σε παιδιά, δηλώνω ότι δεν είχα και δεν έχω καμία σχέση», συνεχίζει η επιστολή του Μπάμπη Κατσάνου ο οποίος διετέλεσε τεχνικός και συνεργάτης στην PTS. «Ως προπονητής εργάζομαι σαν personal trainer και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η πρόοδος των αθλητών που αναλαμβάνω. Ο,τι κάνω έχει γνώμονα την εξέλιξη των νεαρών ποδοσφαιριστών στο τεχνικό μέρος. Σε αυτή την φάση δεν μπορώ να εμπορευματοποιήσω τίποτα, δεν μπορώ να το κάνω «επάγγελμα»… Επιθυμώ λοιπόν να διαχωρίσω την θέση μου στο χώρο του ποδοσφαίρου καθώς υπήρξα επαγγελματίας ποδοσφαιριστής. Εχω περάσει πολλά ως παίκτης και μπορώ να καταλάβω την αγωνία των γονιών, γιατί την έχω βιώσει κι εγώ. Ενημερώνω λοιπόν κάθε ενδιαφερόμενο, ότι η PTS αφενός δεν υπάρχει και αφετέρου δεν έχει σχέση με την Ολλανδία παρά μόνο ως μέθοδος προπόνησης… Ολοι οι προπονητές που συνεργάστηκαν κατά καιρούς στην ατομική βελτίωση, δεν μπορούν να το δουν ως επάγγελμα, γιατί αγαπάνε το ποδόσφαιρο και θέλουν να το μεταδώσουν.
Μπορεί όμως να γίνει επάγγελμα από έναν ανεπάγγελτο και άσχετο με την λέξη ποδόσφαιρο, που τον ενδιαφέρει μόνο να βγάλει λεφτά. Ο Σπύρος Μαραθωνίτης υπέκλεψε την δουλειά μου προς ίδιον όφελος γιατί ήταν, είναι και θα είναι άσχετος και "φαντομάς" στον χώρο.

Σχόλιο acadimies.gr: Η PTS δεν είχε ιστοσελίδα στο διαδίκτυο. Οι λογαριασμοί που υπήρχαν στο facebook έχουν απενεργοποιηθεί, ύστερα από τηλεφωνική παρέμβαση της υπογράφουσας στον υπεύθυνο δημοσίων σχέσεων της "εταιρίας" Σπύρο Μαραθωνίτη. Τα συμπεράσματα αποκλειστικά δικά σας.

http://www.acadimies.gr/site/article.ph ... 344&cid=19

Είχε δουλέψει ένα μήνα σαν τιμ μάνατζερ στον Βύζα:

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Νέος τιμ μάνατζερ ο Σπύρος Μαραθωνίτης
Είναι γνωστός για την εξειδίκευσή του στην ανάπτυξη νεαρών αθλητών καθώς και αποκλειστικός συνεργάτης στην Ελλάδα της ΜΙLAN AC (MGC) και είναι γνωστός και στη Ζάκυνθο, στη πρόσφατη συνεργασία της ΜΙLAN AC με τον Παναρτεμισιακό Λαγκαδακίων. Στον Βύζαντα φέτος έχουν ως στόχο να δημιουργήσουν μια νεανική ομάδα, που με την βοήθεια κάποιων έμπειρων παικτών θα είναι σε θέση να διεκδικήσει κάτι καλό στο νέο πρωτάθλημα. Σε αυτό τους το εγχείρημα οι άνθρωποι του συλλόγου, θεωρούν πως ο Μαραθωνίτης μπορεί να προσφέρει.
http://www.zantesport.gr/index.php/podo ... nitis.html

Ο Σπύρος Μαραθωνίτης αποχώρησε από το πόστο του τιμ μάνατζερ του Βύζαντα Μεγάρων, επικαλούμενος προσωπικούς λόγους. Μετά το φιλικό του Σαββάτου (15/09) με τον Απόλλωνα ο Σπύρος Μαραθωνίτης παραιτήθηκε από το πόστο του τιμ μάνατζερ. Σημειώνεται ότι στη συγκεκριμένη θέση βρισκόταν λιγότερο από έναν μήνα...
http://gr.news.yahoo.com/%CE%B2%CF%8D%C ... --sow.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Λέμε τώρα, δεν τον περνάω εννοείται :D
Locked

Return to “Γ' Εθνική”