ΑΡΗΣ: Ένας Αυτοκράτορας γεννιέται ΚΑΙ στο ποδόσφαιρο...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά απο περίπου δύο μήνες απραξίας στο FM αποφάσισα να αρχίσω ξανά με τον Άρη όπως και πρίν όπως θα έχετε δει στην άλλη μου ιστορία μόνο που τώρα τα πράγματα θα είναι διαφορετικά.Κι αυτό γιατι εγκατέστησα όλα τα official patches + όλα τα σχετικά που αφορούν το ελληνικό πρωτάθλημα και που φτιάξανε τα τσακάλια του site και μπράβο τους για την πολύ καλή δουλειά που κάνουν.Επίσης αναβάθμισα τον υπλογιστή μου και του πρόσθεσα extra μνήμη,καινούργιο επεξεργαστή,κάρτα γραφικών κλπ.Οπότε το FM πιστεύω να πετάει.Την πρώτη φορα που ξεκίνησα πάλι με τον Άρη είχα φορτώσει μόνο το Ελληνικό πρωτάθλημα.Τώρα θα φορτώσω τουλάχιστον άλλα 3-4 μεγάλα πρωταθλήματα.

Στόχος μου θα είναι να οδηγήσω τον Άρη στην κορυφή της Ελλάδας και μετα απο κάμποσα χρόνια να ξεκινήσω καινούργια πρόκληση σε κάποιο απο τα άλλα πρωταθλήματα που θα φορτώσω.
Η περιπέτεια μου ξεκινάει το Σαββατοκύριακο οπότε αναμεινατε στις οθόνες σας για περισσότερες λεπτομέρειες απο Δευτέρα... :yea: :yea: :yea:
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελείωσε ήδη η πρώτη χρονιά η οποία ήταν χρονιά δημιουργείας μιας ομάδας ανταγωνιστικής.Δεν περιμέναμε τίποτα απο την ομάδα φέτος παρά μόνο να μείνει στην κατηγορία και να δημιουργήθεί σχεδόν απο την αρχή γιατί οι παίκτες του Άρη (οι περισσότεροι απο αυτούς) δεν αξίζουν ανα φοράνε την φανέλα του του θεού του πολέμου.Εννοείται φυσικά ότι η ομάδα γλίτωσε τον υποβιβασμό με σχετική ευκολία.Αναμένατε για screenshots.
User avatar
Chameleon75
Rotation
Rotation
Posts: 1122
Joined: Wed Sep 17, 2003 11:00 pm
Location: Serres/Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kali synexeia stin prospatheia sou na fereis ton (sympathi) Ari sta Eyrwpaika salonia...
Alitheia,poioa prwtathlimata exeis fortwsei?
I'm on a roll,
I'm on a roll this time
I feel my luck could change.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστά.Ξέχασα να αναφέρω τα πρωταθλήματα.Έχω φορτώσει μαζι με το Ελληνικό, τα Αγγλικό(Premier league και Championship),το Ιταλικό(Serie A και Serie B),και το Ισπανικό(Primera και Secunda division).Μέχρι στιγμής,δηλαδή στο τέλος της πρώτης χρονιάς,εντύπωση μου προκάλεσαν οι πολλές απολύσεις προπονητών.Αρκεί να αναφέρω ότι απολύθηκε ο Ferguson απο την Manchester,και απο Ελλάδα ο Scazni.Ο Παναθηναικός τερμάτησε 7ος!!!Την θέση του προπονητή στην ομάδα του Τριφυλλιού ανέλαβε ο Αναστόπουλος :shock:
Το μόνο που έχω να υπεριφανεύομαι στην πρώτη χρονιά είναι οτι τη θέση του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος με 15 γκόλ την κέρδισε ο Λαζανας!!! :yea:
Grindian
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Tue Apr 19, 2005 2:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έγω βρίσκομαι σε περίοδο προετοιμασίας και ετοιμάζομαι για τη τέταρτη σερί σεζόν με τον Εργοτέλη τον οποίο (ναι,ναι!) τον έβγαλα στο ουεφα.
Αυτό που είπες για τον Αναστόπουλο μου έκανε εντύπωση γιατί συνέβηκε το ίδιο πράγμα και σε μένα κατά τη διάρκεια της τρίτης σεζόν.
Ο Παναθηναικός χάλια στο πρωτάθλημα (10ος!), απόλυση Σκάνζι και πρόσληψη Αναστόπουλου. Μπας και είναι ψιλοdefault κάτι τέτοιο; Κάποιος από τους προγραματιστές του παιχνιδιού είναι αντιβάζελος!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστηχώς η προσπάθεια που καταβάλω για να φέρω τον Άρη στην κορυφή θα καθυστερήσει τουλάχιστον για κανα δύο χρόνια ακόμα.Κι αυτό γιατί στην δεύτερη μου χρονιά δεν κατάφερα να εκπληρώσω τον στόχο που είχε θέση η ομάδα και έπεσα στην β΄εθνική.
Ύστερα απο απαίτηση των φανταστικών φιλάθλων της ομάδας,και μετά απο διοικητικό συμβούλιο,αποφασίστηκε η ομάδα να αγωνίζεται του χρόνου στα αλώνια της β΄εθνικής με ολόμαυρες εμφανίσεις θέλοντας να φανεί πως είναι η πιο μαύρη σελίδα στην λαμπρή ιστορία του ένδοξου συλόγου.Όπως είχε κάνει στο παρελθόν η Man Utd και η Milan αν δεν κάνω λάθως.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν δεν κάνω λάθος...Μου ξέφυγε στο προηγούμενο post το ωμέγα(λάθως!!! :karta: ).Μη μας περάσουνε και για αγράμματους!!!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο αρκετό καιρό επανέρχομαι δριμύτερος...Όπως ήταν λογικό, ανέβηκα αμέσως στην Α εθνική χωρίς δυσκολία,αλλά σαν δεύτερος και όχι σαν πρώτος.Έχασα την πρώτη θέση την τελευταία αγωνιστική.
Αυτό το οποίο είναι αξιοσημείωτο είναι ο πόλεμος που κάνανε στον Θεό του πολέμου και προσπαθούσαν με κάθε τρόπο να τον χτυπήσουν πισώπλατα.Σας παραθέτω ένα χαρακτηριστικό δείγμα απο ένα παιχνίδι στο οποίο μου απέβαλαν 3 παίκτες παρακαλώ.Και να πω οτι είχα tight marking ή hard tackling πάει και έρχεται.Αλλά επειδή είχα ψιλιαστεί απο την αρχή τα μαύρα κοράκια τους είχα σε normal tackling.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sorry τα δύο τελευταία posts ξεχάστε τα.Λαθος photo έβαλα.Η σωστή είναι εδώ:

[img]http://img30.echo.cx/img30/6155/14ut.th.jpg[/img]
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την επόμενη χρονιά ήταν μια απο τα ίδια.Πάλι πάλευα για την σωτηρία μου και σώθηκα αλλά το θέμα είναι ότι ο Άρης δεν είναι μόνο για την σωτηρία του.Ξεκίνησα και την 5η μου χρονιά.
Όπως είναι φυσικό όταν κάποια ομάδα έμενε χωρίς προπονητή έκανα πάντα apply.Εκτός βέβαια απο τα πολύ μεγάλα clubs της Αγγλίας,Ιταλίας και Ισπανίας.Μία απο τις ομάδες που έκανα apply ήταν και η Palermo στην Ιταλία η οποία αγωνίζεται την συγκεκριμένη χρονιά στην Serie B.Πρόλαβα να παίξω 2 μόλις παιχνίδια την νέα χρονιά έχοντας απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία.Κι όσο έλεγα ότι φέτος θα πάω καλά και μπορεί να χτυπούσα Ευρώπη,ξαφνικα με προσεγγίζει ο πρόεδρος της Palermo και μου προτείνει την θέση του manager.
Παρά την αγάπη μου για τον Άρη,η πρόκληση ήταν μεγάλη.Χωρίς δεύτερη κουβέντα είπα το ναι.Σε αυτό βοήθησε και το ότι θα είχα στην διάθεση μου 17 εκατομύρια ευρώ για μεταγγραφές :yea:
Το κακό ήταν ότι πήγα στην ομάδα στις 31 Αυγούστου,την ημέρα δηλαδή που τέλειωνε η μεταγραφική περίοδος στην Ιταλία.

Η συνέχεια επι της οθόνης του υπολογιστή σας...
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστηχώς το όνειρο της ευρωπαικής καριέρας ως προπονητής τελείωσε άδοξα.Τουλάχιστον προς το παρόν και αυτό γιατι με απέλυσαν απο την Palermo.Έμεινα περίπου για 1,5 χρόνο στην ομάδα αλλά δεν κατάφερα τελικά να ανταποκρηθώ στις απαιτήσεις της διοίκησης.
Ως στόχο είχα να τερματίσω λίγο πιο πάνω απο την μέση της βαθμολογίας.Την πρώτη χρονιά τα κατάφερα και για λίγους βαθμούς δεν κατάφερα να προκρηθώ στα play-off και να διεκδικήσω την άνοδο μου στα σαλόνια της Serie A.Την δεύτερη χρονιά είχα πάλι τον ίδιο στόχο.Ξεκίνησα με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες ύστερα και απο τις πολύ μεγάλες μεταγγραφές που πραγματοποίησα με τον νόμο του Bosman.Απέκτησα μεταξύ άλλων: τον Assunsao απο την Betis,τον Valdo απο την Osasuna και τον Matuzalem.Οπότε είχα ένα πολύ δυνατό κέντρο.Το πρόβλημα ήταν στην επίθεση οπου δεν μπόρεσα να βρώ κάτι καλό στην αγορά και αρκέστηκα σε νεαρούς δανεικούς απο ομάδες της Serie A.
Δεν ξεκίνησα καλά το πρωτάθλημα.Βρισκόμουν λίγο πιο κάτω απο τις μεσαίες θέσεις της βαθμολογίας πράγμα που δεν άρεσε καθόλου στην διοίκηση η οποία με απέλυσε.Τώρα κάνω apply σε όποια ομάδα μείνει ακέφαλη απο manager.Έχει περάσει κάνα 2μηνο απο τότε που απολύθηκα και ακόμα δεν έχω βρεί τίποτα.
Ένα απο τα αξιοσημείωτα είναι ότι απο τότε που έφυγα απο τον Άρη,κοντά 2 χρόνια,η ομάδα είναι ακόμα χωρίς προπονητη.Λέτε να με ξαναπροσλάβουν???Περιμένω με αγωνία στο ακουστικό μου...
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά απο 5 μήνες αναμονής και ανεργείας βρήκα επιτέλους ομάδα.Επέστρεψα στο Ελληνικό πρωτάθλημα και ανέλαβα την ομάδα του Αιγάλαιω η οποία την προηγούμενη χρονιά είχε τερματίσει 4η και βγήκε Ευρώπη.Μια καινούργια σελίδα στην καριέρα μου ξεκινάει... :yea:
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά η θητεία μου στο Αιγάλαιω ήταν η πιο μικρή στην μέχρι τώρα καριέρα μου.Κάθησα ακριβώς έναν χρόνο στην ομάδα.Στόχος της ομάδας ήταν να τερματίσουμε σε μια αξιοπρεπή θέση.Παρόλα αυτά κατάφερα να τους ξαναβγάλω Ευρώπη τερματίζοντας στην 5η θέση.Στο ξεκίνημα της νέας χρονιάς και ενώ έκανα αίτηση σε κάθε ομάδα που έμενε χωρίς προπονητή, η Luton Town η οποία αγωνίζεται στην Championship Division με προσέγγισε.Η πρόκληση του Αγγλικού πρωταθλήματος ήταν μεγάλη οπότε δέχθηκα χωρίς δεύτερη σκέψη.Απο λεφτα είναι μια χαρά(10 εκατομύρια ευρώ).Στόχος μια respectable position.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”